Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyógypedagógusok, fejlesztőpedagógusok, Waldorf-pedagógusok, érintett anyukák., stb. Segítséget kérnék! Extra lesson, Ayres terápia fórum

Gyógypedagógusok, fejlesztőpedagógusok, Waldorf-pedagógusok, érintett anyukák., stb. Segítséget kérnék! Extra lesson, Ayres terápia (beszélgetős fórum)


2011. okt. 18. 21:50

Köszi Orsi.:)

Tényleg nem a legközelebbi, de megnéztem a honlapjukat és tetszett, amit írnak.

Most megyünk a héten mozgásfelmérésre itt helyben, és utána kiderül, h valójában mennyire szükséges fejleszteni, és milyen alternatívát kínál az itteni NevTan.

25. Krisz 18 (válaszként erre: 24. - Zseba)
2011. okt. 10. 13:28
Köszi. Ezt a terapeutát már én is megtaláltam ezen az oldalon, küldtem neki üzenetet, de még nem írt vissza, úgyhogy erre még várok. Meg a neve alapján beazonosítottam, ő itt a helyi NevTanban gyógypedagógus (mozgásterapeuta), szerintem totálisan fullon van (a helyi óvodákban ő tartja a gyógytornát meg ilyesmi), szóval nemigen hiszem, hogy nála lenne esély,de mindenképp utánajárok.
24. zseba
2011. okt. 9. 15:42

Remélem nem veszik ki a linket, de találtam Gödöllőn alapozó terapeutát.

[link]

23. zseba (válaszként erre: 22. - Krisz 18)
2011. okt. 9. 15:37

Szia!

Szerintem meg lehet ezt beszélni Katalinnal. Mi eleve úgy mentünk hozzá hogy itthoni terápiát szeretnénk, mert több mint 100 km-re lakunk Bp-től, és hetente több alkalommal úgysem tudtunk volna felutazni. Így havonta 1-szer mentünk fel hozzá. Minden 2. alkalommal kaptunk új feladatsort. Nekünk is mondta menet közben hogy jó lenne ha tudnánk csoportos terápiát csinálni, de ugye ez a távolság miatt kizárt volt, meg akkoriban még a kis fiam alkalmatlan lett volna rá.

22. Krisz 18 (válaszként erre: 13. - Zseba)
2011. okt. 8. 22:51

Zseba! Utánaolvastam a BHRG Alapítványnak, s én amit leírtak, abból azt vettem ki, hogy az első felmérés eredményeként derül ki, h az én gyerekem egyéni, majd otthon végezhető gyakorlatokat kap, vagy pedig csoportba járást javasolnak neki, ami viszont újra csak azt jelenti, h rendszeres felutazgatás Pestre. Vagy van olyan lehetőség is, hogy mint szülő kérjem az otthoni gyakorlási módot?

Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de mintha már máshol is olvastam volna és Te is írod, hogy ezt a tornát otthon is lehet végezni, viszont az Alapítvány honlapján írtakból én azt szűrtem le, hogy a gyerek vizsgálati eredményétől függ, h otthon vagy csoportban tornázik, és mintha az otthoni torna csak a kezdet lenne, utána mintha mindenki a csoportban kötne ki. Akkor most hogy van ez?

21. misz (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2011. okt. 8. 22:48
A fejlesztő pedagógusnál töltött fejlesztő óra, nem azonos a korrepetálással. A fejlesztő pedagógus főként részképességzavarokkal foglalkozik.
20. Krisz 18 (válaszként erre: 13. - Zseba)
2011. okt. 8. 21:42

Köszi, tök jó, h írtál árat, így tudok mihez viszonyítani.

Egyébként az alapozó terápia és a tsmt többé-kevésbé lefedi egymást?

19. Krisz 18 (válaszként erre: 16. - Titamilla86)
2011. okt. 8. 21:35
Igen, tovább keresek, mert ez tényleg nagyon sok.
18. Krisz 18 (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2011. okt. 8. 21:33

Én pont ezt írtam. A suliban a két óra fejlesztést magyarból, ill. matekból kapja.

Ezért kerestem egyéb lehetőséget, ami ezt kiegészíti.

17. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Krisz 18)
2011. okt. 8. 18:54

a fejelsztő pedagógus szerintem tantárgyi korrepetálást csinál majd vele, az meg édeskevés, és nem is terápia!!


A terápia más!

2011. okt. 8. 18:14
Az nagyon drága. Máshol kb fele annyi. Jól írták a lányok 1500Ft körül vagy alkalom. Mondjuk Pesten hamar elszáll az emberek agya pénz terén. De ennél olcsóbbat is találsz ez tuti.
15. Krisz 18 (válaszként erre: 13. - Zseba)
2011. okt. 8. 17:54
Most, ahogy írjátok, hogy a NevTanban is előfordulhat vmelyik az ajánlott terápiák közül, rákérdezek jövő héten, hátha...Egyébként tegnap érdeklődtem Bp-en egy terapeutánál (Alapozó terápia), nála egy alkalom (2 óra)3500 Ft, amiből heti 2, azaz havi 8 alkalom lenne szükséges, és bár azt érzem, nagyon kellene, ámde havi 28 000 Ft azért az bizony nagyon húzós. Pláne, hogy amint írta is valamelyikőtök, ez nem egy-két hónapig tartó folyamat.
14. Krisz 18 (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2011. okt. 8. 17:47
Gödöllőn lakunk, itt vizsgálták. Csak annyit mondtak, h a suliban fog heti 2 óra fejlesztést kapni fejlesztőpedagógustól (1 óra magyar+1 óra matek).Állítólag ez a max, amit ők megítélhetnek. Más alternatívát nem ajánlottak. Én teljesen saját indíttatásból indultam neki az egyéb lehetőségeket felkutatni.
13. zseba
2011. okt. 8. 16:15

Szia!

Szerintem helyenként változó hogy mennyi az alapozó terápia díja. Itt a közelben megyeszékhelyen 1500 Ft/2 óra (90 perc). Itt nálunk egy óvónéni csinálja, 700 Ft/ óra (60 perc). Alapozó terápiából legalább hetente 2×90 perc, de inkább 3×90 percet javasolnak. Az hogy mennyi fejlesztésre van szükség, az a fejlődéstől függ.

A tsmt-t azért tudom ajánlani, mert az otthon tudjátok csinálni, mi heti 5 alkalommal csináltuk. Havonta jártunk fel a BHRG alapítványhoz Lakatos Katalinhoz (Ő fejlesztette ki ezt a módszert), mindíg megnézte hogy csináljuk a gyakorlatokat és 2 havonta adott új feladatsort.

Mindenképpen érdeklődd meg hogy a nevelési tanácsadóban valamelyik terápiát csinálják-e, ha igen, akkor ingyen megkaphatja a kisfiad.

12. misz (válaszként erre: 8. - Krisz 18)
2011. okt. 8. 09:57
Mifelénk az Ayres-t csinálják a nevelési tanácsadóban is ingyen.
11. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Krisz 18)
2011. okt. 8. 07:30

Nem tudom, hol laksz, a Bp környéke meg hatalmas, a legjobb, ha a helyi Nevelési Tanácsadóban érdeklődsz, hátha náluk is van ilyen terápia, és akkor ingyenes.


Hol vizsgálták a gyereket? Ott nem mondtak semmit, hova vidd?

10. Krisz 18 (válaszként erre: 9. - Titamilla86)
2011. okt. 7. 22:50
Igen, köszi, közben már találtam is. De mi az a közepes árfekvés? Jó lenne tudni, mennyire engedi meg a pénztárcánk.
2011. okt. 7. 22:18
Ha jól tudom az Alapozó olyan közepes árkategória, hát évekig tartó folyamat nyilván, hogy mikor tartotok majd ott,hogy már nem jó neki azt majd a terapeuta fogja tudni felmérni. Így látatlanba mi nem. Pesten sok helyen van, de én a messzi távolból nem tudok neked mondani,de interneten biztos,hogy találsz megfelelő helyet.
2011. okt. 7. 21:47

Próbáltam utánaolvasgatni a módszereknek, amiket írtatok, de a honlapon,ahol mindegyikről találtam infót, ott én nem igazán tudtam megítélni, h az én 8 évesemnek mi lenne a legmegfelelőbb. De itt többen is az Alapozó terápiát javasoltátok leginkább.

Lehet azt tudni (úgy kb), hogy mennyi időn keresztül tart az a folyamat, amíg az ember hordja a gyereket egy ilyen terápiás foglalkozásra?

Azt olvastam az Alapozó terápiáról, h heti 2 alkalommal , alkalmanként kb 2 óra. Hát ez nem kevés.

Azt szeretném még kérdezni, h merre induljak, hol keressek ilyen terápiát (Budapest környéke), ill mit tudtok az anyagi vonzatáról?

2011. okt. 7. 20:39
Iskolásoknak inkább az Alapozó terápiát javasolnám én is, de az Ayres is jó és a HRG-is, de azok inkább ovis korban. Bármihez nyúlsz ezek közül fejlődni fog a gyerkőc,mert mindegyik azokat a részeket stimulálja amikkel probléma van.
6. Krisz 18 (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2011. okt. 7. 18:09
Huhhh, nagyon sok mindent írtatok, igyekszem utánaolvasni mindennek, aztán visszajövök és kérdezek. :) Köszi addig is mindenkinek!
5. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2011. okt. 7. 16:41

Különösen jó az Alapozó Terápia, ahogyan zseba írta is.

A TSMT s zintén.


De ha kóros, csecsemőkori reflexmaradványai vannak és azok zavarnak be a tanulási folyamatokba, akkor talán célzottan a INPP terápia a legjobb.

2011. okt. 7. 16:11

Szia!

AZ E. L.-t nem ismerem, de az Ayrest igen. Ezt a formát pici korban szokták javasolni, majd a tsmt-t, smt-t és / vagy hrg-t, majd 5 éves kor után az alapozó terápiát tartják a leghatásosabbnak!

Mi tstm-t csináltunk itthon másfél évig, + jártunk hrg-re is. Jelenleg az oviban most Ayres-t csinálnak, de a jövő héten elkezdjük az alapozó terápiát!

Ha ezek közül a terápiák közül valamelyik elérhető számotokra, akkor ajánlom hogy próbáljátok ki.

3. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2011. okt. 7. 15:56
Gyógypedagógus-logopédusként leginkább a TSMT-t, azaz a tervezetett szenzomotoros tréninget javasolnám!!
2. misz
2011. okt. 7. 15:40

Az Ayres terápiát csak javasolni tudom. Eddig minden kisdiákunk jelentősen fejlődött a terápia hatására.

Most sietek, de este szívesen beszélgetek veled bővebben is.

2011. okt. 7. 14:36
Sziasztok. 8 éves, most második osztályos a kisfiam, az EPSZ által (is) megállapítottan súlyos tanulási nehézséggel küzd.Olvastam, h egyrészt az Extra Lesson, ill. az Ayres terápia is hatásos lehet ilyen esetben. Kérdezném, h van-e valakinek tapasztalata ezek közül valamelyikben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook