Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fullmoon01 és mások fórum

Fullmoon01 és mások (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2009. dec. 8. 19:35
"ráadásul ellopták a táskámat a telefonommal mindennel együtt egy ideje" - jujj LOOOOL LOOOOOOOOOOOOOOOL HIHIHI-HAHAHA LOOOOL A bankszámlaszám és a pinkód nem a bankkártyán található meg véletlenül??? LOOOOOOOOOLLOOOOOL :S XDXDXD LOOOOOOOL ez volt a legszebb. PIN kód nélkül lehet pénzt felvenni autómatával? Hogy kell csinálni? hadd tudjam én is!
1045. bobakeva (válaszként erre: 1043. - Oriza09)
2009. dec. 8. 08:25
Azért nem értem, mert vittem a károsultak listáját, azt mondták, mivel ennyien vagyunk, országossan összevonják az ügyet. Ha tárgyalás lesz, akkor az illetékes bíróságtól kapunk értesítést, és oda kell utazni.:(
1044. oriza09 (válaszként erre: 1034. - Marci791)
2009. dec. 7. 22:33
marci791, mi volt a rendőrségen?
1043. oriza09 (válaszként erre: 1041. - Bobakeva)
2009. dec. 7. 22:32

Biztos az értékhatár miatt küldték a jegyzőnek, mert 20.000 Ft alatti a károd..

Nem vették figyelembe az üzletszerű csalás minősítést, és valóban, amíg az nem bizonyosodik be a hatóság számára, hogy nem egyedi esetről van szó, addig jegyzői hatáskörnek tekintik ezek szerint.. (örülnek, h. nem nekik kell vele foglalkozni)

Én még nem kaptam visszajelzést a gödöllői rendőrkapitányságról, a feljelentésem nov. 12-én vették át a térti szerint, még van idejük intézkedni.. azért én beleírtam, h. tudomásom szerint sok károsult van!

2009. dec. 7. 13:09
Türelem, nyugalom. A teszvesz nekem válaszolt. Az a lényeg, hogy a portált ne érje sérelem azért, mert egy csaló megkárosított egy halom embert. Az tény, hogy itt nem marad más hátra, jogi lépéseket kell tenni, csak a rendőröknek sokkal fontosabbak karácsony előtt a bixből elvinni a tor rent+DC szervereket, mint a csalóval meg velünk foglalkozni, mert a szerzői jogvédők(BSA, ProArt) sokkal nagyobb prioritást élveznek velünk szemben sajnos és ez nem a teszvesz hibája. A portálon segítőkészek azzal, aki kulturáltan írja le a problémáját. Türelem!
1041. bobakeva (válaszként erre: 1034. - Marci791)
2009. dec. 7. 10:11
A feljelentésemre, annyi választ kaptam a rendőrségtől, hogy átküldték a helyi jegyzőnek. De nem értem miért is???
1040. Nikiii87 (válaszként erre: 1039. - Df7b0d2e49)
2009. dec. 6. 20:29
Köszönöm a segítséged ;)
2009. dec. 6. 20:14
Nikiii87 re
2009. dec. 6. 12:25
Nikiii87 pm ment
2009. dec. 5. 16:48
Ja igen, és a Budapest Teve utcai székházában lévő vagyonvédelmi osztályra menjen be mindenki vagy küldjön levelet, mert lehet, hogy az az eset áll fenn, mint nálam, hogy a csalónak rendőr ismerősei vannak ott.
2009. dec. 5. 15:53

Azért itt nem nézte át pár ügyvéd és a teszvesz sem a jogszabályokat. Ha csalásról és fiktív nevekről van szó, akkor a csalásokon felül megvalósult:

1: Magánokirat-hamisítás


276. § Aki jog vagy kötelezettség létezésének, megváltozásának vagy megszűnésének bizonyítására hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú magánokiratot használ, vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


2: Visszaélés okirattal


277. § (1) Aki olyan közokiratot, amely nem vagy nem kizárólag a sajátja, mástól, ennek beleegyezése nélkül, jogtalanul megszerez, vagy azt megsemmisíti, megrongálja vagy eltitkolja, vétséget követ el és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) Aki az (1) bekezdésben meghatározott cselekményt magánokiratra azért követi el, hogy jogtalan előnyt szerezzen vagy jogtalan hátrányt okozzon, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


3: Számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekmény(számítógépes csalás)


300/C. § (1) Aki számítástechnikai rendszerbe a számítástechnikai rendszer védelmét szolgáló intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve, illetőleg azt megsértve bent marad, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) Aki

a) számítástechnikai rendszerben tárolt, feldolgozott, kezelt vagy továbbított adatot jogosulatlanul megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz,

b) adat bevitelével, továbbításával, megváltoztatásával, törlésével, illetőleg egyéb művelet végzésével a számítástechnikai rendszer működését jogosulatlanul akadályozza, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(3) Aki jogtalan haszonszerzés végett

a) a számítástechnikai rendszerbe adatot bevisz, az abban tárolt, feldolgozott, kezelt vagy továbbított adatot megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz, vagy

b) adat bevitelével, továbbításával, megváltoztatásával, törlésével, illetőleg egyéb művelet végzésével a számítástechnikai rendszer működését akadályozza,

és ezzel kárt okoz, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(4) A (3) bekezdésben meghatározott bűncselekmény büntetése

a) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény jelentős kárt okoz,

b) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény különösen nagy kárt okoz,

c) öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény különösen jelentős kárt okoz.

Értékpapírtitok megsértése


300/D. § 1078

Számítástechnikai rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés kijátszása


300/E. § (1) Aki a 300/C. §-ban meghatározott bűncselekmény elkövetése céljából, az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő számítástechnikai programot, jelszót, belépési kódot, vagy számítástechnikai rendszerbe való belépést lehetővé tevő adatot

a) készít,

b) megszerez,

c) forgalomba hoz, azzal kereskedik, vagy más módon hozzáférhetővé tesz,

vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki a 300/C. §-ban meghatározott bűncselekmény elkövetése céljából az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő, számítástechnikai program, jelszó, belépési kód, vagy valamely számítástechnikai rendszerbe való belépést lehetővé tevő adat készítésére vonatkozó gazdasági, műszaki, szervezési ismereteit másnak a rendelkezésére bocsátja.

(3) Nem büntethető az (1) bekezdés a) pontja esetén, aki - mielőtt a bűncselekmény elkövetéséhez szükséges vagy ezt megkönnyítő számítástechnikai program, jelszó, belépési kód, vagy valamely számítástechnikai rendszer egészébe vagy egy részébe való belépést lehetővé tevő adat készítése a hatóság tudomására jutott volna - tevékenységét a hatóság előtt felfedi, és az elkészített dolgot a hatóságnak átadja, valamint lehetővé teszi a készítésben részt vevő más személy kilétének megállapítását.

Értelmező rendelkezések1082


300/F. § (1) A 298/A. §, a 299/A. § és a 299/B. § alkalmazásában pénzügyi eszközön1085 1407

a) a pénzügyi eszközt, az egyéb tőzsdei terméket és bármilyen más eszközt, amelynek a forgalmazását az Európai Unió valamely tagállama szabályozott piacán engedélyezték, vagy amelyre vonatkozóan az ilyen piacon történő forgalmazásra engedélyezés iránti kérelmet nyújtottak be,

b) azt a pénzügyi eszközt, amely nincs jelen szabályozott piacon, de értéke valamely, az a) pontban felsorolt pénzügyi eszköz értékétől, illetve árfolyamától függ,

c) a rendszeres, illetve rendkívüli tájékoztatási kötelezettség megszűnéséig a nyilvánosan forgalomba hozott értékpapírt

is érteni kell.

(2) A 298/A. §, 298/B. §, 299. § és a 299/B. § alkalmazásában vezető állású személy:1087

a) a gazdálkodó szervezet vezető tisztségviselője, felügyelő bizottsági tagja,

b) a külföldi székhelyű vállalkozás magyarországi fióktelepe, illetve a külföldi székhelyű európai gazdasági egyesülés magyarországi telephelye vezetésére kinevezett személy,

c) minden olyan személy, akit a gazdálkodó szervezet alapszabálya, alapító okirata, társasági szerződése ilyenként határoz meg.

(3) A 300/C. § és a 300/E. § alkalmazásában számítástechnikai rendszer az adatok automatikus feldolgozását, kezelését, tárolását, továbbítását biztosító berendezés vagy az egymással kapcsolatban lévő ilyen berendezések összessége.


4: Sikkasztás


317. § (1) Aki a rábízott idegen dolgot jogtalanul eltulajdonítja, vagy azzal sajátjaként rendelkezik, sikkasztást követ el.

(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés, ha a sikkasztást kisebb értékre vagy a szabálysértési értékre elkövetett sikkasztást1237 1238

a) bűnszövetségben,

b) közveszély színhelyén,

c) üzletszerűen,

d) 1241

d)

(3) 1242

(4) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a sikkasztást nagyobb értékre,

b) a kisebb értékre elkövetett sikkasztást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon

c) a sikkasztást kulturális javak körébe tartozó tárgyra1244

követik el.

(5) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a sikkasztást jelentős értékre,

b) a nagyobb értékre elkövetett sikkasztást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon

követik el.

(6) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a sikkasztást különösen nagy értékre,

b) a jelentős értékre elkövetett sikkasztást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon

követik el.

(7) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha1245

a) a sikkasztást különösen jelentős értékre,

b) a különösen nagy értékre elkövetett sikkasztást a (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott módon

követik el.


Csak ennyi, amit fel tudok sorolni még a csaláson kívül, amit a csaj elkövetett.

Indoklás:

1: elég egyértelmű, mert hamis adatokat vitt fel a teszveszre azért, hogy csalni tudjon és a dologi tulajdon elküldésének ne kelljen eleget tennie.

2: Kocsán Erzsébetes bankszámlára írtam, amikoris másnak az adatait használta fel jogtalanul

3: Mert megsértette a teszvesz védelmi intézkedéseit és szabályzatát is és jogtalanul tartózkodott ezáltal a honlapon és jogtalanul vette igénybe a szolgáltatásait(teszvesznek kellene büntető eljárást folytatnia és jó hírnév megsértéséért jó magas kárigényt a bíróságon előterjesztenie)


4: Mivelhogy az áruval jelek szerint nem rendelkezett(csalásból kifolyólag), abból a pénzből kellett volna az árut megvennie. Rábízta a vevő a pénzét és a rábízott pénzzel sajátjaként rendelkezett.

Akartam írni az orgazdaságot is, de az ingatag lábakon áll.


Mindenképp ezeket is nem ártana csatolni ügyvéd jelenlétében a feljelentéshez.


Üdv. Chamea

1035. Nina83
2009. dec. 2. 17:53
Én még semmi visszajelzést nem kaptam a rendőrségről:( Légyszi írj hogy mi volt. Kiváncsi vagyok jutottak-e valamire
1034. marci791
2009. dec. 2. 15:59
Hétfőre vagyok beidézve a rendőrségre, tanuként, fullmoon ügyileg.Ennyit tudok.
1033. baloghany (válaszként erre: 1032. - Zbieder)
2009. nov. 29. 17:52
Én a tegnapi Bors-ban láttam. Egy cikkben írnak róla pár sort. Ott a teszvesz nyíltan ki van írva, meg Fullmoon01 neve is.
1032. zbieder
2009. nov. 28. 21:26

Meg tudná valaki mondani az oldalszámot a blikkben?


A blikk.hu-n van e-újság, 20 oldalba bele lehet lapozni, de ott sem találtam.

1031. Nina83
2009. nov. 28. 19:55
Én sem találom:(
1030. Teca29
2009. nov. 28. 12:50

sziasztok!Én néztem a neten de nem találom:(

Esetleg alcimet tudnátok mondani?

1029. marci791
2009. nov. 28. 12:03

Sziasztok.

Olvastam a mai Blikket.Gratulálok a kismamának aki beírt nekik, legalább valaki ki merte írni a Fullmoon nevet de azért a tesz védve van a cikkben.Aki tudja vegye meg az ujságot, vagy azt hiszem a neten is fenn van.

1028. Nina83
2009. nov. 28. 09:20
Sziasztok fullmoonról van hír?????Tud valaki valamit???
1027. Nikiii87
2009. nov. 27. 11:33
valaki, aki fentvan teszveszen, megkérdezné,miért az én képemmel árulja?Ráadásul nagyon bénán próbálta eltüntetni a a vatera feliratot :S
1026. Nikiii87
2009. nov. 27. 11:30

[link]


ezt nem értem...ezt én hirdetem vaterán!

2009. nov. 25. 07:35
ja, és a vaterától is kaptam válasz üzit, hogy megtették a kellő intézkedéseket az ügyben!
1024. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1023. - Nikiii87)
2009. nov. 25. 07:34
talán ki kellene kérni a Vaterától meg a teszvesztől a többi felhasználói nevének az adatait is, azokét is, akiktől arra kapott negatívat, és közösen egy feljelentést tenni! A bankszámlaszám alapján úgyis bizonyítható a dolog!
1023. Nikiii87
2009. nov. 24. 13:08
a vatera ilyen szempontból sokkal segítőkészebb... bubó bubó: jól tetted! iwiw-en is írtam neki, hogy hiába tagadja nyilvánvaló, és ha szerdáig nem ér ide a pénzem, vagy a csomag, akkor megyek a rendőrségre ...hiába ukrán néven regizett, a pénz az Ő számlájára ment :D amennyit hazudott erre is biztos megvan a szövege...
1022. Teca29
2009. nov. 24. 12:13

semmi jó hír:(:(

Se pénz:(:(

ejj de hülye voltam...ha várok egy napot látom az értékeléseket:((((((((((

1021. Nina83
2009. nov. 24. 10:43
ennyit arról hogy a tesz segít!!!Felháboritó ez a hozzáállás:S
1020. zbieder (válaszként erre: 1016. - Avacska)
2009. nov. 24. 10:18

Hát, mindent elmondtam neki amit tudtam, a fullmoon01 üggyel kapcsolatban, meg mivel még nem kapott választ a tesztől, az átvert emberek listájáról, mondtam neki a freewb oldalt, ott megközelítőleg mégis látni valamit, legalább is anyagi értelemben.


[link]

1019. zbieder (válaszként erre: 1015. - 9d13870f8d)
2009. nov. 24. 10:15
Fullmoon01
1018. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1017. - Nikiii87)
2009. nov. 24. 01:00

hát, mostmár, hogy szólva lett a vatera üzemeltetőinek is, csak figyelnek rá!

Amúgy, én meg azért voltam gonosz, mert megadtam a vaterásoknak ennek a fórumnak a címét, hogy olvassák el, mik derültek ki a leányzóról. Itt meg le van írva ugye az összes eddigi nickje. Meg én is megírtam nekik, hogy ez már a sokadik újraregizése.

1017. Nikiii87
2009. nov. 23. 22:21

írtam a fórumba, hogy vigyázzanak vele, és felfüggesztették :)


szerencsére


amúgy először gonosz módon minden termékéhez írtam :D de tiltólistára tett. Remélem nem regisztrál újra!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook