Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyakorikérdések, avagy folytassuk, ahol elkezdtük. fórum

Gyakorikérdések, avagy folytassuk, ahol elkezdtük. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. febr. 7. 16:47

bocsánat..én csak most csatlakoztam..és lenne egy kérdésem..

tegnap találtam meg az oldalt,felfigyeltem egy kérdésre,,de már nem találom..mert regisztrálni kellett a hozzászolashoz..és mire megtettem..szoval nm találom a kérdést..sem a választ..ezért felteszem én is a kérdésemet..mert hátaha valaki tudna segiteni..

tavaly szeptemberben volt egy méhen kivüli terhességem,az egyik petefészkemet kivették...január 29-én volt utoljára menzim,kevesebb,mint szokott..és csak másfél napig...

mivel terhes tüneteim vannak,és már volt egy méhen kivüli terhességem...hányinger,émelygés,mellfeszülés,gyakori vizelési inger..csináltam tesztem ,ami negativ volt...a kérdésem az lenne hogy lehet e valami gond a hormonjaimmal...a fennt emlitett kérdező is ezt kérdezte...az volt neki is a gondja,hogy kevés jött és kevés ideig...kérlek.ha tudtaok ,válaszoljatok..

elnézést,hogy ide irok...de nem boldogulok... ha esetleg a fent emlitett kérdező magára ismer,emailban vagy priviben irhat....köszönöm..és elnézést...

69. Liliom84 (válaszként erre: 68. - Matuka77)
2009. aug. 4. 14:55
De sajnos igen, ahogy azóta minden hónapban. Nagyon nem akar ez összejönni:(
2009. máj. 5. 11:59
Ma már 5-e van! Mi újság van Nálad? Ugye nem jött meg?
67. Liliom84 (válaszként erre: 66. - Matuka77)
2009. ápr. 26. 18:30
Mindenképp visszanézek, hiszen érdekel, hogy vagytok ill. valakinél van-e valami változás, bár ahogy látom rajtunk kívül nem nagyon jár vissza senki sem:( Na mindegy, 5-én nem kell megjönnie, de előtte is benézek, mint általában 2-3 naponta.
66. matuka77 (válaszként erre: 65. - Liliom84)
2009. ápr. 26. 17:56

Hűha, akkor lehet izgulni! Én a mensi előtti 2-3 napban éreztem az első tüneteket.

3 hét múlva megyek kontrollra. Őszintén remélem, hogy minden rendben lesz továbbra is, ilyen nagy hányinger mellett csodálnám ha nem így lenne.

Te is gyere ám a hírekkel! Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön! Csak 1 hónap különbség lenne a pocakjaink között! :)

65. Liliom84 (válaszként erre: 64. - Matuka77)
2009. ápr. 25. 17:52
Nagyon örülök nektek! Nekem hétfőn volt peteérésem és ma 37,4 a hőm. Kicsit megijedtem, mert nem tudom ez vajon a babára utal-e. 1 hete mértem utoljára akkor 36,4 volt. Beteg nem vagyok... Úgyhogy reménykedem, hogy most sikerült. Azért remélem néha benézel még, és beszámolsz \:)\, hogy vagytok és hol tartotok.
2009. ápr. 24. 13:36

A baba 6 hetes, korának megfelelő, 6.5 mm "nagy" és van szívhangja is! :)

Egy kis élő csoda!

Most már nyugodt vagyok, a múltkor pont a szívhang hiányzott.

63. Liliom84 (válaszként erre: 62. - Matuka77)
2009. ápr. 20. 14:36
Hát azért halálra ne izguld magad:) Fő a nyugalom. Ha pénteken voltál dokinál, írd már meg, mi volt. Nagyon vigyázz magadra!
62. matuka77 (válaszként erre: 61. - Liliom84)
2009. ápr. 17. 19:30

Szia! Nem is reméltem, hogy valaki még benéz...nagyon örülök Neked! :-D

Minden rendben van, bár még nem voltam dokinál. Vannak tünetek, a szokásos hányinger, fáradtság.

Viszont nagyon izgulok is, mert pár hónapja volt már egy vetélésem.

Viszont dokihoz csak jövő hét pénteken megyek, akkor már lesz szívhang is. Addig pedig halálra izgulom magam.

61. Liliom84 (válaszként erre: 60. - Matuka77)
2009. ápr. 13. 20:35
Szia Anna! Gratulálok, nagyon boldoggá tettél:) Nálunk most indul az új hónap, bár nincsenek túl nagy reményeim. Minden rendben? Hogy érzed magad azon túl, hogy boldog vagy? Vannak valamilyen "tüneteid"? Végre valaki!!!!!:)
2009. ápr. 13. 11:04

Ha még esetleg bekukkant ide valaki:

Babás vagyok!!!! A 6. héten járok.

2009. ápr. 1. 16:07

Sziasztok!

Nekem ma nem kellene megjönnie, ma vagyok a 27. napon. De várok még két napot, mert eddig a leghosszabb ciklusom 29 napos volt.

Szorítsatok értem!

Van akinek az elmúlt hónapban sikerült?

Anna

2009. márc. 26. 14:23
Sziasztok Lányok! Lassan április van, van valakinél valami változás pozitív irányba? Nekem ma van peteérésem, de amire hazaérek este a suliból a kedves már tuti alukál majd... Várom a válaszokat!
57. SacSac
2009. febr. 27. 00:21

Édes Elza köszi a hasonlatot, hidd el, ez egészen életszerű lenne, ha anyósom meghalna.:)

Beletaláltál.


Sajnos azt, hogy nekem van helyem a kedvesem mellett és nem az exnek sok esetben magával a kedvesemmel kell megérttetnem...

2009. febr. 22. 16:13

Sziasztok Lányok!


Sajnálom Anna és Bea a dolgot,pedg reménykedtem,hogy végre valaki pozitív hírekkel szolgál,lelombozza az embert rendesen,ha a másiknak sem jó...:(

Én a magam részéről most eléggé ki vagyok,dupla fellépésünk volt a hétvégén,közben szombaton 2 órás alvás után elmentem írásbeli vizsgázni,előtte csütörtökön pedig a felszámolás alatt lévő munkahelyemen bejelentették,hogy március 31 helyett aznap már lehúzzuk a rolót,de az új munkahelyemen csak 9.-én kezdhetek.

Közben megmérem a hőmet,és nem akar mozdulni,petefészek fájdalmam,ugyan kicsi,de volt,a hőm meg délutánra(15kor ébredtem ma fel) megy fel 35,8 helyett 36,6-ra,tehát sztem ebben a hónapban kimarad a PÉ-m,mivel 19.-én lett volna esedékes...:(

Mivel 2 hétig most itthon leszek,így többet tudok majd írni,így gyertek sűrűbben!!!:)


SacSac,ne hagyd magad,nem az ex-nek kell a férjed mellett lennie,hanem Neked.Ez olyan,mintha anyósod meghalna,és a temetésen Te bent állnál a tömegben,míg a férjed exe állna a sírnál a férjed mellett...Tudom,hogy morbid a hasonlat,bocsi,de csak így tudtam szemléltetni.Nagyon szorítok Nektek,és persze mindenkinek,hajrá!!!!!!!!!!!!!


Puszi:Elzi

2009. febr. 19. 13:23
Hát lányok, sajnos nekünk ez a hónap kimarad, most nem próbálkozunk. pedig ma van pém. :-(
2009. febr. 18. 12:41

Liliom, nagyon sajnálom, hogy most nem sikerült. :-( De új hónap, új remény. :-) Tudom fals, de hát mit lehet erre mondani. Mindig csak a remény marad...

Elza, tök jó, hogy így belejöttetek mégjobban a házaséletbe! :-) Még pár éve nálunk is így volt, aztán apa egyre jobban kezdte magát rosszul érezni, mozgásszervi bajok jöttek elő. Még csak 31 éves és jövő héten megy a kórházba befeküdni két hétre. Reméljük nagyjából helyrehozzák, mert már alig bír mozogni. Viszont most pénteken lesz pém, de lehet, hogy holnap, mert már jelentkezik a pé-s folyás. nekem mindig 2-3 napig tart, aztán vége. Most elég nyomi hangulata van a kórház miatt, így nem tudom, hogy most épp szeretne-e babát vagy sem. Ma megemlítem, aztán majd kiderül.

Sacsac, örülök, hogy lelkileg egy kisit segíthettünk és annak is, hogy megpróbáljátok. Reméljük sikerül.

Anna

53. SacSac
2009. febr. 17. 21:41

Sziasztok, lányok! Elza, Matuka és Drága Többiek nagyon köszönöm, hogy gondoltatok ránk, a kedves szavaitokból többször építkeztem kritikus pillanataimban.

Voltak...


Helyzet röviden: néha tör-zúz (de ő ilyen volt mindig, temperamentumos.)Máskor fél, pityereg.:(

Pénteken műtik, két héten belül szövettan... Közben vizsgázik rövidesen, inspirálja, hogy végre olyan munkája lesz, amelyre mindig is vágyott. Ez jó!

Az is jó, hogy holnap jön haza, és ha minden igaz, reggel le fog esni a hőm..:) Uhh, szorítsatok! Megpróbáljuk megint a babáért szerelmezést! Még lehet... Spermafagyasztásra nem lesz pénzünk most-és egy ideig szintén nem. Mennyei volna, ha sikerülne a bébi- mostantól ui majd védekeznünk kell, mert pár hét és helyi kemót fog kapni. Ez is bekerül a vérébe, ha nem is nagy mennyiségben, de nem kockáztatok.


Összességében jól vagyunk tehát, és ne haragudjatok, hogy a babavárás kellős közepében a rákról írok. Már nem tragédiának, hanem feladatnak látom, amelyet meg kell oldani.


Nagyon csendben mondom csak, hogy közben továbbra is, nagyon, elévülhetetlenül és megszokhatatlanul utálom, zavar... A volt neje. Olyan, mint egy pótanya- eddig rendben is lenne, csak folyton ellenem húzza a Kedvest. Aki azt kérte, ne menjek be vele a kórházba, messze van, bonyolult stb... Ekkor megkérdeztem, hogy miért, majd exnej bemegy veled, mert ő közel lakik? Hát igen...

Nem hagytam magam, de tudom, hogy neki egyszerűen kell az ex gondoskodása. Sosem lesz ennek vége, pedig nem tudom elfogadni ezt...


Oké.

Vidámabb témák: holnap tehát részemről várom Pé uraságot:D és eksön!


És köszönöm újra a sok bátorítást, nagyon-nagyon kedvesek vagytok! :) No, most mentem tente, szép álmokat/napot Nektek!

52. anya83 (válaszként erre: 51. - Liliom84)
2009. febr. 17. 17:15
Szia Liliom!
2009. febr. 17. 16:56
Hát lányok sajnos eddig tartott az álmodozás. :( De megmondom őszintén, hogy nem értem a testemet. Gondolom nem vagyok ezzel egyedül...
2009. febr. 16. 17:46
Látom a kutya sem néz be. Az izgalom fokozása érdekében azért megírom, hogy 14-re nem vártam, és azóta sincs semmi jele. Ez már jó, mert sosem szokott késni. Biztos ami biztos, ma vettem 2 db tesztet. Ma délután már volt egy kis hányingerem, aminek nagyon nem örülök. Ami elég rosszul jött ki, hogy 1 héttel ezelőtt a kolléganőm bejelentette, hogy babát vár és csak májusig van (én meg csak ma tudtam meg). Szóval, ha nekünk is sikerült, akkor nekem már nem annyira fognak örülni... Az üzletágunk akár rá is mehet erre:(
49. Liliom84 (válaszként erre: 48. - Elza1983)
2009. febr. 13. 12:17

Örülök, hogy jól vagy, jól vagytok.

Tegnap nagyon zabás voltam, nem tudom mi az oka, de faltam mindent, amit találtam:)

Nálunk sincs hó, viszont két napja olyan őrült szél fúj, hogy kedvem sincs kimenni, de néha muszáj. Majdnem elfújt, pedig nem vagyok kis darab (172/76). Ráadásul egész nap fáj a fejem. Jöhetne már a jobb idő, vagy legalább eshetne a hó, azt nagyon szeretem.

Többiekkel mi újság? Nagyon eltűnt mindenki.

2009. febr. 13. 09:24

Szia Bea,sziasztok lányok!


Köszi,jól vagyok,sőt,azt kell mondjam,nagyon jól.:)))

A házasságom eddig is példa értékű volt minden szempontból,de a férjem most mintha második fiatalságát élné 40 évesen,kényeztet nagyon:)

Na,mielőtt még félreérthető lenne,nem csal meg senkivel,hiszek és bízom benne,plusz meló után rohan haza,a munkahelye pedig mindenhol be van kamerázva,így nem is tudna:).Egy hete minden reggel hol ő,hol én csábítom el,eddig a szex rendszerint esti élmény volt(mindennapos még 8 év után is),de most átváltottunk reggelire,és így marha jól indul a napunk.:)Plusz rendszeresen masszírozza lábam,persze én is az övét,és így Valentin-nap közeledtével egyre jobban bízom abban,hogy ez a nap szebb lesz,mint a Karácsonyunk.:)

MOndtam neki ma is,hogy adtunk egymásnak egy plusz energiát,ha már péntek 13 van.Nem vagyok nagyon babonás,de azért egy kicsit mindig tartok ezektől a napoktól...:)A hőmérsékletem ma felugrott fél fokot hirtelen,de a PÉ-m csak egy hét múlva esedékes.Majd meglátjuk...

Remélem SacSac-ccal minden oké lesz,meg Veled is Bea.Várom már a jó híreket nagyon.

A mai jó hír egyedül,hogy az ország keleti felén élők gyönyörű nagy hónak örülhetnek!Sajna a Pest és délre vetülő vonal mindig kimarad a szórásból,anyumék Bácskaiak,és ott is csak minipelyhek esnek...:(Itt,Kispesten meg híre-hamva sincs a hónak sajnos.De reménykedjünk...


Puszi lányok,vigyázzatok magatokra,este még visszanézek:Elzi

47. Liliom84 (válaszként erre: 46. - Elza1983)
2009. febr. 12. 17:50

Szia Elza! Örülök, hogy látlak! Hogy érzed magad? SacSac-cal kapcsolatban szerintem abszolút igazad van.

SacSac: most neked kell nagyon-nagyon erősnek lenned, és támogatnod, biztatnod. Viszont ki kell állj magadért, és a későbbi életetekért is. Nagyon szorítok nektek, hogy minden rendben legyen.

2009. febr. 12. 16:56

Sziasztok LÁnyok!


Bocsi hogy eltűnök 2 napokra,de a munkahelyemen mint írtam is,beszüntették a netet,így nincs lehetőségem írogatni,és mivel reggel fél 5kor kelek,és fél 6-kor indulok,este 9-re érek haza,így akkor már nincs energiám!

Jaj,SacSac,fel a fejjel!!!!!!!!!!

Nagyon sajnálom a dolgot,de egyet írok gyorsan és röviden:Hobby-Pszichológus szemmel nézve,ez most ún."kapuzárási" pánik nem szó szerint a férjed részéről.Annyit értek ez alatt,hogy most tört ki rajta,a "jaj IStenem meghalok" szindróma,ami az állapotában egy teljesen természetes fázis,és ezt el kell tőle fogadni,és mellé kell állni.

Ha belegondolsz a helyzetébe,nem irigylem őt.Ő a nagy FÉRFI(mindegyik ezt gondolja a pasik körében),aki azt hitte,hogy erős egyéniség,hirtelen szembetalálja magát korunk egyik legrettegettebb betegségével,ami ráadásul az ő szervezetét támadta meg.Először eljátszotta az első pár napban a büszke macsót,hogy SEMMI GOND,ÉN TÚLÉLEM,és most rokkant meg idegileg.Ez sajnos minden rákos betegnél így van.MOst a legfontosabb dolgod,mint feleségnek,hogy maximálisan mellette állj,de ezért nem kell lemondani a gyerekről!Egy-két napig hagyd sírni-félni-dühöngeni,addig Te konzultálj a nőgyógyászoddal,hogy mikor lesz PÉ-d,és amikor közeledik a nagy nap,rendezz egy nagy őszinte beszélgetős estét,amikor is elmondod neki azt,hogy neked ő életed értelme,és ha a gyermek,aki megszületik tőletek,csak 1-2 évig ismerheti az apját(amire kisebb a valószínűség,mint arra,hgy ma elüti egy autó,mivel nagyon korán kapták el a dögöt,hála IStennek),akkor is az ő gyereke is,és Te Tőle és nem mástól akarsz gyereket.Értesd meg vele.Először tiltakozni fog,majd sírni,végül beleegyezik és szeretkeztek egy hatalmasat.Legalábbis nálunk így zajlott.Sztem nálatok is így fog.Vesd be a nőiségedet,és a szerelmedet!

Az én férjem,miután visszahoztak az életbe,és megmenekültem,azt mondta,hogy SOHA többet nem akarja azt a szót,hogy közös gyerek meghallani,mert nem akar elveszíteni egy gyerek miatt.Ugyanezt végigcsináltam vele,és megértettem vele,hogy a volt nejének mákja volt,hogy mind 3 fiukat természetes úton uk-mukk-fukk 2 óra alatt a világra-hozta,de ez nem mindenkinél van így sajnos.Azóta belátta,és már nem ellenkezik!

Próbáld ki,én és sztem itt mindenki,nagyon szorítunk!


Várom már azt a 14.-ét,15.-ét,hátha új kismamát köszönthetünk köreinkben,nagyon-nagyon jó lenne!

Erikát mondjuk sajnálom,hogy nem jelentkezett be,szívesen végigkövettem volna a terhességét,hátha kapok annyi pozitív löketet,amitől nekem is sikerül.Na meg persze Nektek is,őneki meg jó lesz,mert biztatjuk!!!:)


Vigyázzatok magatokra lányok,Fel a fejjel Sacsac.Várom a fejleményeket,tessék írni!!!!!!Puszi:Elzi

45. Liliom84 (válaszként erre: 44. - Matuka77)
2009. febr. 12. 14:30
14-re nagyon nem várom. Azon kívül, hogy olyan 37-37,3 a hőm és gyakran járok pisilni, semmi különös. Nem is stresszelek rajta, annál nagyobb lesz a meglepi, ha mégis sikerült. Persze ezt nem könnyű kivitelezni, ma már gondolkodtam rajta, hogy tesztelni kellene. De nem, tartom magam, már csak néhány nap:)
44. matuka77 (válaszként erre: 43. - Liliom84)
2009. febr. 12. 10:24
Neked Most kellene két nap múlva megjönnie, ugye? A hőd fenn van még? vannak tüneteid?
2009. febr. 11. 20:38
Én minden nap jövök, körbe nézek. Túl sok változást nem láttam:(
2009. febr. 11. 09:49
Senki nem ír? :-(
41. matuka77 (válaszként erre: 39. - SacSac)
2009. febr. 10. 11:16

Ó, ne keseredj így el. Biztos nagyon sokat gondolkodik a párod és biztos kétségbe van esve.

A spermabankra szerintem próbáld azzal rábeszélni, hogy mikor meggyógyul, akkor is lehet,hogy károsodtak a "kiskatonák" és akkor mert Ő úgy döntött nem teszi be bankba őket, soha nem lehet majd gyereketek életetek végéig? Ez felelőtlen döntés.

Mikor meggyógyul és nem károsodtak a katonák, akkor még mindig fel lehet mondani a bankkal a szerződést és lehet normál úton próbálkozni.

A szavaidból úgy veszem észre, hogy Ő inkább azon gondolkodik, hogy mi van ha nem gyógyul meg. Mert akkor egyedül maradsz a gyerekkel és gondolom nem szeretné ha emiatt esetleg nélkülöznötök kell a kicsivel.

Ha a legrosszabb esetet vesszük(amire tényleg alig van esély, hiszen ez nagyon jól gyógyítható betegség), akkor azt értesd meg Vele, hogy mivel már 35 éves vagy, nincs időd és nem is akarsz újra párt keresni,találni, mert ez hosszú idő és kifutsz az időből, így a Te életedet is megcsonkítja. Ha szeret, akkor nem akarhatja azt, hogy boldogtalan legyél mert nem lehetett gyermeked. Biztosítsd afelől, hogy fel tudod nevelni a gyerekét és nem szenvedtek semmiben sem hiányt majd. Ő most szerintem nem arra gondol, hogy meggyógyulok és de jó. Az ilyen betegségben szenvedők legtöbbször a legrosszabbra gondolnak és már aszerint terveznek.

Tudom, most nagyon nehéz bármit is írni, mert nem látom át pontosan a beszélgetéseiteket és Ti is érzékenyebbek vagytok. Azért bátorkodtam ezeket írni, mert közvetlenül átéltem már több családtagom rákos megbetegedését is. Apukám is rákos volt, sajnos nála már akkor diagnosztizálták, mikor már áttétek voltak. Az utolsó percig itthon ápoltuk és nagyon sokat beszélgettem Vele, egész nap az ágya mellett ültem, otthagytam a fősulit az ápolásáért. Tudom minden gondolatát. És mint írtam a bátyám is rákos lett 26 évesen, Ő most már teljesen jól van, egészséges. Átment minden nehéz kezelésen, de jól van.

Nekem is van egy jóindulatú daganatom, amit évente kontrollozni kell. Minden egyes kontroll előtt mikor ülök a váróban, átgondolom, hogy na most mondják meg, hogy rosszindulatúvá vált. Akkor én is mindig a legrosszabbra gondolok.

A "sors akarata" szöveg nekem is nagyon ismerős. Három hónapja mikor elvetéltem a 3. babánkat, azóta hallom ezt nap mint nap a férjemtől, mikor megemlítem, hogy babát szeretnék. Van olyan nap, mikor elmarad a védekezés, mert akkor a baba felé billen a mérleg nyelve Nála, van olyan nap, mikor az istenért sem hajlandó próbálkozni. Sajnos már az utóbbiból van több. De még remélek.

Ne haragudj, hogy felhoztam az én esetem, tudom össze sem lehet hasonlítani a tiéddel, mert neked még nincs gyermeked. Nagyon bízom benne, hogy sikerül meggyőzni a párod a spermabankról! Nagyon nehéz most mindkettőtöknek. Sok erőt kívánok nektek!

Kérlek írj nyugodtan ha beszélgetni szeretnél.

ölel, Anna

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook