Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Aki szed/szedett Citapramot generalizált szorongásra.... fórum

Aki szed/szedett Citapramot generalizált szorongásra.... (beszélgetős fórum)


11. grizus
2015. okt. 6. 02:53

Én szedtem, nem sokat ért. Most Cipralexet szedek, de nagyon keveset, a némi pánikomra, állítólag dokinő szerint így nem ér semmit de nem érdekel, nem fogok rendszeresen antidepit szedni. Te sem várhatod egy bogyótól a megoldást, csak az önismeret segít igazán, minden rossz oldalával együtt. Ne fojtsd el magad, éld meg, amit szeretnél és így tovább. Az antidepi sokat árthat, hízlalhat, a szexualitásnak is árt, szóval ne ettől várd a csodát. Neked is ajánlom Szendi írásait a tárgyban. (Nem érdekel, ha ez egyeseknek nem tetszik, a puding próbája pedig az evés és az mindenkinél más és más, úgyhogy nyugodtan lehet pufogni, az unintelligens megnyilvánulásokat fel se veszem.)

Tehát

1. önismeret, akkor is ha fáj

2. élettapasztalat

3. életöröm


Nekem az utóbbi segített a legtöbbet, amikor megtaláltam azokat a dolgokat, amiket élvezek és még annyi dolog van, amit szeretnék megismerni. Neked is ezt kivánom. Ja és a szerelem... az nagyon sokat segít.

2015. szept. 17. 21:59

Szia!

En is szedtem a citapramot kb 19 eves koromtol 26 ig:)

Most hagytam abba masodszor , kb 2 honapja nem szedem .

Nekem is generalizalt szorongasom volt...

Sajnos mar nem emlekszem ,hogy mennyi ido utan hatott .. De ha van kedved olvasgatni akkor olvasd el a naplomat.

Jo par 10 oldal:) de eletem hosszu resze errol szolt.

Meg cikket is irtam rola..azt is el tudod itt olvasni..

Annyira le van zsibbadva az agyam most mert dolgoztam latastol mikulasig ...nem tudok ertelmesen irni.

De irj nyugodtan,akar privatba....

9. kat34 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2015. szept. 17. 08:34
Nincs türelmem semmihez. "Normális" állapotban szeretek otthon lenni, csinálgatni a lakást. Most menekülök kifele, emberek közé. Tegnap is főznöm kellett, meg mosni munka után. A gyerekem addig a játszón volt. Annyira kapkodtam, szinte ziháltam, kezem remegett, hogy minél gyorsabban végezzek, és kifele a lakásból. Amikor emberek között vagyok kicsit jobb...
8. Channa* (válaszként erre: 6. - Kat34)
2015. szept. 17. 08:11

Jaj:(

Valahogy gyógyszer nélkül kellene túllépned ezen!

Ezek szerint van egy kisgyereked. Nem köti le eléggé a gondolotaidat? Én inkább valami pótcselekvést iktatnénk be. Ha én feszült vagyok, akkor többet takarítok, illetve naponta töbszőr fürdök:D A fürdőszoba egy jó stressz levezető hely:DDD

Az én férjem is rákos volt. Szerencsére túlélte, de 2 évig ez elég bizonytalan volt. Ő ekkor 33 éves volt, én meg 22.

Ja, még az jutott eszembe, hogy én sokáig féltem, hogy 40 évesen meghalok, ahogy az anyukám és a nagymamám is, de végül én túléltem ezt a kort:DDD Az egyik nagynéném azt mondta, hogy ha sokat gondolsz arra, hogy 40 évesen meghalsz, akkor az be is fog következni. Ezen elgondolkodtam és igyekeztem nem erre gondolni....

7. kat34 (válaszként erre: 6. - Kat34)
2015. szept. 17. 08:10
Egyébként nem vagyok időmilliomos, nem azért csinálom ezt, mert annyi szabadidőm van. Dolgozom, és van egy majd' 4 éves kisfiam. De mostanában munka közben, otthon, játszón, örökké ezzel vagyok elfoglalva. Csomókat keresek magamon, jeleket. Múlthéten épp mellrákom volt. Voltam mammográfián, ultrahangon, semmi! És nem vagyok nyugodt még mindig.... :(
6. kat34 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2015. szept. 17. 07:58
Rákfóbiám van. Sajnos "okosra" olvastam magam itt a neten :( 2 éve ugyanez volt, akkor otthon voltam GYED-en, volt időm, de annyira elhatalmasodott, hogy 30 kilót fogytam. Igen, a gyógyszer segített, helyreállította a szerotonin szintemet. 2012. novemberében kezdődött, 2013. júliusban a tetőfokára hágott. Örökké orvoshoz jártam, mindent kivizsgáltattam, de ez kevés volt. Aztán szeptemberben már nagyon jól voltam, vissza is mentem dolgozni. Most 2 hónapja kb ugyanez kezdődött..... Tudom, sejtem az okát. 2008-ban akkori élettársam rákban halt meg, az egész betegséget végigasszisztáltam. 37 éves volt. Én is most annyi vagyok...
2015. szept. 17. 07:51

És csak halálfélelmed van? Miért? Beteg vagy? Vagy túlaggódsz dolgokat? Mi váltja ki ezt az érzést?

el nem tudom képzelni, hogy ezeket a gyógyszer megoldaná. Ehhez szerintem inkább az kell, hogy elfoglald magad valamivel, hogy ne ezen agyalj.

Megszületünk, kicsit élünk, aztán meghalunk. Ez a világ rendje. Erre születünk. Azt a kicsi életünket kár arra fecsérelni, hogy a halálunkon agyaljunk. Olvass, mozogj, tölsd az idődet hasznosan és akkor nem kell a gyógyszert tömnöd magadba. Mit csinál a gyógyszer? Leszedál? Nem tudsz gondolkodni, ha szeded?

4. kat34 (válaszként erre: 3. - Tavasz007)
2015. szept. 17. 07:28
Ez már gyógyszer nélkül nem megy. Nyilván én is kellek hozzá, de kell a "kezdőlöket".
2015. szept. 16. 23:04
Ezekkel jobb szembenezni. A halalfelelem jo oldala, h nem fogsz meghalni, vagy belehalni. Ha erre rajossz, akkor nem fogsz gyogyszert szedni.
2015. szept. 16. 15:15
12 napja szedem, abból az első 7 nap fél tabletta volt, utána egész. Hangyányit néha mintha kicsit jobb lenne, de aztán megint rámzúdul a halálfélelem. A reggelek a legszörnyűbbek :(
2015. szept. 16. 15:13

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy aki szedett Citapramot, annak ténylegesen mikor lett jobb az állapota? Tudom, hogy a betegtájékoztató 2 hetet ír, de engem a "valóságban" érdekelne. Nem először szedem már sajnos, már jól voltam, nem szedtem, de most megint el kellett kezdenem, mert borzalmas állapotban vagyok. És nem emlékszem tisztán, hogy 2 éve mikor utoljára kezdtem el, mikor lettem jobban... Köszönöm!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook