Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gázkonvektornál sípoló hang milyen hibát jelezhet? fórum

Gázkonvektornál sípoló hang milyen hibát jelezhet? (tudásbázis kérdés)


27. Guruljka (válaszként erre: 25. - Esztikep)
2020. okt. 22. 14:31
Szia, ez remek hír! Használjátok sokáig! (A szerelő meg becsületes, tartsátok meg. Mondhatott volna valami marhaságot is, több pénzért.)
26. Napsugár8 (válaszként erre: 25. - Esztikep)
2020. okt. 21. 07:27

No ennél jobb hír nem is kell!!!

Örülünk neki, legyen szép hétvégétek!

2020. okt. 20. 21:13

Sziasztok! Ma volt a szerelő. Vmi csavar volt túl erősen becsavarva, ezáltal a lemez megfeszült és ezért adta ezt a hangot - gondolom ahogy a gáz elkezdett keringeni a rendszerben. Úgyhogy szerencsére nincs nagy gond, pedig felvoltam rá készülve.

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Klarisz51)
2020. okt. 20. 16:39
Gondolom, az inkább gázkazán lehetett.
2020. okt. 20. 11:57
Nálam is volt ilyen sipoló hang. A víztartály volt elvízkövesedve, azt kellett kicserélni. Lehet itt is az a hiba. Szerelőt kell hívni.
22. Channa* (válaszként erre: 19. - Esztikep)
2020. okt. 19. 22:09

Még 10 évvel ezelőtt a gázművekkel kötöttem gázőr szolgáltatást. Havi 1 eFt volt és évente járt egy ellenőrzés érte.

Ki is használtuk. Nem figyeltünk rájuk, hogy mit tettek, de az összes fűtőkészülékünk elromlott.


Elhívtunk egy ismerőst, mert nagyon kellett a fűtés, és ilyen kontárokra nem akartuk rábízni, illetve úgy éreztem, hogy azért elrontották, hogy utána jó sok pénzt fizessünk, mert ugye a havidíj évi 1 tisztításra volt elég.


Az ismerős újra kitisztította az összeset, beállította mindet, fizettünk neki 5 ezret és ennyi.


Fel is bontottuk a szerződés és vérig és sértődött a főgáz...

21. esztikep (válaszként erre: 20. - Napsugár8)
2020. okt. 19. 20:36
Rendben.
2020. okt. 19. 19:23
Ha megnézte a szerelő, majd írd meg, hogy mitől sípolt.
19. esztikep (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2020. okt. 17. 23:29

Először is mindenkinek köszönöm a válaszokat! Mindenképp hívunk szerelőt.


Máshol nem sárga a láng,csak a nappaliban és utcára kivezetős van.


Nem tudom, hogy ellenőrízte e. Őszintén megmondom nem emlékszem.

2020. okt. 16. 21:11

Szerintem nem az el piszkolódás mértéke, hanem az számít, hogyan esett valami a fúvókába.

A porszívócső is "muzsikál", ha úgy akadt meg benne egy papírszelet.

Rezeg egy "hangnyelv" a lég- vagy gázáramlatban.

17. Garabonciás (válaszként erre: 16. - Napsugár8)
2020. okt. 16. 20:32
Jól van. Nem vitatkozok. Fölösleges. Ha én A-t írok, vki mindig B-t ír. Ezzel nem lehet mit kezdeni itt. :D
16. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Garabonciás)
2020. okt. 16. 20:28

Hát nálam már többször volt az, hogy be sem tudtam kapcsolni, annyira koszos volt, de még sohasem sípolt, egyetlen hangot sem adott ki. Ha koszos, be sem lehet kapcsolni!!

Itt az FI bekapcsolja, és sípol!

Csak elzárni és szerelőt hívni lehet, még mielőtt elszállna a ház!

2020. okt. 16. 20:26
Anyám mindig buherálja. Eddig még nem robbantunk fel. Vki vigyázhat ránk onnan fentről.
14. Garabonciás (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2020. okt. 16. 20:25
Az is attól van. Mármint lehet. Az is okoz hangot, ha a gázégő piszkos. Megkéne nézetni vkivel, mert a gáz nem játék. Ha vki nem ért hozzá, akkor inkább hozzá se kezdjen.
2020. okt. 16. 20:19

A láng színe persze hogy sárga lesz, ha valami kis kosz került a fúvókába, és azt egy tisztítással meg lehet szüntetni.

Engem a sípoló hang zavarna de nagyon, nagyon!!!

12. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Garabonciás)
2020. okt. 16. 20:16
De akármi is fészkelt be, attól még nem sípol!
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Esztikep)
2020. okt. 16. 20:12

Akkor nem próbálták ki, amikor csapokat cseréltek? Ha akkor nem adott ilyen hangot biztos nem a flexibiliscső okoz.

Hívjatok szerelőt.

Még azt nézd meg, hogy a lakásban, ahol gázkészülék van még, ha van, ott is sárga a láng?

Kéményes konvektor, vagy utcára kivezetős? Testvéreméknek az utcára szellőző kimenetelbe egy madárfészkelt be nyáron. A fészket kellett eltávolítani.

2020. okt. 16. 20:10
De az is lehet egyébként hogy a gázégőbe ment vmi por. Piszok. Vagy pók. Szokásuk belemászni. Azt ki kell tisztítani. Nem nagy dolog. Ahhoz nem kell szaki.
9. Garabonciás (válaszként erre: 8. - Garabonciás)
2020. okt. 16. 20:07

Bocs, a link lemaradt.


[link]

2020. okt. 16. 20:07

Ja, bocs. Vmiért a gázkazán ugrott be a konvektorról.


Egyébként itt a válasz a kérdésedre. A 3. hsz-t nézd! Sbs.


"A láng színét elsősorban az égés minősége határozza meg.


Tökéletes égésnél a láng kék. Ha tökéletlen az égés a láng vége sárgává válik-ezt leginkább a gázkészülék hibája okozhatja.


Később akár a láng kormozni fog,ami további problémát vagy balesetet okozhat.


A fűtő felületre rakódott korom miatt drasztikusan csökken a fűtés hatékonysága. Kéne egy karbantartás/tisztítás."

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Garabonciás)
2020. okt. 16. 20:07
A konvektor és a radiátor máselven működik.
6. Channa* (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2020. okt. 16. 19:34

Na igen, azt már meg sem akartam említeni, hogy még sosem kellett légteleníteni sem egyiket sem:DDD


Az egyik konvektorunk kicsit morgott, hogy bekapcsoltuk, mert a szerelő az éves karbantartásra a következő hétre ígérte magát, így azt a konvektort lezártuk és nem ment, amíg nem jött a szerelő.


Gázzal nem szórakozunk...

5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Esztikep)
2020. okt. 16. 19:32

Az én konvektorjaim is kb. 30 évesek, de még sohasem sípoltak nekem. Jobb, hogy kikapcsoltátok, egy másik szerelőt kellene hívni, valami szerelési hiba, mégpedig komoly hibára gyanakszom.

Ha arra gondolok, hogy amikor a födő alól a forrásban levő víz gőze sípol, mert "szökik a gőz", lehet hogy valahol a tömítés nem oké, és a "szökik a gáz"!! ???

4. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Garabonciás)
2020. okt. 16. 19:28
Konvektorról van szó, és nem radiátorról!
2020. okt. 16. 19:07

Gáz szerelő?


A mi konvektoraink sosem sípolnak, pedig már több tíz évesek...

2020. okt. 16. 18:53
Légmentesíteni kell, szerintem. Valahol beszorult a levegő. Nálunk is van. Régi fajta már. Itt is folyton zuhogott, meg sípolt, azt is hallottuk ha leállt, azt is ha elindult. Aztán az elektronikáját kicserélte egy szaki, meg légmentesítette a kazánt, meg a radiátorokat. Azóta tök csendes. Nem is kért érte sokat, meg még a termosztátját is kicserélte. Nagyon rendes hapi volt.
2020. okt. 16. 18:28

Sziasztok!

Gázkonvektorunk (régebbi fég) van, ma amikor bekapcsoltuk sípoló hangot adott. A láng sárgás volt, így inkább kikapcsoltuk,mivel olvastam, hogy ez problémát okozhat. A sípolás mitől lehet? Valakinek volt már hasonló problémája?

Nyár végén cserélték a gázcsapokat és flexibilis csövet tettek fel. Ez okozhatja a problémát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook