Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Golden retriever tulajdonosok ide! fórum

Golden retriever tulajdonosok ide! (beszélgetős fórum)


18. 342402de6d (válaszként erre: 17. - Pasew)
2012. szept. 30. 08:38
...barátságos,engedelmes,magabiztos,kifejezetten okos kutya,csak sértődékeny,már ha csúnyán nézek rá,képes 1 napra is megharagudni,de ilyen ritkán fordul elő:)
17. pasew
2012. aug. 27. 14:08
viszont ha kajáról van szó bármire képes, ül vár türelmesen arra hogy megengedjem neki hogy egyen. szóval annyira csak nem csinálhatom rosszul?! akaratos lenne? nehéz vele azért nagyon. pedig azt mondták a goldenek nagyon szófogadók, akkor milyen lehet a többi?!:)
16. pasew (válaszként erre: 13. - Carmena)
2012. aug. 27. 14:07
a tépést átvészeltük :) már nadrágot nem tép... mar nagyjából kijöttek a fogai, manapság az új szokása a kéz után való kapkodás( csak az én kezem után, jol fel szokta karcolni a foga, olyan vagyok mint valami emós, tiszta var a kezem.. nehéz vele :D néha megharapom a fülét olyankor teljesen megbolondul és körbekörbe szaladgál, a lehető összes módszert kiprobáltam már ezek elkerülésére,a fejét is szorítottam már le hogy tudja ki a főnök, de nemérdekli nem adja meg magát. olyan bukfenceket nyom hogy az hihetetlen :) de kitartó vagyok, de olykor olykor betelik a pohár mert azért durva többnyire a játék időbe. most ujabban egy vizipisztollyal lövöldözöm ha rossz, eddig még hatásos. :D
15. pasew (válaszként erre: 14. - 342402de6d)
2012. aug. 27. 14:03
örülök neki :)
2012. júl. 11. 06:01
itt vagyok
2012. jún. 10. 21:48

Nagyon határozottan többször mond neki, hogy nem! És légy következetes!

Nem tudom, hogy hol a helye? Kertben, vagy tálja van? Bármelyik is, ha nagyon rossz, akkor büntesd és vidd a helyére, érezze, hogy rosszat tesz! Inkább összetekert újságot használj és ne az orrára üss, az még kelleni fog neki!


De egyébként türelmetlen vagy! Még csak 10 hetes, egy édes kis szőrgombóc.... ha tépni, játszani akar, hát tegyétek! Ha vicsorít és ugat, kergesd meg, húzz előtte rongyot, húzgáljátok játékból és csak a nagy túlkapásaikor légy szigorú! :)

12. pasew
2012. jún. 10. 10:55

nem egyszerű dolog ez a kutya nevelés! legalábbis nekem :D a kis goldim immár 10hetes lesz, és már csak harapdál, akár mikor simogatásra kerülne a sor egyből elkapja a kezem, kezünk, felugrál harapdál. ha rászólok "vissza ugat" vicsorít és ugat... már mindent probáltam, csaptam fenekére, nyakánál megfogtam, hangos szó, taps, csettintés, jelenleg egy műanyag flakonnal csapok az orrára, ettől még fél, de neki is visszaugat! :D

és még a goldikat könnyű nevelni.. akkor a többit milyen nehéz?! vagy csak én vagyok túl türelmetlen, és kezdő... vélemények?:)

11. Carmena (válaszként erre: 10. - Pasew)
2012. jún. 3. 22:34

Tyűha! Na van amikor mindent el lehet adni!

Nálunk sima nyakörv karikával, amibe belecsatolható a póráz. A miénk kertben van, a nyakán mindig ott a nyakörv, mert sokszor van, hogy meg kell fogni a kertben, az utcán, ha kimegy szaglászni!

10. pasew
2012. jún. 3. 18:26

Sziasztok! És milyen pórázt ajánlanátok először neki? a kimondottan golden retriever póráz jó neki sokáig. mi a vélemény róla?

[link]

2012. máj. 29. 17:47

Sziasztok!

A mi méry-kénk már 8 éves de még most is az ölembe ül ha leülök a lépcsőre!

nem nyalakszik összetehetjük a fejünket!

A lányom 3 éves de bármit megtehet vele!

Túl vagyunk 2 almon is!

igazi kis gézengúzok!

A taps is jó jobb mint a füty!

Nálunk már a csettintés is bejött! Még szerencse mert fütyülni nem mindig sikerül!

A rágást magától abbahaggya! Adjál neki játékokat!

A barátnőméknek egy pulóver hozta meg a sikert!

8. Ani2 (válaszként erre: 3. - Pasew)
2012. máj. 29. 16:53
Őszintén megmondom nekünk nem volt ilyen, sőt semmit nem rágott szét!
2012. máj. 29. 16:41

Az ülés megy már jutalom falattal, ha 100%osan figyel és nem kezd el útközbe valami mást rágcsálni éppen :D

Viszont attól félek, hogy nagykorára megmarad ez a kézhez lábhoz kapdosás, de remélem nem!

2012. máj. 29. 16:36

Nem lesz nehéz dolgod, nagyon okosak, csak mindig légy következetes, ha meg valamit jól csinál dicséret vagy jutalom falat!

A mienk 4 hónapos korára behívható volt, leült, lefeküdt, pacsit adott parancsra, 5 hónaposan póráz nélkül sétált. Napi 2 órát foglalkoztunk vele!

2012. máj. 29. 16:28
azért vagyok ilyen "tudatlan" mert első saját kutyám :) mondjuk elég sokat utána olvastam már mit hogy kell, de a gyakorlat ugye mindig nehezebb :D
2012. máj. 29. 16:26
Szia! A mienk 4 éves. Ő magától abbahagyta a harapdálást! A tapsolás jó lehet, szoktam én is így nyomatékot adni a szavaimnak!
3. pasew (válaszként erre: 2. - Ani2)
2012. máj. 29. 16:22
Szia! Ti hogy szoktattátok le a harapdálásról? és a nadrág ráncigálásról ? :)
2. Ani2
2012. máj. 29. 15:59

Szia!


Nekünk egy 2 éves goldenünk van, nagyon szeretjük! Család-barát kutya!!

2012. máj. 29. 15:39
Sziasztok, gondoltam létrehozok a tulajdonosoknak egy forum- témát a goldenekről, hátha tudunk egymásnak segíteni. nekem egy 8hetes kis kölyök goldenem van, aki nagyon szeret harapni, nadrágszárat huzgálni. mindent kiprobálok hogy abbahagyja, de eddig amire a legjobban reagált az a tapsolás, kb fél méterre tőle hangosan. Szerintetek hosszabb távon ez hatásos lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook