Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Füllyukasztás és fogékszer készítése(sima ragasztott, nem orvosi) engedély köteles? fórum

Füllyukasztás és fogékszer készítése(sima ragasztott, nem orvosi) engedély köteles? (beszélgetős fórum)


2010. jún. 30. 10:22

A fogékszert meg sem engedném,hogy ilyen üzletben feltegyék.Mégiscsak a szájban kotorásznak,

A lányomnak fogorvosi rendelőben,tisztítás,fertőtlenítés,mattolás után tette fel a nem gagyi ékszert az orvos.Amire természetesen garanciát is vállalt.

Sajnos ma már mindent lehet :S

2010. jún. 30. 10:04

igen+nálunk steril tanfolyamról is van papír amit az ántsz-nél lehet elvégezni.de szinte fel sem tudok mindent sorolni.

piercingnél-elméletileg külön hűtőben kell tartani azokat amik a bőrrel érintkeznek-törlő,használt gumikesztyű stb.ááá-rengeteg minden van.kíváncsi lennék ha egy műkörmöshöz kimennek ellenőrizni-megemlítik-e vagy észre veszik-e hogy füllyukasztás is van.ha nem akkor csak azt nézik ami a körmözéshez kell-hiszen nem is tudnak másról így nem is kérnek mást.

2010. jún. 30. 10:01
szerintem valamilyen tanfolyamos papírnak is lennie kell.
5. andi6020 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2010. jún. 30. 10:00
legalábbis a fogékszerhez
2010. jún. 30. 10:00

az ÁNTSZ minden megyében kicsit mást követel-én úgy érdeklődnék náluk-mintha még csak szeretnék a jövőben ilyesmivel foglalkozni.jah és ennek anyagi háttere is van-lehet kérnek majd valamennyit amit csekken kell befizetni.

mi nagyon jó kapcsolatban vagyunk velük,sokan nem-pedig csak a szabályokat kell betartani.és nem szoktak nálunk szőrözni.mondjuk szabályból sok van-nem említettem a maszkot gumikesztyűt stb.-pl. az ÁNTSZ közelében van egy szépségstúdió-ők műköröm bármi-kesztyű maszk dolgoznak-szerintem mivel közel vannak nem mernek semmilyen szabályt megszegni-de ez a vendégeiknek és saját maguknak is jó-hiszen ha a vendégre vigyáz az ember-sterilitás higiénia saját magára is vigyáz egyben-hisz sem átadni sem kapni nem szeretnék semmilyen nyavaját a stúdióban.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ela.)
2010. jún. 30. 10:00
Ha már műkörmös vagy, akkor adottak az ÁNTSZ által kért feltételek. Semmilyen külön engedély nem kell hozzá, elvégzed a tanfolyamot, és kész.
2010. jún. 30. 09:54

szia!

elméletileg kell engedély mégpedig ÁNTSZ-náluk kell megérdeklődni, ők tudnak segíteni.nálunk az üzlet feltételei-vízesblokk,sterilizáló,egészségügyi kiskönyv-papírok az ékszerről fertőtlenítőről kb ezeket kérik-de mi tetováló stúdió vagyunk.

az ékszert és a lyukasztót elméletileg az vizsgáltatja be aki forgalmazza-erről papírt kell hogy adjanak neked.az a furi hogy az ántsz behelyezni csak egyféle orvosi fém ékszert enged-ennek pedig ami a pisztoly belő ha jól tudom nem mindig felel meg.

ha senkinek nem szólsz-szerintem a többség úgy csinálja!-csak akkor lehet gond ha kimennek ellenőrizni-pl. ÁNTSZ pénzbírság és akár be is zárhatják a boltot.

1. Ela.
2010. jún. 30. 09:48

Sziasztok!!!

Aki valamelyikkel foglalkozik az segítsen!!!!

Kezdő műkörmös vagyok és nagyon szeretnék még mellette füllyukasztással és fogékszer felrakásával foglalkozni!!

Kérdésem az lenne,hogy a füllyukasztáshoz kell valamilyen engedély vagy be kell valahol vizsgáltatni a füllyukasztót?Sajnos sehol sem találtam erre vonatkozóan semmit a neten,azt sem tudom,hogy kérdezhetnék rá!!:-(

Valamint fog ékszerkövek felragasztásával is szeretnék foglalkozni!De ezt sem tudom,hogy engedélyköteles-e vagy bárki csinálhatja,nem szeretnék kontár lenni!:-)

Valamint erre a célra csak speckó kövek alkalmasak vagy pl. a Swarovski kristályok is jók?

Aki valamelyikkel foglalkozik az segítsen!!!!

Köszike!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook