Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fürdetés 20:00-kor! Felébresztenétek az békésen alvó 8 hetest? (napközben kb. 20-30 percet aludt, 5-kor sikerült elaludnia) fórum

Fürdetés 20:00-kor! Felébresztenétek az békésen alvó 8 hetest? (napközben kb. 20-30 percet aludt, 5-kor sikerült elaludnia) (tudásbázis kérdés)


1 2
40. csakazért (válaszként erre: 38. - Lilipeti)
2011. júl. 28. 22:50

Nah, kis kómás fürdés volt! :D

Nagyon gyorsak voltunk, mire eszébe jutott, h éhes a hasa, addigra már a törölközésnél tartottunk. :)

Megvolt a szopi + tápi, aztán elaludt, ahogyan szokott.

Szóval eddig minden rendben, kopp-kopp!


Egyébként ismerős a fürdés utáni bömbölde. Fürdés alatt minden rendben, mert azt szereti nagyon. Az utobbi hetekben (ez viccesen hangzik, mivel csak 8 hetes Andris) igyekeztem úgy alakítani a dolgokat, h 19:00 körül egyen, így nem volt olyan nagyon éhes.

Persze a napirendet ketten alakítjuk, sőt, az irányítás inkább az ő kezében van.

De nálunk sem dívik a 3 óránkénti evés ;), nappal vagy 8x-10x biztos szopizik. Estére kell a pótlás, éjjel pedig 2x szopizik.


Köszönöm a tanácsot mégegyszer!


Jó éjt!

2011. júl. 28. 21:25
Én nem ébreszteném fel. Nem baj az, ha később fürdik.
38. lilipeti (válaszként erre: 17. - Csakazért)
2011. júl. 28. 20:55

Én úgy állítottam be azt esti fürdét, hogy 19 és 20 között. Tehát 1 órahossza intervallumban. Hiszen ember legyen a talpán az a kislegény, aki mindig fent van 20 órakkor. :D Szerintem, ha felkelt, akkor etesd meg. Mi. kb 8 hetes kora körül csináltuk azt, hogy fürdés előtt is evett, meg utána is (nem volt bukós baba). Már elegem volt abból, hogy a saját levemben fürdöttem, mire őt felöltöztettem, annyira üvöltött. Megszokta, és már a fürdést is szereti. Nekünk egyébként az a napirendünk, hogy amikor éhes, eszik, amikor álmos alszik. :DD A délutáni sétát szokta követelni.


Remélem, már megoldódott a problémád! Írd meg légyszi mi történt.


Nagyon aranyos a babád! :))

37. sajert
2011. júl. 28. 20:27
Én az éjszakai alvás miatt jobban aggódnék, mint a fürdés miatt :-)).
2011. júl. 28. 20:22
Látom,van akinél fordítva sültek el a dolgok.Valóban nem kell ennyire a pontosság,de jó,ha körülbelül mindig abban az időben van a fürdés.Nálunk bevált.Ha így aludtak a gyerekek és hagytam,akkor éjszakáztam velük.Úgy tedd,ahogy a szíved diktálja.Én is így tettem velük és helyesen döntöttem.Könyvből valóban nem lehet gyereket nevelni,minden babának más az igénye.Boldog babázást:D
2011. júl. 28. 20:22
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!!!
2011. júl. 28. 20:19

Ááááá!

Mire eldöntöttem, h hagyom, inkább én veszek egy fürdőt, elkezdett ébredezni :)

Arra a döntésre jutottam, h kis kaja, fürcsi aztán vacsora...

Meglátjuk milyen lesz az éjszaka.

Eddig úgy volt, h 02:00-kor és 05:00-kor ébredt szopizni.

Kíváncs vagyok mi lesz.


Csupa izgalom az élet! ;)

2011. júl. 28. 20:17
Én igen,akkor egy kicsit fent lenne,így éjszaka jót aludna.Három gyerekem van,tapasztalat.Nyugodtan ébreszd fel,fürcsi,vacsora,még egy kis szeretgetés és olyan jót fog csicsikálni:D
2011. júl. 28. 20:13
Én felébreszteném,vagy legalább is kicsit "megpiszkálnám"lassan kelni fog úgy is.Egy biztos,ma már nem fog időben aludni,mert simán kialussza magát ,ha most ennyit aludt.
2011. júl. 28. 20:12

Nah, most legyek okos! :D

Egyenlőre alszik még...

Nem sikerült aludnia napközben, ezért inkább hagyom...

Ébresés idejétől függ, lesz e fürcsi.


Szerintem is fontos a napirend! Kell a rendszer és a kiszámíthatóság az életükbe. Persze vannak határok.

2011. júl. 28. 20:12

Most olvasgatok vissza::))

reméelm nem ébresztetted fel!!!

Az nem lenne jó,ha végig sírná a fürdetést,és utánna nem is tudna vissza aludni,vagy a fáradságtól nem is enne újból,és fél óra múlva felébredne,h éhes...ááá...dehogy is aludjon csak a kis drága.

Nekem olyan szerencsém volt,hogy a kisfiam 6 hetes korától végigaludta az éjszakát,viszont napközben nem volt olyanhúúúde jó alvó.

2011. júl. 28. 20:12
Ha nagyon sokára ébredne fel és álmos lesz, akkor 1-szer 1-szer ki lehet azért hagyni. Nálunk eddig 2-szer maradt el összvissz.
28. wanda8
2011. júl. 28. 20:10
Nem ébreszteném fel,hadd aludjon!!!mMAx ma kihagyjátok a fürdést!
2011. júl. 28. 20:09

Biztos, hogy nem.

Hagyd aludni. :-)))

26. Kolli1987 (válaszként erre: 17. - Csakazért)
2011. júl. 28. 20:09

Nálam csak az esti fürdetésnek volt fix ideje ha az megvolt és ő nem álmos akkor még egy kicsit játszunk énekel neki de olyan dolgokat csinálunk amivel nem pörgetem fel.

Ha majd nagyobb lesz úgy is változni fog, mert én régen fél 8kor fürdettem, most meg 7kor mert az ő kis igénye ezt szerette volna. De most még kelteném.

25. csandi1973 (válaszként erre: 6. - Csakazért)
2011. júl. 28. 20:09
Igazad van! Ha egyszer-egyszer kimarad a fürdetés, abból még semmi baj nem lesz.
2011. júl. 28. 20:08

Nem ébreszetném fel. Amikor felkel, akkor fürdetsd meg!

Én ha felébresztettem, akkor nyűgös volt fürdés után. Ha nem, akkor simán visszaaludt fürdés után.

Viszont sosem hagyjuk ki a fürdést, hogy tudja, most jön az éjszaka.


Múltkor (már 7 hónapos) du. 4-kor meg kellett fürdetni, mert a hónaljáig kakis volt, este 6-kor elaludt és nyomta reggel 8-ig. Máskor ha elalszik este 6-7-felé, mindig felébred még, mert tudja, hogy fürdés van. Amúgy mindig reggel 8-ig alszik.

2011. júl. 28. 20:08

Nem.

Ha úgy néz ki, hogy aludna még ezer évig is, akkor megetetném amikor felkel, aztán jó esetben szunya tovább. Fel semmiképp nem kelteném a fürdetés miatt.

2011. júl. 28. 20:08
Hallgass a szívedre szépen kérlek! Had aludja ki magát! Nem kell rendszert csinálni belőle, de mi baja lehet tőle? Akkor sem lenne, ha kihagyná a fürdést! Nekem 3 van, ha tudnád hányszor aludtak el csak úgy...ráztam volna fel Őket, hogy csak azért is???
2011. júl. 28. 20:07

Ne ébreszd fel!!!!!!!!!!!!!!

Olyan kicsi még...majd kialakul a napirendetek,de erre még ráértek.

2011. júl. 28. 20:07
Nekem 7 hetes a babám. Volt, hogy bealudt, nem ébresztettem fel. Reggel fürödtünk. Lehet, hogy kell a rendszer, de nem mindig tartható. Én egyszer ébresztettem, olyan nyűgös volt, hogy el sem tudtam altatni.
19. Kolli1987 (válaszként erre: 1. - Csakazért)
2011. júl. 28. 20:06

Szia!


Ha délután 5 kor aludt el akkor én felkelteném, megetetném és utána megfürdetném. Vagy előbb megfürdetem és úgy etetem tök mindegy de szerintem fontos az esti rutin, hogy később könnyebben elaludjon. Ahhoz, hogy ki tudjon alakulni az éjszaka és a nappal, hogy ő is különbséget tudjon tenni. :)

2011. júl. 28. 20:06
NEM!!!!!
17. csakazért (válaszként erre: 7. - Lilipeti)
2011. júl. 28. 20:05

Nem is a fürdésen van a hangsúly, hanem a "rendszeren".

Fürdés aztán evés, majd alvás.

Ha most felébred éhes lesz, uh megetetem.

Csak attól tartok, h nem fog visszaaludni, illetve, h borul az eddig felállított rendeszer.

A mi napirendünkben csak ez a biztos: 20:00 fürdés, 20:30 evés, 21:00 alvás

2011. júl. 28. 20:05
én felébreszteném
2011. júl. 28. 20:04

Tejóég lányok, mi ez? Katonaság? :)


Egy 8 hetesnél még nincsen napirend, csak alapvetö igények, szerintem hagyd aludni, biztosan szüksége van rá.

2011. júl. 28. 20:04

ha én ilyenkor felébresztettem,akkor végig üvöltötte a fürdést,utána nem evett rendesen a fáradságtól és a hisztitől

össze -vissza kínlódtam egy órácskát és nem jutottam semmire


inkább hagyd aludni

nem fog éhezni

ha magától felébred etesd meg és fürcsi holnap

2011. júl. 28. 20:04
Dehogyis! :)
12. szofi2
2011. júl. 28. 20:03
Neeeem!!! Szintén békésen szunyál a nyolc hetes lányom és már kellett volna fürdenie. De ma kimarad a fürdés. Amúgy védőnő szerint is - és szerintem is - nem gond ha egy-egy fürdés kimarad hisz mitől lenne koszos a baba?! Védőnő szerint még jó is ha nem fürdik naponta mert nem szárad ki a bőre. Mondjuk azért csak ritkán marad ki a fürdés mert ha minden nap ugyanúgy zajlik az esti rituálé akkor hamarabb szokik rendszerhez a gyerkőc. Legalábbis ez volt a tapasztalatunk az első lányunknál:)
2011. júl. 28. 20:02
Nem. nekem 3 gyermekem van, de nem ébresztettem soha, és mégis beállt a napirendünk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook