Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » FÉG gázkonvektor - gázszivárgás? fórum

FÉG gázkonvektor - gázszivárgás? (beszélgetős fórum)


17. tumbo2 (válaszként erre: 9. - Katt2)
2021. márc. 22. 08:12
én még az utcán is megéreztem,ha valahonnét gázszag jött.meg mikor kicserélték a gázórát,meg a nemtudommit,ami a földön van.mondták a szerelők valami alvállalkozó csinálja,nem győznek utánamenni,javítani.
16. tumbo2 (válaszként erre: 13. - Katt2)
2021. márc. 22. 08:08
új kéményt kellett volna építeni.a fürdőszobába építettünk,de nem remekelt a mester,mert állandóan kifelé szállt a füst.alig vártam a gázt.
15. soyle74 (válaszként erre: 14. - Katt2)
2021. márc. 22. 07:31
A torkom is szokott fájni időnként, igaz az nyáron is, nemcsak télen. Ebben valószínűleg a refluxom is közrejátszik. Nekem még régi, hagyományos az ablakom, de úgy csinálom, ahogy te is írtad, hogy gyakran szellőztetek nem túl hosszú ideig.
14. katt2 (válaszként erre: 12. - Soyle74)
2021. márc. 21. 20:34
Egyrészt szárít is, de attól csak a torkod fájdul meg. Inkább a friss levegő hiánya lehet a baj. Ezért nem túl jók ezek a műanyag ablakok, ajtók, mert annyira pontosan záródnak, hogy be se lehet csapni egy ajtót, mert az összetorlódó levegő egyszerűen nem engedi. Nehéz ügy ez és az igazán jó megoldások iszonyatosan drágák. Próbálj többet szellőztetni, nem kihűteni a lakást, hanem csak levegőt cserélni. Ez csak rövid ideig tartson.
13. katt2 (válaszként erre: 11. - Tumbo2)
2021. márc. 21. 20:29
Pedig a meleg felfelé száll. De azért megy lefelé is. A parapetes konvektorhoz viszont nem kell kémény. És egy kémény nagyon drága dolog. Hát, ez van. Semmi sem gömbölyű...
12. soyle74 (válaszként erre: 10. - Katt2)
2021. márc. 21. 19:42
Akkor nem tudom mi lehet, lehet valamilyen szagtalan gázféleség, vagy lehet, hogy szimplán csak a levegőt szárítja ki ennyire a konvektor.
11. tumbo2 (válaszként erre: 9. - Katt2)
2021. márc. 21. 19:28
az biztos,mindig olvad a hó az ablak alatt.kimegy a sok meleg-
10. katt2 (válaszként erre: 8. - Soyle74)
2021. márc. 21. 19:23
De a metánnak záptojás szaga van. A földgáz még rajta is túltesz.
9. katt2 (válaszként erre: 7. - Tumbo2)
2021. márc. 21. 19:21

Így van, semmivel össze nem téveszthető szaga van. Pont ezért szagosítják, hogy feltűnő legyen.

A konvektorból egy pici gáz kijön, amikor az örlángról feltekerik. Akkor az égéstér megtelik gázzal, lesz egy kis robbanás és az a szigeteléseken kívülre, - ami az égésteret elválasztja a külvilágtól, - nyom egy kis el nem égett gázt. Ez nagyon kicsi, de annál jobban érezni a szagát. ( Ha éppen föléhajlunk. )


Fejfájás attól is lehet, hogy a kéményes konvektorok a beltérből szívják a levegőt és a kéményen távozik a füstgáz. Ha belülről szívja az égéshez szükséges levegőt, akkor mindenképpen csökkenti valamennyire a szoba oxigéntartalmát.

Ebből a szempontból jobb a parapetes, mert az kívülről szívja a levegőt és oda is távozik a füstgáz. Cserébe rosszabb a hatásfoka.

8. soyle74 (válaszként erre: 7. - Tumbo2)
2021. márc. 21. 19:18

Csak minden első téli bekapcsoláskor érzek némi gázszagot, utána már nem.

A metángáznak ezek szerint nincs szaga, de mégis károsítja az ember szervezetét, már ha valóban attól vannak ezek az egészségügyi panaszaim.

7. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Soyle74)
2021. márc. 21. 18:57
megérzed rögtön a szagáról.tavaly pont karácsony előtt romlott el,még a csapot is elzártam,mert éreztem a gázszagot.
2021. márc. 21. 18:53
A gázkonvektornak azért van szaga bekapcsoláskor,mert belül poros. Amég kiég a por addig szaglik. Gázszerelő mondta,mikor jött kitakarítani. Egyébként 2-3 évente ki kell takarítattni gázszerelővel.
5. soyle74 (válaszként erre: 4. - Auróra2010)
2021. márc. 21. 17:40

A bekapcsolásnál egy ideig van szaga itt is mindig, de hamar elmúlik.

Pár éve volt itt egy gázszerelő, és ő mondta, hogy a mérője mér egy kis metánszivárgást, de az szerinte nem vészes. De akkor ezek szerint azóta romolhatott a helyzet, mert az idei télen gyakrabban tapasztaltam ezeket a tüneteket magamon, mint tavaly.

Na mindegy, tegnap úgyis lekapcsoltam a fűtést, és jól kiszellőztettem, meg ma is, jövő héttől úgyis jön a jobb idő állítólag.

2021. márc. 21. 17:33
Amikor ég a gáz, akkor nem szivárog, ha meg nem ég, akkor sem, akkor nem jön- ezt egy gázszerelőtől hallottam. Nálunk 1986 óta gázkonvektor van, igaz már romlanaak, de szivárgás sosem volt. Akkor büdös ill van szaga, amikor ősszel bekapcsoljuk.
3. soyle74 (válaszként erre: 2. - Df1e1c376c)
2021. márc. 21. 17:01
Nincs gázszag, meg nem is szénmonoxid szerintem, mert akkor már valószínűleg mérgezést kaptam volna. Én inkább enyhébb metánszivárgásra tippelek, ami állítólag nem annyira veszélyes, bár úgy olvastam, hogy az is okozhat ilyen egészségügyi tüneteket.
2. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Soyle74)
2021. márc. 21. 16:51
Ha felrobbansz, az kicsit kellemetlenebb, mint a fejfájás. De a gáznak szaga van. A szénmonoxid szagtalan és mérgező.
2021. márc. 21. 16:28
Akik FÉG gázkonvektorral fűtenek otthon, azok közül más is érzett már gyakran fejfájást, szem- ill. arcégést, ill. enyhe légszomjat, nehézlégzést? Szivároghat vajon a gáz ilyenkor a konvektorból? Persze egy gázszerelő kihívása lenne a legkézenfekvőbb megoldás, de előtte gondoltam megkérdezlek titeket, hogy tapasztaltatok-e már hasonló tüneteket fűtési időszakban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook