Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Golden Retriever is lehet veszelyes! fórum

Golden Retriever is lehet veszelyes! (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. Shatakena (válaszként erre: 59. - Shatakena)
2013. aug. 14. 19:38
Mindenki okulására leírom amit megtudtam.Az a gond, hogy a goldi hozzánk nem a tenyésztőtől jött hanem előző gazdájától aki agresszív francia buldogja miatt nem tudta tovább megtartani(panellakásban)Ráadásul néhány hét alatt sok buta szokást tanult mind a kutyától mind pedig a gazdától. Megszoktatták,hogy ha kér valamit azt hangos ugatással ,morgással követelje.Ezt az asztalnál nálunk is gyakorolja. Ha bármi van a kezemben(újság, kulcs, fésű bármi)ami megtetszik neki ugat. Ha nem veszem észre mit szeretne vagy nem adom oda haragosan morog és ha így sem kapja meg harap ahol ér..Tehát kedves gazdik nézzünk utána a dolgoknak. Nem magától agresszív csak valamit valahol elrontottunk
2013. aug. 12. 22:50
Nekünk egy golden retri, labrador keverék kutyánk van. Őszintén szólva, ennél jámborabb kutyust még sosem láttam. Nem tudnám elképzelni róla, hogy megvadul, vagy ránk támadna. Gyerekek mellé választottuk. Soha, még ránk nem mordult, a szájából kivehetjük a falatot, akkor sem. Egyrossz tulajdonsága van, szeret csavarogni, ezért sajnos muszáj megkötni, mert ha máshol nem tud, akkor a kerítésen átmászva szökik ki. A macskától látta, és ha nem látom nem hiszem el, úgy balettozott az a nagy testű állat a kerítés tetején, mint egy cica. Egy szó, mint száz, aki tervezi, hogy goldent választ, gyerekek mellé, én ajánlani tudom, mert nagyon jámbor, szeretetéhes jószág.
2013. aug. 12. 22:03
Sziasztok! Most találtam erre a fórumra és szeretnék tanácsot kérni. Pár hete kaptam egy Golden kiskutyát. Most három hónapos és néha szörnyen agresszív. Az hogy harapdál, rág, kapaszkodik a nadrágunkba már fel sem tűnik. Ami aggaszt, hogy játék közben egyszercsak lapítani kezd, feje a két kinyújtott mancsán, fenekét megemeli majd ugatva morogva támad.Harap ahol ér.Ha megpróbálom eltolni, rákiabálni, bármi módon fegyelmezni egy néhány másodpercre megszeppen aztán újult erővel folytatja.Már csak azzal lehet lenyugtatni ha egy újsággal az orrára csapok...nem szivesen de más módon nem tudok védekezni ellene.Néha már ez sem segít.Még kicsi de már fájo fognyomokat és horzsolt bőrt hagy. Csak engem és édesanyámat támadja a férfiakat soha.Nem értem a viselkedését, imádom a kutyákat és ők is engem. Régebben tacskónk volt de soha egyszer sem morgott ránk nemhogy harapott volna pedig a gyerekek is sokszor húzták. Ha volt valakinek hasonló esete esetleg tudna valami tanáccsal szolgálni írjon akár privátban is. Köszönöm
2011. jan. 24. 01:38

Én ehhez a témához csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy ez a hír tényleg meglepő a számomra, de nem azt jelenti h akkor el kell ítélni a goldeneket, vagy akár melyik kutyafajtát amelyikről épp szólna...


Kb. 2 hónapja rá vagyok kattanva a natgeo-n a csodálatos kutyadoki c. műsorra. Ajánlom mindenkinek, akiket érdekli a kutyák rossz szokásairól való leszoktatása. Ebben a műsorban tényleg láthatja mindenki, hogy akármelyik kutya lehet agresszív, vagy ideges, vagy akármilyen rossz tulajdonsággal megáldva, amit mi gazdik tehetünk jóvá. Tőlünk függ hogy milyen kutyává válik.... :)) Egyébként tavasszal épp egy goldit fogok kapni, szal ez engem nem befolyásol semmiképpen...

57. Rékaanyu (válaszként erre: 56. - Moonlight1984)
2009. nov. 24. 12:53

Szia!

Az enyém 3 éves,szuka.Már járt kutyaiskolában,azt mondták nem bántott senkit,viszont nem is játszott a többi kutyával!Pedig nagyszerű vadász lehetne,mindent meg tud keresni,okos,lehet fegyelmezni,és ösztönözni is,de csak emberekkel kedves,minden más állatot megtámad,még a gyíkot is a kertben!:))

56. moonlight1984 (válaszként erre: 55. - Rékaanyu)
2009. nov. 23. 18:16

Nekem ilyen volt sajnos a malamutom.Nagy meló volt lenevelni róla!

A tiéd mennyi idős és milyen nemű?

2009. nov. 23. 10:01
Sziasztok!Agresszió nem csak ember felé lehet,hanem állat felé is!A mi édes goldenünk a kutyákra van ráindulva nem kicsit!Konkrétan a nyakánál fogva vágja földhöz az áldozatot.Nem is értem miért nem játszani akar más kutyákkal,egyszerűen nem is barátkozik,rögtön támad,és súlyosan!Volt már valakinek ilyen?Amúgy kenyérre lehet kenni,ha emberekkel van!
2009. júl. 19. 11:36
Kizárt dolognak tartom,hogy egy Goldi veszélyes legyen.Nekünk is az van,5 éves..de fát lehet vágni a hátán:)) Gyerek szerető,játékos,dilis (jóértelemben)Imádni való:))
53. rekag
2009. júl. 13. 08:38
Nekünk 5 éves a golden retrieverünk, el sem tudnám képzelni róla, hogy akár csak morogjon ránk. Van egy 11 hónapos lányunk, aki persze nyúzza egész nap és Jeffnek még csak a szeme sem rebben. Ezt a fajta kutyát megkötni és elajándékozni nem szabad, mert belehülyül a bánatba. Lehet hogy ez lehetett az ok?
52. Zizisicc (válaszként erre: 2. - C42aaaac41)
2009. jún. 25. 14:02
Ott a pont!
51. Zizisicc (válaszként erre: 44. - 40163fd81d)
2009. jún. 25. 14:01
:oDDDDDDDDDDDDDDDDD
2009. jún. 25. 13:58
Egyszóval minden kutya LEHET veszélyes.Ez a lényeg.
49. pemete (válaszként erre: 46. - 81f46d06d3)
2009. jún. 25. 13:34
A kistestű kutyák nagy általánosságban agresszívebbek, mint a nagyobb testűek. De természetesen ez nem mindegyikre igaz:)
48. 40163fd81d (válaszként erre: 45. - Ad04b33206)
2009. jún. 25. 13:32

Már hogy tenném?

Van véleményem ,és azt szeretem elmondani.

47. sundance (válaszként erre: 46. - 81f46d06d3)
2009. jún. 25. 13:26
Tessék! Bármilyen kutya megbolondulhat. Nem fajtafüggő! Ezek egyedi esetek, és nem kell rögtön rákenni az egész fajtára.
2009. jún. 25. 13:18
Goldi támadás? Láttátok volna a mi pincsinket pár éve. Azért kellett elajándékoznunk, mert rajtam kivül mindenkit megtámadott, még a fiamat is. A férjem és a sógorom úgy járkáltak a lakásban, hogy egy kis szőrgombolyag ott lógott a nadrágjukon morogva. Aranyos volt és nevetséges is, de ő komolyan gondolta. Nem bírtunk el vele... Pedig csak egy pincsi volt :D Féltem, hogy a fiamnat úgy megharapja, hogy nyoma marad.
2009. jún. 25. 12:59

persze, ertem en, csak azt nem hogy ha szerinted ez akkora baromasag akkor minek olvasod es minek irsz ide.

Ez egy hir volt en ideirtam mert nem mindennap olvas az ember goldi tamadasrol es ennyi. Ha szerinted hülyeseg menj masik forumra!

44. 40163fd81d (válaszként erre: 43. - Ad04b33206)
2009. jún. 25. 11:05

Azért tartom baromságnak ezt az egész ügy felfújást,mert kb olyan ,mintha olyan fórummal jönnél ki ,hogy pl:


(Az utazó ügynök is lehet veszélyes!)


Xy aki egy utazó ügynök,megtámadta z-t,minden előzmény és ok ellenére,ami nagyon furcsa eset,hisz xy és z barátok voltak.A férfit megsebesítette úgy egy porszívóval,hogy 8 napon túl gyógyuló sebesüléseket szerzett.....blablabla.....

Tanulság vigyázzunk az utazóügynökökkel,mert hajlamosak a gyilkolászásra.


Érted már mire akarok rávilágítani?:)))

43. ad04b33206 (válaszként erre: 39. - 40163fd81d)
2009. jún. 25. 10:20

huu, te nagyon nehez eset vagy igaz? :)

van kutyam, söt, pont retriever keverekem van. Nem hiszem hogy valaha is megharapna, söt a gyerekem allandoan nyuzza.

De tudod mit, hagyjuk. Csak nem ertem mit kersel itt ha te ezt baromsagnak tartod, vagy ilyen szuper lenezöen irsz.

42. pemete
2009. jún. 25. 10:07
utolsósorbaN, a végéről lemaradt egy betű:)
41. 40163fd81d (válaszként erre: 40. - Pemete)
2009. jún. 25. 10:04
Így van:))
40. pemete
2009. jún. 25. 10:02
Igen a kutyák harapnak, de engem semmi nem tud megingatni abban a hitemben, hogy a kutya az ember legjobb barátja! Bármilyen kutya is legyen az, ha az ember érti a jeleket,amiket a kutyája küld felé, tud a kutyával kommunikálni, és tudja irányítani, kezelni az állatot, és nem utolsósorba tudja szeretni, akkor tényleg a legjobb barátja lesz a kutya. Ha viszont nem vagyunk elég határozottak, vagy éppen túl kemények vagyunk, akkor könnyen elronthatjuk ezt a barátságot.
2009. jún. 25. 09:01

A kutyák állatok,és igen baromi nagyot tudnak harapni,bármelyik.

A férjemet egy vakarcs pudli harapta meg ,és legalább 2 hónap kellett míg begyógyult a harapás.

Ez a hír ,csak arra jó ,hogy felfújják az emberek.

Ha hiszel abban ,hogy pl a goldenek vérenző fenevadak akkor ne vegyél ilyen kutyát két gyerek mellé,ha abban hiszel,hogy a kutyák néha harapnak is ,akkor egyáltalán ne vegyél kutyát,mert bizony így van.A kutyák harapnak!:DDDDDDDDDDD

2009. jún. 25. 08:46

egyebkent hogy nevezhetsz egy gazda majdnem megöleset balesetnek. Ez a kutya reszeröl tamadas, es szandekos. Nem veletlenül megharapas...


na de mindegy. Egyebkent pontosan azert irtam le, mert az emberekben van egy tevkepzet hogy a verszomjas fenevad harcikutyak tamadnak csak, es pl a josagos kinezetü csupasziv goldik soha nem harapnak. Egyszerüen tenyket. Ennyi.

37. ad04b33206 (válaszként erre: 33. - 40163fd81d)
2009. jún. 25. 08:44
ha akkora baromsagnak tartod minek irsz ide? minek olvasod el egyaltalan? :P
36. Cadence (válaszként erre: 33. - 40163fd81d)
2009. jún. 24. 21:25
Ez tetszett :D:D
2009. jún. 24. 21:24

Szia.

"Milyen kutyat valasszunk ha mar a josagos igazi csaladcentrikus Golden Retrieverek is a gazdajukra tamadnak???"

Hány Golden támadásról hallottál?Szerintem ez az első.Vagy?Ha egy Goldi támad azzal elég keményen vagy durván bánhattak.Nevelés kérdése az egész!!

2009. jún. 24. 20:54

Egy kutya soha nem a fajtája miatt támad!Tény,hogy vannak nagyobb és kisebb ingerküszöbű fajták.

De miért kell álltalánosítani,hiszen ők is különböző személyiségüek.Adott fajtán belül-sőt almon belül is teljesen különböző vérmérsékletű egyedek is vannak.

A neveléssel sokat lehet javítani és rontani is egy állat magatartásán,de a temperamentumát nem lehet megváltoztatni,és ez néha csak felnőtt korra bontakozik ki teljesen.Mellé egy hibás nevelés-és kész a baj.

A fajta választása mellett nem győzik hangsúlyozni hogy ne azt a blökit vigyük haza aki épp megtetszik,érdemes többször megnézni az almot,és céljaink,igényeink figyelembevételével azt a kiskutyát válasszuk,aki leginkább megfelel az elvárásoknak.A menhelyeken is lehet látogatni,sétálni vinni a kiszemelt kutyát,hogy megismerkedhessünk vele mielőtt hazavinnénk.Szerintem vérengző és "biztonságos" kutyafajták nem léteznek,csak könnyen kezelhető,jó természetűek és ingerlékeny,nehezen kezelhetőek.De arról hogy ha ilyen kutya nem megfelelő kezekbe kerül,nem a kutya tehet.

33. 40163fd81d (válaszként erre: 20. - Ad04b33206)
2009. jún. 24. 14:21

"Golden Retriever is lehet veszelyes!"


Hát ezért:)))

Nevetséges!

Történik valamilyen baleset és ráhúzzák a vizes lepedőt egy egész kutyafajra??

Golden retriver veszélyes?Nahát tényleg?

Mit nem mondasz?


A múltkor pl azon nevettünk ,hogy a mama kénytelen volt kikötni a virágládáit az erkélyen,mert félt ,hogy a muskátli súlya kifordítja a tartójából és fejbe kólint valakit az utcán.

Én meg elképzeltem a jelenetet ,ahogy a mamát megpillantom az újságok "szenzációhajhász" címlapján bilincsbe verve,a főcímen ez áll ,"a gyilkos muskátlik",alatta a hír,egy 70 éves öregasszonyt gondatlanságból elkövetett emberöléssel vádolnak...blablablabla:))



KB ez a cikk,vagy fórum ,pláne a címe ugyan ez,baromság.

Egy kutya megtámadta a gazdáját,ennyi.

Lényegtelen milyen fajta kutya, stb.

megtörtént valamiért ,erre egyből az jön le ,hogy a goldenek vérszomjas fenevadak??!!

Egyszer a disznók felfaltak egy gazdaasszonyt,a DISZNÓK IS LEHET VESZÉLYES!


Ne tartsatok disznót,maradjatok a tyúkoknál,bár a múltkor hallottam ,hogy megtámadták és agyon csipkedték a gazdájukat....:DDDDDDDDDDDDDD

32. pemete
2009. jún. 24. 13:44

Szerintem a pitek is pontosan olyan igazi családi kutyák, mint amit most leírtál:)

Egyébként a kutyaiskolábanazelső kutya ami nekiugrott a miénknek az egy labrador volt.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook