Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
5815. Vigyorex6 (válaszként erre: 5814. - Thomas74)
2012. júl. 29. 09:10

Szia!

Nem baj, ha még nem áll a füle.

Első számú szabály, hogy egy kutya ha pici, ha nagy, ha benti, ha kinti, tiszta, friss víz mindig legyen előtte.

5814. Thomas74
2012. júl. 29. 08:40
Sziasztok!Milyen korban kell felálnia a fűlűknek a francia bulldogoknak?Az enyém 9 hetes már,és ugy látom mások képein,hogy már 6 hetesen is áll elég soknak.A vizet állandoan elötte haggyam vagy csak etetésnél?Rengeteget pisil,és van,hogy 5 percenként keveseket.
5813. 4c35511f0b (válaszként erre: 5806. - Kulcsár Csabáné)
2012. júl. 25. 11:21
OK,mindenre feleltem:))
5812. PártosJ (válaszként erre: 5810. - Kulcsár Csabáné)
2012. júl. 25. 09:13

Szia!

Igen megnéztem Lizikét nagyon édes, épp ma reggel gondoltam, hogy még mennyi minden jó dolgot írhattam volna róluk és néhány teendőt is elfelejtettem leírni...:)

Minde jót kívánok.

5811. Rudibaba (válaszként erre: 5799. - Kulcsár Csabáné)
2012. júl. 24. 22:23
szia! nálunk is ez volt nemrég, itt kaptam a tippet, hogy sudocremmel kenjem a szokásos tisztítás után..pár nap alatt teljesen elmúlt!ne izgulj!
5810. Kulcsár Csabáné (válaszként erre: 5807. - PártosJ)
2012. júl. 24. 21:24
Köszönöm hogy ilyen gyorsan válaszoltál igyekszem hejrehozni a hibám mert tényleg nagyon szeretem ezt a kis röfögő malacot, van fenn kép Lizikémről. Nagyon édesek a tieid is meg néztem a képeket. mégegyszer köszi mindent.
2012. júl. 24. 21:20

Szia PártosJ!


Tökéletesen egyet értek veled, nekem soha nem volt bulldogom, de másfajta kutyánk igen tacsi, roti, törpe snózer az még most is meg van de ő már l3 éves /8 hetesen nőknapjára kaptam / de ezt a szeretetet, ragaszkodást, mindig azt keresi hol vagyunk és csak ott van, oda fekszik a lábamhoz de úgy hogy a kis feje a lábamon van és akkor horkol. Igaz hogy a többi nem is volt szoba kutya, csak egy pincsink, de amit tőlle kapunk azt nem lehet elmondani. Tényleg nagyon lelki szegények lettünk volna ha nem vesszük meg Lizikét. Csak akkor vegyen valaki bulldogot ha van rá ideje ha nincs akkor felejtse el.Imádom mikor röfög, meg dünnyög jaj egyszerüen megeszem. Nézzétek meg van fent képünk . Most is itt fekszik a lábamnál, ilyenkor ő már nagyon álmos. Este kilenc féltíz és mehetünk aludni ez mindne este így van. Ezt megszokta és jön velem a párnájára. Bocsika hogy ennyit áradoztam az én drágámról, csak most egy kicsit idegesít a ránc a kis pofiján hogy nem vettem észre és felcsípte a könny, igyekszem kenegetni és törölgetni. Én sem adnám oda a világ minden kincséért sem.

5808. PártosJ (válaszként erre: 5801. - Xandeekaa)
2012. júl. 24. 11:04

Szia!

Nekem kettő malacom van, mindkettő eléggé más habitusu, de egyszerűen imádni valók, nekem a nagyfiam mellett ők a mindeneim. Szerintem minden kutyával, állattal van valamilyen jellegű "gond", ha úgy fogod fel, úgy látszik az ismerősöd csak ezeket látja a kutyájában, nekem a kutyák körüli teendők, problémának tűnő dolgok nem számítanak amellett, hogy mi az amit kapok tőlük, a feltétlen szeretet, ragaszkodás, az öröm amikor haza érek, Liza pl. otthon egész nap el sem mozdul mellőlem, mindig a lábamnál van.

Hát igen valóban többet kell takarítani, olyan hogy soha sehol ne legyen egy fikarcnyi szőr olyan pl nálam nincs. Igen az enyimek pl nem esznek/ehetnek szárnyast, de ez nem csak a franciáknál gond hanem egyre több fajtánál, de erre is több megoldás van, vannak száraz tápban és konzerv tápban is teljesen szárnyashústól mentesek, és főzni is lehet nekik, nálam ez vált be leginkább, ami heti 2-3 órát vesz el. És naponta többször sétáltatni is kell, vagy/és a kertes házban biztosítani a szabadon ki-be szaladgálást a kert és a ház között. Kint nem lehet őket tartani.

Ezek a kuttyok (is) nagyon igénylik a törődést, figyelmet, gondoskodást.

Ha vágysz egy ragaszkodó társra egy családtagra akkor tőlük különösen megkaphatod ezt, bár szerintem ez alapvetően nem fajta kérdése, de valóban áldozatokkal is jár a dolog.

Célszerű mielőtt elkötelezed magad végig gondolni, hogy kb. 10-12 évre tudod-e valóban vállalni időben, anyagiakban.

Én semmilyen okból nem válnék meg tőlük az tuti.

5807. PártosJ (válaszként erre: 5799. - Kulcsár Csabáné)
2012. júl. 24. 10:36

Szia!

Anton macimnak is volt ilyen és a bórvizes törlés után szudokrémmel kentem be a redőket fültisztító segítségével naponta, pár nap alatt rendbe jött.

Szegénykém nagyon hunyorgott a "kezelés alatt", biztosan nagyon érzékeny volt és fájt is neki, de szerencsére Anton minden macerát jól tűr, nem úgy mint Liza.

Remélem nálatok is beválik.

2012. júl. 24. 10:26
Szia Zsó001 ! Irtam neked privát üzenetet, mert egy hónap külömbség van a két gyerek között és egy pár tanácsot kértam, ha olvasod a levelem kérlek válaszolj mert már holnaptól nem leszünk gépközelben kb vagy 2 hétig. várnám a válaszod. köszike. kutyulimutyuli,
5805. 4c35511f0b (válaszként erre: 5802. - Xandeekaa)
2012. júl. 23. 20:41
Ez igaz, de minden kutya,amelyiknek "nyomi" a feje ilyen, vegyen agarat ha futni akar vagy vizslát :)
5804. 4c35511f0b (válaszként erre: 5801. - Xandeekaa)
2012. júl. 23. 20:40

Az én bulldim 9 hónapos makk egészséges, semmire nem allergiás, csillog a szőre, eleven kis izom golyó :)

Prémium tápot kap és megbízható tenyésztőtől vettem a vásálás előtt hónapokig keresgéltünk, nem az első helyről hoztuk el a legolcsóbbet. Ismerjük a kutya szüleit, tudunk mindent a nagyszülőkről stb. is. Természetesen a pakliban benne van így is kialakulhat valami, de nem gondolom több,mint más kutyánál, mindnél van valami pl.:rottweiler- hajlamos diszpláziára, shar pei: redőit kell különös figyelemmel kezelni/ápolni... stb.

Szőr: furminátorral át van fésülve és semmi szőr nincs a lakásban.

Az meg hogy sokat kell vele foglalkozni...hát...aki nem akar a kutyájával sokat foglalkozni az ne is vegyen, ez nem bulldog kérdés ;)

5803. Thomas74
2012. júl. 23. 20:24
Sziasztok!A francia bulldogoknak hány hetes/hónapos koruktól kell,hogy felálljon a fűlűk?Az enyém 8 hetes.Mit lehet csinálni vele,hogy felálljon neki?Válaszotokat elöre is köszönöm!!!
5802. xandeekaa
2012. júl. 23. 18:14
Ja és hogy nem bírják a meleget, a hosszú sétákat...stb
5801. xandeekaa
2012. júl. 23. 18:06
sziasztok! Francia bulldogot szeretnék, és megkérdeztem az egyik ismerősömet,neki van,de ő csak rosszat mondott róla: tiszta szőr mindig minden, érzékeny egy csomó mindenre, nem ehet akármit, allergiás lehet egy csomó mindenre, nagyon sokat kell vele foglalkozni...stb Mondanátok egy pár szót ti is? Mi a tapasztalatotok?
2012. júl. 23. 16:05
ja most látom hogy a régi jelszavammal nem tudtam bejelentkezni és új jelszavam lett. A régi a kutyulimutyuli volt és most a kulcsár csabáné jött be. nem tudom miért nem tudok bejelentkezni a jelszavammal.
2012. júl. 23. 15:50
Puszi mindőtöknek! már rég volt kérdésem de most nagyon sürgős lenne, képzeljétek ez a kis gyagyásom nem engedi hogy a kis pofáját áttörölgessem mikor a könnye kicsorog és ma vettem észre, hogy a nagy szeretet mellett felcsípte a könny a kis bőrét és piros, lemostam borvízzel és bekentem vazelinnen mit tegyek még? segítsetek a mielőbbi válasszal , köszike minőtöknek és jó egészséget.
5798. Encsi05 (válaszként erre: 5789. - Vigyorex6)
2012. júl. 23. 08:16
és amúgy mennyi oltást is kapnak összesen?:$
5797. Encsi05
2012. júl. 21. 13:51
köszi, igen én is így gondoltam :) csak 1-2 ismerősöm meg azt mondta hogy majd féltékeny lesz meg depis.. de sztem is amíg még kisebb addig még könnyebb hozzászoktatni :)
5796. wicky85 (válaszként erre: 5795. - Encsi05)
2012. júl. 21. 12:43
Szia! Szerintem bármikor vihetsz mellé játszótársat, de szerintem az a jó, ha minél fiatalabban, mert akkor azt szokja meg, hogy ketten vannak. Minél később viszed haza a másik az első annál jobban megszokja, hogy csak ő van.
5795. Encsi05
2012. júl. 21. 12:13
köszi szépen :) imádnivaló kis dög :) hát igen az ártatlanság annyira nem jellemző rá, igazi kis rosszaság.. :) szeretnénk neki egy kis barátnőt hogy ne legyen egyedül mikor mi dolgozunk.. mit gondoltok mennyi idős legyen amikor hozzuk neki? csak azért hogy nehogy úgy érezze hogy már nem szeretjük annyira ha esetleg picit kevesebb figyelem szorul rá.. ha értitek mire gondolok :)
5794. Vigyorex6 (válaszként erre: 5792. - Encsi05)
2012. júl. 20. 20:13
Igazi cukiság! :o) Olyan hamar megnőnek ... :) :(
5793. Gáspi (válaszként erre: 5792. - Encsi05)
2012. júl. 20. 19:35
Nagyon aranyos! Az ártatlan pofi gondolom csak álca! :0)
5792. Encsi05
2012. júl. 20. 18:38
köszike :) raktam fel pár képet :)
5791. Vigyorex6 (válaszként erre: 5790. - Encsi05)
2012. júl. 20. 11:49

Szívesen megnézném a kis bulldózert! :)


Itt az etetési útmutató:

[link]

5790. Encsi05
2012. júl. 20. 11:41

köszi szépen a válaszokat:)

a select gold tápot ajánlotta nekünk is de én arról nem hallottam olyan jókat ezért döntöttünk az orijen mellett

kimérve szoktam venni, szal nem tudom mi van a zacskóján, de akinél szoktam venni ő mondta a 12-15 dkg-t, mivel elég hiperaktív a frenky kaphat 15-t is:)

a kaki dolog meg aamint leírtam helyre is jött:D

amúgy 7 hetes kora óta van nálunk szal a környezetet már megszokta sztem:)

ha esetleg érdekel vkit rakok fel róla 1-2 képet:)

5789. Vigyorex6 (válaszként erre: 5787. - Encsi05)
2012. júl. 20. 09:25

Szia!

Kérj a táphoz mérőpoharat, vagy nézd meg a zacsin. Arra nem lehet adni, hogy enne még, mert a legtöbben zabagépek, és egy lovaskocsit is behabzsolnának lovastól. :/ + arra sem, hogy kevésnek tűnik, mert azért a minőségi tápot elég ütős cuccok.

Mióta van nálatok a kutyi? Csak mert ők nem csak a tápváltástól, hanem még környezetváltástól is produkálhatnak laza székletet. Bár sztem ha nem hasmenés, akkor nem gond, és beáll majd.

Ha egy híján megvan minden oltása, akkor vinném helyedben kutyák közé. De sztem a dokidat is kérdezd meg.

5788. Rudibaba
2012. júl. 20. 07:44

szia!

gratulálok:)

sztem célszerű azt a tápot adnod neki, amit a tenyésztő mondott, mikor elhoztátok..nálunk a párom nem bírta megjegyezni a kaja nevét(select gold) és mást vettünk, és hígabb volt a kaki, de rizzsel helyrejött..sztem a 15 dkg az sok..az enyém 1,5 éves és kb 21-22 dkg-ot eszik..a zacsin nézd meg az adagolást

5787. Encsi05
2012. júl. 18. 13:34

sziasztok!

nekünk egy 11 hetes kan kis kutyusunk van, Frenky:)

a kérdésem az lenne hogy mi a véleményetek az orijen puppy tápról? eteti valamelyikőtök ezzel a kutyusát? mennyit kéne adnom neki naponta?a táp boltos faszi azt mondta 15dkg-t adjunk neki naponta de nekem ez egy kicsit kevésnek tűnik és a kis dömper is enne még:)

a másik kérdésem az lenne hogy az vajon mitől lehet hogymióta nálunk van még egyszer se volt teljesen szilárd a kakija, mindig egy kicsit hígabb..az állatorvos ajánlotta a rizses diétát, az nem jött be, utána adott agroferm pet-et, ez kicsit javított a helyzeten de még mindig nem az igazi..valakinek valami ötlet?

ja még egy valami, mikortól találkozhat más kutyusokkal? rokonoméknak van 3 francia bulldogjuk és szeretném ha mártalálkozhatnának:)

köszi előre is a válaszokat:)

5786. Vigyorex6 (válaszként erre: 5785. - Dömperke)
2012. júl. 4. 07:38

Akkor lehet, hogy az övé is ettől volt.

Én nem olvastam soha utána (csak itt találkoztam magával a Harder-mirigy elnevezéssel), és néztem róla képeket. Akkor jöttem rá, hogy ez volt nálunk is. De biztos voltam benne, hogy az erőlködéstől jött ki, mert mindig ráncigálós "buli" után történt.

Ha egyéb probléma nincs, akkor megvan az esély, hogy ne találkozzatok vele többet, mert nálunk nagyjából 1 éve nem jött ki.

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook