Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fűszerek és hatásaik fórum

Fűszerek és hatásaik (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2008. dec. 8. 15:37

Magas a Gammagtém.

Fűszerekre fogom...

6. Icus (válaszként erre: 4. - Venes)
2007. ápr. 27. 10:46
Nem kevés a napi 3-4g Na? Mindig nézem az ásványvizek összetételét, de csak mostanában vettem észre, hogy a BALFI -víznek valami 170g körüli a Na tartalma. Teljesen kiakadtam, mert mi nagyon szeretjük. Bár az igazi kedvenc a Visegrádi-víz!
2007. febr. 2. 16:19

Pár szó pár fűszerről:

-Fahéj: serkentő,antiszeptikus,rothadás gátló,szélhajtó,emésztésjavító,étvágy gerjesztő,görcsoldó,erotikus késztetést serkentő,vérzés csillapító,havi vérzést beállító,testhőm.emelő,baktérium ölő,könnykiválasztást serkentő

-Kakukkfű: idegerősítő,erotikus késztetést serkentő,vérnyomást növelő,erősítő,görcsoldó,emésztést javító,vízhajtó,izzasztó,lázcsillapító,nyugtató,sebgyógyító,bőrfertőtlenítő

2006. dec. 23. 17:14

Szeretném megragadni az alkalmat és kicsit okoskodni.:)

Szóval kicsit a só hatásáról szeretnék írni.


Sóról annyit, hogy az étvágy fentartásában van szerepe, meg a vér vegyhatásának megörzésében. A túlzott sófogyasztás magas vérnyomást alakít ki és mellette az étvágyat növeli. Minél többet fogyasztunk belőle, az étvágyi annál jobban nőhet.

Állítólag az emberi szervezetnek olyan 3-4g nátriumra van szüksége egy nap, amit 8-10g só már tartalmazza. na most az emberek napi átlag 15g-ot fogyasztanak.

Nem is csoda, ha idegesek, stresszesek vagyunk. Meg az sem, hogy nem ajánlják a túlzott sózást a teltebb embereknek.

2006. dec. 17. 21:32
Fogyókúrázásnál igen nagy jelentősége van a fűszereknek. Az "íztelen", sótlan, párolt zöldségeket, húsokat megfelelő fűszerekkel élvezhetőbbé tehetjük. Az itt felsorolt hasznos tanácsok segítenek ebben. Mikor fogyiztam ezt a kiírást még nem olvastam, de hasonlóan használom ma is a diétámban a fűszereket.
2006. máj. 23. 17:39
Nagyon sok fuszert hasznalok ,mert igaz hogy a fuszer adja meg az etel jelleget.Imadjuk a fuszeres eteleket.Sokat hasznalom a bazsalikomot,kakukkfuvet majorannat,oreganot,komenyt,babarlevelet,es mindegyik a maga modjan gyogyit is.
2006. máj. 7. 10:15
Főzni csak az tud igazán, aki fűszerezni is tud. Miből mennyit, mihez mit – művészet ez, amit talán megtanulni sem lehet: érezni kell.
Fűszereink különböző hatóanyag-tartalmuknál fogva egészségesek a szervezet számára, de kedvezőtlen reakciókat, káros mellékhatásokat is kiválthatnak. Ezért egyáltalán nem közömbös, hogy mikor melyikkel ízesítünk.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook