Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
5785. dömperke (válaszként erre: 5784. - Vigyorex6)
2012. júl. 3. 20:32

igen, van egy kis kötele, azt szokta cibálni, ha fogod tépi ezerrel, vagy imádja a papucsot is lerángatni a lábadról :) de amint olvastam, hogy ettől lehet, azonnal eltettem, azóta labdázás van :)

én is nagyon megijedtem, egyből a legrosszabbra gondoltam:( remélem nem találkozunk vele többet!

5784. Vigyorex6 (válaszként erre: 5783. - Dömperke)
2012. júl. 3. 12:33

Szia! Lehet, hogy erőlködött?!

Nálunk akkor volt ilyen, mikor pl tépte a játszókötelét.

Össz-vissz talán 3-4 alkalommal fordult elő, de rövid időn belül visszahúzódott. De először nagyon megijedtem, hogy mi lehet ez, mert a létezéséről sem tudtam.

5783. dömperke
2012. júl. 3. 11:42

Megnyugodtam, most pár óra után visszahúzódott magától. Nagyon tépi a játékait, attól lehet? Szegénykém nem merem a kis kötelét odaadni, pedig keresi mióta elvettem :(

várom mindezek ellenére a tapasztalatokat, ki fog-e jönni valószínűleg újból, mitől jöhetett ki másoknál... Köszönöm

5782. dömperke
2012. júl. 3. 10:32
Sziaszok. előjött a kutyusom jobb szemében a harder mirigye (harmadik szemhéj). Szegénykém, látványosan nem szenved, nem is vörös neki, de nem tudom elképzelni mitől. Valaki járt már így? tapasztalatok? Köszönöm
5781. timcsikee
2012. jún. 25. 10:29
Te atyaég...mik vannak ezen a fórumon mostanság...ide is be kerültek a totál tudatlanok..9 hónapos kutya meg a kanok...sajnálom, hogy egyesek ilyen szinten leledzenek :((( !!!!!!!!!!!!!!!
5780. PártosJ (válaszként erre: 5751. - Kutyulimutyuli)
2012. jún. 21. 09:53

Szia!

Az én Lizámnak is volt egy idő, hogy kipirosodott a nunijánál ezért én hetente többször megtisztítom nedves törlővel, ha kicsit piros én is a sudokrémet használom (az sok hasonló kipirosodásra bevált már Anton kutyámnál is).

Ha majd tüzelni fog akkor javaslom, hogy naponta tisztítsd neki, én is így csináltam és Liza láthatóan igényelte is az ápolást, szépen tartotta a kis hátsóját.

A sajt, egy-egy falat szerintem nem okoz gondot, de szárnyas húst, csontot és szárnyast tartalmazó jutalom falatot én nem adok nekik, mert allergiát okoz.

Fürdetni hipoallergén samponnal nyugodtan lehet, én havonta fürdetem őket. Remélem tudtam segíteni.

5779. wicky85
2012. jún. 20. 09:08

Szeretnét megosztani veletek egy történetet. Igaz, nem bulldog, de kutya és azt hiszem nekünk itt ez a lényeg:

[link]


Én láttam a kutyust és a gazdit tegnap, igazi szívszorító történet. Ha esetleg valaki tud és szeretne, csatlakozhat a gyűjtéshez. Mutassuk meg, hogy az igazi gazdikban ott az összetartás.

5778. H.Ancsi
2012. jún. 14. 23:55

hát én nem tudok finomkodni, a nem tudás nem mentség. mit csinálsz te Csabi, melyik kutyádat akarod megint pároztatni, alap dolgokkal nem vagy tisztába, 9 hónaposan már vemhes a kutyád, folyton a szaporitáson kattog az agyad, héééééééé, ezek nem pénzgyártó gépek!!!!! meséld már el megszült -e a szukád, amelyek teljesen véletlenül vemhes lett. Valószinüleg azt sem tudtad, hogy ha egy szuka tüzel, akkor ha van mellette kan akkor befedezi -és nem felpározza!!!-

Gondolom csak darabra számolod a kölyköket, már ha élnek és felszorzod, ugye??? hát elmesélem neked husz év tenyésztés után,hogy ez azért nem ennyire egyszerü, sőt ha normálisan csinálod, akkor nem tul sok haszon van rajta. Tudod mit kell csinálni egy vemhes kutyával, tudsz neki segiteni, ha elakad a kölyök. Tudod hogyan kell ápolni, mondjuk 10 kölyköt és a mamájukat??? tudod, mennyibe kerülnek a kiskutyák mire nyolc hetesen -és nem négy-öt- el lehet adni őket, veszed a fáradtságot, hogy megtaláld a megfelelő gazdit, és nem csak a kidobott, megkötött, kutyák számát szaporitod???? nem, nem születtünk igy mi sem, csak tanultunk, ELŐSZÖR, megkérdeztünk hozzá értő embereket, átgondoltuk, hogy tudjuk -e vállalni a rengeteg feladatot, utana olvastunk mindennek amit nem tudtunk, és akkor, elvittük a kutyánkat fedezni, vagy fedeztetni. Érted a különbséget kedves Csabi??? ne haragudjatok, de az ilyen hozzáállástól kihullik a hajam

5777. Vigyorex6
2012. jún. 14. 21:26

Szomorú! :( Hiába tudjuk, hogy ez mindennapos, de azt hiszem, hogy ezt nem csak a magam nevében írom.

Mindig megdöbbenek ..., mindig letaglóz...

Sajnálom, de ez a véleményem!

5776. wicky85 (válaszként erre: 5774. - Csabszli)
2012. jún. 14. 21:15

Kedves Csabszli!


Nem, senki nem szültett úgy, hogy mindent tudott, de ha valamit csinálni szeretnék, akkor előbb utána nézek, hogy mi a menete és csak akkor vágok bele. Utánanézek, hogy egészségügyileg a kutyám felkészült-e rá. Nem az van, hogy csinálok valamit, aztán ha nem működik, akkor sos segítséget kérek.

Nem hiszem, hogy velünk lenne a probléma a fórumon, csak szertjük a kutyáinkat és ezért háborít fel, ha felelőtlen kezekbe kerül, akár egy kutya is. És most sajnos úgy jött le, hogy nálad nem túl felelősség teljes az ellátásuk, vagy legalábbis a tenyésztésük.

Remélem nem sértettelek meg, de így gondolom.

5775. karancsi1982 (válaszként erre: 5774. - Csabszli)
2012. jún. 14. 18:23

szaporítsd csak orrba-szájba.Jó pénz van benne, de innen a fórumról húzz el, senki sem kiváncsi a hülyeségedre és nem válaszol neked.Te csak a pénzért csinálod látszik a hozzászólásaidból.Te nem vagy tenyésztő....És nem is leszel...

Azt ne felejtsd el hogy a francia bulldogoknál nagyrészben nem lehet simán pároztatni hanem csak segítséggel.

2 éves kora után kezd el a pároztatást elöbb ne.(jótanács)

5774. csabszli
2012. jún. 14. 17:23
Na ti aztán jó egy verebek vagytok! Biztos ugy születtetek hogy már mindent tudtok?!
5773. wicky85
2012. jún. 14. 07:27
Azért örülök, hogy mások is egyetértenek velem... Kicsit féltem, hogy én vagyok az akadékoskodó, rosszindulatú, de már látom, hogy nem. Ha valaki ennyire nincs tisztába a fedeztetés szabályaival, meg hogy mit mennyi idősen kell csinálni, akkor miért teszi? A felelőtlenség csúcsa... A pénz nagy úr, a kutya meg nem számít???!!!
5772. H.Ancsi
2012. jún. 13. 23:03
ja, Csabszi , nem a te kutyád lett 9 hónaposan vemhes?? mi a helyzet vele?
5771. H.Ancsi (válaszként erre: 5768. - Csabszli)
2012. jún. 13. 23:01

párzott fel:))), az kedves fórumtárs kizárt, esetleg nem vettétek észre, hogy kb. 5 nappal előbb tüzelt:)

amugy lehet fedeztetni persze, ahogyan egy 15 éves fiu is tud már gyermeket nemzeni, de azért én már várnék, a kérdéseből csak remélni tudom, hogy nem a szuka a tiéd:)

2012. jún. 13. 22:06
Hu csabszli,,,
2012. jún. 13. 21:59
Kell a lóvé mi??? :D:D
5768. csabszli (válaszként erre: 5766. - Wicky85)
2012. jún. 13. 20:55
De a másik kutyám az 5.-napot párzott fel
5767. csabszli
2012. jún. 13. 20:53
14hónapos kannal már lehet fedezni??
5766. wicky85 (válaszként erre: 5765. - Csabszli)
2012. jún. 13. 20:51
Nem a 4., 5. napon kell fedeztetni. De ezt azért kellene tudni, ha fedeztetni szeretnél.
5765. csabszli
2012. jún. 13. 19:40
Mit tegyünk,ha 4-5 napja tüzel a kutya, és ha visszük a kanhoz nagyon agresszív, támadja a kant?
5764. wicky85 (válaszként erre: 5763. - H.Ancsi)
2012. jún. 13. 14:35
Igaz, akár szó szerint is. Amikor ráugrik az emberre szeretetből!
5763. H.Ancsi (válaszként erre: 5762. - Licya)
2012. jún. 13. 06:42
köszönöm, amugy valóban nagyon de nagyon fontos, a kiskutyák első nyolc hete, nagyon nem mindegy honnan vesszük őket. Én mindig azt mondom, ha beszélgetek egy gazdijelölttel, hogy nagyon nézze meg a mama kutyát, a körülményeket, a "gyerekszobát". Persze nekem könnyü, az én mamám:) mindenkit levesz a lábáról a tündéri természetével. Igaz Viki?:)))
5762. licya (válaszként erre: 5761. - H.Ancsi)
2012. jún. 13. 00:09
Szia, én nem vagyok a fórum ellen. Mindössze annyit mondtam, hogy érdemes odafigyelni. Tisztelem a munkádat is, szép kutyusaid vannak :)
5761. H.Ancsi (válaszként erre: 5754. - Licya)
2012. jún. 12. 22:40
nem értek veled egyet, én is tenyéstek bulldogot,és igen sok kérdésrre tudok válaszolni, de mivel az én kutyáim szerencsére mentesek , minden a fajtára egyébként jellemző problémától,nagyon sok mindenre egyszerüen nem tudom a választ. Az hogy valaki kutyát tenyészt, nem jelenti azt , hogy feltétlenül tud válaszolni minden kérdésre,persze, kölyökkel kapcsolatban talán több tapasztalata van, de felnőtt kutyánál pont annyira ért hozzá, mint minden odafigyelő gazdi. A fórum azért lehet jó, mert nagy valószinüséggel van itt olyan, aki már ismeri az adott problémát, és el tudja mondani a tapasztalatait. Én péld. semmit nem tudok a bulldogok allergiás, vagy fül problémáiról, mert sosem volt benne részem, viszont abban tudok segiteni, hogy hogyan lehet kigyógyitani egy kutyát a tetanusból, mert azzal annak idején a pireneusi kutyámnál találkoztam.
5760. licya
2012. jún. 12. 21:49
Sziasztok! Természetes, hogy nem tudhat mindent az, akitől veszi az ember a kutyust. De biztosan van tapasztalata, ha már több generációt is felnevelt. Az én kutyusommal is volt olyan problémánk, amivel rögtön az állatorvoshoz siettünk és amikor megmondta mennyi lenne a kezelés és milyen hosszú ideig tartana, akkor felhívtam Évát, akitől vásároltam a kutyámat és elmondta, hogy ezt másként is lehetne kezelni és a kutyusom ősei között is előfordult ez a betegség és nem kell aggódnom. És tényleg így lett, elmentem másik orvoshoz, aki nem csak a pénzt akarta lehúzni a tudatlan kutyatartóról. Szóval jó ha az embernek van egy biztos pontja, akitől megtudhat mindent. Én csak azért írom ezt le, hogy aki csak olvasgat és vásárlás előtt áll, az ne csak a kutyust nézze, hanem az eladót is. A fórum pedig egy jó dolog, mert megoszthatjuk a gondokat és megoldásokat, de lehetnek persze ugyanúgy nem szándékosan, de félrevezető hozzászólások is. Épp ezért mondom azt, hogy ha az ember rászánja magát egy édes szörcsögő kis buldog vásárlására - aki tényleg hajlamos sok betegségre - akkor legyen körültekintő minden tekintetben. Nem okoskodásnak szántam, csak szeretném erre a figyelmet felhívni.
5759. Edja (válaszként erre: 5754. - Licya)
2012. jún. 12. 19:25
Szia! Itt a fórumon nem gyógyitás folyik, hiszen ha olvasod, azt is láthatod, hogy mindenki jár állatorvoshoz a kutyájával, hanem olyan tapasztalatokat osztunk meg egymással amit csak azok tudnak akiknek bulldogjuk van Szerintem ez nagy segitség mindenkinek, meg azt is jó tudni, hogy egy-egy problémával nem vagyunk egyedül. A tenyésztőt természetesen én is felhivhatom, de mindenre ő sem tudhatja a választ, honnan is tudná, nem orvos, meg különben is minden bulldi más. Annak mindannyian nagyon örülünk szerintem, hogy neked olyan problémáid voltak, amiket a tenyésztő tudott válaszolni. Legyen igy továbbra is. :) Jó egészséget a kutyinak továbbra is!
5758. Rudibaba (válaszként erre: 5754. - Licya)
2012. jún. 12. 08:02
Szia! Én is azért olvasom a fórumot, és írok ide, mert itt minden bulldogos el tudja mondani az egyéni tapasztalatait, amire nagyon kíváncsi vagyok. Nem a fórumon keresztül folyik a gyógyítás ez pusztán tapasztalatcsere.Aki pedig bulldogot vett az számolt a következményekkel.Neked is és a kutyusodnak is viszont sok egészséget!:)
5757. Rudibaba (válaszként erre: 5752. - FügeBulldog)
2012. jún. 12. 07:56
Szia! Remélem jobban van a kutyusod! Magától az oltástól lett rosszul, vagy kijött ez az allergia?jobbulást!!!
5756. Rudibaba (válaszként erre: 5751. - Kutyulimutyuli)
2012. jún. 12. 07:52

Szia!

itt a táblázat:

[link]

sajnos a lányokhoz nem értek, nekem fiam van, de nyugodtan lehet fürdetni:)

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook