Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudnánk a férjem előző kapcsolatból született fiát magunkhoz venni, ha jelenleg a nagyszülei gyámsága alatt él? fórum

Hogyan tudnánk a férjem előző kapcsolatból született fiát magunkhoz venni, ha jelenleg a nagyszülei gyámsága alatt él? (tudásbázis kérdés)


2022. dec. 15. 12:18
Mi lett azóta? Sikerült magatokhoz venni? Amúgy meg a gyereknek is van beleszólása hogy hova kerüljön.mert mikor engem is a nagyanyám magához vett akkor engem is a gyámhatóság ki kérdezett hogy jól érzem e magam a nagyanyámnál,szeretek e vele élni, szeretnék e vele maradni stb.Szóval ha a gyerek nem akar veletek lenni akkor hiába szeretnétek magatokhoz venni mert a gyámhatóság elsősorban azt nézi hogy a gyermek hol szeretne élni és hol érzi jól magát.Nem az anyagiakat nézik Hiàba vagytok rendezett körülmények között nem ezt fogja a gyámhivatal nézni elsősorban.
2022. márc. 6. 08:36
Teljesen igazad van!
6. csikil4ny (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 6. 08:34

A Gyámhatóság elmondja a szükséges lépéseket.


Ebben a helyzetben akármi is lesz, a gyerek sérül. Ehhez igazi felnőtt viselkedés lenne szükség, minden érintett részéről.

2022. márc. 6. 08:24
Tisztában vagyok vele, hogy nem lesz könnyű a gyermeknek. De ki szeretnénk abból a környezetből szakítani. A nagyszülők szereti nagyon, de az nem állapot, hogy a férjemet csak akkor hívja fel a gyermek ha épp családit kell küldeni. Sok mindemt a kisfiúba traktál a mama. Beszélni is alig hagyja mert el veszi tőle a telefont és ő kezdi meg a mondókáját. Fel se engedi a gyermeket azzal a címszóval : "úgyse menne" holott a gyermek nem lett megkérdezve. Le menni nehézkes oda, főleg hogy a kistesója nemrég született. Ezt se akarták elmondani neki, sőtt erről is a nagymama döntött, hogy nem szereti a kistesóját. Holott még nem is látta és nem ismeri. Voltak fent ebben a városban is. Mikor már haza értek értesítettek, hogy erre jártak. Őszintén aki szereti az édesapját az nem szeretné látni? Persze hogy igen! De egy óvodás gyermek honnan tudná, hogy éppen abba a városban vannak ahol az édesapja is lakik. Ami én részemről tényleg nagyobb ok, az pedig az lenne hogy sajnos a nagyszülők tipikus "buta cigányok". Akik a rák egye meg az életed típusúak. ( Nem a cigányokat akarom elhordani. Én is az vagyok, de mi nem úgy nőttünk fel. Iskolát végeztünk, később Közgazdaságin végeztem. Tisztességesen dolgozunk! ) Szeretném ha ő is ezen az úton haladna tovább és nem a semmibe állna meg. Szeretnénk egy nyugodt környezetben nevelni. És ha csúnya ha nem, sajnos a nagyszülők se lesznek sokáig mellette...
2022. márc. 6. 06:01
A gyerek lelki épségét nézzétek! Semmi nem lehet fontosabb annál! Az sem, ha pl. nem lehet közös gyereketek. Ha távol laktok tőle, akkor is lehet kialakítani vele jó kapcsolatot, sokat beszélgethettek, de kiszakítani a megszokott környezetéből ránézve nagyon veszélyes. Egy életre tönkretehetitek! Így is mindenféleképpen magatokhoz akarjátok venni?
2022. márc. 5. 22:25
Én sem piszkálnám a helyzetet, annál rosszabb nincs mikor egy gyereket ide-oda rakosgatják mikor milyen ing van valakin. Nem minden a jó körülmény.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 5. 22:10

Először is a gyermek érdekét nézzétek. Akar egyáltalán veletek élni a fiú?


A Gyámhatóságra menjetek be,és ott segítenek majd.

De tényleg, ha a gyerek a nagyszülőknél jól érzi magát, nem szívesen mozdulna, ne bolygassátok .

2022. márc. 5. 21:40
Sziasztok. Érdeklődnek mi módon tudnánk a férjem előző kapcsolatból a fiát magunkhoz venni. A gyámság a nagyszülőknél van. Akkoriban át adták a gyámságot nekik, biztos megélhetés miatt a gyerek részére. Azóta több év telt el, jó körülményeket tudnánk biztosítani neki. Minden féleképpen magunkhoz vennénk. Tudna valaki segíteni, hogyan induljunk el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook