Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gázmérőóra és EON mérőállás bejelentése mikor is esedékesek? fórum

Gázmérőóra és EON mérőállás bejelentése mikor is esedékesek? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 9. 18:29
Mindig egy adott munkanapon. a legkönnyebben úgy tudod kiszámolni, hogy megnézed, hogy hányadikán számláztak. Kiszámolod hogy az hányadik munkanap volt az adott hónapban. Minden hónapban ugyanannyiadik munkanapon kell diktálni, ill lehet 1-2 nappal hamarabb, de úgy tudom később már nem , mert akkor már elkészült a számla. Sokkal hamarabb se lehet, mert akkor meg két számlát kapsz ugyancsak.
18. Rozália (válaszként erre: 17. - Pistzu)
2009. jan. 30. 06:34
Azon a számon hívjad fel az EON-t, ahol beszélhetsz az ügyfelessel. Ő pontosan megmondja, mikorra jelentsed be az állást, és + - hány nap. Én is ehhez tartom magamat. Ami a számlán van leolvasási dátum, az szerintem azoknak jelzés, akikhez úgy mennek leolvasni... de lehet, hogy tévedek. Mindenesetre én azt nem szoktam figyelembe venni.
17. Pistzu (válaszként erre: 16. - Rozália)
2009. jan. 29. 11:38

Ami a számlám mindig kijön hogy következő leolvasás dátuma az nem jó. Én úgy jártam hogy mindig szépen beküldtem interneten amikor írva volt erre kaptam egy becsült számlát majd egy tényleges számlát aztán egy jóváírási számlát mert ugye a becsült mindig irreálisan magas volt. Mikor meguntam hogy én hitelezzek az Eonnnak hetekig emilben udvariasan érdeklődtem mégis melyik lenne a jó időpont a számukra, azt írták minden hónap 15. munkanapjáig.

Mint kiderült ez is hülyeség mert 10. körül is már kaptam többször számlát akkor már küldhetem a mérőáálásomat hiába. Tegnap hallottam a rádióban hogy 3 napig lehet csak bejelenteni se előbb se később nem jó.

A becsült számláról meg csak annyit hogy azt nem kell kifizetni ha te nem fogyasztottál annyit,erre hivatkozva nem zárhatják le a gázcsapot. Ebből következik hogy te a hónap folyamán bármikor beküldheted legfeljebb a következő hónapban hozzák egyenesbe a számládat.

Legalábbis nekem így volt most már elköltöztem onnan hála isten. Ja és van egy kötelező havidíj asszem olyan 500 Ft körüli összeg ezt viszont mindenképpen ki kell fizetned akár fogyott köbméter akár nem. Remélem sikerült még jobban ködösítenem. :-)

16. Rozália (válaszként erre: 12. - Briell)
2009. jan. 8. 07:11
Azért hívjad fel telefonon az E.ON-t, mert nem tökéletes a neten történő bejelentés. Kérdezzél rá. Én email-ben küldöm az óraállást, nem a www-s címre. Persze, így is kényelmes:)
15. be52089f0e (válaszként erre: 14. - Lehoagi)
2009. jan. 7. 10:10
Arra én már rég rájöttem, hogy csak a számlák befizetésére keresünk.:(
2009. jan. 6. 20:15
azt gondolom, hogy a számlákon rajta van. Én egyébként mindent beirok a noteszembe. lakás, nyaraló, munkahelyem (családi vállalk. miatt), lassan ezzel lesz tele!!! ja és felirni mindig a fogyasztószámokat plusz mérőhely száma. tiszta őrűlet!!!! ja és igazából azért dolgozunk, hogyezeket be is fizessük IDŐBEN!!!!!
13. be52089f0e (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2009. jan. 6. 19:23

Anyósom egyszer elfelejtette a gázt bediktálni. 80 ezer forintos számlát küldtek ki. Mikor felhívta a tigázt, azzal magyarázták, hogy nem diktálta be. De szerencsére megtudtak egyezni.

Egyszer én is elfelejtettem, nálunk szerencsére nem volt gond.


Úgy látszik ez sem egységes.:)

12. briell
2009. jan. 6. 18:22

Sziasztok, köszönöm a válaszokat.. előkotortam a leveleket, és mindkettőt be tudtam jelenteni a neten.. vagyis az EON-t még nem, mert az 8-ától esedékes, 5 napon keresztül..

De a Gázfogyasztásom az iszonyatos lett!!!

:(:(:(

2009. jan. 6. 17:11
Eon honlapján be lehet jelenteni
10. 9c8432d068 (válaszként erre: 2. - Briell)
2009. jan. 6. 17:08
Menj rá a honlapjukra,vagy hívd fel őket telefonon,az a legbiztosabb.
2009. jan. 6. 17:06

Jó tanács -személyes, keserű tapasztalatból adódóan- :

nem szabad elfelejteni a havi intervallumon belül a jelentéseket, mert késve már nem diktálható be mérőállás, és akkor csak egy Becsült Számlát kap az ember, és ez sokkal kisebb, mint a valós fogyasztás, tehát a rákövetkező hónapban a valós mérőállást diktálva sokkal többet kell majd fizetni!

+ a bediktált mérőállást érdemes feljegyezni, mert mikor kijön a rá vonatkozó számla, le kell rajta ellenőrizni, hogy tényleg az általad lejelentett mérőállásig számláztak-e!

2009. jan. 6. 17:02

de ezt akkor mondták, mikor lakásvásárláskor átírattam a nevemre a mérőórát.

az előző lakásomnál máskor kellett jelenteni.

7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Be52089f0e)
2009. jan. 6. 17:02

nem egységes.

a villanyt nekem 22-28-a között kell jelenteni

6. be52089f0e (válaszként erre: 5. - Rozália)
2009. jan. 6. 16:59

Akkor nem egységes.

Nekem a villanyt a 4. munkanapon kell jelentenem.


Szerintem ha felhívod a szolgáltatót akkor biztos megmondják.

2009. jan. 6. 16:56
Én 6-án jelentem a gázóra állását és 29-én a villanyóráét.
2009. jan. 6. 16:50

Szia!


Az e-on számlán nem vagyok biztos, hogy szerepel, de a tigázoson biztos van dátum.

Egyébként interneten szerintem könnyebb bediktálni, mint smsben vagy telefonon.

2009. jan. 6. 16:43

Szia

Nálunk a számlákon rajta van a pontos következő diktálási időintervallum. Általában a hó elején 2-5 között esedékes.

2009. jan. 6. 16:42
Új vagyok a témában, de beküldöm smsben az óraállást, Tigáz és Eon részére, nem tudjátok, melyik mikor esedékes? Hónap hanyadik napján? Vagy pedig honnan tudom meg? Valamelyik levélen van leírva? Köszi a válaszokat...
2009. jan. 6. 16:41
Gázmérőóra és EON mérőállás bejelentése mikor is esedékesek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook