Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fordult már valaki panasszal az Ombudsmanhoz? fórum

Fordult már valaki panasszal az Ombudsmanhoz? (beszélgetős fórum)

2011. okt. 13. 07:58
én egyszer fordultam hozzá, érdemi választ nem kaptam, de továbbirányított egy másik szervezethez, ahonnan azt írták vissza, hogy ezzel a problémával forduljak az ombudsmanhoz :(((
2011. okt. 12. 20:20
Gyors statisztika, eddig mindenkinek segített, aki hozzá fordult. Reménykedek...
7. Kis Cidri (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2011. okt. 12. 20:04
Köszi a választ, remélem az én ügyemet is kivizsgálják majd.
6. trapiti (válaszként erre: 5. - Kis Cidri)
2011. okt. 12. 20:01

Akkor tedd ezt, nálunk is így kezdődött és valóban utána is jártak a dolgoknak.

Nekem az volt a problémám, hogy örökbefogadott kislányomat csak emiatt a tény miatt a védőnő veszélyeztetettként tartotta nyilván, sőt a kartonján nagy piros betűkkel állt: örökbefogadott, még felkiáltójel is volt. Mivel sem a gyerekorvossal, sem a védőnővel, sem a vezetővédőnővel, sem a rendelőintézet igazgató főorvosával nem tudtam megértetni hogy ezt így nem lehet, felkerestem az adatvédelmi biztost. Kb. három hét múlva kiderült, hogy vizsgálatot indítottak a rendelőben, kötelezték a védőnőt az adatok törlésére, új karton kiállítására, ill. kiadtak egy állásfoglalást azzal kapcsolatban, hogy kik és hogyan - vagyis leginkább hogy kik és hogyan nem - tarthatják nyilván bárkiről ezt az adatot.

2011. okt. 12. 19:53
Nekem a panaszom igen összetett és első körben én is az adatvédelmi biztoshoz fordultam. Azt tanácsolta, hogy írjam le neki az egész ügyet és ő majd továbbítja a megfelelő helyre.
4. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Kis Cidri)
2011. okt. 12. 19:46

de melyikhez?


az oktatási jogok biztosához?

3. trapiti (válaszként erre: 1. - Kis Cidri)
2011. okt. 12. 19:43
Az adatvédelmi biztoshoz két és fél évvel ezelőtt. Nagyon kedvesek, segítőkészek voltak és eredménye is volt.
2011. okt. 12. 19:34
Senki???
2011. okt. 12. 19:19
Érdeklődni szeretnék, hogy valaki fordult-e már az Ombudsmanhoz panasszal és milyen sikerrel járt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook