Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GEKKO fejlesztőház fórum

GEKKO fejlesztőház (beszélgetős fórum)


2010. nov. 5. 12:50

„Sajnos a GEKKO-val kapcsolatban Nekünk negatív tapasztalataink voltak.


Egy év alatti kisfiúnkkal rendszeresen jártunk a Pacsiratamző u.-i GEKKO játszóházba. Az első alkalommal, a Bordás Gergővel találkoztunk, aki kvázi „felvette” a picit.


A felvételkor mindketten jelen voltunk a párommal, és mindkettőnknek feltűnt vettük azon rendkívül furcsa dolgot, hogy egy egyébként számunkra teljesen idegen személy a gyereket, az első találkozás alkalmával megpuszilja, puszilgatja.


Ez számunkra azért is volt érthetetlen, mivel pl. a sem a gyerekorvos, sem a védőnő nem puszilgatja a gyereket, a véleményünk szerint a szülő és hozzátartozók dolga. Mi ezt nem tettük szóvá, de nem esett jól látni, hogy egy idegen férfi puszilgatja a kisfiúnk fejét a felmérő foglalkozás közben.


A foglalkozások megkezdését követően a 8 és fél hónap alatt három különböző hölgy vezette a foglalkozásokat, azaz megközelítőleg két havonta, új személyt kellett a szülőknek, a gyermekeknek elfogadni és megszokni.


A harmadik pedagógus végül láthatóan annyira tapasztalatlan és gyakorlatlan volt, hogy ezt az észrevételünket a párom, telefonon jelezte a Bordás Gergő részére.


Már a probléma felvetésének a ténye sem tetszett a Bordás Gergőnek, mindenáron rá kívánta erőltetni a páromra, hogy nem ért hozzá, és biztosan nincs igaza, mivel a GEKKO rendszere „tökéletes”. Megígérte, hogy a következő foglalkozás alkalmával bejön a foglalkozásra.


Ez végül nem történt meg, azonban a hölgy által tartott második foglalkozás színvonala ismét jóval elmaradt a korábbiak szintjétől (akikkel egyébként nagyon meg voltunk elégedve).


Egy példa, a 12 hónapos gyermekkel 2-3 éveseknek való feladatot akart adni (ekkor egyébként a szülők jelezték, hogy ezt hagyja, mivel ilyen korú gyerekeknek ez a feladat nem való, végül ezt belátta). Ez egyébként jól észlelhető a szülők részéről abból, hogy gyermekek mennyire figyelnek, mennyire aktívak, és hogyan köti le őket a foglalkozás, vagy az egyes feladatok.


Mivel a Bordás Gergő nem jelezte (noha a szomszédos szobában volt a foglalkozás alatt), hogy nem nézi meg a foglalkozást, illetve semmiféle jelzést (akár a távolmaradásról, akár más módon) nem tett, és ráadásul az óra ismét rossz volt, ezért írtunk egy e-mailt a GEKKO részére, és kértük, hogy vizsgálják meg a fentieket.


A levelet a GEKKO kommunikációs igazgatója a Bordás Bence Úr válaszolta meg (a lefolytatott „részletes vizsgálata alapján”), amelynek az üzenete számunkra az volt, hogy „nálunk minden tökéletes, mi nem hibázunk, a mi rendszerünkben nem lehet probléma, ha ez neked nem tetszik akkor menj el a GEKKO-ból”.


A kb. három (egyébként teljesen kultúrált és normális hangvételű) levélváltásnak végül az lett a következménye a GEKKO részéről, hogy a következő fogalakozás előtt 20 perccel küldtek a GEKKO-ból („a vezetők utasítására”) a párom telefonjára egy sms-t, hogy nem mehet a további foglalkozáskora, a maradék foglalkozások díját visszautalják!


Természetesen megalázó, arcátlan és bosszantó volt számunkra az eljárás, de mindezek mellett kerestük saját magunkban is az okot, hogy erre valóban rászolgáltunk-e.


Ekkor telefonon kerestük a Bordás Gergőt, aki talán másnap (?) felhívta a páromat, ELNÉZÉST a Bordás Bence általam pökhendinek, beképzeltnek és hozzá nem értőnek jellemezhető kommunikációja miatt és jelezte, hogy mégis „szeretettel” várnak minket a jövőben is!


Természetesen ehhez különösebb kedvünk már nem volt. Ezt követően a párom beszélt a csoportunkban levő más anyukákkal is, akiknek egy része egyszerűen már nem ment el mi csoportunk foglalkozásaira, viszont volt más, aki hasonlóan járt, azaz UGYAN AZON (általunk tapasztalt) probléma felvetését követően a Bordás Gergő megpróbálta meggyőzni, hogy Ő is téved, nem jól látja, nem jól érzékeli…


Mindezek miatt Nekünk a GEKKO-t üzemeltető fenti két személyről nincs jó véleményünk, úgy gondoljuk (mivel ezt éreztették velünk), hogy egy arrogáns, a (pedagógusok, és az alkalmazottak szemben is meglevő) totális ellenőrzés elvét fenntartó, „pénzügyi vállalkozásról van szó, aminek csupán eszközei a gyermekek és a szülők”, és mindösszesen egy megkonstruált, őszinteség nélküli (esetünkben a pacsirtamező úti GEKKO-ra vonatkoztatott) marketing eszköz a vezetők által sugallt cél.


Érdekességként megjegyezném például, hogy számunkra a kommunikációs vezetővel történt levelezésben foglaltak alalpján, az a következtetés volt levonható, hogy a cég, esetünkben pl. a párom (vagy az én, de akár mások) tudomása (előzetes tájékoztatása) nélkül IP kamrával figyeli a foglalkozás alatt a helységekben történteket (beleértve akár azt is, hogy ott az édesanyák anyatejjel táplálják a gyermekeiket).


Egyébként erre utalt az általunk „problémásnak” ítélt pedagógus viselkedése is, aki rendszeresen a helységben egy adott pontra nézett (ahol egy rejtett piros led felvillant) a foglalkozások alatt.



Természetesen tiszteletben tartom és elismerem, azok munkáját, akik az ország más területén a GEKKO-ban odaadóan dolgoznak és a szülők, a gyermekek megelégedettségére teszik a dolgukat, de a mi rendkívül negatív tapasztalatunk, ráadásul közvetlenül a tulajdonossal és testvérével sajnos végül egy rossz és nem kívánt élményt hozott.


Bízom benne, hogy ez a nyílt és őszinte vélemény is segít a GEKKO-val kapcsolatos bármely döntésekben és a megítélésben!


Üdvözlettel:


Dr. Mohácsi Mihály”

2009. dec. 3. 14:33
16 hónapos
10. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 9. - Violamama)
2009. dec. 2. 08:53
mennyi idős a gyerek?
2009. dec. 1. 15:51
Köszönöm szépen a hozzászólásokat, nem muszály csak ő az első gyerek és így még tanácstalan vagyok hová érdemes vinni és hová nem, úszni járunk azt nagyon imádja, de szerintem nincs rá égető szüksége csak félek hogy esetleg vmit nem veszek észre, de se orvos se senki nem mondta hogy szüksége lenne rá. Szerencsére nagyon jó kedvű, nyitott gyermek.És a játszóházakról milyen a véleményetek? Ilyen vacak időben vinni kéne vhová hogy ne csak itt bent legyen és mozogjon egy kicsit, mert Így is egész nap mozgásban van:)
2009. dec. 1. 12:33

Tényleg nagyon drága, az első hónap 20 ezer a további hónapok 18 ezer volt.De most emelték 27000/ hóra -mi azért hagytuk abba.és már a18 000

is alig tudtuk összeszedni.

4-hónapos korban kezdtük 13 hóig jártunk.


A szülő is aktívan részt vesz kicsi korban a foglalkozásokon. Rengeteg új dolgot tanultam én is, amit mai napig tudunk alkalmazni.

Szerintem magamtól netről, könyvből nem tudtam volna ilyen hatékonyan megtanulni.

Pedig nagyon egyszerű dolgog voltak:

ringatás , hintázás ,pörgés nagy tölcsérben, pokrócban forgatás,hatalmas labdán mozgás, festés kézzel lábbal, golyópálya,buborék fújás ,alagútba bújás...közben mondókázás és még sorolhatnám

A kicsi virágszálam tényleg messze korát megelőzi.

De nem is a mostani állapot a fontos hanem az ,hogy ha ezt az időszakot jól kihasználjuk ,a további kis életében is sokkal könnyebben fog tanulni.


A legfogékonyabb korszak az első három esztendő.

A kicsi szinte magába szívja az információkat. Természetesen később is fejlődik az agya, csak már kicsit lassabban.

Azt olvastam, hogy :

minden érzékelési rendszer, a gyerekkorban az egyensúlyi rendszer is óriási fejlődésen megy keresztül. És mint minden rendszer, ez sem fejlődhet megfelelően, ha nem éri kellő mennyiségű és intenzitású inger.

Végül is a Gekko is erre megy rá ,hogy intenzíven megmozgassa az egyensúly rendszert, érzékelést ...stb Nagyon jól felépített órák voltak és hát ezt kell megfízetni.


Persze otthon is megtudod csinálni hiszen sokunknak nincsrá pénze /ahogy nekem sem /de ahhoz nagyon sokat kell utánna olvasni .

És az anyai ösztöneinkben is bízhatunk mert a ringatást ...és a többi gyakorlatot ösztönösen használjuk.


Nem kell feltétlenül tudományos vizekre eveznünk, hogy lássuk, az egyensúlyi rendszer ingerlése ősi hagyomány: elég a régi bölcsők ringatására gondolni, vagy arra, hogyan hordják ma is hátukon gyermekeiket a természeti népek anyái, hogyan ringatóznak ezek az apróságok édesanyjuk minden lépésével, mozdulatával.

A lényeg ,hogy későbbi érett agyműködés alapvetően -ezeknek a folyamatoknak a függvénye; csak akkor tud eljutni magas szintre, ha kezdettől ingereljük, stimuláljuk, "megtanítjuk" a feladatára. (Azok a gyerekek, akiket érzelmileg elhanyagolnak, a fizikai, értelmi fejlődésben is jóval elmaradnak kortársaikhoz képest.)


Az egyensúlyi rendszer látszólag csak egy a sok fontos összetevőből, de ahogy "minden mindennel összefügg", annak fejlesztésével valójában az egész idegrendszert és az agyat is fejlesztjük egyben.


Tehát életünk első három éve alatt szinte többet tanulunk, mint azután egész életünkben.

A gyermekkorban átélt élmények fejlesztik az agy területeit érzelmi intelligenciát és érzékenységet, amennyiben pedig ez az élmény rendszeres, úgy később a is nagyon fontos készségek fejlődnek ki a kisgyerekekben.

De a legfontosabb:


a nyugodt, kiegyensúlyozott családi környezet alapfeltétele a megfelelő szellemi fejlődésnek.

Ezt semmi nem pótolja .

7. misz
2009. dec. 1. 10:15
Helyette mi könyveket vettünk:Kreatív gyerek, Baba-móka, Anya taníts engem meg ilyenek. Tök jó fejlesztő és szórakoztató játékok vannak bennük és addig is együtt vagyunk.
6. misz
2009. dec. 1. 10:11
Én csak az 5 évvel ezelőtti debreceni tarifát tudom. Akkor egy havi bérleti (4 alkalom) 12 ezer volt. Iszonyat drága. Most gondolom még több. Mi kihagytuk.
5. megryan (válaszként erre: 1. - Violamama)
2009. dec. 1. 09:50

Iszonyat drága, úgy tudom nálunk a 3. kerben 20.000 ft egy havi bérlet, ami 4 alkalom...


Inkább nyiss egy topicot fejlesztő játékok címmel, jobban jársz.

2009. dec. 1. 09:45
meg egyébként míg kicsi úgyis fejlődik,ahány gyerek annyi féle tempóban.mire iskolás lesz, addigra úgysem fog számítani hogy picinek hol tartott.meg az oviba iskolaelőkíszítőn úgyis mérik mindenből
2009. dec. 1. 09:44
szerintem nálad jobban nem tudja senki milyen szinten van a gyereked.egyébként felesleges pénzkidobás.
2009. dec. 1. 09:34
Muszáj? Ezeknek nagyobb a füstje, mint a lángja!
2009. dec. 1. 09:33
Tudna nekem segíteni vki hogy mennyibe kerül a beíratkozás a Gekkoba, azt megtaláltam hogy 6000körül van az első szintfelmérés és hogy utána be lehet fejlesztésre iratkozni, de mennyiért? Válaszotokat köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook