Gerincsérv (beszélgetős fórum)


1 2 3
48. 25d4b44717 (válaszként erre: 46. - Beautykiss)
2012. jan. 21. 16:41

Egy kiló húsos csont

-"- alsó csülök

Fél kg sertésbőrke

10-25 dkg fokhagyma.

Zöldségek. Ugyanennyi vízzel főzd lassú tűzön puhára,mig a csont magától leválik.

Tányérban kifagy.evéskor só, paprika.

+20 ujj, amit evéskor megnyalhatsz: -))

47. Beautykiss (válaszként erre: 45. - D71ef05a8e)
2012. jan. 21. 16:21
Szia! Igazából egy idős nénire vigyázok most,mellette meg maszírozok szintén inkább idősebbeket mostanában szerettem volna saját vállalkozásba kezdeni,úgyhogy nekem nem jár a táppénz:( úgyhogy csak ezért mondtam,hogy az nekem a vesztem lenne ebből tartom fenn magam, ha pihenek nincs pénzem..albérletben lakom azt meg fizetni kell..úgyhogy csak a jószerencsémben bízom:)
46. Beautykiss (válaszként erre: 44. - 25d4b44717)
2012. jan. 21. 16:18
Köszi szépen aranyos vagy:) szeretem a kocsonyát is:) csak még nem készítettem soha de itt az ideje elkezdeni:)
45. d71ef05a8e (válaszként erre: 27. - Beautykiss)
2012. jan. 21. 14:22

Szia! Bár nem tudom, mit dolgozol, de ágynyugalomban semmilyen meló nem végezhető el igazán, ezért megértelek.... Mégis: hallgass a józan eszedre: a 10-14 napi táppénz mégis sokkal jobb, ha ezzel nyugvópontra jut ez a heves szakasz, és utána karban tudod tartani már a problémát, mint ha most a szükséges pihenés kihagyásával odáig jutsz, hogy műtétet javasoljanak. Az min. 6 hét táppénz, plusz utána rehabilitációs program.


De mindezt orvossal kellene megbeszélned mindeképp. Diagnosztikai központokban kb. 30.000 Ft-ért akár két héten belül is kapsz időpontot MRI vizsgálatra, de beutaló oda is kell!

44. 25d4b44717 (válaszként erre: 43. - Beautykiss)
2012. jan. 21. 09:18

Porckopás ellen a tömény kocsonya a legjobb orvosság.

Az vagyunk, amit megeszünk '

Ha megteszel mindent, tuti javulás lesz.Azonban lassu az eredmény, de megéri.

Kár lenne egy olyan helyes lányért mint te....

43. Beautykiss (válaszként erre: 42. - 25d4b44717)
2012. jan. 21. 08:41
Hát majd kiderül..csak én azért félek mert van az a porckopás meg gerincferdülés évek óta és azóta eléggé igénybevettem a derekamat és olvastam,hogy a gericsérv tünete a derékfájás ami az alsóvégtagba sugárzik meg a zsibbadás..ezek megvannak de remélem csak vak lárma. szerdán okosabb leszek. Csak sztepperezni szoktam én nem gondolnám,hogy azzal megerőltettem volna a derekam.
42. 25d4b44717 (válaszként erre: 41. - Beautykiss)
2012. jan. 20. 23:59

Minden lehetséges,

Az erőltetést te tudhatod..

A fronttól a sérves gerinc mindenképp fáj.

Az enyém is érzékenyebb, tökéletes soha nem lesz,de már nem fáj évek óta.Erre való a megelőzés. Óvatos lehajlás, időnkénti Vízakna.Hasizomerősitő gép.ami a hátam görgőkkel maszirozza. Stb.

41. Beautykiss (válaszként erre: 40. - 25d4b44717)
2012. jan. 20. 22:25
Nem lehet,hogy csak megerőltettem a tornával a derekam meg a fronttól fáj?:D
40. 25d4b44717 (válaszként erre: 39. - Beautykiss)
2012. jan. 20. 21:58
A gerincedtől,nézz utána..Rég túl vagyok hidd el.
39. Beautykiss (válaszként erre: 35. - 25d4b44717)
2012. jan. 20. 21:53
De nekem a lábam zsibbad..
38. Beautykiss (válaszként erre: 37. - Vica66)
2012. jan. 20. 21:10
Remélem nem a nőgyógyászatra irányítottak:D
37. vica66 (válaszként erre: 36. - Beautykiss)
2012. jan. 20. 20:59
Az jó, valóban "célirányos". :-)
36. Beautykiss (válaszként erre: 34. - Vica66)
2012. jan. 20. 20:53
Egy ismerősöm ismerőse az orfiban rheumatológus vagy orthopéd nem tudom pontosan de elmondtam mik a panaszaim..Úgyhogy gondolom célirányosan megyek:)
35. 25d4b44717 (válaszként erre: 33. - Beautykiss)
2012. jan. 20. 20:47

Matrac és a lepedő közé.polifoam matrac min.másfél cm.

One zsibbadás.

34. vica66 (válaszként erre: 33. - Beautykiss)
2012. jan. 20. 20:45
Milyen dokihoz mégy? Ha tud adni, kérj MRI-re beutalót (igaz, úgy lehet, hogy sokat kell várni rá), mert beléd nem lát senki, szóval nem ártana egy képalkotó vizsgálat.
33. Beautykiss (válaszként erre: 32. - Vica66)
2012. jan. 20. 20:35
Igazából a lábam most fáj nagyon a derekam is a zsibbadás éjjelente jelentkezik.
32. vica66 (válaszként erre: 31. - Beautykiss)
2012. jan. 20. 20:33

Budapesten a Budai Egészségközponton keresztül tavaly nekem 25 volt az MRI, másnapra volt időpont. Ha rájuk keresel a neten, megtalálod.

Sajna a lábzsibbadás nem erőltetésre utal...

31. Beautykiss (válaszként erre: 30. - Vica66)
2012. jan. 20. 20:24
Köszi igen én is erre gondoltam néztem is egészségkp-kat de 40és 80 közöt vannak ezek úgyhogy ehhez most nincs kedvem:) de kaptam az orfiba egy dokihoz ip-ot ismerős által szerdára kiváncsi vagyok remélem csak megerőltettem...
30. vica66 (válaszként erre: 28. - Beautykiss)
2012. jan. 20. 09:12
MRI-re szakorvos, reumatológus adhat beutalót. De a legtöbb helyen sokat kell várni. Úgy hogy ha van rá egy kis pénzed (20-30 ezer FT kb.), akkor érdemes a lakóhelyed környékén maszek MRI-t keresni. Oda hamar mehetsz, és akkor megtudod, mi a baj, a lelettel már lehet tovább lépni.
29. vica66 (válaszként erre: 1. - Beautykiss)
2012. jan. 20. 09:03

Szia!


Itt van egy topik, ahol olvashatsz róla:


[link]

28. Beautykiss (válaszként erre: 24. - D71ef05a8e)
2012. jan. 20. 09:00
Szia! Nekem ez már évek óta van mármint,hogy fáj akkor csak porckopás volt, masszőr után évekig elviselhetően fájt tegnap óta meg annyira,hogy alig bírok tőle járni:( igyekszem nem kétségbe esni csak sajnos nekem a pihenés az a halálos ítéletem lenne! Gyógytornász ismerősöm van vele is felveszem a kapcsolatot..nem lehet rögtön az MRI-vel kezdeni valahogy hol kell ilyen dokit keresni?
27. Beautykiss (válaszként erre: 25. - D71ef05a8e)
2012. jan. 20. 08:54
Szia! A lábzsibbadás úgy van nálam,hogy éjjelente arra kelek,hogy iszonyatosan zsibbad..meg néha ha ülök pl keresztbetett lábbal utána nem tudok ráállni ami eddig nem volt...nem tudom mi lehet ez de most is cataflammal indul a napom..igazából tényleg csak attól félek,hogy pihenést javasol a doki..az nekem az éhenhalással lenne egyenlő..:( a melóm miatt..na mindegy...
2012. jan. 20. 05:59

Nekem is van 5 db.

Tünetek: derékfájdalom, ami a lábakba is kisugárzik. Tüsszentésre, köhögésre éles, hasító fájdalom. Érzéketlenség a lábakban.

Ha nem akarsz műtétet, akkor egy nagyon jó gyógytornászt kell keresni! Napi szinten tornázni, ami megerősíti a gerinc melletti izmokat. A pihenés a legrosszabb, amit javasolhat egy orvos. Nekem ezt mondták 11 évig. Ennyi ideig szenvedtem, de elmentem a sportkórházba, ahol egy szuper orvos ajánlott egy szuper gyógytornászt. Azóta ugyan szokott fájni, de nagyon ritkán, főleg akkor ha nem figyelek oda a tornára, vagy emelek, vagy olyan mozdulatokat végzek, amit nem lehetne, illetve időjárás változásoknál szokott még. De közel sem annyira, mint a gyógytorna előtt. Akkor volt, hogy nem tudtam lábra állni, sántítottam, furcsa tartással mentem.

Ha már a pisiléssel vagy széklettel gond van és a belső comb érzéketlen, akkor műtét! Nekem ezt mondta a dokim.

Nagyon figyelni kell, hogy mit csinálsz. Jó ágy kell (egyenes matrac), mozdulatoknál nem szabad lehajolni és közben elfordulni, nem szabad lehajolva emelni, sőt emelni egyáltalán nem szabad. Nekem a csontkovács nem tett jót, amikor jártam hozzá nem tudtam egy helyben állni, ülni. A masszírozás nekem nem is esik jól.

Tehát gyógytorna! Ez az egy ami megmenthet a műtéttől, de ha nem jó a gyógytornász, akkor műtét a vége.

25. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Beautykiss)
2012. jan. 20. 04:43
Ha zsibbad a lábad, netán nem tudsz rendesen rálépni, mert "megmacskásodik", tónusát veszti, vagy nem érzed valamelyik lábszáradon, ha végigsimítják, vagy egyik lábszáradon ezt gyengébben érzed csak, mint a másikon, esetleg vizelésnél vagy székletürítésnél észlelsz problémát (hogy nem tudsz pl. pisilni, pedig kell)akkor azonnal orvoshoz kell menni, idegsebészetre!!!!!!! A sérvet nem szabad masszírozni, akkor sem, ha átmenetileg jól esik!!!!!!!!!!!!
24. d71ef05a8e (válaszként erre: 19. - Beautykiss)
2012. jan. 20. 04:37

Szia! Nem volt most időm visszaolvasni, de a lényeg: ne ess kétségbe! Nekem kb. egy éve egyik reggelről a másikra fájdult meg úgy a derekam, hogy hosszabb ülés után potyogtak a könnyeim,és nem tudtam mire vélnia dolgot. Mivel nem múlt el, háziorvoshoz mentem, ő pihenést javasolt, küldött röntgenre (az nem mutatja kia sérvet, csak ha már a csigolyáknál is okoz némi torzulást), reumatológushoz, idegsebészhez. Mindannyian ugyanazokat a lábhajlítgatós vizsgálatokat végezték el: kaptam nem-szteroid gyulladásgátlókat, fjádalomcsillapítókat, izomlazítót, két hét szigórú ágynyugalmat írtak elő, de igazából amikor megerőltettem a gerincem,a kkor gyógyszerekkel is fájt, amikor épp nem fájt, akkor meg luxusnak éreztem a fekvést. Így telt el 3 hónap, mire kezdett rendbejönni. Gerincsérvről senki nem beszélt.


aztán - sajnos csak protekcióval, mert máskéépp senki nem küldött volna - sikerült egy MRI felvételt készíteni, ott jött ki egyértelműen, hgy bár épp nem fáj annyira a derekam, jó nagy sérvem van, akkora, hogy műtétről kezdtek beszélni, de szerencsémre az idegsebész azt mondta, hogy ha három dologgal tünetmentesen tudom tartani a dolgokat, akkor nem nyúlnak hozzá: 1. túlsúlyból minél többet lefaragni, 2. gyógytorna, úszás ( a sérv ettől nem húzódik vissza, de ha erősödnek a tartóizmok, kevesebb a terhelés a gerincen), 3. nagyon jó cipő, rázkódást csillapító sarokbetéttel.



Ma: leadtam 15 kilót, hetente többször tornázom, megerősödtem kicsit, így tünetmentesnek mondhatom magam, ha vigyázok, nem ülök hosszabb ideig, és használok gyógypárnákat (McKenzie és ülőpárnát). Egyébként kifejezetten gerincsérveseknek való és ténylegesen segít visszahúzni a sérvet a McKenzie torna, de akkor kell lásson erre képzett gyógytornász, amikor éppen fájdalmaid vannak, mert ekkor vizsgálja, hogy mely irányú mozgások enyhítik a fájdalmadat, ás ez alapján állítja össze teljesen Rád szabva a szükséges gyakorlatokat. Sajnos ez könyvből, dvd-ről nem elsajátítható. Nekem SOHA nem akkor fájt a derekam, amikor a gyógytornásznál voltam, így ezt nem tudtam elsajátítani:(

2012. jan. 19. 23:58

Bár már kutyabajom. A jóidőre szervezek egy 4 személyes utat. Tőlem 500 km mindössze. Úszni se kell tudni olyan sós a viz. fenntart.

Más bajokra is jó a könyv szerint. Ritka kincs.

22. 5427edee11 (válaszként erre: 19. - Beautykiss)
2012. jan. 19. 23:48

Épp hogy a fiataloknál jelentkezhet, náluk gyakoribb, az idősebbeknél már inkább elcsontosodnak a porcok.

Bár erre élő példa édesanyukám, nála most diagnosztizálták. Neki 1,5 hónapot kellett várni az eredményekre.

2012. jan. 19. 23:44

Nekem 2 volt A négykézlábast ismerem.Szörnyű volt.

Egyszer Nagyszeben mellett lakó barátoméknál fájdult meg. Megmutatták a Vízakna tavait. Csoda történt. A fekete tó a legjobb iszappal. Nyáron menjetek el.3 nyár után semmi bajom évek óta.

20. Beautykiss (válaszként erre: 19. - Beautykiss)
2012. jan. 19. 23:42
Csak ha mondjuk mégsem az akkor meg életem végéig a gyógyszerek vagy mi mert a gyógytorna nekem nem használt..
19. Beautykiss (válaszként erre: 18. - 5427edee11)
2012. jan. 19. 23:40
Úristen ez ilyen hosszadalmas? Én most a háziorvost kihagyom anyukám mondott vmi doki ismerősét holnap őt hívom fel. Régen a háziorvosom konkrétan kiröhögött,hogy én még milyen fiatal vagyok ahhoz,hogy a derekam fájjon és biztos nem is annyira vészes..azóta meg eltelt pár év és idősebb lettem:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook