Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Furcsa dolgokat "ír" a 3 éves kislányom. Kép a profilomban, ha valakinek jelent ez valamit, írjon! fórum

Furcsa dolgokat "ír" a 3 éves kislányom. Kép a profilomban, ha valakinek jelent ez valamit, írjon! (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 7. 01:02
Nincs benne semmi különös ,az én picim 32 hónapos és rendszeresen így tölti ki a rejtvényeimet:)
2011. márc. 6. 22:29
Én nem vagyok elemző, de nagyon szépen rajzol :)...és szereti a légi járműveket.
2011. márc. 6. 22:00

Na, gyorsan előkerestem 3 képet amit a napokban rajzolt.

Akit érdekel az nézze meg.

Köszi :-)

26. Vikica76 (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2011. márc. 6. 21:45

Igen, közben már váltottunk pár sort priviben, és nagyjából Ő is ezt írta.


Számomra rendkívül érdekes, elgondolkodtató...


Köszönöm Mindenkinek.

25. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Vikica76)
2011. márc. 6. 21:16

arra utalhatott, hoyg a gyerekek másképp látják a világot, többet látnak még, mint mi: az aurát, szellemeket stb.

és hogy ezt hagyni kell, mert nekik még az is a valósághoz tartozik

24. Vikica76 (válaszként erre: 22. - Varazskep)
2011. márc. 6. 21:12

Most léptem csak fel, és most olvastam amit írtál.

Nagyon érdekel, hogyan is értetted, kérlek, magyarázd meg nekem!!! Mert nagyon nem értem...

Légyszi!


Én is azt gondoltam, hogy teljesen "egyben" van és abszolút "beleilleszthető" az életünkbe minden, amit lerajzol.

A kéz valóban furcsak, hiába magyarázom neki többedszerre is.


De nagyon várom a magyarázatodat!!!

23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Varazskep)
2011. márc. 6. 10:11

Előre is bocsánat, nem az én fórumom és nem is nekem érkezett a válasz.

….de mi ebben a rossz , amit Vikica gyermeke rajzolt? Csupa fantázia, csupa szín,csupa mese, nekem egy boldog kiegyensúlyozott kisgyermek ábrázolódott a leírtakból.

Komolyan kíváncsivá tettél mi ebben a rossz?

22. varazskep (válaszként erre: 17. - Vikica76)
2011. márc. 6. 09:41

Szia. Amit lerajzolt a fiad az az éterkezünk. Mindannyiunknak van, csak van aki használja, például én is lélekyógyászatkor, van aki nem. A gyerekek még látják. Az a rossz hírem, hogy amit lerajzol a fiad az neki igaz. Ne kételkedj benne. Ők még látnak. Higyjétek el neki, hogy úgy van.

varazskep

2011. márc. 6. 09:29
Az én lányom is ugyanezt csinálja, és még mondja is, hogy Anya olvasd el, hogy mit írtam... :) Egyszerű utánzás.
2011. márc. 6. 08:00
Az én gyerekeim is rajzolgattak ilyesmit,később sima lapra is,nem rácsosra.A felnőttek írását utánozzák,később a különálló "formákat" már folyamatosan írták le.Jó a szem-kézkoordinációja,az tuti!
19. Vikica76 (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 5. 23:21

Nahát, ez nagyon helyes :-))


Köszönöm!!

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Vikica76)
2011. márc. 5. 23:03
:) Lehet akkor elemezni a „lángos kéz” a nagy-nagy szeretetet hivatott jelképezni a simogató ölelő, biztonságot adót.
2011. márc. 5. 22:41

Az én öt éves fiam egyik reggel hoz egy rajzot, mondja nekem:


Anya, ez a Machu Pichu (bocsánat, ha nem jól írom, nem helyesen 1000x bocs) és mutat egy hegyet, ez pedig az Eiffel torony :-)))

És rajzolt egy jó nagy tornyot.


Egyébként átlagos rajza egy lapon (és büszke vagyok rá:


család (4-en vagyunk, van egy húga is) helikopter, nap, felhő, szivárvány, méhecske, pillangó, 2 db cseresznyefa gyümölcsökkel, hőlégballon benne egy emberrel, medence, kisház, és most hirtelen nem is jut eszembe.

Mindezt gyönyörűen kiszínezve.


Egy baj van, mindegyőnknek lángos nagyságú kezet rajzol :-)))

16. Vikica76 (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 5. 22:36
Ez aranyos volt :-))
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2011. márc. 5. 22:04

Szokták elemezni, saját tapasztalat.

..de akkor nálunk azt nézték, hogyan állítja a rajzlapot, függőlegesen, vagy merőlegesen, illetve az elé tett színesekből, milyen színeket használ.

volt egy aranyos eset is. Anyáknapjára kellett rajzolni anyukákat. Néztem az unokám rajzát egy fekete alak, gondoltam szűzmária idesanyám, miért ilyen fekete az anyja?

Kiderült a miért. Azt mondta a 3éves kisfiú, ő nem tud olyan szépet rajzolni, mint az anyukája, ezért ő egy ninját rajzolt, nos ha akkor éppen egy lélekfurkász vizsgálta volna annak a tudatában, hogy az egy anyuka, hát érdekes dolgokat hozott vona ki belőle:DDD

2011. márc. 5. 22:02

Ha arra gondolsz, hogy a rajz alapján valami pszichés dolgot feltételezel, akkor nem, ez még 3 éves korban nem igazán alakul ki.

Ha arra célzol, hogy rajzművész lesz-e, hát azt nem tudom :)

2011. márc. 5. 22:01

Az én kislányom is három éves és nemrég kezdett ilyenek írni. :)

Szerintem egyszerű utánzás.

2011. márc. 5. 21:59
mi ebben a különleges? egy kicsi megpróbálja firkával kitölteni a négyzetrácsokat. szerintem még ne írj a ranschburg jenőnek :D
2011. márc. 5. 21:58
Az én lányom is "írt" így. Volt, hogy egy egész oldalt tele írt. A felnőtteket utánozza szerintem.
2011. márc. 5. 21:58

Az alakzatok, a négyzetrácson belül vannak. És tartotta a sort.

Szerintem kell hagyni...

9. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Tina87)
2011. márc. 5. 21:56

ekkora gyerek rajzát nem szokás elemezni


amúgy is inkább emberrajzot vagy családrajzot szokás

8. t.Ili (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2011. márc. 5. 21:55

Szép a kép!

Nagyíttasd ki,és tedd ki a falra!

2011. márc. 5. 21:55
Mivel egyfolytában egy valamit rajzol összpontosítva egy bizonyos helyre ez biztos jelent valamit de azt scak egy rajzelemző tudná megmondani.
2011. márc. 5. 21:53
A kettő ua. ugye? ..ha igen akkor én nem vélnék neki különösebb jelentőséget. Ügyes egyébként, hogy sorba minden négyzetrácsba "ír".
2011. márc. 5. 21:52
ja bocsánat:D látom a képet is, szerintem írni szeretne, és amíg nem tanul meg, addig fogja ezeket rajzolgatni:)
2011. márc. 5. 21:51
viszont jó a szem-kéz koordinációja, mert szépen tartotta a sort és mindegyik kis firkáját a kis négyzetrácsba tette
2011. márc. 5. 21:51
ilyeneket én is csináltam régen, csak úgy unalomból. Ez a kép amifennvan neked, számomra egy anyát a kicsijével ábrázol. Szép kép. Egyébként én rajzolni akartam anyu szerint, csak ugye még nemtudtam, ezért csináltam ickafickákat:)
2011. márc. 5. 21:51

semmi


csak pöttyöket írt mindegyik négyzetrácsba


s mivel még pici gyerek, nem tudja precízen, így valamelyik függőleges firka lett, valamelyik más egyéb firka, forma

2011. márc. 5. 21:48
Furcsa dolgokat "ír" a 3 éves kislányom. Kép a profilomban, ha valakinek jelent ez valamit, írjon!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook