Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3, 5 éves lányom nagyon keveset eszik. Van valakinek ötlete? Esetleg másnál is előfordult ez? fórum

3, 5 éves lányom nagyon keveset eszik. Van valakinek ötlete? Esetleg másnál is előfordult ez? (beszélgetős fórum)


1 2
47. Guruljka (válaszként erre: 1. - Driennke83)
2014. máj. 30. 22:55

Látom, közel három éve forgott ez a téma.


Engem annak idején rossz evőnek tartott az anyám. Nem vette észre, hogy gyengeségről szó sincs, mert nehezen bírt lefogni, ha a számba akart erőltetni egy falatot.

Nekem még a mai napig is horror az emléke is.


Szerintem egy egészséges gyerek nem rossz evő, csak a szülő tartja annak!

Eszik, amennyi jól esik neki. Három évesen, ha van a háznál étel, nem fog koplalni, higgyétek el!

2011. júl. 11. 11:19
Nálunk a hétvéi kaja, üres fehér friss kenyér, de azt miden étkezésre egy nagy karéjjal.:)
45. 504d3546bf (válaszként erre: 44. - 474687f420)
2011. júl. 8. 21:59
Ezert jo a gyumolcs, nyers zoldseg.
44. 474687f420 (válaszként erre: 43. - 504d3546bf)
2011. júl. 8. 18:30
A régi szép idők, amikor kihúztuk a répát, megmostuk a kerti csapnál és már ettük is, és nem is keveset!Én nagyon vékony voltam mindig és nem akarom, ő azért mégis csak fiú, ő ne legyen az.Most még nem vékony, nem is kövér, olyan átlag.Így próbálom a kedvenceit főzni, azt azért megeszi, egyébként mindent megeszik és szeret is enni, de most nem.Bár most én sem kívánom
2011. júl. 8. 13:08

Az enyem sem igazan eszik fot kajat, puliszkat kiveve.Viszont allandoan kiabalnom kell , hogy ne cibalja ki a sarga repam , ha igy folytatja leszureteli szuret elott:)) Nagyon sok gyumolcsot

eszik.

tallan ezt kilehet probalni: viragport, mezet , vizet es citrom levet (vagy alma ecetet, ha nincs citrom) osszerazni egy uvegbe.Udito, termesztes anyagok vanak benne, es a viragpior etvagy gerjeszto, de ha nem jon etvagy akor is van a gyerekben vallami.Vigyazat csak delelot hasznalhato , ha nem akarjuk ejszakai valtasba is kuldeni a gyereket.

2011. júl. 8. 12:55
Csak nem rontottuk el őket, ha máshol esznek!Most az a heppje, hogy nem eszik főtt kaját, vagy ha igen, keveset.De nem is csodálom a melegben.Ma is ezt a gyorstésztát vetetett velem, azt megeszi.Pedig nem dícsérem magam de jól főzők, elég fűszeresen és finoman.De ő most nem kívánja, inkáébb megeszik naponta nemtudom hány kiflit bagettet vagy zsömit.De legalább eszik.Szarul esik néha, de nemtudok mit csinálni.Ez van, nekem mindegy hogy mit csak lássam hogy eszik és nem erőltetek, mert én sem akarom hogy hányjon.
41. driennke83 (válaszként erre: 38. - 474687f420)
2011. júl. 8. 08:24
Hát nálunk is ez van, hogy a szobájában eszik a tv előtt, én is tudom, hogy nem jó, de legalább eszik. Egyébként az apja szerint a héten igen jól evett, persze önmagához képest. A bölcsiben, étteremben ő is szépen leül és eszik, nem futkos, úgyhogy tlaán mégsem rontottuk el annyira, nem:)? és tényleg az a fontos, hogy egyen.
2011. júl. 7. 19:20
A hugom gyerek koraban (igaz nagyobb volt) csak a hus levest ette meg vasarnap delbe.De hatalmas adagot.Anyu raeroltette a krumplit is , mondvan, egyen kevesebbet levesbol , hogy tudjon azt is eni.A hugom engedet es evet.Masnap a korhazba volt sargasagal.
2011. júl. 7. 18:10
Valahol olvastam hogy a gyerekek nem mindig úgy esznek, hogy monjuk főétel és köret, hanem gyakran csak az egyiket kívánják és nem kell erőltetni olyankor a másikat.Azóta nem szoktam.Viszont volt hogy az oviban rántott sajt volt és csak akkor kaphatott mégegyett, ha megette a rizst is.Ezért ő összesen 3 tányérral evett meg.Este ki is jött!Én ezért nem erőltetem
2011. júl. 7. 18:06
Nekem 5 éves és nálunk olyan volt hogy egy hétig evett rendesen, egy hétig szinte semmit.Az oviban 2-3 adagot eszik most már mindenből és itthon is az az első hogy kérek enni.Nekem amikor el voltam keseredve mindegy volt már hogy mit eszik vettem olyan édességeket, ami laktat:túrórudi, krémtúró, kekszek, ilyesmi.Nyáron mi is kevesebbet eszünk. A paradicsom egészséges.Nemrég skarlátos volt és 3 napig szinte csak dinnyét evett meg kekszeket.Igaz a mandulája mint a kő, ezért nem is erőltettem.Régen már volt, hogy sírtam magamban, hogy nem eszik 1 órát könyörögtem hogy egyen, ő nem.És amikor abbahagytam 5 perc nem telt bele és jött, hogy anya mostmár ehetek?!Ma már nem erőltetem. Szólok, hogy ha éhes vagy szólj.Ő ezt teszi.Igaz Tv előtt eszik sokszor, de legalább eszik, nem szalad befelé játszani, meg mesét nézni, aztán 1 óra múlva minden kínja van.Úgyhogy nálunk sajnos a rossz nevelés vált be mert tudom, hogy nem jó hogy nem mindig az asztalnál eszik.Viszont annyira nem üt ki mert az étteremben is meg tud ülni.Légy türelmes ez is csak egy korszak.
37. titati (válaszként erre: 26. - Driennke83)
2011. júl. 7. 16:32

Értelek!


akkor valószínüleg ösztönösen kívánja a paradicsomot ami kicsit lazít. És próbálj sok őszibarackot adni neki, az is segíthet.


Ha a karamellás részről nem tudtok lemondani (a szorulás miatt), akkor próbáld csökkenteni az adagját 2,5-ről 1,5-max 2decire. az is sokat segíthet az étvágyán...hogy kevesebbet visz be az édes "lötyiből".

36. 65b16b95ab (válaszként erre: 35. - Driennke83)
2011. júl. 7. 16:28
Hmmmm, engem kimondottan tiltottak a tejtől.
35. driennke83 (válaszként erre: 34. - 65b16b95ab)
2011. júl. 7. 15:01
Nálunk 9 hónapos volt, amikor már nem akart szopizni, de egyáltalán nem. Nagyon rossz volt, de nem tudtam mit csinálni. Vettem neki tápszert, meg tejpépet meg ilyeneket, de semmi. Már nagyon kétségbe voltam esve ezért elvittem az orvoshoz, aki tényleg gyerekorvos és nagyon jó a szakmájában, hogy most mi legyen, éhen fog halni a lányom. (Hozzáteszem a lefejt tejet sem ette meg)Megkérdezte a doktornő, hogy eszik-e már rendes joghurtot pudingot, sajtot, mondtam, hogy igen, azt mondta, akkor vegyek neki rendes zacskós tejet és azt kaphatja cukrosan, kakaóval vagy macikávéval. És azóta is a kedvence a tej, minden formában.:)Ja, és semmi baja nincs neki.
34. 65b16b95ab (válaszként erre: 32. - Driennke83)
2011. júl. 7. 14:13
Nekem sem akarta, kizárólag kakaóval hajlandó elfogyasztani. Viszont most elbizonytalanodtam... egyáltalán kell-e neki a tápszer? Nemsokára megyünk a szokásos ellenőrzésre, majd beszélek a védőnővel.
33. driennke83 (válaszként erre: 30. - 504d3546bf)
2011. júl. 7. 13:23
Persze, hogy érdekel, sőt köszönöm a tanácsot. Az aludtej nem hiszem, hogy bejönne, mert sem joghurtot, sem tejfölt nem eszi meg, de a mézes tejet kipóbáljuk.
32. driennke83 (válaszként erre: 28. - 65b16b95ab)
2011. júl. 7. 13:21
Niki a tápszert sem itta meg, ez sem tetszett neki sajnos.
31. 65b16b95ab (válaszként erre: 29. - Scorpiolady)
2011. júl. 7. 10:48
Ez érdekes. Nekem pont azt mondta a védőnő, hogy adjak tápszert neki, mert korán abba hagyta a szopizást. Most is kap tápszert reggel, meg este. Lehet, hogy az telíti el és nem akar enni? Viszont éhes, mert kér enni... akkor talán a pociját bántja?
30. 504d3546bf (válaszként erre: 26. - Driennke83)
2011. júl. 7. 10:44
Ha erdekel amit irok:neunk is volt ilyen gond, de meg egesz pici koraban.Azotta mezzel edsitjuk a tejet.Az aludt tej is jo az ilyen problemakra.
29. scorpiolady (válaszként erre: 28. - 65b16b95ab)
2011. júl. 7. 10:43

Az is nagyon laktató, hisz ez is a célja. Az én kisebbik fiam akkor kezdett el jól enni, amikor abbahagytuk a tápszert, ez volt egy éves korában, és most tizenöt hónapos és azóta több mint egy kilót hízott, addig meg volt hogy fogyott is nem hogy hízott volna.

Nagyobbik fiam 3 és fél éves és ő is vékonyka 100cm és 14kg, ebéd nála sem mindig megy, de reggeli vacsi, az igen, meg napközben sok gyümölcs.

28. 65b16b95ab (válaszként erre: 26. - Driennke83)
2011. júl. 7. 10:33
Tej helyett nem próbáltátok azt, ami tápszer után van, két éves kortól is lehet kapni, junior gyerekital vagy vmi ilyesmi a neve?
27. driennke83 (válaszként erre: 23. - L.Niki18)
2011. júl. 7. 10:27
Köszönöm,fogok venni, már csak azért is, mert mindig minden a torkára megy.
26. driennke83 (válaszként erre: 20. - Titati)
2011. júl. 7. 10:26
Sajnos nem adhatok neki sima tejet, mert szorulásos és orvosi javaslatra kezdtünk bele a karamellás tejbe és azóta rendben van a kaki. Én is próbáltam visszaállni a rendes tejre, de amint csak azt kapott máris újból szorulása lett.
2011. júl. 7. 10:02
Én sem sima vízzel itatom, hanem babateával. Lehet, hogy én is megpróbálom néhány napig a sima vizet.
24. 65b16b95ab (válaszként erre: 22. - Solmyr)
2011. júl. 7. 10:00

Volt, hogy anyósom kérdezte, hogy otthon eszik a gyerek? LEmegy hozzá, ott meg tömi magát, de úgy, hogy itthon is evett előtte...

Sokszor azt gondoltam, hogy nem készítek elég finom kaját, azért nem eszik. Nem mindig tudok kiigazodni rajta :DDDDDD

23. L.Niki18 (válaszként erre: 21. - Driennke83)
2011. júl. 7. 09:50
Vény nélkül kapható! Mert ez nem gyógyszer! Gyógyszertárakban és Bioboltokban lehet kapni. Piacon, és ilyen jellegű helyeken ne vegyél ilyet, mert hamisítják is. Persze nem ártalmas, csak az nem használ semmit. Kb. 2500 Ft gyógyszertárakban!
22. solmyr (válaszként erre: 16. - 65b16b95ab)
2011. júl. 7. 09:30

Ugyan ez volt nálunk is. :)


Csak lestem, hogy a gyerek a maminál (az anyukám) mennyit eszik, hogy szinte mindig kér repetát, pedig előtte otthon alig evett nekem vmit. És annyira azért nem főzök rosszul. :)


Ha többen ettünk egyszerre akkor ő is többet evet + az oviban is mondja az óvónő, hogy sokszor repetázik.


És tényleg, meleg van, ilyenkor mi se kívánjuk annyira a sok kaját.

21. driennke83 (válaszként erre: 14. - L.Niki18)
2011. júl. 7. 09:22
És ezt az ezüst kolloidot receptre lehet kapni vagy anélkül is?
20. titati (válaszként erre: 11. - Driennke83)
2011. júl. 7. 09:19

A reggeli 2,5dl karamellás tej után ne csodálkozz, ha legalább délig semmit nem kíván. Az nagyon kibéleli a pocakját.

A napi fél liter karamellásban annyi kalória van, hogy bőven elég neki a gyümölcs meg a paradicsom amiket írtál, hogy eszik.


Próbálj sima tejet adni neki, és meglátod, megjön az étvágya.

2011. júl. 7. 09:19
Nallunk sok fug attol is hogy mennyit mozog.Es pl ha bolti dolgokat kap keksz, napoly szelet , felvagot vagy barmilyen bolti hus felek par napon belul szinte teljesen elmegy az etvagya.
2011. júl. 7. 09:17
Majd még visszajövök. Most megyünk a boltba. Sziasztok!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook