Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy párkapcsolatban mennyi idő után költöznétek, házasodnátok össze, vállalnátok gyereke(ke)t? fórum

Egy párkapcsolatban mennyi idő után költöznétek, házasodnátok össze, vállalnátok gyereke(ke)t? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 29. 09:02
A mai eszemmel már én sem erőltetném a házasságot. Összeköltözés viszont mehetne akár egyből, persze kezdetben megtartva egy menekülési útvonalat, ha hirtelen el kéne költözni...
52. eda2332104 (válaszként erre: 50. - Sly7105)
2011. nov. 29. 08:16

Az érzéshez nem kell jogi háttér és papír, szerintem. A házasság akkor válik érdekessé amikor szétmennek a párok. Nem mondanám hogy a legjobbat hozza ki az emberekből.

A haverok inkább a szokásjogot követték ahogy én láttam. Egy idő után cikinek érezték hogy nem nősültek. Egy harmonikus párkapcsolathoz milyen pluszt ad a házasság a könnyebben felvehető jelzáloghitelen kívül?

51. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - 31363ad38c)
2011. nov. 28. 14:30
Hát igen,erre tényleg nincs szabály :) Nagyon sok mindentől függ minden.Mi lassan 7 éve vagyunk együtt,de még mindig csak hétvégente találkozunk,mert tanulok és még nem jött össze az összeköltözés,bár én már nagyon-nagyon szeretném.Igazából ismerek olyat,akik már házasok és az asszony :) még egyetemista.Mivel nálunk még eljegyzés sem volt,házasság sem lesz mostanság.Titkon remélem,hogy karácsonykor gyűrű lesz a fa alatt,de ez csak remény,mert majdnem biztos,hogy nem lesz.Én már érettnek érzem magam a házassághoz,gyerekhez,de persze ésszel tudom,hogy még nincs itt az ideje,mert tanulok.Szerintem az általad felsorolt dolgokhoz tényleg nem lehet időt igazítani,mert minden pár máshogy érzi ezeket.Az viszont nagyon fontos,hogy a döntések közösek legyenek és ne azért adja be az egyik fél a derekát bármelyikre is,mert a másik már nagyon szeretné.
50. Sly7105 (válaszként erre: 49. - Eda2332104)
2011. nov. 28. 08:37
Miért állsz ellen ennyire a házasságnak? Nincs ám abban semmi rossz. Ha meg amúgy is együtt éltek, nem változik semmi, csak úgy érzed, hogy a párod a világ előtt is hozzád akar tartozni, hivatalosan. Valószínűleg rájöttek erre a leghangosabban kiabáló haverok is... Nem gondolod? Az összetartozás érzése nagyon jó, hidd el!!!
2011. nov. 28. 08:21
Összeköltözni talán. de esküvőt és házasságot zsarolással sem tudnának rám kényszeríteni. Mondjuk én legalább tartom is magam a szavamhoz, nem úgy mind a leghangosabban kiabáló haverok akik közül már mind megnősült azóta. :)
2011. nov. 27. 22:13

Saját példa:

10 éve ismertük egymást felületesen. Majd találkoztunk egy tetoválás miatt, összejöttünk szeptemberben. Decemberben már együtt éltünk. 1 éves évfordulónk után pár nappal házasodtunk és jövő márciusban születik a babánk :)

Én az együttélés híve vagyok, mert lakva ismerszik szerintem meg a másik!!

47. Sly7105 (válaszként erre: 1. - 31363ad38c)
2011. nov. 27. 21:38
Nem is olyan nehéz kérdés ez! Érezned kell, hogy biztosan akarod-e, és ha így érzel, nem számít, hogy mióta ismered. Az összeköltözéssel még túl nagy kockázatot nem vállal az ember. Sőt! Miután lakva ismerjük meg a másikat, a mondás szerint, talán jót is teszünk azzal, ha ezt miharabb megtapasztaltjuk. Én a válásom után már elég döntésképes voltam, a mostani férjem 1 hét után hozzám költözött, - én is a szüleimnél laktam akkor - 1 hónap után közös albérletbe, aztán 1 év múlva esküvő, de akkor már útban volt a tervezett bébi! Azóta 13 év telt el,jó döntés volt!!!
2011. nov. 27. 21:37

Én nem vagyok a hosszas együtt járás híve, persze ha egyik sem akar még semmit, akkor legyen, de feleslegesen nem szabad feltartani egymást.

És annak sem vagyok a híve, hogy rögtön költözzünk össze.


Szerintem úgy is meg lehet ismerni valakit, ha csak találkozgatunk, de mindenképp kell egy kis (néhány hónap) együtt élés a házasság előtt.


Ismerek egy lányt, aki együtt élt a barátjával 9 évig, aztán a fiú megunta. Ráment a fiatalsága erre a kapcsolatra, most meg nem talál magának még barátot sem.


Én pedig 23 éve mentem férjhez 10 hónapos ismeretség után. 1 hónapot laktunk együtt. A fiúnk már meg volt az 1 éves házassági évfordulónkon.


Egy másik ismerősöm is hamar elvette a lányt, majd született 2 gyerekük és 23 év házasság után elváltak.


Tehát ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mennyi idő az ideális. Nincs rá recept és bevált praktika sem. Sosem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő...

45. Hné80
2011. nov. 27. 21:00

Nálunk:


2008. július 11. megismerkedtünk neten, 1-2 hét beszélgetés és hazajött (ő akkor külföldön élt/dolgozott). Végleg nálam ragadt :)


2009. május 16. esküvő


2010. május 11. megszületett a kisfiunk.


(most gyúrunk ketteskére :D )

2011. nov. 27. 20:27

Én a párommal júli. 25.én jöttem össsze. Napra pontosan egy évre rá megszülettett az első gyerkőc. :-)))))

Azóta is boldogan élünk már két gyerekőccel.

Ha az igazit találod meg, akkor nem kell várni.

Csak hát hogy ki is az igazi az jóóó kérdés.

43. nMucus
2011. nov. 27. 19:37

Nagynénémék pl. a megismerkedésük után 3 hónappal házasodtak össze. Mindez lassan 38 éve volt.. Azóta is együtt vannak jóban-rosszban, szeretetben.

Jó, persze tudok én is rossz példát, amikor évekig együtt voltak, az esküvő után pedig pár hónappal már el is váltak.

Szóval tényleg nem tudhatjuk, mit hogyan csináljunk, mit mikorra időzítsünk, hogy működjön. Nincs rá bevált recept.


Mi 26 hónapja vagyunk együtt a Párommal.

Alig pár hete ismertük egymást, amikor megkérdezte tőlem, összeköltözök-e Vele, ha tényleg összevonják a sulijainkat. Végülis akkor kerültek át hozzánk, amikor én már végeztem, így nem került rá sor. Bár akkor még lehet nem is mentem volna bele.

Ma viszont már tudom, hogy Vele akarom leélni az életem, Őt akarom a férjemnek, és a gyereke(i)m apjának. És Ő hasonlóan gondolja velem kapcsolatosan.

Ma már alig várom, hogy elkezdhessük a saját, közös életünket. De ahhoz az kell, hogy munkák legyen, meg tudjunk állni a saját lábunkon. Szerencsére úgy néz ki, Páromnak hamarosan, 1-2hónapon belül összejön egy munka. Bár nem akarok semmit se elkiabálni! És amint nekem is sikerül valami munkát találnom, azonnal összeköltözünk.

Esküvő lesz. Hogy konkrétan mikor?! Arról még nem beszéltünk. Nem tudjuk a dátumot, de össze fogunk házasodni.

Gyerek lesz. Tudatosan egyelőre nem akarunk, előbb egy kis alapot akarunk megteremteni, hogy legyen miből felnevelni. Vigyázunk, de ha mégis jönne, nem vetetném el, valahogy felnevelnénk, de még várni akarunk vele. Hogy az hónapokban mérve mikor lesz?! Nem tudnám megmondani.

42. 144c55a9ca (válaszként erre: 1. - 31363ad38c)
2011. nov. 27. 17:35

Erre tényleg nincs szabály...


Saját eset:

-rögtön összecuccoltunk

-6 év után összeházasodtunk - rá 8 hónapra megérkezett a gyerkőc.

2011. nov. 27. 17:34

Szia:)

Mi megismerkedtünk, majd 4 év múlva összeköltöztünk, majd 5. évben megházasodtunk, és idén a 10. évfordulónk előtt kicsivel derült ki, hogy jön a baba:):):):)

2011. nov. 27. 17:30

Mi egy évig jártunk (ami azt jelentette, hogy mivel 100 km-re laktam, a hétvégéket nála töltöttem péntek délutántól vasárnap délutánig). És persze az ünnepeket, és a nyári szabit is együtt.

Pont egy évre hozzá is költöztem. Rá egy évre esküvő, és rá egy évre született a lányunk (most 15 és fél éves.)

39. beatav
2011. nov. 27. 17:22

20 évesen 1,5 hónap után összeköltöztünk,jó fél év múlva már babát vártunk,alig 2 év után esküvő(mennyasszony egy percig nem voltam,nemhogy egy évig!).Már 12. éve együtt vagyunk.

Nem hiszem,hogy egy kapcsolat az események-idő függvényében lesz jó vagy megy tönkre!Mint már máskor is írtam:tenni kell a kapcsolatért!

2011. nov. 27. 17:15

Mi 10 hónap után költöztünk össze, de nem ugyanabban az országban éltünk és az utazgatás a pénz meg időhiány nagyon indokolttá tette.

Rá egy évre házasodtunk össze, a gyerek még messze van, ha lesz egyáltalán. Több, mint 4 éve vagyunk együtt.

37. spinneli (válaszként erre: 35. - Hebrencs)
2011. nov. 27. 17:05
Igen, erre gondoltam.
2011. nov. 27. 17:04

19 éves voltam, mikor összejöttünk, 2009 júniusában (szeptemberben lettem 20), 2010 júliusában, tehát 13 hónap után összeköltöztünk saját lakásba (párom sajátja), és most december 6-án leszünk 2,5 éve együtt...abból kb, 1,5 éve együtt élünk, és nem tervezünk még sem eljegyzést, sem gyereket :)

Bocsi, gyereket tervezünk, majd kb. 8 év múlva ;) még csak 22 vagyok, ő meg 24 :)

35. hebrencs (válaszként erre: 34. - Spinneli)
2011. nov. 27. 17:02
nem csak jobban vigyáznak, hanem jobban oda is figyelnek, a másikra, magukra, a kapcsolatra. :)
34. spinneli (válaszként erre: 33. - Hebrencs)
2011. nov. 27. 16:59

A másodiknál már jobban vigyáznak az emberek.

:)

2011. nov. 27. 16:58

nincs rá szabály.

első férjemmel 4 évig "jártunk" majd jött az eljegyzés, rá 1 évre az esküvő, és csak utána az összeköltözés, 2 gyerek, majd válás.

mostani vőlegényemmel, 3 hét után összeköltözés, 3 hónapra rá megkérte a kezemet, 1 éve vagyunk együtt, nyáron lesz az esküvő, és remélem válásra nem kerül most sor ;)

32. d6abf08191 (válaszként erre: 29. - Papp Szilvia)
2011. nov. 27. 16:56
Ezek a dolgok,amit a nők elrontanak,sokszor férfiak is elkövetik!
31. spinneli (válaszként erre: 30. - Kjeno)
2011. nov. 27. 16:56
hát, én ilyenekről beszéltem alant.
30. kjeno
2011. nov. 27. 16:55
Nálam úgy volt hogy Augusztusban chaten dumáltunk, Szeptember 4-én találkoztunk eslőnek és össze is költöztünk egyből aztán Szept. 28-án már eljegyzés volt :D aztán 8 hónapra rá meg vége lett mindennek.
2011. nov. 27. 16:53

sztem mindegy, a lényeg hogy ne mentőöv legyen, hanem maximális boldogság és bizalom, no meg szerelem:)

sokan körülöttünk azért házasodnak össze mert jön a gyerek,előtte meg se veled se nélküled,persze gyerekszületés után is, de már házasok,család van, nem tesznek ellene...

az ilyen az elrettentő példa!


mi:

10hónaposan összeköltözés, 14hónaposan házasság,32hónaposan gyerek, most vagyunk 4.5éve együtt, és májusban jön a kistesó...

épp tegnap beszéltünk erről párommal és egy dolgot minden ismerősünk elront aki nő(ezek a mi ismerőseink!), féltékenység!!!!!!!birtoklási vágy! és bizalomhiány:((((

28. Agnik1
2011. nov. 27. 16:52
Mi 2008.05.24-én ismerkedtünk meg. 2008.07.24-én megkérte a kezem, közben 2008.08.15.-én költöztünk össze, és 2008.08.26-án teszteltem pozitívat, bár nem terveztük a babát az első sokk után nagyon örültünk neki:) Balázs már 2,5éves múlt:)))
2011. nov. 27. 16:50

Én 30évesen ódzkodok mindenféle összeköltözéstől.Ha rá is szánnám magam,akkor is csak úgy,hogy ha több szoba van,mert nem bírom ha folyamatosan van mellettem valaki.A házasság nekem nem fontos,meg a gyerekkel is várok még,mert nem akarok fejest ugrani semmibe.

Közvetlen környezetemben 2példa:6év után házasság,1hónap múlva válás.A másik:2hónap után összeköltözés,egyből terhes lett a csaj,majd a gyerek születése után 1évre válás.

26. fildus
2011. nov. 27. 16:45

Mi a találkozás előtt 2 hónapig chateltünk, sms-eztünk. Majd találkoztunk és ott ragadtam náluk. Tulajdonképpen az első naptól együtt laktunk. Nem voltunk 3 hónapja (2003. július 9.) együtt mikor eljegyzett, nem voltunk másfél éve együtt (2004. október 9.), hogy feleségül vett. Viszont a baba nem akart jönni, csak 2009. januárban született meg a kislányunk. Azóta már két gyermekünk van.


Idén voltunk 7 éves házasok és 8,5 éve együtt. És interneten ismerkedtünk meg...

2011. nov. 27. 16:40
3nap után összeköltözés, 2 hónap múlva teherbe estem, rá 2 hónapra összeházasodtunk, 3 éve vagyunk együtt :-)
24. Felhoo (válaszként erre: 3. - 31c1daa9fa)
2011. nov. 27. 16:39
Úgy-úgy :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook