Fülfájás (beszélgetős fórum)


2015. jan. 17. 09:56
Nagyon elcsendesedtek ezek a fórumok... :( Nem nagyon lehet használható információkat találni rajtuk, pedig jó lenne mások írásaiból tippeket meríteni. Én például anno nagyon megbízható orvost sem ismertem, jól jött volna ilyen jellegű segítség, azóta persze már megtaláltam Szegeden Dr. Vass Zoltán fül-orr-gégész személyében. Persze ez nem a reklám helye, úgyhogy emberek! Bújjatok elő! Írjatok, hogy segítsünk egymáson :)
2011. márc. 7. 13:31
Látom, halott fórumba írok, de hátha valaki még ír ide. Én 5.-én hajnalban arra keltem, hogy fáj a fülem! De elég frankón. Melegítettem rá sót, vettem még be egy panadol extrát, mikor kezdett hatni, visszafeküdtem aludni. Nem sokat sikerült, alig egy órácskát. Ismét arra keltem, hogy a falat le tudnám kaparni a fájdalomtól. Hiába melegítettem, hiába vettem be panadolt, nem hatott, csak kb fél óra könnyebbség volt, aztán újra az iszonyatos fájdalom. Szenvedtem eleget! És persze minden idegesített, nem bírtam a zajokat sem, pedig 2 kisgyerekkel nem éppen csendes életünk van. Csepegtettem bele kőrózsát, az sem használt. Férjem kért a szomszédból fülcseppet, szintén hatástalan volt. Délelőtt 11-re megelégelte a kínlódásom, azt mondta, irány az ügyelet. Mondta a doki, nem csoda, hogy fáj, nagyon vörös és duzzadt a dobhártyám. Ráment a náthám (tisztára, mint gyerekkoromban), amivel bő 1 hete küzdök. Írt fülcseppet, meg antibiotikumot is. És melegítsem, de csak a fülem, hanem a homlokom is. Nekem egész kicsi korom óta gondok vannak vele, mindkettőt többször fel is szúrták, ráment a hallásom is, és grommetet is kaptam bele. De már vagy 15 éve nem volt begyulladva. Alig hallok valamit, és állandóan folyik belőle valami vízszerű ragacsos trutyi. Mi lehet az( mármint a váladék)?
16. mamcili (válaszként erre: 1. - Re11)
2010. aug. 8. 20:43

szerintem ha ennyire fáj, ne várj holnapig

menj az ügyeletre

15. lanu (válaszként erre: 14. - Egyed Judit)
2010. aug. 8. 15:38
Ez tényleg jó! :)
2010. aug. 8. 15:21
Ha nekem fáj a fülem ami elég sokszor szokott van a kertünkbe kövirózsa nagyon jó bármilyen fülfájásra nekem bevált.szét kell törni egy levelét és pár cseppet kell bele csepegtetni.
13. re11 (válaszként erre: 12. - Rekag)
2010. aug. 8. 14:22
Még én se tettem rá semmit, inkább bekapok egy fájdalomcsillapitót, azzal még elviselhető pár óráig, a gond csak az, hogy hamarabb elmegy a hatása, minthogy bevehetném a kövtkezőt
12. rekag (válaszként erre: 11. - Re11)
2010. aug. 8. 14:17
Nekem nem volt jó a meleg. Én inkább nem tettem rá semmit, állítólag jó az infra-lámpa rá, van is egy barátunknak, de ha csak rágondoltam, hogy a fájó fülemet meleg éri már felállt a szőr a hátamon, úgyhogy én inkább hanyagoltam a sót és hasonlókat.
11. re11
2010. aug. 8. 14:14
Úgy látszik a vélemények megoszlanak, akkor ha gyulladás van jót tesz a meleg vagy nem? Afelé hajlok, hogy még jobban begyullad tőle
10. 954fd2f620 (válaszként erre: 1. - Re11)
2010. aug. 8. 14:10
Szia én nagyon fülfájós vagyok vettem villany párnát attól hamar helyre jön de ha nincs meleg só:)))sokat segít :)))
9. rekag (válaszként erre: 6. - Re11)
2010. aug. 8. 14:09
Amíg gyulladt nem fogják kitisztítani, mert közben tutira bepisilnél a fájdalomtól. A bentrekedt víz általában elpárolog vagy ha több van benne, akko pár nap s kifolyik.
2010. aug. 8. 14:08

Szia!


Nekem épp a bal fülem gyulladt be a napokban, a nehezén már túl vagyok, ma már sokkal jobb, csak még nem hallok rá, mert még azért gyulladt, de már nem fáj.

Utoljára 3 éve volt ilyen hallójárat-gyulladásom és elmentem a fül-orr-gégészetre, ahol egy gézcsíkot kaptam bele és 3 napig kellett benne lennie, ezalatt végig vatta volt a fülemben. A 3. napon kellett volna visszamenni, hogy kivegyék, de én megoldottam magamnak. Mellette napi 3x1 cataflam tablettát szedtem. Kb. 4-5 nap alatt teljesen rendbe jött. Az utolsó 2 napban kövirózsa-cseppeket cseppentettem a fülembe, napi 3x3-at.

Most nem mentem el dokihoz, mert megmondom őszintén nagyon fájt amikor beltette a teljesen elzáródott hallójáratomba a gézt és utána még sokáig lüktetett a fülem. Mivel épp babát tervezünk, ezért a cataflamot is hanyagoltam. Inkább aspirint vettem be ha nagyon fájt, meglepően jól hatott, csillapította a fájdalmat és lehúzta a gyulladást is. Péntek óta cseppentek a fülembe kövirózsa cseppeket is és mára már egész szépen rendbejött, keddre szerintem el is múlik.

7. re11 (válaszként erre: 5. - Titánia83)
2010. aug. 8. 14:07
Na ennek nem örülök, mivel itt a városban nincs fül-orr-gégszet és igy is utaznom kell 30 km-t :(
6. re11
2010. aug. 8. 14:06

Köszönöm a tanácsokat, mivel hétvége van nem tudtam még orvoshoz jutni, igy itthon szenvedek. A gyógyszertárban kaptam antibiotikumot és valamilyen fülcseppet, de azon kivül, hogy mégjobban bedugult, nem éreztem, hogy csillapitotta volna a fájdalmat. Érzek egy állandó tompa fájdalmat és néha hasogató fájdalmat.


Gondolom leszivják a bennmaradt vizet, ehhez meg is szúrhatják ott bent? Már előre félek, de igy is szenvedtem eleget, már két napja nem alszom miatta


Amúgy ez az első eset, soha nem fordult mág elő, hogy fájt a fülem

5. Titánia83 (válaszként erre: 4. - Titánia83)
2010. aug. 8. 13:58
Ja azt elfelejtettem, hogy a gézcsíkot a doki naponta cseréli, tehát a gyulladás elmúltáig minden nap jelentkezned kell.
2010. aug. 8. 13:57

Szerintem hallójárat-gyulladásod van, nekem is volt ilyen strandolás után. Felázik a fülben a bőr, és bejuthatnak a vízből bacik. Ha érzed, hogy a hallójáratod hasogat, nagy valószínűséggel ezzel állsz szembe. Ezesetben eszedbe ne jusson forró sót tenni rá. A meleg csak ront rajta. Tudom, mert én is kipróbáltam.


Az orvos ilyenkor betadinos vagy más gyulladáscsökkentő krémbe forgatott gézcsíkot helyez a teljes hallójáratba. Ez nem kellemes, de 3-5 nap alatt lehúzza a gyulladást. Mellé kell szedni erős fájdalomcsillapítót is. Én annó algoflex fortét szedtem.


Számolj rá, hogy ez visszatérhet. Azzal tudod kivédeni, hogyha viszketne a füled,vagy tudod, hogy fürödni fogsz, hogy előtte babaolajjal bekened az egész hallójáratot, fültisztítóval, és az taszítja a vizet!


Nekem volt, hogy két havonta begyulladt, és jó egy évig kínlódtam vele.


Lelki oka, hogy valamit nem akarsz meghallani. Ha rendbe teszed magadat mind testi-mind lelki oldalról, egy életre eltűnik.


Jobbulást!

2010. aug. 8. 13:56

Régen volt egy fulcsepp.Fájdalom és gyulladás csokkento is egyben . Keresd a gyógyszertárban hátha még lehet recept nélkul kapni.

Otiqur vagy valami hasonló neve van.

Sok sikert! Jobbulást !

2010. aug. 8. 13:50

Szia !

Kimossák és kenocsos gézt tesznek bele, lehet be is dunsztolják egy kotéssel.Évekkel ezelott , így csinálták.Feltéve , hogy hallójárat gyulladásod van a bennmaradt víztol . A kozépful az megint más.Arra az infralámpa nagyon hatásos.Forró sót is tehetsz rá, enyhíti a fájdalmat.

1. re11
2010. aug. 8. 13:45

Péntek óta fáj a jobb fülem, a tegnap reggel óta már be is van dugulva és úgy érzem, hogy valami van benne. Csak fájdalomcsillapitóval szűnik meg egy kicsit. A dologhoz hozzátartozik, hogy nyaralásból jöttünk haza pénteken és valószinű, hogy a strandolás miatt viz ment a fülembe, ami nem jött ki és begyulladt.


Alig birok hozzáérni a fülemhez annyira fáj. Holnap megyek dokihoz és azt szeretném kérdezni, hogy mire számitsak. Ilyenkor kimossak vagy kiszivják? Mennyire elviselhető ha akkor is a falat tudnám kaparni ha csak hozzáérek a fülcimpámhoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook