Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
5845. 0636571bd4 (válaszként erre: 5843. - Kulcsár Csabáné)
2012. aug. 9. 15:42
Ja! És próbáld ki, hogy nagyon rövid pórázon tartod!
5844. 0636571bd4 (válaszként erre: 5843. - Kulcsár Csabáné)
2012. aug. 9. 15:40

Oké, haladj jól a kutyussal!

De ne feledd, a kutyus már hozzád nőtt és nem a könyvből olvassa, hogy mi is jó neki.

De a könyv hasznos. Nagyon is!

Sok sikert!

2012. aug. 9. 12:55
Köszi Tibi66 a választ, az este elmentünk sétálni ne tudd meg teljesen kitikkad ez a kis lüke mert tiszta erőből húz, az összes kis izom megfeszül a combjaiba. Meg vettem a Victoria Stilwell könyvét " A póráz két végén " valami fantasztikus, meg próbálom az ő tapasztalata alapján nevelni. Majd írok hogy mire jutottam, addig is sok sikert a gyerekhez.!!
5842. 0636571bd4 (válaszként erre: 5840. - LadyGirbal)
2012. aug. 9. 06:21
Még pár hét és azt fogod írni, hogy a tüzelő kislányhoz nem merted odaengedni. MÁR. :)
5841. 0636571bd4 (válaszként erre: 5839. - Kulcsár Csabáné)
2012. aug. 9. 06:18

Szia!

Én mint friss gazdi nem tudok tanácsot adni, csak azt tudom elmondani, hogy én hogyan csinálom.

Az ugrálásra ugye azt szokták mondani, hogy picit rá kell lépni a hátsó lábaira. Kipróbáltam, így igaz. Na, de mivel ugráláskor nem szemben van velem, hanem az idegenre ugrál ez elég nehéz.

Most kb. másfél hete (mikor már meguntam az ugrálását) én azt mondom olyankor neki, hogy ül. Mivel az ül vezényszót már érti, és az esetek döntő többségében fogékony rá, hát jobb nem jutott eszembe. Még sokszor ugrál, és sokszor nem hallja az ült, legfeljebb ötödikre (volt, hogy leguggoltam hozzá és kézzel segítettem), de akkor ötször mondom és addig amig végre leül. Aztán majd megszokja. Szemmel láthatóan csitult a kutyám ugrálása.

Sétáltatás kérdésében én is zsákutcában vagyok, de az biztos, hogy a kutya erős húzását visszatartom addig, míg észreveszem mire fogékony, aztán majd azzal próbálkozom.

Nálam jelenleg ez van.

Sok sikert!

2012. aug. 8. 17:21

Sziasztok!:)

Eldicsekednék a kisfiammal, aki már lassan nagyfiú. Sétáltunk a hétvégén, akkor még csak próbálkozott, de a mai sétánál tökéletesen végrehajtotta a felemelt lábbal pisilés gyakorlatát.:) Olyan büszke vagyok rá, de vicces volt, ahogy elsőre orra esett.:D

Szerintetek ezzel együtt már ivarérett is lesz lassan a kis muki? Hétvégén találkoztunk egy tüzelő kislánnyal, és nem mertem odaengedni hozzá, de egész este sírdogált utána..:( Még korainak érzem a "nagymamaságot"...:D

2012. aug. 8. 16:06

Sziasztok!!

Segítsetek nekem, hogyan tudom a drágámat leszoktatni arról, hogy ne ugráljon ha jön valaki hozzánk és hogyan tudunk megtanúlni szépen sétálni?? van nyakörv tiszta erőből húz és alig birom tartani, van hám és azzal sem jobb a séta. Voltunk kutya oviba de mondjuk többet vártam mint amit kaptam, ezért megvettem a Póráz két végén címü könyvet és abból próbálkozom. Ha van valami jó tanácsotok szivesen fogadom. Köszike mindenkinek. Lizike már nem mai gyerek de nagyon gyorsan tanúl. Imád sétálni csak nem tud viselkedni a gyönyörűségem, de azért imádom!!!!!

2012. aug. 8. 15:58

Szia Tibi66!


Takarítottam Lizikém után nem vettem fel a szőnyegeket, egyedül a folyosón raktunk lamináltat mert nagy előszeretettel oda szeretett menni akkár reggel pisilni, akár a nagy dolgot végezni, és már úgy gondoltam hogy nem tudom takarítani mert nagyon ronda lett. Mivel őt január 23-án vettük így téli kiskutya volt és mivel nagyon picin került hozzánk féltem kivinni az udvarra a dolgát végezni. Ezért takarítottam de nagyon hamar megszokta hogy ki megyünk, mostmár nagyon okos nagylány. Nagyon szeretem tényleg olyan mintha a gyerekünk lenne, igaz azt mondják hogy nem érti a nyelvünket de szerintem mégis tudja hogy mit mondok neki. Nekem ő az első ilyen tüneményes kutyám. Kívánok neked sok örömet mert rengeteget tud adni, nem hittem volna soha.

5837. 0636571bd4 (válaszként erre: 5836. - LadyGirbal)
2012. aug. 8. 06:43

Szia!

Tényleg! A tojáshéj... Látod, ez eszembe sem jutott!

A Havrivári az jó, szerintem teljesen korrekt. Szépek a kutyáik.

Mi még 50 km-rel tovább mentünk Öcsiért majdnem a Szlovák határhoz Alsóbereckibe, az Il dago Ungherese-hez. Gyönyörű masztifok is vannak ott.

Nekem úgy kimaradt az életemből az a tokaji környék, de valami fantasztikusan szép. Már amit láttunk az út mentén.

5836. LadyGirbal (válaszként erre: 5835. - 0636571bd4)
2012. aug. 7. 20:53

Szia!

A mi fül-gondunk magától megoldódott, kapott egy kis tojáshéj-port a tápjába, és egy hét alatt szépen felállt neki.

A melegre vannak különböző fergeteges megoldásaink, a legjobb a felfújható medence, egész nap abban fekszik, el is szokott benne aludni.:)

Mazsla a Havrivári kennelből van, Bodrogkeresztúrról hoztuk el.:) Öcsi honnan jött?:)

5835. 0636571bd4 (válaszként erre: 5832. - LadyGirbal)
2012. aug. 7. 06:37

Szia!

Pont úgy hoztuk mi is haza a kutyánkat, mint ti: ölben a jobb egyben.

Látom neki is gond volt az egyik fülével. A bal oldalit múlt hétvégén nekem is be kellett tapaszoznom 48 órára. Egy vékony Leukoplast kb. pont a fül közepén és most teljesen jól áll. Először egy teljes fület eltakaró tapasszal próbálkoztunk, de az kb fél percet bírt ki. Hát igen, engem is zavarna, ha kevésbé hallanék...

A te kutyusod, Mazsi?, is olyan színű, mint az én blökim.

Hogy bírtátok ezt a meleget? Hála Istennek, ez az orkán erejű szél ma reggelre már elviselhető időt hozott!

Megkérdezhetem merre vásároltad Mazsit?

5834. 0636571bd4 (válaszként erre: 5833. - Kulcsár Csabáné)
2012. aug. 7. 06:25

Köszönöm, viszont kívánok minden jót nektek is! A képekről látom, hogy jó dolga van a kutyusodnak, aki nagyon szép.

Megkérdezhetem, hogy mi a helyzet szobatisztaság terén? Már csak amiatt, mert én minden szőnyeget felvettem, mert muszáj volt.

2012. aug. 6. 14:58
Tibi66 Nagyon tündéri az Öcsi! jó egészséget kívánok nektek.!! /kutyulimutyuli/
5832. LadyGirbal (válaszként erre: 5830. - 0636571bd4)
2012. aug. 6. 14:01

Szia!:)

Mi is üdvözlünk Mazslával a bulldogosok közt.:) Öcsi nagyon-nagyon gyönyörű kutyus, iszonyatosan szép színe van, én beleszerettem.:)

5831. Edja (válaszként erre: 5830. - 0636571bd4)
2012. aug. 5. 15:35
Köszi! Imádom is! Ő a harmadik, legkisebb gyerekünk! :)
5830. 0636571bd4 (válaszként erre: 5828. - Edja)
2012. aug. 4. 06:40

Szia!

Írtó aranyos kutyám van? "A tied se kutya"... :)

5829. H.Ancsi (válaszként erre: 5827. - 0636571bd4)
2012. aug. 3. 15:20
nagyon kedves vagy köszönöm, hát tenyésztő ??? félig,meddig:) a kiállítások korrupt, s.ggnyaló világát már rég otthagytam, de igen néha születnek nálam kutyusok, és igyekszem a lehető legjobban utjára inditani őket:)))
5828. Edja (válaszként erre: 5827. - 0636571bd4)
2012. aug. 3. 11:56
Irtó aranyos kutyád van! Üdv a "bulldogos életformában"!
5827. 0636571bd4 (válaszként erre: 5825. - H.Ancsi)
2012. aug. 3. 06:28

Szia!

Ha jól emlékszem, - így a fórum olvasgatás során megmaradt emlékeimből, - te tenyésztő vagy. Már, ha jól emlékszem...

De az tuti megmaradt bennem, hogy sok jó dolgot írtál az elmúltban, amit tudok hasznosítani.

Szia!

5826. 0636571bd4 (válaszként erre: 5824. - R75)
2012. aug. 3. 06:20

Szia!

Megnéztem Brooklynt nagyon, de nagyon korrekt. Igazi izomgolyó! És gyönyörű a feje!

Én el sem tudom most még képzelni, hogy az én kutyám is egyszer majd olyan lesz, mint a tied. Mennyi idős Brooklyn?

Szia!

5825. H.Ancsi (válaszként erre: 5821. - 0636571bd4)
2012. aug. 2. 08:29
üdv a clubban:)
5824. R75
2012. aug. 2. 00:21
Nagyon szép a kiskutyád!!!! Gratula hozzá!
5823. 4c35511f0b (válaszként erre: 5821. - 0636571bd4)
2012. aug. 1. 15:24
HAHA mekkora füled van, most néztem csak, nagyon ari vagy :)))
5822. 4c35511f0b (válaszként erre: 5821. - 0636571bd4)
2012. aug. 1. 15:23
Sok boldogságot Neked és a Gazdinak is :)
2012. aug. 1. 10:51

Sziasztok!

Teljesen új fórum tag vagyok, ma reggel regisztráltam. Nem is tudtam, hogy van kimondott francia bulldog fórum, hát örülök, hogy megtaláltalak Titeket!

Még az éjjel végigolvastam a topicot a harmincegynéhány oldalától kezdődően az elsőig bezárólag. Nagyon jó a fórum, nem csak amiatt, mert mindenre van válasz, hanem mert nincs olyan francia bulldogos téma, ami érdekli az újdonsült gazdit és itt ne találtam volna meg.


Bemutatkozom: Öcsi vagyok. A gazdi tett fel rólam képeket is, majd nézzétek meg!

Két és fél hete vagyok a gazdimnál és azt mondják, hogy egy nagyon aranyos kan vagyok, jelenleg 17 hetes. Múlt héten megszúrtak megint azt mondják, hogy veszettség ellen, de mit érdekel engem, ha folyton szúrkálnak.

Tapasztalataim: Kennelből hoztak el, és két napja szobatiszta vagyok. Első héten kettő, majd három óránként sétáltam. Egy kis törölközőt azért a gazdi lent hagyott a földön, gondolom a biztonság kedvéért. A kis dolog korrektül eddig is odament. Na jó, nem nagyképűsködöm, egy-két kivétel azért volt. Sőt! Az első héten két éjszaka a nagydolog is megvolt, de a másodiknál már figyeltem, hogy a csomag a bejárati ajtó elé kerüljön közvetlen. Esküszöm boldog volt a gazdim! Mert, ha már megtörtént a nagydolog, akkor az jelent valami tudatosságot tőlem, hogy az a bejárati ajtónál történt. Azért nehogy már azt mondja rám a gazdi, hogy nem viselem a szívemen a családi tisztaságot!

Makacs vagyok: A gyere ide és ül már az első héten precízen ment. És azóta is. De nehogy már mindig a gazdi vigye a puskát, van bennem büszkeség, azért ezt velem is meg kellene beszélnie. Nem? Ezért néha tojok a fejére..

Sétáláskor néha húzom őt, aztán meg nem megyek: de szépen szokjuk egymást. Meg a földről is a számba veszek mindent. Látom, ettől az infarktus kerülgeti. A fújjt és a nem szabadot már kivűlről betéve tudom. Ez sosem unja meg? De nem baj, hagy mondja!

Itthoni bútorrágás: eddig még hagytam a gazdit abban a tudatban, hogy jó kutya vagyok. De mivel vett nekem játékokat, meg finom rágcsálni valót is ad, azzal jelenleg elvagyok. Nem mondom, az első héten míg nem istertem meg a lakásomat rendesen, addig az összes növényt tüzetesen átvizsgátam. De sok cécó van vele, meg a gazdi hülyeségeit is végig kellett hallgatnom, hát inkább hagyom az egészet. De az biztos, hogy nem végeztem félmunkát a növényzetben. Úgy gondolom, most már nagyjából készen vannak a növények. Aztán amikor a gazdi nem figyel oda, akkor a papucsokat is ellopom, volt már úgy, hogy egyszerre mind a kettőt és elrohanok vele a legtávolabbi sarokba. Vagy a fekvőhelyemre, de ott hamarabb megtalálnak. Én meg a biztosra megyek, az is jelent plusz fél perc rágást, amíg megtalál.

Végülis, úgy mindent összevetve meg lehet találni a gazdival az összhangot: azért persze a közeljövőben is mindent megfogok tenni, hogy romboljam a családi összhangot, ezt megígérem! Szevasztok gazdik! Öcsi

5820. Vigyorex6 (válaszként erre: 5819. - LadyGirbal)
2012. aug. 1. 08:55

Szia!

Magyarázd el neki, hogy kényes a gyomra, össze-vissza hány napokig, és nem szeretnéd megvárni, míg az állatorvoshoz kell vele rohanni, mert beszed egy jó kis hasmenést is.


Hányás olyan esetekben amikor nincs megtömve:

- az én kutyámnál ha valamelyik többet hányt életében, akkor az festi magát. Próbáltam a prémium tápon kívül (ami nem tartalmaz csirkét), konzervet adni neki, hogy kedvezzek neki, de be kellett látnom, hogy a konzerv ahogy leér, úgy jön ki. Azt is megpróbáltam, hogy keverem a kettőt, de az eredmény az lett, hogy a száraz kaja is visszajött. Mikor már csak szárazat evett, akkor is jöttek a vukkok, de mondjuk nem 35X naponta, "csak" 20X. Rengetegszer, csak savat hányt, vagy egyszerűen vissza bukta a tiszta vizet. Kipróbáltunk már mindenfélét az állatorvos tanácsára, mert a napunk abból állt, hogy mentünk a kutya után, és mindenhol a hányásait takarítottuk.

Aztán mostanra van egy olyan kutyám, akinél már csoda számba megy a hányás, mert rájöttünk, hogy minden reggel adni kell neki néhány kenyérkockát, ami felszívja a savat, és utána jöhet a száraztáp.

5819. LadyGirbal (válaszként erre: 5817. - 4c35511f0b)
2012. júl. 31. 18:53

Ha az olyan egyszerű lenne.:( Sajnos ő nem érti meg, hogy nem parasztkutya akinek mindent lehet, hónapokba telt mire eljutottam vele odáig, hogy fűszereset, csirkét, krumplit ne kapjon.

Volt valakinek hasonló csatája? Én lassan kezdek belefáradni az állandó vitázásba, hogy hogyan neveljem/etessem a kutyát...:S Annyira bosszant, de nem tudom már neki hogy magyarázni.

5818. ancsix
2012. júl. 31. 15:49
Pontosan.
5817. 4c35511f0b (válaszként erre: 5816. - LadyGirbal)
2012. júl. 31. 12:44
Ne engedd, hogy "anyós tömje mindennel" , így első körben :)
2012. júl. 31. 11:26

Sziasztok!:)

Olyan kérdésem lenne, hogy ti mit csináltok az állandó hányás ellen? Itthon már csak ritkán csinálja, de ha lemegyünk vidékre a párom szüleihez, egyáltalán nem hajlandó enni, mert az anyósom az asztalról tömi mindennel, és egész nap szalad-hány-szalad-hány, nem tudom mit csináljak már vele. A doki azt mondta, hogy ilyen fajta, és figyeljek rá, de van, hogy semmi nem marad meg benne napokig még amikor hazajövünk sem. Szerintetek mit tudok csinálni?

(Egyébként semmi baja nincsen ezen kívül, kergeti a csirkéket, játszik a többi kutyussal, cicákat hajkurászik, tündéri, csak ne látogatná ilyen gyakran a "boa" :()

Előre is köszönöm ha valaki tud nekünk segíteni...:)

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook