Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gyerek és párkapcsolat nélkül megöregedni? fórum

Gyerek és párkapcsolat nélkül megöregedni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2018. nov. 21. 18:13

Az öregségtől azért még nagyon messze vagy.

Van jó pár ismerősöm, akik szintén multinál dolgoznak, mégis párkapcsolatuk is van, a kettő nem zárja ki egymást.

Neked talán nincs rá igenyed.

Sose a külvilágnak élj, hogy mit szólnak mások, hanem hogy neked hogyan jó.

2. Ildi (válaszként erre: 1. - Lillu_12)
2018. nov. 21. 18:09
Még ne temesd a dolgot, én azt mondom:)
2018. nov. 21. 18:07

Sziasztok! Mivel ez egy női portál, nők véleményére és tapasztalatára lennék kíváncsi.


Belevágok a közepébe: 30 éves leszek hamarosan, se párom, se gyerekem. Munkám az van, egy multinál dolgozom titkárnőként, nem vagyok karrierista.


Nekem a házasság + a gyerek vállalás volt az életem célja/álma. Tudom ez hülyén hangzik, mert ezek nem célok, de nekem az volt. Már 20 évesem is frusztrált ez a téma, de úgy gondoltam van még időm 30 éves koromig. És hátradőltem, elvoltam, tanultam, dolgoztam, a hobbimnak éltem. Aztán elszálltak az évek.


Most sorra hallom a híreket, hogy X-Y-Z velem egykorú ismerőst (vagy fiatalabbat) eljegyezték, megházasodott, első gyerekét várja, második gyerekét várja. Ilyenkor mindig gratulálok, közeli ismerősöknél baba látogatóba is elmegyek. Apró csodaként tekintek ezekre a babákra és örülök nekik, de mikor itthon vagyok, elkap a sírás. És ez egyre gyakrabban van így. Aztán azzal győzködöm magam, hogy még 5-10 évem van. De ez sovány vigasz.


Aztán próbálom magamba azt bebeszélni, hogy nem baj, egyedül is lehet élni, lehet nekem a család nélküliség van megírva. Az egyik női rokonom azt mondta pár napja: jó a munkahelyed, de mi értelme ha nem oszthatod meg senkivel amiért megdolgozol? Hogy csak eljársz dolgozni, fenntartod magad, de semmi célja nincs ennek.


Szerintetek milyen élet az, ha valakinek öreg korára se férje se gyereke nincs?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook