Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekeink oktatása -összeesküvés elmélet fórum

Gyerekeink oktatása -összeesküvés elmélet (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. nov. 26. 11:13

Tudom, hogy ez egy "rohanó" világ. Mi tudatosan vagyunk lelassulva,persze a technika azért bent van a házba, most is netezek :D

De ez egy jó világ? Tényleg ezt akarjuk adni a gyerekeknek?

Lehetünk buták, bunkók,hisz ott az okostelefon ami gondolkodik helyettünk.

Együnk vegyi kotyvalékokat (kész-félkész kaja), mert nincs időnk normális kaját se megfőzni, se megenni.

Gyakorlatilag nincs család, nincsenek emberi kapcsolatok. Még a családban az egyes tagos is alig találkoznak, átnéznek egymáson....

Nem csoda, hogy az emberek egymással se toleránsak, senki nem törődik a másikkal...

5. virgilius (válaszként erre: 3. - Hannapanni)
2012. nov. 26. 11:13
Mi is iskolaotthonosak vagyunk, és tényleg nincs házi, nem csak hétköznap, de hétvégére se sűrűn. pedig a lányom már negyedikes. A lassúbbak szoktak hazavinni megmaradt feladatokat, de a jobbak szinte soha.
2012. nov. 26. 11:11
Mi is alternatív megoldásban gondolkodunk, van pár kezdeményezés, úgyhogy nem csak az agymosás az út!
2012. nov. 26. 11:10

Mi sem a mai világ ritmusa szerint élünk... nem érdemes

Az iskolaotthonos suliban hétköznap nem adhatnak házit!

Nálunk ezt úgy oldotta meg a tanítónő (nehogy a gyerekek kimaradjanak a házifeladatosdiból), hogy hétvégére szórta meg őket úgy, hogy volt h vasárnap este 8ig háziztunk...

Reklamáljatok a suliban, mert hétköznapra ilyen rendszernél nem adhatnak semmit!


Nekünk nincs tévénk, nem is lesz, majd ha köteleznek, akkor foglalkozom a témával...

Az én kamaszaim nem feljelentgetősek, mondjuk nem is a tévéből veszik az értékrendet...

2012. nov. 26. 11:04
Fel kell venni a ritmust a mai világgal és akkor ez a sok minden amit itt összeírtál fel sem tűnik.
2012. nov. 26. 10:56

Első körben elmondanám, hogy tanult embernek tartom magam. Tisztába vagyok azzal, hogy fontos az oktatás.

A videomegosztókon keringenek összeesküvés elméletek. Ahogy levezetik ezeket elég logikusnak hangzik, mégis legtöbbször legyintek rájuk, nem foglalkozok velük.

Viszont az elmúlt pár hét eseményei egy rémképet idézett elő bennem. Én vagyok paranoiás, vagy lehet benne valami? Ti hogy látjátok?


1: ez ma történt. 4 éves fiam családi ok miatt hiányzott két napot előző héten. Férjem külföldön dolgozik, és hazajött (volna 2 hónapra), de váratlanul telefonáltak neki, hogy még a héten utazzon vissza. Ilyenkor nem tudni, hogy pár hétről, vagy akár fél évről van szó. Így a gyerekeket kivettük két napra az iskolából-óvodából, hogy a család tudjon két napot együtt tölteni. Azt tudtuk , hogy az iskolában egész évben 3 napot igazolhat a szülő.

Viszont ma vittem a fiamat az oviban és nekem állt az óvónő, hogy nem vittem igazolást. Én még a lányom után azzal a tudattal voltam, hogy két nap hiányzás után nem kell orvosi igazolás se, és nem olyan szigorúak a szabályok mint az iskolában.

Erre mondta az óvónéni,hogy mostmár nem 5 évtől kötelező az óvoda, hanem 3 évtől és egész évben 4 napot igazolhat a szülő.

Mi van??? Tisztába vagyok vele, hogy sokat tanulnak a gyerekek az oviba, de mi miatt lennék én alkalmatlan a 4 éves fiam akár egész napos felügyeletére? Mivel én GYES-en vagyok és a férjem is jól keres ahhoz, hogy otthon lehessek a gyerekekkel, miért jobb a gyereknek egy befásult óvónővel lenni egész nap,aki legszívesebben a háta közepére kívánja a gyerekeket?

Szerencsére fél naposok vagyunk, így sokat lehetek a fiammal. Eleinte egész napos lett volna, de mindig sírt a délutáni alvás miatt. Közben az ovi kapott EU-s szabványos kiságyakat, amiből a 25 kiságy nem fér be a terembe, emiatt az igazgató megkérte a szülőket,akik tehetik vigyék haza a gyerekeket aludni. Én kaptam az alkalmon és hazajárósok lettünk.

És még egy szösszenet: jövőre nem május 31ig 6. évüket betöltött gyerekek mehetnek a suliba , hanem az aug 31ig. Így gyakorlatilag egy augusztusi és egy szeptemberi gyerek közt egy teljes év is lehet, ami azért ilyen kis korban sokat jelent az iskolába. Az óvodaigazgató emiatt azt mondta , hogy mindent megtesz (persze ha a szülő kéri), hogy a gyereket egy évre visszatartsa.


2: Bár ez külföldön történt, de itthonra is igaz.

Férjem tesója Hollandiába él. Nem gazdag, de viszonylag luxus körülmények közt él. Nagyobbik lánya 14 éves és az apuka mondhatni milliomos. A leányzónak nem tetszett az anyuka szigorú nevelése és hogy nem tudja azokat a nagyon márkás cuccokat megvenni, amit az apuka, így úgy döntött apukához költözik. Erre azt a módott választotta, hogy anyukát feljelentette heti egyszeri bántalmazás miatt. 4 oldalas feljelentést írt a gyerek, amiben a bántalmazás mellette (ami a valóságban nem igaz) beleírta, hogy házimunkát kell csinálnia, bolt kell járnia, hétvégén este 10 ig maradhat kint és nem hajnalig mint a többi osztálytársa,nem lehet facebookja...stb. Ezek utóbbiak igazak, anyuka ugyanis nem engedi a facebookot, hisz tudjuk milyen tartalmak is lehetnek rajta és szerinte nem való a gyereknek. Nem mehet csavarogni a gyerek, hisz Hollandiában (ez személyes tapasztalatom is) simán 10 éves gyerekek a parkokban szívják a marihuannat. Szombatonként maradhat ki egy kicsit, de este 10re haza kell mennie. A gyerek el is szökött apukához amugy.

Volt a gyámügy..stb náluk. Mondták, hogy mostanában jellemző, hogy a gyerekek fals dolog miatt feljelentik az egyik szülőt, ha a másiknál úgy érzik többet kaphat meg. Azért anyuka kapott egy prospektust amivel valóban benne volt,hogy a gyerek nem végezhet házimunkát, nem mehet boltba, nem lehet szabadidejében korlátozni..stb. Valószínüleg e tájékoztató alapján írta a leányzó a feljeletést,mert ahogy jöttek a tételek, mindegyikhez írt vmit.

De elolvasván a tájékoztatót gyakorlatilag miután megszülöd a gyereket etetni , ruházni és játszani van jogod hozzá, semmi más.

Ezt az esetet elmondtam a szomszédomnak aki egyik tanár itt. Azt mondta ne lepődjek meg, itt is ez a helyzet. Törvénybe meg van adva, hogy osztályfőnöki órán el kell mondaniuk a gyerekeknek a jogait, kötelességeit és feliratják velük a telefonszámokat ahol fel lehet jelenteni a szülőket,tanárokat. Emiatt már az elmúlt években két tanárt is meghurcoltak, mert a gyerekek feljelentették pl. nemi erőszak miatt,v verekedés miatt.Ez nem volt valós, de elég szigorú tanárok voltak az tény és ez nem tetszett a gyerekeknek.


Valamelyik nap a tanácsadóban voltam. Pont ki volt rakva a gyerekek jogai és kötelességei. Nem tudtam, hogy hirtelen nevessek vagy sírjak. Nem számoltam össze a pontokat,de másfél oldalnyi jogai vannak a gyerekeknek és kb 2 darab pont a kötelesség. Ennek ellenére a szülők jogai és kötelességei pár sorban elfértek. Joga talán egy volt az összes többi kötelesség.


Tehát igaz: a gyereknek jogai vannak, a szülőnek kötelességei!


3: nagyobbik lányom most elsős. Reggel 8-tól 4-ig van iskolában. Én ezt hosszúnak tartom, főleg,mert végig tanulással telik.

Az ablakon keresztül hallom,hogy még 4kor az egész osztály egyszerre mondja a verseket, feladatokat. Így ahhoz képest majdcsak fél5re engedik ki őket.

Nem lehet ebéd után elhozni a gyereket,mert délután is foglalkozás van.

Azért én emlékszem, nekünk is bent kellett maradni 4-5 ig, de délután nekünk már nem volt tanítás. Ebéd után a tanító néni megengedte, hogy aki fáradt a terem hátsó részében ledőlhet pihenni egy kicsit. Sokat gitározott a tanárnéni és énekelgettünk,játszottunk. Emlékszem rajzszakkör is volt. Ezeket is nagyon élveztük. Szóval 1-2 osztály lazább volt, 3 osztálytól meg hazajárósok is lehettünk, én az is voltam végig az iskolákban.

Biztos vannak szünetek,meg tudom, hogy minden nap tesiznek, szóval vannak mozgatva a gyerekek, de látom hogy milyen kimerült a lányom. És az egész napos iskola után még házit is adnak. Természetesen megcsináljuk,meg gyakorlunk is , de kb délután 5-8 közt lennénk együtt, amiben egy kis közös játszásnak, vacsorának és a fürdésnek is be kell férnie. Ez a 3 óra nagyon kevés rá.

Sokszor le vagyok döbbenve a tananyagon is. Látszik, hogy le van butítva tényleg, mellette viszont sok hamis infó, téves tudás is van,amiket ilyen kis kortól rakják a fejükbe.

Ki vagyok akadva az iskolai plakátokon is. Kis mesék vannak fent a falon, hogy a zsír és cukor az ellenségünk és egyenek inkább marslakócskákat. Biztos nem is kell a szervezetnek a zsírok! Bár akkor nem is tudom csak a zsírban oldódó vitaminok miben oldódnak meg raktározódnak akkor,ill az epe se tud ürülni zsírok nélkül és epeköve lesz az embernek. Ill. nemrég olvastam egy tanulmányt, hogy ezek a mesterséges vitamin készítmények elősegítik a rák kialakulását,másrészt a szervezet ehhez szokik hozzá és a rendes táplálékból nem is fogja tudni felvenni már.

Ritkán nézünk tévét, de vasárnap pont ment a kölyökidő az RTLklubbon. teljesen lehidaltam,mikor az egyik mese kis egerekkel elmesélték a gyerekeknek,hogy régen nem volt pénz és az emberek csereberéltek. Ezt az állambácsi nem szereti mert nem tud adót szedni utána. napjainkban is van ilyen "szívesség" alapján működő kereskedelem...a bűnözők szokták így bonyolítani egymás közt a kereskedelmet...és akkor elkezdtek lövöldözni az egerek...és megint elhangzott, hogy állambácsi nem tud adót szedni tőlük, ezért nem jó ez....

MI van?????? Én azért ezektől a dolgoktól még kímélni akartam őket,szerintem egy kisgyerekre nem tartozik még a pénzügyek és az adózás. De lehet én vagyok már régimódi és nagyon vissza akarom tartani őket.

jah visszatérva a gyerekek jogai közt van a TV-nézés is. Így mi már nem vagyunk jó szülők, mert mi a meséket is próbáljuk cenzúrázni, nem szeretem a kivehetetlen amorf szörnyes lövöldözős meséket.


Kicsit sok volt így elsőre, de összefoglalom a rémképemet:

A gyerek 3 évesen bekerül egy oktatási intézménybe,ahol 8-4ig bent van és nyomatják a hülyeséget a fejébe.

A szülőnek tényleg csak etetni, ruházni,esetleg hétvégente amikor sok ideje van játszani van joga,bár ez inkább kötelesség, mint jog.


Amúgy az egész család Hollandiában élt 2 évet és ott rosszabb a helyzet, ottmár 4 évesen iskolások a gyerekek, 2től pedig ovisok.

Az átlag ember is nagyon buta, így nem tudom mit tanulnak az iskolában. jah,azt, hogy kell anyukát feljelenti a gyámhatóságnál!!


Az én emlékeim közt egy jó magyar oktatás volt,még ha sokan bírálják is ezt. Ezért jöttem haza, hogy a gyerekek érdemi oktatásban részesüljenek. De csak a hülyeséget látom ilyen kicsi korban is.


Az emberekbe beprogramozták azt a téves elképzelést, hogy milyen buli a szingliség, a gyerek csak teher, ha meg már van jobb bedugni egész napra a bölcsibe-oviba, kínlódjon vele akinek ez szakmája. Az óvónő panaszkodik, hogy a szülő nem tanítja semmire a gyereket, hogyan is tudná, ha ideje nincs rá, a szülő panaszkodik, hogy az óvodában nem tanítják semmi jóra a gyereket,mert amit kb. hazahoz a csúnya beszéd. Mi nem beszélünk csúnyán,de mióta hazajöttünk és iskolások, ovisok a gyerekek elég cifrán beszélnek.


Tudom,hogy sokan dolgoznak és nincs más lehetőségük, hogy a gyerekeknek felügyeletet biztosítsanak. de aki meg otthon van és nem "teher" neki a gyerek, az miért nem lehet a gyerekével többet együtt? Mi az hogy egy évben 4 munkanapot lehetek a gyerekemmel hivatalosan a betegséget leszámítva és a szüneteket?


Azt is tudom,hogy kell az iskola, óvóda, meg kell tanulniuk sok mindent. De abban nem vagyok már biztos, hogy hasznos tudást szereznek ott.


Azzal is tisztában vagyok,hogy a szülőnek is nehéz az elválás és talán nem kellene ennyire ragaszkodjam hozzájuk.

De most azt érzem, mintha az "állam" erőszakkal ragadná ki a gyerekeimet a kezeim közzül,mintha én nem lennék alkalmas a nevelésükre,tanításukra. Régen 5 éves kortól volt kötelező az óvoda,mert az iskola előkészítő is volt egyben. Most nem értem a 3 éves kort és a kötelező igazolásokat. Én a bölcsödére és a "kis-óvodára" úgy tekintettem, mint egy lehetőségre, ha valaki nem tud a gyerekkel együtt lenni, mert dolgozik és nem egy kötelező oktatási intézményre.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook