Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan fűtsünk gázkonvektorokkal, hogy ne lépjük át az átlagot? fórum

Hogyan fűtsünk gázkonvektorokkal, hogy ne lépjük át az átlagot? (tudásbázis kérdés)


1 2
57. Channa* (válaszként erre: 56. - ,zumba)
2022. aug. 5. 23:59

Inkább a szakmám miatt teszem;)

Excelbe vezetek mindent.

Bevétel/kiadás, óraállások, stb., így vissza is tudom nézni a változásokat is és mindent...

56. ,zumba (válaszként erre: 55. - Channa*)
2022. aug. 5. 23:39
Ügyes vagy.
55. Channa* (válaszként erre: 52. - ,zumba)
2022. aug. 5. 21:16
Én úgy szoktam, hogy felírom 1-én, 10-én, 20-án és hó végén.
54. Channa* (válaszként erre: 49. - Katt2)
2022. aug. 5. 21:15

Pedig a fűtésszerelő ezt: Immergas Victrix SUPERIOR 32 2 ErP Fali kondenzációs kombi gázkazán javasolta.


Sima radiátoros fűtésünk lesz.

50 cm-es falaink vannak legtöbb helyen, néhány helyen pedig 30 feletti.


A nem kondenzációs olcsóbb, de nekünk olyan kell, amit parapet is be lehet üzemelni, mert messze lesz a kazán a kéménytől és nincs bélelve sem....

53. Napsugár8 (válaszként erre: 52. - ,zumba)
2022. aug. 5. 13:28
Van egy asztali naptáram, amikor beindul a fűtési szezon, minden reggel felvésem a gázóra állást. Nagyon szépen nyomon lehet követni, hogyan alakul a fogyasztás. És évek óta külön vezetem, hogy mikor milyen óraállást diktáltam be, abban a hónapban összesen mennyi volt a fogyasztás, és Ft-ban mennyit fizettem érte...
52. ,zumba (válaszként erre: 51. - Casper81)
2022. aug. 5. 12:34
Keretek között úgy könnyebb maradni, ha nappal dolgoznak, iskolában, oviban vannak a ház lakói. Sőt, vizet és villanyt is így legkönnyebb spórolni.De tudjuk, más-más élethelyzetben vagyunk. Pl:egy rosszabb eü-i állapotú családtagra 0-24-ben kell meleget biztosítani. Mi nem szoktunk a távollétünk esetén úgy füteni, mint amikor otthon vagyunk. Ha lehet, 1-2 fokot vissza lehet venni, s néha nem árt ránézni a mérőórára.( én minden hónap első napján minden óraállást rögzítek)
2022. aug. 5. 09:33
Köszönöm a sok hozzászólást, abban maradtunk, hogy visszaveszik a fűtést és a bojler fűtését is, és megpróbálunk a keretek között maradni.
50. Borian (válaszként erre: 49. - Katt2)
2022. aug. 5. 09:23

Én 45 fokos vízzel fűtök sima radiátoros fűtéssel. Jól szigetelt a ház.


Most cserélünk kondenzációsra, reméljük, tudunk majd spórolni.

49. katt2 (válaszként erre: 46. - Channa*)
2022. aug. 5. 09:19

Milyet?


Kondenzációsat csak akkor vegyetek, ha padlófűtés van, vagy valami nagy felületű fűtés, - pl: fal fűtés, mennyezetfűtés, mert a kondenzációs kazán csak alacsony hőmérsékletű vizet tud gazdaságosan csinálni. Ha már 60 fokos víz kell, akkor elvész a kondenzációs kazán előnye.

48. sanyinak (válaszként erre: 35. - Fisica)
2022. aug. 4. 22:43
Miért diktáltok, ha úgyis próbáljátok egyenletesen elosztani az éves fogyasztást?
47. Channa* (válaszként erre: 45. - Pasionella)
2022. aug. 4. 18:06

A ni konvektoraink parapet konvektorok, elvileg ez a legenergiapazarlóbb...

Azt hiszem a kéményes jobb, de nekünk 12 év alatt nem sikerült az átlag fogyasztásban maradnunk. Akkor sem, ha reggel letekertük, majd este fel.


Szakember azt mondta, hogy ezt nem is szabad csinálni, mert ha álandóan letekerjük, akkor újra kell fűtenie a falakat is és akkor sokkal többet fogyaszt.

46. Channa* (válaszként erre: 44. - Globus)
2022. aug. 4. 18:03
Igen, a napokban fogjuk megvenni...
45. Pasionella (válaszként erre: 40. - Channa*)
2022. aug. 4. 15:50
Nem tudom, a mi házunk 80nm és úgy fűtünk a konvektorral ahogy írtuk de nem fogjuk átlépni a határt és nem is fázunk.
44. globus (válaszként erre: 43. - Channa*)
2022. aug. 3. 22:30
Új kazán? Ti vettétek?
43. Channa* (válaszként erre: 41. - Globus)
2022. aug. 3. 22:22

Jól is tettétek.

És a távfűtést, elvileg nem is érinti a gáz és villany áremelés.


Nekünk itt gázkazánunk lesz.

Remélem, tényleg kevesebbet fogyaszt, mint a konvektor. Igaz, ez közel kétszer nagyobb, mint a lakás volt, de reménykedek, hogy nem kell majd annyit fizetnem...

42. globus (válaszként erre: 36. - Borian)
2022. aug. 3. 22:19
Nálunk sok házon kívülről látni, hogy ablakig ér a vizesedés. Nagyon nehéz rajta utólag javítani. Amúgy meg jók lennének.
41. globus (válaszként erre: 40. - Channa*)
2022. aug. 3. 22:15
6 éve, amikor lakást keresgéltünk, fő szempont volt, hogy konvektoros ne legyen. Valamiért irtózunk a gáztól, sosem laktunk gázzal fűtött lakásban. Valamint ne legyen földszinti, vagy tetőtéri. Ezeken kívül minden variáció érdekelt.
40. Channa* (válaszként erre: 38. - Pasionella)
2022. aug. 3. 22:09

Simán lehet annyi.


Mi eddig egy 70 nm-es 2 szobás lakásban laktunk, ahol 3 konvektor volt és 1 gázbojlerünk és a gázfőzőlap.


Amikor játszadoztunk azzal, hogy le-fel tekergettük a konvektort, akkor sokkal többet fogyasztottunk, mint akkor, amikor 3-ason ment egész nap, majd estére feljebb tekertük.


Évekbe telt mire belejöttünk.


Mind a két szobában volt1 konvektor, illetve a konyhában még egy, amivel fűtöttük a fürdőt és az előszobát.


Átalányt fizettünk, havi 20 ezret, ugye nyáron 3-4 eFt volt a gáz fogyasztásunk, de a téli hónapokban sokkal több. A január volt mindig a sok, akkor közel 400 m3-t fogyasztottunk. Ha a tél hidegebb volt, akkor az éves fogyasztásunk 2200 m3 volt, enyhébb télen padig 1800 m3.


Sajnos konvektorral nagyon könnyű átlépni az "átlagfogyasztást":( Mint tudjuk a konvektorral kb. 30-40% kimegy...

39. secret8 (válaszként erre: 17. - Tien)
2022. aug. 3. 14:51
Ismerek olyan ingatlant, amit csak nyáron használnak, akkor is csak néha. Vályogház, nem fűtötték eddig sem, ezután meg gondolom pláne nem fogják. Semmi baja a falaknak.
38. Pasionella (válaszként erre: 37. - _Berry_)
2022. aug. 3. 14:39
Nem lesz jelentős eltérés ha egy szobával kevesebbet fűtenek, azt legalább őrlángon kellene hagyni ugyanis azzal, hogy az jégkamra csak tovább hűtik a házat. Egyébként nem tudom hogyan lehet havi 55ezret fizetni télen gázért mert nekünk pl mikor a vályogházba költöztünk már nem volt pénzünk nyilászáró cserére, ergó ilyen téren nagyon nyomatni kell a konvektorokat, 3 konvektor van, 1 általában őrlángon ha épp nem abba a szobába vagyunk, másik kettő 3-4, attól függ mennyire van kint hideg, ha nagyon akkor feljebb tekerjük. Ha elmegyünk otthonról mindegyik őrlángon megy. Ezen kívül gázbojlerünk van és azzal is főzünk de a legtöbb amit féli hónapban fizettünk az 30 ezer.
37. _Berry_ (válaszként erre: 27. - Pasionella)
2022. aug. 3. 14:26
Általánosságban (lehet, hogy ez a vályogházak természetét tekintve nem működik) azért 1 helyiséget fűteni vagy egy egész házat/lakást, jelentős spórolást jelent. És akkor bele lehet férni a keretbe. Persze ez még attól is függ, hogy minden csak árammal vagy csak gázzal működik.
36. Borian (válaszként erre: 34. - Pasionella)
2022. aug. 3. 14:24

ha a talaj olyan, a tégla kapillárisaiban akár 1,5 méter magasra is fel tud jutni a nedvesség


valószínűleg jó vízáteresztő talajon áll a házatok, örüljetek neki

35. Fisica
2022. aug. 3. 14:23

Úgy fűtünk, hogy csak akkor megy a kazán, amikor itthon vagyunk, de éjjel le van kapcsolva (mert melegben nem tudunk aludni).


Diktálni szoktuk, nyáron mindig többet jelentünk be, mint amennyi elfogy. Így télen se kell sokat fizetni és eloszlik. Mire jönnek leolvasni utolérjük a tényleges fogyasztást.


Van amikor villanykonvektorral fűtünk gáz helyett vagy mellett.

Egyelőre úgy tűnik simán beleférünk a keretbe, pedig a ház szigetelése itt se jó.

34. Pasionella (válaszként erre: 29. - Borian)
2022. aug. 3. 14:20
Nem, nem ettől függ, illetve nem csak ettől, attól is függ, hogy mekkora alapot csináltak neki. A miénk teljesen sík területen van és baromi magas tégla alappal rendelkezik, ergó csont száraz. Ha rendes alapot csinálnak a vályognak és hagyják szellőzni (nem szigetelik körbe) akkor soha nem fog vizesedni.
33. Borian (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2022. aug. 3. 14:20
...vagy ha nem fűtenek eléggé, mondván, azért szigeteltünk, hogy ne kelljen sokat költeni a fűtésre...
32. Borian (válaszként erre: 30. - Katt2)
2022. aug. 3. 14:16

Így értem.


Azt hittem, arra vonatkozott a tanács, ha egy helyiséget nem fűt vki, hagyja nyitva az ajtót.


Ha nincsenek külön körön a radiátorok/vízvezeték van a falban (főleg külső falban), ahol részlegesen nem fűtenek, vagy macerás a víztelenítés, akkor célszerű azért télen temperálni.

31. PöttyösPanka (válaszként erre: 30. - Katt2)
2022. aug. 3. 14:12

Akkor penészesedik a fal, ha vannak hőhidak, ahol lecsapódik a pára.

Nem a modern ablakokkal van a gond, hanem azzal, hogy egy modern vagy modernizált házban illene megoldani a szellőzést is. Hiába építenek be jól záródó ablakokat, ha a pára miatt gyakran kell szellőztetni. Ugyanúgy kimegy a meleg, mintha a réseken távozna. Egy hővisszanyerős szellőztető beszerelésének ma már alapnak kellene lennie.

30. katt2 (válaszként erre: 26. - Borian)
2022. aug. 3. 14:00

Félreértetted, én egy családi házról beszéltem, ahol a használat után becsukják a fürdőszoba ajtaját ( amit fűtenek ). Bezárják a párát, persze, hogy lehet penészesedés. Pláne, ha nincs benne fűtés.

Ha a fürdőszobaajtót nyitva hagyod, akkor eloszlik a pára a többi helyiségben, lévén, hogy a fürdőszoba sokkal kisebb, mint a többi helyiség.

A másik, hogy a falak még a normál cementes vakolattal is elég sok párát fel tudnak venni, amit néhány óra múlva leadnak a környezetüknek. Vagyis páraszabályozók. Ettől még nem fog a felületükön kicsapódni a víz, nem lesz penészesedés.


Egy hétvégi ház, vagy nyaraló víztelenítésének semmi köze a párához, penészesedéshez, hanem ahhoz, hogy meg ne fagyjon a csövekben a víz, ne fagyjon be a boyler, stb. Bár tavaly télre nem csináltam semmit, csak elzártam a vízet, kiengedtem a csapokból a vizet, de a boylert már nem eresztettem le. Mostanában nincs elég hideg tél.

29. Borian (válaszként erre: 28. - Pasionella)
2022. aug. 3. 13:52

Attól függ, hogy hol van.

Ha egy hegyen, nem agyagos földben, akkor száraz. Ha a völgyben, vizes a talaj, amin áll, akkor mindig küzdés van a vizesedéssel.

28. Pasionella (válaszként erre: 17. - Tien)
2022. aug. 3. 13:49

Ez vályogház függő. A miénk pl annyira csont száraz, hogyha évekig nem fűtenénk se lenne vele gond, attól függ mennyire építették jól.

Télen pl bent szárítom a ruhákat, másnapra teljesen megszáradnak annyira száraz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook