Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kisfiam orrfújáskor fülfájásra panaszkodik. Semmi láz, alapon nem fáj neki, minimálisan folyik vizesen az orra. Van valami tanácsotok? fórum

Kisfiam orrfújáskor fülfájásra panaszkodik. Semmi láz, alapon nem fáj neki, minimálisan folyik vizesen az orra. Van valami tanácsotok? (tudásbázis kérdés)


23. krinya7675 (válaszként erre: 3. - Kolibri)
2011. jan. 28. 18:44
Igen, a gél az 100%-os.
22. homern
2011. jan. 28. 18:14

Oto-therm sapka vált be ilyenre a keresztanyámnak.Előtte nagyon gyakran kellett felszúrni a 2 évese fülét :(

Reméljük nincs komoly baj nálatok.

Unokahúgom arra mondta,hogy fújáskor fáj a füle,amikor kellemetlen pattogással belenyílalt közben.Ilyen felnőttnél is ugyanúgy van,csak mi nem fájdalomként éljük meg,ő viszont ezt hívta a maga nyelvén fülfájásnak.

2011. jan. 28. 17:57

Szia!

Szerintem vidd el fülészetre...nálunk is a fülére ment egy időben a megfázás, torokgyulladás...és nem volt láza, nem folyt az orra...picit nyűgösebb volt...közben meg közép fülgyulladása volt, antibiotikumot kapott többször egymás után. előfordult.

Sűrűn szívtam az orrát...orrcsepp...párás levegő...vitamin mellé és sok sok pihenés és víztilalom volt-fürdés közben sem érhette víz a fülét.

A fülészeten ki is tisztították a fülét mert sok fülzsír váladék eltömítette.

2011. jan. 28. 17:49
infra lámpa, amikor kicsi voltam, nekem ez segített
2011. jan. 28. 17:34
koszi mindenkinek!
18. babszibobó (válaszként erre: 10. - Kolibri)
2011. jan. 28. 17:32

Szia!

Mindenképp vidd el fülészetre, az én fiamnak sem fájt sokáig a füle, mégis heveny középfül gyulladása volt állandóan, nem volt se láza, semmilyen tünete....

A meleg sós borogatás, vagy a sapka csak a középfülgyulladásra jó, viszont ha hallójárat gyulladása van akkor meg pont a hideg rá a jó, így ezekkel sem próbálkoznék, míg nem tudom melyik a kettő közül, vagy esetleg egyik sem!!!

17. benvik (válaszként erre: 10. - Kolibri)
2011. jan. 28. 17:16
Vidd el fülészetre. Antibiotikumot nem írják fel még ilyenkor, max felírják úgy, hogy akkor váltsd ki, ha belázasodik és nagyon fáj neki. Viszont vannak jó fülcseppek. És melegítés, orrcsepp, orrfújás nagyon sűrűn, ha más nem orrszívó, nehogy belobbanjon neki. És víz ne érje!!!!!
16. azure_
2011. jan. 28. 17:13
Szia! Szerintem meg mutasd meg orvosnak. Itt a hétvége. Mehettek az ügyeletre ha komolyabbra fordul....
2011. jan. 28. 17:08
Melegítsd mindenképp, lehet kapni spéci sapkát a gyógyszertárban, azt, vagy sót párszor melegen ráteszel, nekünk utána elmúlt a fájdalom. Az meghígítja a váladékot, és könnyebben folyik neki.
14. Lhara
2011. jan. 28. 17:03
Ha csak tudod, kerüld az antibiotikumot. Az immunrendszerére még sokáig szüksége lesz.
13. msaca (válaszként erre: 12. - Kolibri)
2011. jan. 28. 17:02
négy múlott nem sokkal. megszenvedtük, de megérte.
12. Kolibri (válaszként erre: 11. - Msaca)
2011. jan. 28. 16:57
mennyi idos volt, amikor kivettek?
11. msaca (válaszként erre: 10. - Kolibri)
2011. jan. 28. 16:53
mondom,ez még nem gyulladás,csak lehet belőle. de egy jó fül-orr-gégész nem árt,ha megnézi.mi is sokat szenvedtünk, a vége orr-mandul műtét lett, de azóta semmi baja!mintha elvágták volna a fülfájós időszakot! (kopp-kopp-kopp)
10. Kolibri (válaszként erre: 9. - Msaca)
2011. jan. 28. 16:44

A cseppeket allandoan szedi, amiota kapja, nem volt arcureggyull-sa, arra jo volt.

De az antibiotikumot is tulzasnak tartanam egyenlore, mert sem kozerzetben, sem lazban, sem fajdalomban, sem orrfolyasban nem jelentkezik a betegseg, csak amikor fujja az orrat. Akkor is attol fugg, milyen erovel fujja. De persze mivel tart a nyilallastol, nem meri ugy fujni.

9. msaca (válaszként erre: 8. - Kolibri)
2011. jan. 28. 16:35
szerintem ilyenkor már kevés a homeo. inkább vidd dokihoz és kapjon antibiotikumot. hamarabb túl lesztek rajta!
2011. jan. 28. 16:31

Koszi mindenkinek, nalunk sajnos az arcureggyulladas nagyon meno, arra kaptunk homeos cseppeket, ami ugy tunik, segitett is, csak most a fulere ment ra.

Szerintetek szedje a cseppeket?

2011. jan. 28. 16:29
melegítőpárnára kell feküdnie, hogy ha van benne váladék arra ürüljön. De tuti,hogy még nincs begyulladva. Ilyenkor -úgy mondják - behúzódik a dobhártya, és ebből lehet fülgyulladás is, de nem tuti. Viszont az jó, ha fújja, meg fogd be az orrát és úgy fújja, mert az kinyomja a dobhártyát. Nekünk így mondta a fül-orr gégész.
2011. jan. 28. 16:27
Az egyik kezével fogja be a fülét és egy picit szorítsa rá, és a másik kezével pedig fújja az orrát lazán, aprókat.
2011. jan. 28. 16:27

Meleg só a fülecskéire naponta többször, ha kell. Sokat kínlódott az én két csibém is annakidején.


Aztá van egy csoda krém amit az arccsontokra és a fül alatti részre kenve csökkenti a gyulladást.


Megelőzésként pedig a vitaminok elengedhetetlenek, úgy ahogy a gyümölcs és a főzelékfélék.

No és addig, amíg ez a gond fennáll, csökkentsd a fehérje bevitelt a kicsinél (tejtermék, tojás...). A nyáktermelődés fog csökkenni és sokkal hamarabb gyógyul a picur.

2011. jan. 28. 16:26
Ja, 3ev 7honapos.
3. Kolibri (válaszként erre: 2. - Krinya7675)
2011. jan. 28. 16:25

Ugyesen fujja, de amiota bele-belenyilallik, nem meri, en ugy latom, meg nincs is igazan mit kifujni.

Ugy szoktuk fujni az orrat, kulon. Meg ha olyan massziv a valadek, akkor porszivos orrszivo van.

Az aloe-vera gel is jo lehet? Vagy hulye kerdes? Az van keznel...

2. krinya7675 (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2011. jan. 28. 16:22
Valószínűleg a váladék a középfülbe ürült. Mennyi idős??? ki tudja fújni rendesen az orrát???, Ha annyi idős akkor figyelj rá, hogy egyik orr, utána a másik orr fújásnál. Csöpögtess a fülébe aloe verát, nekünk az szokott segíteni.
2011. jan. 28. 16:18
Kisfiam orrfújáskor fülfájásra panaszkodik. Semmi láz, alapon nem fáj neki, minimálisan folyik vizesen az orra. Van valami tanácsotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook