Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gumiszalag gyakorlatok otthonra fórum

Gumiszalag gyakorlatok otthonra (beszélgetős fórum)


2011. márc. 29. 13:25
gyógyászati segédeszközboltban is lehet venni, a thera-band szalag mellé adnak egy füzetet is amiben vannak gyakorlatok
10. függő (válaszként erre: 2. - 8da8a563b7)
2009. aug. 23. 06:45
Az R-med webáruház oldalán lehet szalagtorna dvd kapni kétfélét is. Mindkettő nagyon jó. Van üzletük is, ott is kapható a szala és a dvd is.
2009. júl. 23. 16:18
sziasztok!Segítene nekem valaki, hogy neten kívül hol lehet megvennni a gumiszalagot???Előre is köszi!
2008. szept. 17. 09:15
Sziasztok! Én tartottam régebben aerobicot, néha gumiszalagot is használtunk hozzá. Ami újdonság lehet az eddigieken kívül: lehet végezni sarok- és térdemeléseket is gumiszalaggal, lép-zár gyakorlatokat úgy, hogy megkötjük a szalagot a rérdünk körül úgy, hogy érezzük, ha lépegetünk. Ezzel a pulzusunk is emelkedik és a fenekünk, combunk is feszesedik. Együtt van benne a zsírégetés és a feszesítés.
7. greeny9875 (válaszként erre: 1. - Tundver)
2008. aug. 30. 01:12

ezt erősen ajánlom

[link]


nekem piros és kék van, NAGYON NAGYON hatásosak. Úgy értem még csak egy hete használom de minden használat után másnap izomlázam volt, csak lesz eredménye :)

6. tundver (válaszként erre: 5. - 8da8a563b7)
2008. márc. 22. 18:09

Sziasztok, jó ideje nem jártam erre, s amikor várakozva kinyitottam a lapot -üresen találtam, de most!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Köszönöm nektek és további tanácsokért folyamodok hozzátok.

A hibáim (nem teljes felsorolás)

1. lusta vagyok elkezdeni

2. nem akarok lemondani a rántott pipi combról

3. igénylem a segítséget a bíztatást az érdeklődést

4. álmodozom, hogy sikerül

5. mindig holnap akarom elkezdeni

Ha ezzel is vállaltok menni fog! Előre és utólag is köszönöm a tippjeiteket. Írjatok, hogy hogyan mire-merre jutottatok

:-)

2008. márc. 11. 13:38

1. Hátizom - 6 x 15 mellhez húzás gumiszalaggal

Figyeljünk az egyenes testtartásra. A mellhez húzásánál zárjuk a lapockát, a könyök maradjon enyhén hajlítva. Koncentráljunk arra, hogy a szalag végig feszes maradjon.



2. Evezés ülve - 4 x 15

A könyök a behúzásnál a test mellett halad, a lapockát itt is zárjuk.

2008. márc. 11. 13:37

Az erősítő- és tornaeszközök nagy részével az a baj, hogy helyhez kötnek: nemigen tudjuk magunkkal vinni ezeket nyaralásra, hétvégére, vagy a parkba, és otthon is a szükségesnél jóval több helyet foglalnak el. Mindez azonban nem igaz, ha a gumiszalagról beszélünk.



--------------------------------------------------------------------------------


Méret és sokoldalú felhasználhatóság szempontjából még az ugrálókötélen is túltesz a gumiszalag, amely akár a zsebünkben is elfér, így bárhová magunkkal vihetjük – ki tudja, hol lesz 5-10 üres percünk, amit erősítésre vagy nyújtásra használhatunk? Ezeknek a rugalmas, erősségi fokozatuk szerint más-más színű szalagoknak a hatásmechanizmusa roppant egyszerű: ahogy nyújtjuk, illetve visszaengedjük a szalagot, növekvő, illetve csökkenő ellenállást érhetünk el – egyszerű, mégis változatos erősítő és nyújtó gyakorlatokat így egyaránt végezhetünk vele. Statikus – álló, ülő és fekvő – helyzetben rengeteg gumiszalagos feladat létezik, gyakorlatilag a test minden izomcsoportja megdolgoztatható vele, de egyre több edzőteremben az aerob-jellegű, dinamikus mozgássorokra épülő edzésekbe is beleépítenek olyan gyakorlatokat, amelyekhez gumiszalagot használnak. A sérülésekből lábadozók rehabilitációs sporteszközként is kiválóan használhatják. A színskálából mindig edzettségi szintjének megfelelő erősségű szalagot válasszon, majd ahogy növekszik izomereje, válthat egy erősebb fokozatra. Kedvcsinálóként álljon itt három gumiszalagos gyakorlat, amelyet bárhol, bármikor elvégezhet.


1. A combok és a fenék izmosítására szolgáló gyakorlatnál csomózza össze a gumiszalag két végét, úgy, hogy ha vállszéles terpeszben áll, akkor a bokáit összekötő szalag feszes legyen. Álljon egyenesen, kapaszkodjon egy szék támlájába ha szükséges, és emelje meg oldalra a nyújtva maradt jobb lábát – anélkül, hogy csípőjét kibillentené középről – majd álljon vissza a földre. Mindkét oldalra végezzen 12-12 ismétlést, majd a gyakorlatot végezze el úgy is, hogy kinyújtott lábát nem oldalra, hanem hátrafelé emeli.


2. A hátat és a tricepszet erősíti, egyúttal a tartást is javítja a következő, állva és ülve is végezhető feladat. Fogja meg a szalag két végét. Bal kezét tegye a csípőjéhez, a jobb kezét pedig emelje a magasba, mindeközben a szalaggal a háta mögött legyen. Hajlítsa be jobb karját úgy, hogy felkarja függőlegesen, felfelé álljon, a szalagot tartó keze pedig a tarkójánál legyen; ebben a pozícióban már legyen feszes a szalag (ha kell, hajtsa félbe, és használja úgy). Húzza a gumiszalagot, miközben kinyújtja karját felfelé, teljesen egyenesre, majd engedje vissza a kezét a tarkójához. Mindkét oldalon végezzen 20-20 ismétlést, közben pedig figyeljen arra, hogy törzsét egyenesen, hasát behúzva tartsa.


3. A bicepszet és a vállizmot dolgoztatja meg ez az állásban végezhető gyakorlat. Álljon rá a gumiszalag egyik végére, a másik végét fogja a jobb kezében, a csípője magasságában. Hajlítsa be karját – ezzel a gumiszalagot a vállához húzza – majd engedje vissza a csípőjéhez. Mindkét oldalon végezzen 20-20 ismétlést. Ugyanebből a kiinduló helyzetből a csípőjétől indulva, nyújtva emelje meg oldalra a karját, vállmagasságig, majd engedje vissza – hamarosan érezni fogja a vállizmait.

2008. márc. 11. 13:33

[link]


nézd mit találtam :DDDDD

2008. márc. 11. 13:29
én most vettem. Réka napi tornáival vegyítem. ami combra-fenékre van gyakorlat, szalaggal csinálom. amúgy nem találtam a neten sehol ilyen gyakorlatokat. pedig nagyon jó. mintha egy egész konditermed lenne.
2008. febr. 26. 11:30

Sziasztok!

Abban reménykedem, hogy hátha rendelkezik valaki közületek gumiszalag-gyakorlattal kapcsolatos tapasztalatokkal. szeretném,ha megosztaná nemcsak velem, hanem a többiekkel is. Nagyjából sejtem, hogy hol és hogyan kell huzogatni, de célirányos izomcsoportok mozgatására míg rájönnék, ki tudja mennyit öregednék :-) .

Szóval lányok- fiúk, várom a jótanácsaitokat és az ötleteiteket, nem beszélve az általatok elért eredményekről.

A szalag azért is szimpatikus, mert zsebben elfér...és jónak ígérkezik

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook