Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Generalizált szorongásban küzdők (és persze akik küzdöttek vele) fóruma :) fórum

Generalizált szorongásban küzdők (és persze akik küzdöttek vele) fóruma :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
73. 93bb0fbb94 (válaszként erre: 60. - Nempanik)
2011. okt. 19. 01:11
én soha nem szedtem semmit,ezt írtam a korábbi hozzászólásomban:)nekem ez régebben volt egyszer 3hónapig,de aztán elmúlt.
2011. okt. 19. 01:09
De azért szerintem külön kell szedni a pánikbetegek és a szorongásos betegek tüneteit. Nekem pl. pánikrohamom, kb. egyszer van egy évben, viszont a szorongás folyamatosan megvan. Olyan nincs, hogy nem szorongok, folyamatosan itt van ez a feszültség a mellkasomban. Csak hol erősebb, hol gyengébb. Lehet, hogy ha szednék antidepit, jobb lenne. De nem biztos. Én sosem szeretnék antidepit szedni, mert rosszakat hallottam és olvastam róla. Annak ellenére, hogy anyámnak végül az antidepi hozta meg a gyógyulást, ő pánikbeteg.
71. sztikécske (válaszként erre: 26. - 297e02583e)
2011. okt. 19. 01:02

Szia!


Igen, ezek a generalizált szorongás tünetei, kényszergondolatok. Én is szorongásos beteg vagyok, már 12 éve kb. Nem szedek gyógyszert, egyszer szedtem, de nem bírtam és nem is akartam. Igazából nekem ez öröklött, a családban többen is vannak pánikbetegek, szorongásos betegek, szóval nálam nem váltotta ki semmi. Járok időnként pszichiáterhez és hát próbálom magam megoldani ezt az egészet, sokszor nem könnyű. Van két gyerkőcöm, sajnos mindkettő után megjártam a poklot poklát, mert a hormonváltozásra nagyon rosszul reagált a szervezetem, szóval mindkettő után elég durva szülés utáni depresszióm lett, a másodikból most jövök ki, még nem 100%-os a dolog, de igyekszem. :)

Meg kellett tanulnom együtt élni, asszem megy, néha ugyan kiakadok, de nincs más választásom.

70. nempanik (válaszként erre: 69. - D43485a76e)
2011. okt. 18. 22:53

okés. nagyon köszönöm:):)

hangulatjavítót még sosem szedtem. mégis mire várjak? jobb kedvem lesz? kiegyensúlyozottabb leszek?

69. d43485a76e (válaszként erre: 68. - Nempanik)
2011. okt. 18. 22:51

Ha gyógyszerre kérdezel, akkor a Rivi az megfelelhet.

Ha egyébre, akkor a lazítás, az agykontroll, gondolataid pallérozása, segítő keresése a környezetedben,stb.

A hangulatjavító 2-4 hét alatt érezteti hatását.

68. nempanik (válaszként erre: 66. - D43485a76e)
2011. okt. 18. 22:49

a doki így írta: 0,5-0,5-1 másik esetben ha nem vagyok jól(ez van most) 1-1-1 szem. n( ja ezek 0,5ösök), de ettől meg alszom.

a hangulatjavítótól mit várjak? egy hete szedem kb

szorongásra mi a jó????

67. d43485a76e (válaszként erre: 66. - D43485a76e)
2011. okt. 18. 22:45

rovotril = rivotril

Nehogy gond legyen és azt keresse valaki:)

66. d43485a76e (válaszként erre: 63. - Nempanik)
2011. okt. 18. 22:44

Jól mondtad, hogy "talált ki".

A 3x0,5 rovotril az nem olyan mennyiség, ami megzavarhatna. Próbálj 3x0,25-öt. Azzal sokan be tudnak állni elég jó állapotra.

65. nempanik (válaszként erre: 64. - Ec6e9cfd9f)
2011. okt. 18. 22:42
az a baj h sztem nekem annnál komolyabb a bajom, ezek sajnos nem használnak..régen pedig marokszámra szedtem be őket, ittam orbáncfüvet is
2011. okt. 18. 22:40

Most nem olvastam végiga hsz-eket,de az a bizonytalanságos ,tompult tünetegyüttes..arra én is javaslom a B vitamin komlplexet,meg magnéziumot,és homeopátiásból a nervoheel-t,ill.növényesből a Hovát,meg az orbáncfűteát.

Ezek ha magát a szorongást nem is javítják,a kellemetlen tünetek,zavaros gondolatok egy részét elcsitítják,oldottabb leszel.

63. nempanik (válaszként erre: 62. - D43485a76e)
2011. okt. 18. 22:35
az antidepik nem voltak jók nekem sokat kipróbáltak nem hatott. most a doki bipoláris zavart talált ki , arra írt hangulatjavítót. én ezt nem tapasztalom, inkább szorongást. arra meg rivitrilt szedek. napi 3szor 0,5-öt. néha jót tesz, néha kiüt.
62. d43485a76e (válaszként erre: 61. - Nempanik)
2011. okt. 18. 22:33

Nem, a hangulatjavító, ha antidepresszánsra gondolsz, az nem oldja a szorongást.

Az egy teljesen másik ügy.

Mi ütött ki, amitől egész nap aludtál?

2011. okt. 18. 22:29

én kb egész nap szorongok. a gyógyszerektől pedig "kiütöm magam", ma is egész du szinte öntudatlanul aludtam.

kérdés: a hangulatjavító mennyi idő után hat? a lamolepet ismeri vki?? a hangulatjavító is odja a szorongást??

hálás köszönet a válaszokért

60. nempanik (válaszként erre: 59. - 93bb0fbb94)
2011. okt. 18. 20:56

:)

és te mit szedsz rá???

59. 93bb0fbb94 (válaszként erre: 46. - Nempanik)
2011. okt. 18. 19:16
Tudom milyen az amikor szorongsz,és nem tudod megmondani miért.Próbáltam én is ezeket a meditációs dolgokat,hanganyagokat,de én idegesebb lettem tőle.Sokat neteztem ez idő tájt,ha valakivel beszélgettem,elvonta egy kicsit a figyelmem.Valahogy meg kell nyugtatnia az embernek magát,de ez mindenkinél más,ezt ki kell kísérletezni.Amúgy nem csodálkozom én se azon,hogy minél jobban felgyorsul a világ,annál inkább megbomlik az agyunk.Gondolom az ősemberek biztos nem szenvedtek ilyen hülyeségekben:)
2011. okt. 18. 19:09

A bipoláris zavar kétpólusú, hangulati betegséget jelent.


Az egyén életében mély depressziós és erősen felhangolt, úgy nevezett mániás epizódok váltják egymást (mániás depresszió). Gyakran kezdetben évekig csak depressziós időszakokat észlelnek, míg egyszer csak megjelenik a felhangolt, mániás periódus. A kórkép megkülönböztetése az úgynevezett unipoláris depressziótól (csak depressziós epizódok fordulnak elő) mindenképpen indokolt. Más az előfordulási gyakorisága, háttere, kórlefolyása és a kezelése is.A bipoláris zavar tünetei


A bipoláris zavarokat osztályozhatjuk a mániás epizódok súlyossága szerint is. A betegség lefolyása során depressziós és mániás időszakok váltják egymást, melyek tünettana lényegesen eltér egymástól. Bipoláris I. zavar esetén a depressziós tünetek mellett teljes mániás tünetcsoport jelentkezik, míg bipoláris II. zavarnál a depressziós tünetek mellett csak enyhébb felhangoltságot, úgy nevezett hipomán állapotot lehet észlelni, mely gyakran inkább csak pozitív hatásait érezteti, a beteg igen aktív, jókedvű, gyakran kreatív.


A hipomán állapotok emiatt ritkábban kerülnek orvos elé, gyakran csak a túl aktív betegtől már szellemileg kimerült hozzátartozók részletes kikérdezésre során derül fény a felhangoltabb periódusokra.Depressziós tünetek


A betegség általában depressziós tünetekkel indul, gyakran több depressziós epizód is előfordul a mániás tünetek jelentkezése előtt. A depressziós epizódok hossza általában 6-8 hónap, gyógyszeres segítség nélkül kb. ennyi idő alatt oldódnak a tünetek.A legjellemzőbb a nagyfokú lehangoltság, az érdeklődés elveszítése, az örömre való képesség jelentős csökkenése vagy teljes hiánya. Csökken az aktivitás, a beteg fáradékony, lelassult, koncentrációja, figyelme csökkent, gyakran memóriazavar is észlelhető. Önbizalma, önértékelése alacsony, negatív gondolkodási sémák jellemzik. Nagyon gyakori az alvászavar, étvágytalanság, szenvedélybetegség, negatív gondolatok jelentkezése.

Megjelenése gyakran elhanyagolt, idősebbnek tűnik koránál, meglassult, nem szívesen kommunikál. Időnként kifejezett nyugtalanság (kéztördelés, járkálás) is előfordulhat. Társas kapcsolatai elsorvadnak, izolálódik, tevékenységeit félbehagyja, a legapróbb feladat is hatalmas energiájába kerül. Gyakran testi fájdalmak, diszkomfort érzések (fejfájás, gerincpanaszok) is társulnak, esetleg elfedik a depressziós tüneteket, súlyos esetben hallucinációk (pl. becsmérlő hanghallások), téveszmék (nihilisztikus, bűnösségi, hipokondriás) is jelentkezhetnek, gyakoriak az öngyilkossági kísérletek.Mániás tünetek


A mániás epizódok kezelés nélkül átlagosan négy hónapig tartanak. A súlyos mániás állapotok életveszélyes állapotok, ilyenkor a betegek mind önmagukra, mind környezetükre veszélyesek lehetnek, állapotuk feltétlenül kezelést igényel.Hipomán állapot során a tünetek még enyhébbek, a beteg munkahelyi tevékenysége kezdetben akár fokozódhat is, kreatívabbá válik. Kifejezett feldobottságot, "jóllét"-érzést él meg, gondolkodása felgyorsult, beszédes, akár túlzottan is barátkozó, szexuális igénye fokozott, alvásigénye csökkent. Koránál fiatalosabb a megjelenése, gyakran színes, szertelen a ruházata, mimikája, gesztusai élénkek. Már kezdetben jelentkezhet azonban ingerlékenység, gyakran visszatetsző a beteg öntelt, sokszor nehezen tolerálható viselkedése.


A hipomán állapotot úgy képzelhetjük el, mint amikor megiszik az ember egy erős kávét és ettől egy kicsit "pörög", ám ez az állapot a kávéval ellentétben tartós. Ez bizonyos szempontból lehet hasznos, a betegek ilyenkor energiával teltek, aktívak, több ismert művészi életmű hátterében állnak ilyen tünetek. Mégse irigyeljük őket a kétségkívül előnyösnek is látható "képességekért", mert ez az aktivitás gyakran nem produktív, a betegek szétszórtak, nem tudnak tartósan egy feladatra koncentrálni.


Súlyosabb állapotban (mánia) már az öltözék zilált, rendetlen, viselkedése zaklatott, izgatott, gyakran indulatos, esetleg agresszív, támadó. A szociális gátlások elvesznek, betegségbelátása nincs. Az ítélőképessége sérült, gyakori a nagyobb mértékű alkoholizálás, játékszenvedély, csalás. A beteg túl költekezik, adósságokba veri magát, ám ezzel sem szembesíthető, öntelt, önértékelése fokozott. Úgy érzi bármire képes. Rendkívül aktív, de csapongó, semmi nem köti le, munkáit nem képes befejezni, hatékonysága erősen lecsökken. Beszéde felgyorsult, alig követhető, minden érdekli, mindennek örül. Alvásigénye erősen lecsökkent, étvágya, szexuális késztetései viszont akár bizarr szintig felfokozottak.


Súlyos esetben pszichotikus tünetek is társulnak. Ilyenkor vallásos, politikai, nagyzásos, szexuális tévtartalmakról, hallucinációkról számolhat be, beszéde a gondolatrohanás miatt teljesen szétesik, érthetetlenné válik. A betegek teljesen elhanyagolják magukat, gyakran elfelejtenek enni, inni, agresszívek, ingerlékenyek.


Időnként előfordulnak úgy nevezett kevert epizódok is, mikor a depresszió és a mánia bizonyos tünetei egyidőben jelentkeznek. Ilyenkor leggyakrabban egyfajta aktivitásfokozódás észlelhető rosszkedvvel, ingerlékenységgel társulva.

57. 93bb0fbb94 (válaszként erre: 45. - 297e02583e)
2011. okt. 18. 19:07
Teljesen egyet értek:)
56. Macskanita (válaszként erre: 34. - Nempanik)
2011. okt. 18. 19:03

nekem sajnos bipoláris zavarom van, ráadásul a kevert fázisú, tehát mindkét epizód jelen van, akár pillanatok alatt változhat.ez nagyon összetett dolog.

A bipoláris zavar nem olyan mint a GAD.

55. Macskanita (válaszként erre: 43. - 93bb0fbb94)
2011. okt. 18. 19:01
igazat adok
54. 297e02583e (válaszként erre: 53. - Noarashi)
2011. okt. 18. 18:38

Lehet, hogy jót fog tenni a változás :). Ha valóban nem sok vesziteni valód van vágj bele :). Ha mást nem tapasztalatot gyűjtessz. M.o.-nál nem hinném, hogy lenne rosszabb hely max. ugyan ilyen. Bár ezek a törvények, és az elkövetkezők...

Tavaly tervezetem, hogy kimegyek Angliába aupairkedni az egyetem előtt egy évet, mert úgysem vettek fel, de visszatartott az, hogyha jövő ilyenkor visszajönnék, és karácsonykor tényleg világvége lenne, nem lehetnék eleget a családommal. Komolyan kész, hogy ilyen dolgoktól félek -.-".

53. Noarashi (válaszként erre: 52. - 297e02583e)
2011. okt. 18. 17:12

Ja hát én is megkapom hogy túl sok időm van agyalni..

De most tényleg van okom nemcsak szorongani, hanem félni is, hogy megszűnik a meló. Tudom, nem fogok éhenhalni, nincs hitelem, elleszek míg nem találok vmi mást...de nagyon nyomaszt ez a bizonytalanság.

A kakaós csiga féle dolgok nálam is élnek...ha van pénzem azért sajnálok vmire költeni, mert mi lesz ha majd nem lesz pénzem..néha azért elcsábulok :)

És az a szomorú hogy most vagyok fiatal, és vhogy nem bírom élvezni..

Bnőm most ki akar menni külföldre...lassan ott tartok, hogy vele tartok és itthagyok mindent.Munkám lassan nem lesz, szóval nincs nagyon mit feladni. A család megvan. És ha nem tetszik, hát visszajövök.

52. 297e02583e (válaszként erre: 50. - Noarashi)
2011. okt. 18. 17:06

Én is elég aggodalmaskodó lettem mostanság :(. Mindenki azt mondja, hogy próbáljam ne magamra venni a világ bajai, és először magamon segitsek. Nah de, hogyan?? Ha magammal foglalokozom az a baj, ha mással akkor pedig az. Innen onnan kapom a pofonokat ilyen téren. Anya szerint csak annyi a bajom, hogy túl sokat van időm a saját dolgaimal törődni, és ezért veszem észre a szorongásom okozta tesi tüneteket, és hogy csak ne gondoljak a szrongásokra és elmúlnak. Ez jól hangzik, csak nem megy.

A háziorvos azt mondta, ne foglalkozzak mással, vagyis ne vegyem magamara anya problámáit, a családi gondokat stb, előbb magamon segitsek. Őszintén szólva nem tudom, mihez kedjek először -.-".

Én még nem dolgozom, de látom azt, hogy mennyire nehezen jövünk ki. Már semmit sincs kedvem megenni se mert tudom, hogy az mennyibe kerül, pedig régen mondjuk szerettem. Sajnálom rá a pénzt, akár még egy fránya kakóscsigára is. Ha pedig kapok valamit, akkor lelkiismeretfurdalásom van, hogy ezt most mért kellett megvenni, mikor sok más dolgot vehettünk volna abból a pénzből.

És a mindig kitalálok valamit, hogy most az kell nekem, és utána csak örlődok miatta, mert még ha ezt is mondják, hogy oké vegyem meg, nem veszem mert tudom, hogy nem szabad.

51. 297e02583e (válaszként erre: 49. - Nempanik)
2011. okt. 18. 13:46

Ez nem tul jo :( remelem azert javul majd valamelyest :) probald valamivel lekotni magad. Multkor talaltam egy jo meditacios vidit, ha gondolod atkuldhetem privibe. Nekem tetszik, csak ha ellazulok ramtor a szorongas, hogy ne erzem a testem, ugy erzem nem letezem. Ezzel van nemi gondom este is. Az elso ket modszert probaltam ki es az tenyleg jo volt :). En ma akarok nekifogni jogazni :). Meg talan kiirom magambol a dolgokat, bar ez utobbihoz kell egy kis ero. Amugy te rajottel mi valtja ki a szorongast nalad?

Kitartast! X: )

Bocsi az ekezetek hianya miatt, csak telorol irtam :)

2011. okt. 18. 09:42
Ami a legnehezebb, az hogy tartani a szintet. Szóval nekem most különösebb gondot okoz a munkahely. Van munkahelyem, de olyan bizonytalan mint a kutya vacsorája. Szóval nem látom másoknál sem azt hogy egyáltalán vmennyire biztonságban érezheti magát. És én sem. Ma van, holnap ki tudja.Sajnos az én természetem nem olyan hogy élek a mának, és szarok rá mi lesz holnap. Na és szép lassan egyre inkább emiatt szorongok. Már aggódom amiatt ami még nem következett be. Ez sem normális.
49. nempanik (válaszként erre: 48. - 297e02583e)
2011. okt. 18. 08:15

jól esik a kérdés:)

én gyatrán, szorongk szomatikusan mint a fene. reggeli ökendezés, izomfájdalam, mst a gyomorgörcs a legújabb( persze izomgörcs okozta). :((((

reggel hatkor ezek a tünetek ébresztettek. bármikor képes lenék sírni..

2011. okt. 17. 17:37
Ki hogy van mostanság ? x: )
47. nempanik (válaszként erre: 46. - Nempanik)
2011. okt. 15. 22:15
vagyis a gad-ra általában melyik gyógszerek használtak nektek??
46. nempanik (válaszként erre: 43. - 93bb0fbb94)
2011. okt. 15. 19:49
én is erre törekszem, én pl nem pánikos vagyok főként hanem iszonyat erős szorongásos tünetekkel küzdök. izom, mellkasi tünetek, amik elhúzódnak. erre mit tanácsolsz?
45. 297e02583e (válaszként erre: 43. - 93bb0fbb94)
2011. okt. 15. 18:22

Garatulálok, hogy sikerült megatalálnod a megoldást :). Igen, érdekes dolog ez a biztonság, szerintem mindenkinél ez a probléma. A jövőtől félünk, és attól, hogy nem tarthatjuk a kezünkben, túl sokat bukhatunk, hiába teszünk bármit :(. Lehet az párkapcsolat, család, munkahely az én esetemben a világvége. Mindehol ott van. Folyton mindenkitől csupa negatív dolgot hallunk :(. Már szinte senki sem mosolyog, mint a zombik elvégzik a napi teendőjüket és ennyi ... az élet örömeire nem is marad idő. Így generáljuk egymásban a szorongást gondolom (amúgy foalmam sincs, hogy orvosilag miér van), de például ha valakire rámosolygunk, és visszamosolyog, akár a boltab vagy máshol az olyan jó érzés :), kicsit vidám leszek tőle mindig. Én a gyerekekkel érzem jól magam, olykor olykor lesűllyedek ez ők szintjükre, és gyerekszemmel felhőtlenül élvezem az életet :). Az élet egyetlen olyan szakasza amikor nem kell megfelelnünk senkinek, és nem kell aggódnunk minden és mindenki miatt.

Bár azt furcsálom, hogy mindeki azon igyekszik manapság, hogy felnőjön, és ha valaki valami gyerekeset csinál lenézik. Nekik a pia, és a diszkó a szórakozás.

Hű ez lehet, hogy kicsit hülyeség, de csak úgy jött o.O.

2011. okt. 15. 18:09

Mostmár, hogy tutom, hogy a rosszullétek csak pszichés alapon vannak, kicsit tudom kontrolálni magamnak :), mondogatom, hogy ezt nem kell bevennei, vagy pl. ha ájulni készülök tükörbe nézek, ezzel pozitív megerősítést kapok, hogy semmi látható tünete nincs, csak pánik :). Fura mert ilyenkor majdnem el is múlik.

Épp most nézem egy video a nem nevezem nevén megosztóportálom :), hogy az álmokban is jelentkezik a szorongás. Ez olyan érdekes, hogy mindig rosszakat álmodtam (olyan sosem volt, hogy pl. egy napfényes reggelen sétáltam volna), tornádók, viharok, családtag halála, vaddisznó, meteor stb., de sosem pánikoltam be álmomban, megszoktam őket, bár sosem sérültem meg, sosem haltam meg még álmomban, sőt nem is láttam magam. Mindig volt mellettem egy idősebb valaki, akinek nem láttam az arcát, és ő erősített lelkikeg álmomban :). De mostanság megszűntek ezek az álmok (amióta lefogytam, úgy két éve), csupán értelmetlen összevesszaság az egész, és nem hagynak nyugottan aludni. És ha belegondolok most mindazoktól félek, amikkel korábban álmomban találkoztam ... lehet, hogy korábbnan az álmom volt a pozitív megerősítés :)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook