Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
7979. 4674ba4c1d (válaszként erre: 7978. - Ekecs)
2018. febr. 25. 04:03

Kedves Ekecs!


Miért ne lehetne venni belőle? Nem a külterület/belterület a kérdés, és nem is ezen van a hangsúly, hanem a lakóházon.


Ami tulajdoni lapon, lakóház, lakás, tanya megnevezéssel található besorolva, arra bármikor költhetitek az LTP-ket.


Feljelenteni Te magad is tudod, hogy felügyeleti szervnél lehet. MNB, Fogyasztóvédelem stb.

Bár senki nem fog utánamenni. Letölthető az ÁSZF nem titkolta el senki, nem releváns ebből pert csinálni. Inkább segítek ha tudok mint ezzel kellemetlenkedjétek el az időtöket.

7978. Ekecs
2018. febr. 24. 13:41

Üdvözletem.

Érdeklődnék,hogy ki hogyan értelmezi ezt a szöveget: felhasználható a magyar köztársaság területén lakóház,lakás,tanya vásárlására stb. Hol van ebben az,hogy külterületi lakóházat nem lehet venni belőle??? Végülis csak 8 éve fizetünk 2 fundamentát ez miatt. Ja,csak az üzletkötőnk ezt elfelejtette közölni. Mint sok mást is. Hol lehet feljelenteni őket?

7977. Firpo (válaszként erre: 7976. - 4674ba4c1d)
2018. febr. 19. 02:26
Nem a bírálat alatt,hanem utána...
7976. 4674ba4c1d (válaszként erre: 7975. - Firpo)
2018. febr. 16. 23:51

Hogyan tudná megsürgetni ha bírálat alatt van? :D


Természetesen nem hitelt veszel fel, viszont elbírálják, hogy a másik ingatlan is kellő fedezetet nyújt-e az összegre, + megvizsgálják, hogy ezáltal nő-e a pénzintézet kockázata.


Ráadásul ezek nem prior ügyletek, a hitelek elbírálása első helyen van(profit), ezek a technikai megoldások háttérbe szorulnak.

+ Mindenhol munkaerőhiány van, nem csak a Tescoban :)

7975. Firpo (válaszként erre: 7973. - Kelemenpet)
2018. febr. 14. 20:23

Kedves kelemenpet!

Nem kéne ennyi ideig tartania,fura.

Az igazolást valóban egy bő hét,mire kiállítják.

(Nem csak egy ilyen kérés van ugye,meg postázni kell,stb.)

A fedezet cserét azzal lehetne megsürgetni,hogy ha még nem küldték el a jelzálog bejegyzési kérelmet,akkor kéred hogy had intézd te,a dokumentációt adják ki az ügyfélszolgálaton.

Te intézd a Földhivatalban soron kívüli díjért,és vissza viszed,egy ott kikért tulajdoni lappal,amin már ott a funda.

7974. Firpo (válaszként erre: 7972. - Zola0618)
2018. febr. 14. 20:07

Kedves zola0618!

Ha rendesen volt fizetve,1,3 millió lesz az összeg.

Felmondási nyilatkozatot kell kitölteni,beküldeni.

(Meg kapcsolódó dokumentumokat,pl. hitelintézeti igazolás a banktól.)

30 napon belüli felmondás esetén az egyenleg 3%-át levonják,3 hónapos kiutalás esetén díjtalan,nincs költség.

Akár a 46. hónapban is be lehet küldeni a felmondó nyilatkozatot 3 hónapos díjmentes felmondással,így a 48. hónap után,a 49. hónapban érkezik az összeg.

2018. febr. 14. 13:45

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Adott egy áthidaló kölcsönnel vett lakás amit el fogok adni. Meg van a vevő megvan az adásvételi stb.

mivel jelzálog jog van bejegyezve, gondoltam nem fizetem ki -van másik ingatlan- átviszem arra. Tavaly év végén kértem fedezet cserét a központnál, benyújtottam a szükséges iratokat, megvolt az értékbecslés stb. 1,5 hónap telt el mire kértek egy hiánypótlást. Mindeközben minden héten hívtam őket, hogy kell-e még valami, végig azt mondták rendben van, elbírálás alatt van az ügy. kérdem én mi telik másfél hónapba? Nem hitelt szeretnék felvenni csak egy fedezet cserét...?!?!? Most eljutottam odáig -gondolván az gyorsabb- hogy kiszámoltatom a fennmaradó tartozásomat és azonnal kifizetem kp-ban. Erre mondják nagy alássan 1,5 - 2 hét mire ezt kiszámolják és 2000 Ft a költsége. Ez így rendben van? Esetleg golyós számoló gépük van csak?

Tudtok valamit ajánlani hogyan lehetne megsürgetni a fedezet cserét?

Számítsak rá hogy a végtörlesztés is 6hónap mint ahogy a kiutalás is annyi volt...?

Válaszokat köszönöm!

Üdv

7972. zola0618
2018. febr. 14. 10:34

Sziasztok!


Van egy 6év 7hónapos futamidejű lakáselőtakarékosságunk. Jövő év elején letelik belőle 48 hónap. Tudtommal innentől igénybe vehető a megtakarítás+kamat+állami támogatás. Ekkor majd lakáshitelünkbe szeretnénk betörleszteni ezt az összeget.

Kérdésem az lenne, hogy mekkora összegre számolhatunk összesen (megtakarítás+kamat+állami támogatás), ha havonta 20.000 forintot fizetünk?

Továbbá, ha elindítjuk ezt a folyamatot, akkor mennyi idő alatt zajlik le és van-e valamilyen költsége?

7971. 4674ba4c1d (válaszként erre: 7970. - MZ/XY)
2018. febr. 13. 02:28

Kedves MZ/XY!


Független hány hónapra szerződtél 4 évnél kevesebbre nem tudtál, a jogszabály szerint a 48 hónapot kell elérnie a megtakarításnak, hogy állami támogatással együtt eltudd hozni a pénzt és feltudd használni.

Támogatás nélkül nyilván bármikor elhozhatod, persze nem ezért van megtakarításunk.


Ha előtte szeretnéd kivenni a pénzt mégis, akkor egy minimális lakáskölcsön résszel tudod elhozni, (30-80.000 Ft), így megmarad az állami támogatás részed is illetve a lakásszámla is eléri a kölcsönben a 48 hónapot. Persze a fordítottja is igaz, 6-8 milliót is van lehetőséged felvenni egy lakásszámlán bármikor.

7970. MZ/XY
2018. febr. 12. 20:42

Kedves FundiRichard!

Egy kicsit bővebben vázolnád a lehetőségeket a felmondással kapcsolatosan?

70 hóra szerződtem és most tartok a harmincadiknál..

7969. 4674ba4c1d (válaszként erre: 7968. - CSicsó Marika)
2018. febr. 9. 19:51

Kedves Marika!


természetesen van lehetősége a felmondásra. Akár állami támogatással együtt is. Függ a nyitástól eltelt időtől, illetve felhasználási céltól!

2018. febr. 9. 10:22
tud nekem segéteni vaLAKI ..VAN LAKÁSMEGTAKARITÁSAM HA NEM JÁRT LE A SZERZÖDÉS FEL LEHET MANDANI..
7967. Firpo (válaszként erre: 7966. - Csilla3)
2018. febr. 7. 12:53
Nincs mit :)
7966. Csilla3 (válaszként erre: 7965. - Firpo)
2018. febr. 7. 08:25
Firpo köszönöm a gyors válaszod és azt is hogy felvázoltál több lehetőséget is! Ha lesz konkrét "ház jelölt" akkor biztos fogok még kérdezősködni! Még egyszer köszönöm! :)
7965. Firpo (válaszként erre: 7962. - Csilla3)
2018. febr. 6. 22:24

Kedves Csilla3!

Ha több hitelt szeretnétek mint a szerződéses összeg,akkor több lehetőség lenne nagyobb értékű ingatlan vásárlása esetén.

(Módosítás hosszabb futamidőre,nagyobb szerződéses összegre,esetleg új szerződéskötésével növelni az igényelt összeget.)

A leírt példával viszont lesznek gondok sajna.

Egy ingatlan maximum az értékének,vagy a vételárának (amelyik a kisebb) 80%-áig terhelhető.

Tehát legalább 20% önerő szükséges,amibe beletartozik a készpénz,a megtakarítási számla egyenlege állami támogatás nélkül (azonnali áthidaló,és áthidaló kölcsön esetében),valamint az esetleges CSOK összege is.

Az önerő mértékének szükségessége nőhet aszerint,minél kisebb a város/település.)

Viszont van egy fő szabály,miszerint a terhelendő ingatlan becsült értékének/vételárának (amelyik a kevesebb) el kell érnie lakás esetében a 3,ház esetében az 5 milliós értéket legalább.

Ezen értékek alatt nem hitelezhető az ingatlan jelzáloggal.

Ha legalább 2 éve fizetve van,akkor 1 megoldás lehet még.

Ingatlanfedezet nélkül fel lehet venni 2 millió + az eddigi befizetések összegét (kb. 2,5 milliót) ingatlanfedezet/jelzálog nélkül,kicsit magasabb kamatra,de fix törlesztővel szintén.

Írj üzenetet,ha további segítségre lenne szükséged.

Remélem összejön a ház,hajrá! :)

7964. Firpo (válaszként erre: 7963. - Ageeca)
2018. febr. 6. 22:09
Nincs mit. :)
7963. Ageeca (válaszként erre: 7952. - Firpo)
2018. febr. 6. 12:42
Köszönöm a válaszod.
7962. Csilla3
2018. febr. 6. 10:58

Sziasztok!

Általánosságban szeretnék kérdezni, hogy mik a lehetőségeim ha lesz konkrét ház amit szeretnénk megvásárolni. Tehát, 1 db 4 éves, havi 20.000 Ft-os szerződésem van, 2 éve fizetem. Azt tudom, hogy futamidő lejárata előtt is igénybe tudom venni az összeget csak azzal nem vagyok tisztában, hogy mennyit. Ha például egy 4 milliós házat szeretnénk megvásárolni igényeljük az adott 3.220.000 ft-ot és ezen felül mennyi hitelt tudok még igényelni a vásárláshoz és felújításhoz? Olyan infóm is van, ha a ház értéke nem éri el az 5 milliót akkor nincs lehetőség hitel igénylésre. Az a tervünk, hogy egy olcsóbb házat szeretnénk venni amit szeretnénk felújítani és ezért szeretném tudni, hogy mik a lehetőségek hitel téren. Ha tud valaki valami okosat az ne tartsa magában!:)

7961. Firpo (válaszként erre: 7960. - 4674ba4c1d)
2018. jan. 31. 12:26
Mivel a (elég hiányos) leírás alapján már már sajna máshol tart az ügy az említett esetben,továbbra is az ügyfélszolgálattal való egyeztetést javaslom.
7960. 4674ba4c1d (válaszként erre: 7959. - Firpo)
2018. jan. 31. 11:20
Kifizetéstől 120 nap, de egyébként + 2 hónap. Ezen nincs mit túlbonyolítani, ez nem egy jogi per. : )
7959. Firpo (válaszként erre: 7958. - 4674ba4c1d)
2018. jan. 30. 16:43

Mert az ügyfélszolgálattal kell egyeztetni,mivel ott rálátnak a konkrét szerződésre,határidőkre.

Felelősségteljesen nem lehet tanácsot adni a konkrét információk ismerete nélkül,csak általánosságban.

7958. 4674ba4c1d (válaszként erre: 7951. - Pannip)
2018. jan. 30. 05:05

Kedves PanniP!


A 120 nap a ''hivatalos'' leigazolási idő, 1+1 hónap áll még rendelkezésetekre a leigazoláshoz. Ebben az időszakban jogi felszólító leveleket küld ki a rendszer, de ez idő alatt is működik a számlagyűjtés pl. ha ebből is kezdtek kicsúszni írjatok segítségért priviben.


Nem értem Firpo kolléga ezt miért nem mondta el.

7957. Firpo (válaszként erre: 7956. - Fulop6)
2018. jan. 28. 12:15
Nincs mit.
7956. Fulop6
2018. jan. 25. 15:45
Nagyon köszönöm Firpo!
7955. Firpo (válaszként erre: 7954. - Fulop6)
2018. jan. 25. 14:22

Kedves Fulop6!

Ha nem lakáscélra használod fel (nem igazolod),akkor le kell mondj az állami támogatásról.

Ha leadsz számlákat,akkor rendben.

Elvi lehetősége van az ellenőrzésnek,az Államkincstár jogosult rá,én nem tudok olyanról hogy történt volna ilyen.

(Persze ez csak egy vélemény.)

7954. Fulop6
2018. jan. 25. 09:33

Sziasztok, tudnátok abban segíteni, hogy mit tehetünk, ha lejárt a lakáskasszánk, de nem lakáscélra szeretnénk felhasználni?


Illetve ha szereznék lakásfelújításról számlát esetleg a kiutalandó összegről, azt ellenőrzik valahogy, hogy valóban felújítottunk? Köszönöm!

7953. Firpo (válaszként erre: 7951. - Pannip)
2018. jan. 21. 22:46

Mint írtam,sajnálatos,de meg kell próbálni egyeztetni az ügyfélszolgálattal.

A 120 nap sajnos törvényi kötelezettség,vonatkozik minden lakástakarékpénztárra.

Remélem megoldódik.

7952. Firpo (válaszként erre: 7949. - Ageeca)
2018. jan. 21. 22:44

Kedves Ageeca!

60 napig érvényes,egy bármilyen tulajdoni lap másolata kell hozzá.

A cég küld ki egyeztetés után valakit a szerződött partnerek közül.

7951. pannip (válaszként erre: 7948. - Firpo)
2018. jan. 20. 09:19

Kedves Firpo!

Telefonon sajnos nem lehet kérni a hosszabbítást, mikor telefonáltam kérték, hogy ezt írásban tegyem meg és írjam le a vázolt problémát. (Ablakos cég rossz minőségben szállított és dolgozott, meg kellett válni tőle, új cég keresése folyamatban van, 120 napból emiatt ki fogunk csúszni). Telefonban többször rákérdeztem mit írjak mit kell tennem. Szó se volt halotti anyakönyvi kivonatról, betegség igazolásról, árvíz igazolásról stb. Majd a levelemre kiküldtek egy szabvány választ, és kérték a fentiek közül valamelyik csatolását. Nem tudok ilyet csatolni. Ezzel ellehetetlenítik az összeg állami támogatás részének felhasználást. A korrekt telefonos tájékoztatást hiányolom, és azt hogy levelemre, mintha nem is olvasták volna, küldik a szabványt. Természetesen újra telefonálok, írok, bemegyek....Szeretném azonban felhívni a sorstársak figyelmét, mire számíthatnak!

7950. Ageeca
2018. jan. 19. 22:28

Sziasztok.

Értékbecsléshez mit kell beszereznem?

Csak ki megy a házhoz és csinálja amit kell vagy minden papirt be kell szereznem?

Tulajdoni lap stb.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook