Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, hogy napközbeni elalvás ne egy cirkusz legyen? fórum

Mit tegyek, hogy napközbeni elalvás ne egy cirkusz legyen? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. máj. 16. 21:02
Ha rendszert építesz az életébe, akkor saját maga szabályokat fog kialakítani. Fél és háromnegyed 12 közt ő maga szokta közölni, hogy mit visz aludni és ő akkor most megy. Ezt hívják erőszaknak?
88. 83ff5144bd (válaszként erre: 64. - Szélike)
2011. máj. 15. 05:43
Szia! Na mi újság? megoldódtak az alvási gondok? :)
2011. máj. 15. 05:41

arra még nem is reagáltam, h valaki azt írta, nem aludt el a gyerek, és kikapott..

Gratulálok!

Asszem én is csapkodnám meg az olyan szülőt, aki nem fekszik le éjjel 11kor, mert valamiért nem tud aludni.. :D utána majd elgondolkodna, hogy a gyereket miért is fenekelte el? :D

86. 83ff5144bd (válaszként erre: 82. - Eszterxx)
2011. máj. 15. 05:38

ha a gyerek fáradt és kiborul, nem az kell, hogy puff bevágod az ágyba, mondván: már pedig alszol, mert látom hogy fáradt vagy, hanem akármekkora gyerekről is legyen szó, leülsz vele, megszeretgeted,babusgatod kicsit, megnyugtatod, hogy nincs semmi baj, nem sokára sikerül elaludni... ha megnyugszik a gyerek,sokkal könnyebben el fog aludni.. de ha nem is alszik el, már nem is lesz olyan frusztrált mint előtte..

a pszichomókusok azt mondanak, amit akarnak... a gyereknek nem okosságokra van szüksége, hanem az anyja szeretetére, megnyugtatására..

az anyai ösztönt és szeretetet nem lehet lecserélni semmiféle diplomás pszichookossággal...

2011. máj. 15. 05:31
a rendszeresség és a merev szabályok közt Óóóriási a különbség!!!... :)
84. Lisy50 (válaszként erre: 83. - Szemmelver)
2011. máj. 14. 20:58
Ez pont így igaz!!!
83. szemmelver (válaszként erre: 82. - Eszterxx)
2011. máj. 14. 20:51
igen rendszerre van szüksége a gyereknek,de nem merev szabályokhoz!
82. eszterxx (válaszként erre: 74. - 83ff5144bd)
2011. máj. 14. 19:23
Gratulálhatsz még sok-sok gyrepszichológusnak, aki szerint rendszerre van szüksége egy gyereknek. Nálunk bevált. de sajnálom, hogy felhoztam a másik oldalt, igen, igazatok van, csináljon a gyerek, amit szeretne, ha pedig fáradt és kiborul, akkor az legyen az ő és ti bajotok.
81. timycat (válaszként erre: 78. - A14deb9047)
2011. máj. 13. 20:13
Ilyen nálunk is volt. Elmentünk aludni, én meséltem és bealudtam. A lányom kiment becsukta az ajtót és mondta az apjának hogy halkan beszéljen, mert anya alszik ;)
80. a14deb9047 (válaszként erre: 79. - 91d4989ab9)
2011. máj. 13. 19:57

Kertes házban a szüleimnél...

Ez azért más volt;

79. 91d4989ab9 (válaszként erre: 78. - A14deb9047)
2011. máj. 13. 17:09

jaj de cuki ez:D



bár nekem eszembe jut erről egy nemrégi baleset is mikor a nagymama elaludt a gyerek meg kiesett az emeletről:(

2011. máj. 13. 16:59
Semmit. Anno a fiammal elmentem aludni. Amikor felébredtem, ő kint homokvárat épített és pacsált az udvarban... És megkérdezte: Anyuci, jól aludtál??
2011. máj. 13. 15:29

komolyan mondom nem értem azokat a szülőket,akik első perctől beosztják a baba idejét... hallottam nem 1 friss anyukától, hogy elvárta az újszülöttől, hogy ekkor egyen utoljára amikor, és aludjon addig ameddig.. és aludjon annyit és annyi ideig amennyit Ő elvár tőle...

Hé! emberek, egyelőre mi vagyunk a gyerekért és nem fordítva... nekünk kell alkalmazkodni az ő igényeihez, és nem őt idomítani a mi időbeosztásunkhoz... arra ráérünk még!

2011. máj. 13. 15:10
Az én kisfiam 4 éves mindig is nehezen aludt el napközben , az este az más akkor nincs gond, de akárki akármit mind ha nem alszik napközben akkor délután már nagyon nyűgös, látszik, hogy fáradt.De ha nem hajlandó elaludni akkor nem tudok vele mit tenni, próbálkozunk egy darabig az alvással aztán van, hogy sikerül van,hogy nem.Egy időben idegestített , hogy nem alszik el, de ma már nem , hiszen felsleges magam felidegesíteni és veszekedni a gyerekkel, úgysem használ, úgyhogy ha alszik akkor örülök ha nem hát akkor ez van.
75. 9242a6388c (válaszként erre: 67. - Szemmelver)
2011. máj. 13. 15:01
Igy van a könyv iránymutató, de gyerek igénye a döntő.:)
74. 83ff5144bd (válaszként erre: 65. - Eszterxx)
2011. máj. 13. 15:00

gratulálok... :)

így lesznek később merev felnőttek...

73. 83ff5144bd (válaszként erre: 66. - Szélike)
2011. máj. 13. 14:58

megértelek, hiszen nálam is első baba, és ahogy utána olvastam mennyit kellene aludnia, megijedtem én is... mert kb. 5 órával kevesebbet alszik... de nem tudom belekényszeríteni.. rájöttem, butaság szigorú rend szerint nevelni... van gyerek amelyik alkalmas rá... az én lányom nem.. neki kell, hogy kicsit engedjünk e téren... :)

lehet nálatok is hasonló a helyzet...

és még 1 tipp... nálunk a mamáéknál többet alszik a gyerkőc... lehet alkalmanként jót tesz neki a helyszín változtatás, és addig legalább te is ki tudsz kapcsolódni kicsit, és pihenni... :)

72. csandi1973 (válaszként erre: 65. - Eszterxx)
2011. máj. 13. 14:58
Hmmm...
2011. máj. 13. 14:57
Jól ki kell fárasztani játékkal, sétával, futkározással, stb. Ha pedig alkalmanként előfordul (heti 1-2x), hogy nem alszik el végképp délután, szerintem nem tragédia. Az én lányom 2 éves, és nem stresszelek, ha épp nincs kedve aludni, pontosabban nem fáradt. Ilyenkor legalább este hipp-hopp elalszik.
70. timycat (válaszként erre: 59. - Szemmelver)
2011. máj. 13. 14:56

Tudod minden anya aggódik... és vannak ezek a "szuper" könyvek, hogy tizenX óra alvás kell, plusz vannak idióta védőnők, akik csak a frászt tudják hozni az emberre, mikor kijelentik, hogy a lakásod halálos csapda egy kisgyereknek...

No comment.

Én meg tudom érteni, én is stresszeltem rengeteget a gyereken, de én barátnőktől láttam, ők mit hogy oldottak meg... hát a könyvből nevelt gyerekekkel van a legtöbb gond

69. szemmelver (válaszként erre: 65. - Eszterxx)
2011. máj. 13. 14:56

azért a kutyakaki az más!ahogy az autó elé sem engedem kifutni...

de nem vitatkozom veled

gyógypedagógusként sok ilyen anyukával találkozom,mint te:)

68. 83ff5144bd (válaszként erre: 62. - Szélike)
2011. máj. 13. 14:54
hajrá :) próbálunk segíteni :)
67. szemmelver (válaszként erre: 60. - 9242a6388c)
2011. máj. 13. 14:53

a könyvek csak iránymutatásra valók,megértem én őt, de a

pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve:)

66. Szélike (válaszként erre: 63. - 83ff5144bd)
2011. máj. 13. 14:53
igazad lehet, hogy nagyon merev vagyok.
65. eszterxx (válaszként erre: 59. - Szemmelver)
2011. máj. 13. 14:52
Mekkora butaság ez........nem ettől lesz a hiperaktív és társai, de mindegy, asszem ilyen hozzászólással kár vitázni. Szerintem mindenkinek felfogás kérdése, hogy ki mit tart fontosnak. Nálunk pl. napirend van születéstől kezdve, igy ezt szokták meg. Ha valamiért felborul, akkor vele együtt borul a gyerek is, de teszek róla, hogy a napirend meglegyen. Fél 12-kor ebéd, utána alvás. Igy van a nagynak a bölcsiben (3 éves), miatta kezdtük el a korai ebédet, mert a bölcsi ezt kérte. A gyerek igy minden nap ugyanaz a rendszer alapján él. A kicsinek is igy lett, mert ebbe született bele. Ebéd után pedig alvás van, kinek mennyi megy. Én nem altatgatok,az elején próbáltam, de csak a cirkusz volt belőle. 1-1.5 órás programra húzódott ki, aztán egy hét sírni hagyással megoldódott. Azóta nem borul ki sem ő, sem én, de azért a sírni hagyást csak nagyon erős lelkületű embereknek vagy már minden mindegy helyzetben ajánlom. Az pedig nálunk nem volt kérdés, hogy kell-e aludni, mert a gyereknek szüksége van rá. Oszt slussz. Azt sem kérdezem meg, hogyha kutyakakiba nyúl, van-e kedve utána kezet mosni.......
2011. máj. 13. 14:52
Most mennem kell később még benézek. Köszönöm mindenkinek.
63. 83ff5144bd (válaszként erre: 45. - Szélike)
2011. máj. 13. 14:51

itt a gond,hogy azt mondod "számomra nem kérdés,aludjon e vagy sem"... ezzel kimondtad,hogy te döntöd el,hogy aludjon vagy ne...

nem baj az,hogy azzal foglalkozol,hogy aludnia kellene, és hogy tudod, hogy szüksége van alvásra... ez jó.. csak hagyj neki kis teret, hadd döntse el ő, mikor is jött el az alvás ideje...

ahogy mondták, lehet délután elég neki a meseolvasás alatti pihenés.. ha igazán álmos lesz, úgyis el fog aludni...

ha látod,hogy fáradt, megpróbálkozhatsz az alvással, de ne stresszelj rajta... 15 perc után nem alszik el, akkor még nem álmos igazán...

2011. máj. 13. 14:51
Nem lehet egyik módszer felett sem pálcát törni. Csak keresem a lehetőségeket. És megpróbálom megtalálni a legjobb megoldást
61. arrival (válaszként erre: 59. - Szemmelver)
2011. máj. 13. 14:48

Persze, így lesz a stresszes felnőtt.

2,5 évesen már terrorizálva van, és rákényszerítve arra aminek ellenáll agyilag.


Olvastam, itt olyan választ is, hogy kikapott a gyerek mert nem akart aludni.

Na, ehhez már nem tudok mit szólni, gratulálok SZÜLŐ!

60. 9242a6388c (válaszként erre: 59. - Szemmelver)
2011. máj. 13. 14:47
Csak félti a gyerekét, esetleg olvasta valahol, hogy pl: 13,5 óra alvásra van szüksége egy 2,5 éves gyerekenek....és azt gondolom első baba...hűűű én mennyit aggodtam ezen...:))) Azért próbáltam Szélikét meggyőzni, hogy nem baj ha nem alszik...:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook