Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Generalizált szorongásban küzdők (és persze akik küzdöttek vele) fóruma :) fórum

Generalizált szorongásban küzdők (és persze akik küzdöttek vele) fóruma :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2011. nov. 1. 15:59

Most rajtam is kitröt a szorongás jópárszor :(. Olya rossz, mert megharapott egy cicus és most futott a csík, nem mozdul, de az orvos azt mondta még mindig nem tuti, hogy nem lessz gond. Állandóan "rosszul vagyok", szédelgek, rosszak a fények, szapora pulzusom, aludni nem mertem a zéjszak o.O. Amikor hazajöttünk az ambulanciáról akkor is a kocsiban elkapott egy rosszullét, hogy most rögtön elájulok :(, de szerencsére úrrá lettem rajta nagynehezen :). Ma muszáj leszek egy fél Xanaxot bevenni, mert ha megint semmit nem alszom éjszaka tényleg kiütöm magam.

Amúgy lehet, hogy még az antibiotikum is fokozza a szorongás :(. Remélem mielőbb vége lesz. Holnap megyek elsőnek pszichiáterhez, kíváncsian várom mit mond majd :).

102. nempanik (válaszként erre: 101. - B25f783933)
2011. nov. 1. 09:22
nagypn köszönöm...sejtettem, hogy ez van...énn ezt nem bírom...:'(
101. b25f783933 (válaszként erre: 100. - Nempanik)
2011. nov. 1. 08:58
hált ! őszinte leszek, ha többet "kiván" a szervezetet akkor bizony ne ijedj meg ,de függő is lehetsz, prób .meg leküzdeni, akár járj el csoportterápiára / kórházakban van/ , és nem azért irom mert könnyü mondani, hanem mert voltam benne, nem rivotrillal, hnem egy durva altatóval, és nagyon sokszor prób-tam, de elmondhatom 3 éve ,hogy el tudtam hagyni. borzalmasan nehéz volt. A rivotril nagyon jó gyógyszer, de ,ha ki birod akkor ne emeld a dózist.)))) gyógyulj mielőbb -kitartás és sok erőt)
2011. nov. 1. 08:51
a rivotrilról kérdeznélek titeket. napi kétszer 0, 5 mg-ot szedek 2 hónapja. de úgy érzem "elférne bennem " több is különösen a rosszabb napokon. . most majd egyre többet kell szedni??
2011. okt. 27. 21:13

Szia!

Testi tünetek azok vannak rendesen, nálam is, én mindig szédülök, most pl. két hónapja már gombóc van a torkomban, nagyon rossz. El akartam menni orvoshoz, de úgysem tudnak vele mit kezdeni, ez tuti pszichésen van. Nekem is fájnak az ízületeim, meg a fejem, meg minden bajom van, de nem figyelek oda ezekre, tudom, hogy teljesen egészséges vagyok. Mondjuk kivéve, hogy az ízületeim sajna tényleg gyengék. :-D

2011. okt. 26. 21:52

A spanyol szép nyelv :), én is szívesen tanulnék, csak sajna a nyelvérzékem a 0-val egyenlő, még az angollal is megbajlódom. Gimibe franciát tanultam második nyelvnek, bár ezzel nem hiszem, hogy kezdek a jövőben valamit, nem szerettem.

Nem hinném, hogy a magántanárod hyülyének nézne :), ők azok, akik a legérdekesebb emberrel akadnak össze, egy kis szorongás számukra semmi :), és biztosan bíztat majd :).

Én most épp egy stilisztika beadandóval bajlódok, de nem sok sikerrel. Még van egy kijavítandó szöveg a 6-ból, csak épp szövegem nincs hozzá xD.

Ma minden bajom volt, fájnak a térdeim (izület) lépcsőzésnél, a hátam is olyan volt mintha fája, meg a torkom feszít, meg savam is van. Gondolom ez is mind a GAD-nak köszönhető, de így olyan rossz, hogy nem tudom mi az amit beképzelek magamnak és mi a valós -.-".

2011. okt. 25. 20:25

Pontosan én is így vagyok. A memóriával is, meg pl. a helyesírással, pedig jó a helyesírásom, de van, hogy hirtelen nem tudom, hogy hogy kell leírni azt a szót, pedig addig tudtam.

Igen,sajnos nekem is gondot okoz, hogy írót a könyvcímhez társítsak, stb. És tényleg úgy jön le, mintha buta volnék, egy kívülálló sajnos nem tudja megérteni ezt, de minek is kellene elmagyarázni?

A kommunikáció meg katasztrófa. Elvagyok egy társaságban megfigyelőként. De pl. ha elkezdenek kérdezősködni és mindenki rámfigyel... na, akkor totál kész vagyok, elpirulok, pedig soha életemben nem voltam pirulós. Kerültem már emiatt kellemetlen helyzetbe és sokszor ezen múltak/nak kapcsolatok.

Spanyolt tanulok. Szeretem, nagyon szép nyelv. :-)))

Persze magántanárhoz járok, mert képtelen lennék tanfolyamra. Így is szerintem a tanár már totál hülyének néz. Mond valamit és fél perc múlva már nem is emlékszem, hogy mit mondott. Régebben a suliban én voltam mindig az egyik legjobb idegennyelvből, most meg csak küszködöm, mert annyira rossz a memóriám. Lassú is és nehézkes. De igyekszem, nem adom fel! :-D

2011. okt. 24. 21:57
Amúgy érdekes, mert a helyesírással vagyok még így. Ha elgondolkozok azon, hogy ezt most, hogy is kell írni akkor el rontom, vagy hirtelen megijedek, hogy jajj nem tudom, már megint milyen buta vagyok ... de ha csak írom, gondolkozás nélkül, akkor leírom helyesen :), ha beszéd közben elkezdek ilyeneken rágódni, szintén ez van -.-
2011. okt. 24. 21:52

Én is észrevetetem, hogy kevésbé tudok figyelni :(. Régen én voltam az osztály naptára :), mindig minden időpontot, eseményt tudtam percre pontosan .. de már nem sajnos. Nekem a fogyással kezdődött ez, akkor még csak a fáradtság miatt, most pedig a szorongás is elhomályosítja a gondolataimat. Valahogy tanulni sem tudtam rendesen, sajnos ennek az érettségi látta kárát (jó persze 4-5ös lett, de a felvételihez nem volt elég :( Ö. Most volt 2-3 jó napom nemrég, és elég volt egyszer elolvasni a leckét a vonaton, és kb. fél füzetnyi anyagból megvolt az 5-ös :).

Meg ami szintén zavaró, hogy nem tudok bizonyos dolgokat rögtön valamihez kötni, pl egy színész egy filmhez, csak ha sokat gondolkodom rajta.

Én még sosem dolgoztam, de most nyáron muszáj lesz a gyakorlatra menni. Már most félek tőle kicsit o.O, nem nagyon merek beszélni az emberekkel. Eljöttem egy kommunikációs képzésre, hogy itt majd tanulok valamit, de belátom kicsit meghaladja a képességeimet jelenleg :).

Sok sikert a nyelvtanuláshoz :) ... egyébként milyen nyelvről van szó?

2011. okt. 24. 21:03

Eszembe jutott valami. Nekem ezzel a szorongással az egyik legnagyobb bajom, hogy évről-évre egyre gyengébb a memóriám és a koncentrálóképességem. De olyan szinten, hogy ez elég sok gondot okoz a mindennapi életben is, rendszeresen felejtek el időpontokat, nem tudok tanulni sem, mert nem marad meg a fejemben semmi. Nagyon zavaró. Most nyelvet tanulok, remélem az kicsit megtornáztatja az agyam, mert nagyon le van tompulva. Sokszor még beszélni is elfelejtek, annyira nem jutnak eszembe szavak. És ez csak a szorongás miatt van, mert annyira lefoglalja az agyat, hogy másra már nem jut energia.


Te hogy vagy ezzel?

2011. okt. 24. 20:59

Én egy cégnél vagyok alkalmazott. :-D Irodában ücsörgök, nem nehéz a meló sem. Elvagyok, jó ez így most.

Igen javulni fog, mert akarod, hogy javuljon, ne hagyd, hogy felülkerekedjen rajtad a szorongás. Sajna ez egy ilyen állandó harc, de erősek vagyunk! :)

2011. okt. 24. 14:46

Igen, tavaly végeztem a gimivel, de sajana (vagy lehet, hogy mégesem sajna :)) nem vettek fel egyetemre, így most OKJ-n vagyok. Remélem mire tényleg egyetemre jutok kicsit javul majd a szorongásom :).

Te mivel foglalkozol?

Én is ősz párti vagyok, de csak eső nélkül :). Ilyenkor nagyon szertek sétálni, ha sötét felhők vannak, fúj a szél, és sárgába öltözik a táj :). Olyankor szabadnak érzem magam, mint a madár :).

2011. okt. 24. 13:22

Azt figyeltem meg ezalatt a tizensok év alatt, miòta szorongok, hogy az évszakváltozásokat nagyon nehezen viselem, a nyárból az őszt és a télből a tavaszt. De ezt a borongós időt én például nagyon kedvelem. Jó egy pohár meleg itallal a meleg szobában lenni és csak nézni az esőt.

Köszi a repülős nyugtatást, inkább csak attol félek, hogy nagyon szedülni fogok meg hányingerem lesz a fel-és leszállásnál.

Te suliba jarsz meg?

2011. okt. 24. 12:29

Lehet, hogy most szrongsz a repülés miatt és a végén annyira élvezed majd, hogy le sem akarsz szállni :). Vagy gondolj arra, hogy lehetne rosszabb is, pl. ledobnának valahonnan ejtőernyővel, míg itt csak kényelmesen végigülöd/alszod/tévézek/olvasod/nézelődöd a tizenakárhány órát :). Biztos jó lesz majd :).

Csak az eső ne esne már :( úgy nem szertem. De majd csak egyszer eláll. Most nekikezdtem a Magme B6-nak és egész tiszta a fejem, bár nagyon ideges vagyok, és könnyen felhúzom magam mindenen, ma még azon is sírtam majdnem, hogy nem találtam a hagymát a leveshez -.-". Rég voltam ilyen állapotban x.x.

2011. okt. 23. 22:47

Szia!

Nagyjából jól, most melegfront van, érzékeny vagyok a frontokra, olyankor nem túl fényes a kedvem.

A repülőúton gondolkodom épp, ahogy közeledik az időpont, egyre jobban szorongok. :-D Szörnyű. :-D De mondjuk ez minden utazás, vagy nagy esemény előtt így van.

Akkor most már megnyugodhatsz a műhód miatt. :-D

2011. okt. 23. 16:58

Huh vége a műholdas dolognak, és még jól vagyok :). Most kicsit megkönnyebbültem :).

És ti hogy vagytok? :)

87. 297e02583e (válaszként erre: 85. - Sztikécske)
2011. okt. 21. 17:57

Akkor tényleg elmúlnak majd a világvége félemeim? :) az nagyon jó lenne :)

Huh én sem repültem még sosem, de apa külföldön is dolgozik (ált. kína, thaiföld), így ő is repül 12 órát :). Ö azt mondta, hogy neki a felszállással nem volt gondja, viszont van hogy légörvénybe kerül a gép és akkor nagyon dobálja, és az zavaró.

Remélem azért nem lesz komolyabb gond egy kis szorongánál :).

2011. okt. 21. 17:40
Rosszabb időszakaimban én sem alszom jól és hülye álmaim vannak rendszeresen. Én mindig biztatom magam, hogy nem baj, most rossz, de lesz jobb is. És mindig próbálom elterelni a figyelmemet, valamivel lekötni az agyamat.
2011. okt. 21. 17:38

Sziasztok!

Amikor nekem kezdődött ez a betegség én is nagyon rosszul voltam és nagyon sok hülyeségen átmentem. Azért írom, hogy hülyeség, mert ténlyeg az. Én is féltem, rettegtem a világvégétől, ma már csak röhögök az ilyeneken. Ma is pl. hat órakor lesz világvége. Az van, hogy azt hiszem, ténlyeg megtanultam vele együtt élni.

Ami most kínoz engem, hogy egy hónap múlva repülőre fogok ülni, nem kevés időre, tizensok órára, még sosem ültem repülőre és rettegek. Nem attól, hogy lezuhan, ezen már túlvagyok, hanem a felszállástól félek. Tegnap beszélgettem egy barátnőmmel, aki most repült és ő sem bírja igazán és mesélte, hogy nagyon rossz volt a felszállás és hogy egy nő pánikrohamot kapott. Na, több sem kellett nekem, úgy elkezdtem remegni, olyan szorongásroham jött rám...

De nem igazán tudom kontrollálni. Azért nem, mert én az autóban is rosszul vagyok, ha hirtelen gyorsul, mi lesz egy repülőn? Szóval ettől tényleg félek, úgysem úszom meg. De valahogy majd túl leszek rajta. Attól nem igazán félek, hogy pánikrohamot kapok a repülőn. Na, majd meglátjuk.

2011. okt. 21. 16:35
A szorongásos héten, ill. előtte metrózni sem nagyon mertem, most nincs olyan nagy problémám vele :). Csak ha a metró süvítését hallom, akkor kicsit kivagyok ("nah most fog nekimenni valaminek"). Az alagút alatt a metrómeglállót értettem :) csak már kicsit fáradt vagyok, az is jó mélyen van legalább :).
2011. okt. 21. 16:26

Én meg metróbalagútba nem mernék bemászni, még akkor se, ha nem jár ott metró :)

Tudod mit? Már ez is egy nagy előrelépés, hogy "az összes tünet betudható a szorongásnak". (csak ne lenne ilyen ezerarcú ez a szorongás...)

2011. okt. 21. 16:15
Remélem nem lesz semmi sem ... huh sétálni, nem mernék :) max egy metróalagutba bemászni xD. Most ha lesz is valami, akkor legalább már tudom, hogy az összes tünet betudható a szrongásnak, és nem betegség vagy ilyemi. Múlkor emiatt is volt egy kis pánik.
2011. okt. 21. 16:05
Nincs sok ötletem, a gyógynövényes nyugis tabli hátha segít valamennyit, esetleg egy jó vígjáték, vagy éppen pont sétálni este elalvás előtt egyet. Szorítok, ha meg mégis jön egy kis tünetezés, akkor figyelj csak a légzésre és hamar elmúlik!
2011. okt. 21. 13:34

Most hétvégén jön egy újabb mûhold o.O mit tegyek

, hogy most ne készüljek ki úgy, mint a múltkorinál? Sajna az nem megy, hogy ne gondoljak rá mert tudat alatt úgy is generálja a szorongást :( ... Már az este nem tudtam aludni rendesen. Ha már csak meghallottam egy repülőt felszökött a pulzusom.

79. 297e02583e (válaszként erre: 78. - Pappilio)
2011. okt. 20. 20:46

Én is nemrég olvasgattam a kristályokról egy másik forumozó tanácsára :). Igyekszem mihamarabb eljutni valamilyen boltba, ahol ezeket be lehet szerezni :). Tegnap egy álomfogót is felszereltem a fejem fölé, de nem éreztem semmi változást.


Mielőbb gyógyulj ki belőle :)!

78. pappilio (válaszként erre: 77. - 297e02583e)
2011. okt. 20. 20:30

Én is álmodok rengeteget, sokszor horrort, bár az utóbbi hónapokban jobb, relaxálgatok, pozitív dolgokat hallgatok elalvás előtt, van, hogy csak szép zenét. Nekem azt is mondta egy ismerősöm, hogy ametisztet kell alváshoz a fejed közelébe tenni, neki állítólag nagyon bevált. Kinek mi...

Hát a reflux ahogy írod, a savas tartalom visszaáramlik a nyelőcső felé. Ez állítólag norm néha mindenkinél, csak akkor gáz, ha rendszeressé válik és felmaródik a nyelőcső stb. Az egyik kiváltó és fenntartó oka a stresszelés, szóval valahol várható volt. Kaptam savtermelést lecsökkentő gyógyszit. Most nyargalhatok refluxos fórumokat bújni :)

2011. okt. 20. 20:21

Mit tehetnék a folytonos álmok ellen? Ma is felkeltem 4x 5x az éjszaka, és emlékeztem, hogy álmottam az előző alvásrész alatt. És ami a legjobb, hogy értelmetlenebbnél értelmetlenebb dolgokat o.O. Végülis nem rémálmok vagy ilyesmi, csak ott az a félerős fény, ami ilyen sárgás, ami nappal is zavar.


Mi az a reflux? Amikor az étel visszafelé megy a nyelőcsőben? Mevel lehet az ilyesmit kezelni?

2011. okt. 20. 20:02
Sziasztok, ideértem én is és visszaolvastam. Az "újdonság", hogy sikerült egy refluxot is szereznem a szorongás mellé, szóval van új leküzdenivaló projekt :)) Többen írtátok, hogy előfordul szédülés, hát én is már lefutottam az összes kört év eleje óta, szemészet, fülészet, neurológus. Aztán egyszercsak elmúlt. Nálam mostanában az "dívik", hogy néha ha hirtelen sok inger ér, akkor érzem magam kóválygósan (bevásárlóközpont, tömegrendezvény), de elmúlik. A félelemmel és a rohamokkal kapcsolatban nekem is azt mondta a pszicho, hogy engedni kell az érzést, meg kell élni, mert ha el akarjuk nyomni, akkor csak duzzad. Igaza van, csak nem mindig könnyű. Csilla, a MagneB6 is jó szerintem.
2011. okt. 20. 13:51
Nem ír senki? :'(
74. 297e02583e (válaszként erre: 64. - Ec6e9cfd9f)
2011. okt. 19. 19:26
Magne B6 jó a magnézium és B vitamin helyett? Én most alváshoz egy Nervenpflege bogyót szedek, ezzel végigalszok jobbesetben 4-6 órát álmodás nélkül :). Aludni tudok végül is, csak folyton gyötörnek az álmok o.O, és nem alszom mélyen.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook