Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyámhatóság kijön, ha 1 éves baba 3x volt fejsérüléssel kórházban, orvosnál? fórum

Gyámhatóság kijön, ha 1 éves baba 3x volt fejsérüléssel kórházban, orvosnál? (tudásbázis kérdés)


1 2
febr. 15. 19:13
Hol írta, hogy betört a feje?
22. Enissa
febr. 15. 19:12
Abban az esetben tudnád mikre képes egy kisgyerek. Így nem tudhatod, ezt rosszindulat nélkül írom.
21. Egy lány 789900 (válaszként erre: 19. - Channa*)
febr. 15. 19:12
"3 éves koráig volt neki szemöldök felrepedése, monoklija, kéztörése és még ujj leszakadása is. Pedig, nagyon jó gyerek volt." Ezekkel én nem vágnék fel....
20. Enissa
febr. 15. 19:00
Neked van gyermeked?
febr. 15. 18:30

Ugyan már!

Akik ennyire neki esnek FI-nek, neveltek fel gyereket?


Az én gyerekem nagyon jó gyerek volt, ettől függetlenül olyan balesetei voltak, hogy sokan azt hitték, hogy egy kis ördög;)


Amikor elsőre megpróbált kimászni a kiságyból csak azt hallottam meg, hogy nagy durranás volt a szobába, majd üvöltés. Ekkor kb. 13-14 hónapos volt. Na, innentől nem volt kiságy, hanem rendes ágya volt.

3 éves koráig volt neki szemöldök felrepedése, monoklija, kéztörése és még ujj leszakadása is. Pedig, nagyon jó gyerek volt.


FI!

Ha ennyire mozgékony a gyerek, akkor nagyobb odafigyelés, azaz ne pelenkázón vagy ágyon tedd tisztába, hanem lent a padlón egy pléden. Bár írod, hogy játék közben esett le. Na, ilyen előfordul.

A fej beütése is rendszeres a kicsiknél, hiszen mennek mint a vakló, amikor megtanulnak járni vagy csak lábra állni és fogalmuk sincs, hogy a fejükre vigyázni kellene.

Az enyém is simán lefejelte az asztalt is, szekrényt is, széket is, és még minket is;)


Nem, nem fogják elvenni, ha a sérülései nem bántalmazásból erednek. Az orvosok, simán megállapítják, hogy szerezte a gyerek.

Simán tudják, hogy milyen sérülés ered felelőtlenségből és milyen, amikor mindent elkövetnek a szülők.


Hogy jöhet ide az elvétel és az inkább add örökbe? Hogy lehet ilyet mondani?

Gondoljatok már bele, hogy a gyerekeiteket vagy unokáitokat hányszor érte baleset?


Inkább örüljünk, hogy ilyen kis egyszerű balesetek érték FI gyerekét és így is aggódik...

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Charlize)
febr. 15. 18:24
Ott még nem. De a fejlődésében amúgy nem látok semmi rosszat. Csak nagyon szeleburdi. Mindig rohan.
febr. 15. 18:18

Egyáltalán nem éheztetjük, verjük és a többi. Igen félek mert általában olyanná is belekötnek ahol nem is lenne miért.

Vigyázok rá, csak néha elesik. Igen még akkor is amikor mellette vagyok váratlanul. Nem tudom. Akinél nem esik ott a gyerek habitusa is olyan lehet vagy elvan kerítve, de nálunk nincsen elkerítve, jön arra amerre mi is. Korán tanult meg állni. Egyébként amikor bementünk esések miatt egyik sem volt nagy, de mivel hányt így bementünk.

Az ágyról lemászás közben esett le, abból ítélve ahogy láttam, egyáltalán nem mentség de nem tudom visszacsinálni. Szerencsénkre egy éves és igen stram kisgyerek.

Azért ez durva hogy egy ilyen kérdésből gyerekbántalmazónak titulál valaki.

Szeretem a gyerekem, úgy próbálom nevelni hogy neki jó legyen, emiatt hagytam esni is igen nyilván puhább helyeken.

16. Charlize (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 15. 17:22

Fejlődésneurológián voltatok?

Kisfiam is sokat esett. Feltűnően sokat. Nem találtak okot. TSMT-t ajánlották. Covid miatt egyedül nem tudtam csinálni. Oviban jó játszótér van, ott kinőtte nagyjából. A mászókák rengeteget segítenek.

Most 6 évesen alapozó tréningre járunk. Apróság van, ki tudják fejleszteni suliig. Vhogy úgy magyarázták, hogy a testrészeit még nem használja önállóan, pl. ha rajzol, egész testtel rajzol, irányít, nem csak a kezével csuklóból.

15. levarosbukta (válaszként erre: 4. - Liliom10)
febr. 15. 15:28
Szerintem neked elmentek otthonról, de azoknak is akik szivecskézték ezt az undorító hozzászólást.
14. Piroska52 (válaszként erre: 4. - Liliom10)
febr. 15. 15:05

Hú de könnyü ez így, most aztán jól megmondtad neki.

5 gyereket neveltem fel, van 8 unokám, meg volt parszáz ovisom, a hosszú évek alatt.

Halovány fogalmad nincs, mennyit esnek buknak a gyerekek.

Ha száz szemed lenne, akkor se tudnál mindent kivédeni.

De könnyü kijelenteni, add örökbe, inkább nem írom tovább, mert csúnya lenne.

febr. 15. 14:23

Ha ágyon van többnyire megfogom, most apával játszottak csak annyit láttam hogy borul. Illetve megtanítottam már hónapokkal ezelőtt lemászni . Ez volt az első és remelem utolsó leesése.

Remélem tenyl g nem lesz ebből probléma ilyen téren. Szemészetre már van időpontunk.

febr. 15. 12:49
ez miatt nem hiszem, hogy elvennék. Inkább figyelj oda jobban, és tanítsd meg lemászni az ágyról, az eséseket megelőzendő. Ha túl sokat esik-kel, ügyetlenkedik, érdemes szemészhez vinni. Főnököm lánya nagyon ügyetlen volt nagyobbként is, óvodásként derült ki, hogy nem lát jól, kapott szemüveget, és megoldódott a probléma
11. libikóka (válaszként erre: 4. - Liliom10)
febr. 15. 12:43

Hát ezt nem gondoltad át,,finoman fogalmazva.

A kilenc hónap a szülésre készít.

10. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 15. 12:40

Figyelj jobban.Sokkal.


Ettől függetlenül néha csoda hogy életben vannak.

Történnek balesetek,fognak is.

9. andi6020 (válaszként erre: 4. - Liliom10)
febr. 15. 12:38
Te nem vagy normális.
8. Enissa (válaszként erre: 4. - Liliom10)
febr. 15. 12:06

Az én fiam, az esései miatt elvehették volna tőlem. 4,5 hónaposan ült fel, 6 hónaposan felállt, de nem tudott leülni. Dőlt, mint a fa. Mást nem tudtam, mint a járóka közepét párnázni. 8 hónaposan önállóan járt, rettenetesen ügyes volt mozgásában, de az esze a félelemérzete nem volt erre felkészülve.

Második gyerekem, "csak" 8 hónaposan ült fel önállóan, de 3 hét alatt megtörtént, a felállás és önálló járás is, nem volt még ő sem 9 hónapos, amikor elindult. Tehát nem lehet általánosítani.

febr. 15. 12:06

Igazából egyszer feleslegesen mentünk, mondta a doki hogy két nap után nem azért fog hányni egyszer, egyszer pedig kétszer hányt de akkor sem lett végül semmi baja.

És most végül amikor leesett az ágyról sem lett baja csak jobb volt hogy orvos is látja.

Csak az utóbbi 3 hónapban 3x voltunk és gondolkodtam hogy nehogy baj legyen belőle hogy ennyiszer voltunk ilyen miatt.

Nem élném túl ha őt elvennék.

Alapvetően szépen fejlődik.

6. Ghost👻 (válaszként erre: 4. - Liliom10)
febr. 15. 11:51

Már bocs,de a mondandód vègèn hányingerem lett....

Az èn lányom 10 hónaposan elindult. Mi az,hogy nem esik el? Dehogynem!

5. Enissa (válaszként erre: 4. - Liliom10)
febr. 15. 11:48
Ez nagyon durva. Ismeretlenül, hogy lehet ilyet írni?
4. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 15. 11:44

Egy 1 éves baba nem elesik, hanem leesik valahonnan ! Hányt ? Akkor agyrázkódást kapott ! Leesett az ágyról ? Az egyéves, kúszik, mászik, felül, talán fel is áll már.

Szerintem nem fogod fel, mennyire kell vigyázni egy picire ! A kiságyból nem esik le...ha van neki. Ha kivetted, EGY PILLANATRA SEM engedheted el, nem is nézhetsz sehová, mert hirtelen mozdulatai lehetnek, átfordul hátról hasra, és már le is esett a pelenkázóról !

Ha az ágyra kiveszed, ugyanígy nem engedhetsz el egy egyévest, mert mászik és leesik ! Nem készültél fel az anyaságra ? Volt rá 9 hónapod ! Óriási a felelősséged, hogy egészséges gyereket nevelj fel ! Kérted már anyád, testvéred, védőnő segítségét ? Olvastál gyereknevelési könyvet ? Nem hiszem. Ha teher a gyermeked, inkább add örökbe, mint hogy tönkretedd !

3. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 15. 11:44

Elvileg, ha minden rendben van a családban a védőnő szerint is, nem fognak a Gyámhatósághoz loholni.

Viszont, ha sokat esik, lehet kapni babáknak fejvédőt, érdemes lenne beszerezned.

Az orvos látja, hogy esett a gyerek, vagy bántalmazták a sérülés helyétől, milyenségétől.

Ha ilyen kis aktív, amíg nem tudsz vigyázni rá, tedd egy elkerített helyre.

2. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 15. 11:39

Remélem nem jön senki, viszont Te megmutathatnád orvosnak a kicsit. Lehet hogy van valami baja az egyensúly érzékelésével.

A kicsik sokszor esnek, de valahogy ösztönösen kivédik a sérüléseket. A Te gyereked megsérült, tehát érdemes odafigyelni.

febr. 15. 11:10

2x elesett beütötte a fejét, utána pár órával hányt szert jobbnak láttam bevinni.

1x pedig leesett az ágyról.

Emiatt kijöhet a gyámügy? Elvehetik? Vagy emiatt még nem fog ilyen történni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook