Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Folyton melegkiütéstől szenvedek, ha napsugárzás ér. Lehet ez ellen valamit tenni? fórum

Folyton melegkiütéstől szenvedek, ha napsugárzás ér. Lehet ez ellen valamit tenni? (tudásbázis kérdés)


10. abeni
2015. aug. 10. 07:38

Próbáljátok a tejtermékeket kerülni.

Ezt egy homeopátiás doktornő tanácsolta. A tej, tejtermék felerősíti az allergiát.

Fiamnak évekig a napfény hatására apró hólyagok voltak a fülein, de mióta kerüli a tejet nincsenek hólyagok.

9. Channa* (válaszként erre: 8. - Ec7efbffe4)
2015. aug. 9. 17:56

Tudom! Én is így vagyok vele.

Most kb. 2 hónapja jött elő az allergiám és azóta már egy kis naptól is kijön újra. Én is kenegetem, de csak arra jó, hogy nem vakarom szét magam. Persze csak akkor ha időben bekenem magam...

8. ec7efbffe4 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2015. aug. 9. 17:40
Igazán semmi sem használ,aloé-val kenegetem,talán egy kicsit enyhíti.
2015. aug. 9. 14:40

Szerintem ebből nem lehet meggyógyulni, ahogy a többi allergiából sem. Ezzel meg kell tanulni együtt élni.

Ha nekem kijön egyszer, akkor utána egész nyáron szenvedek tőle.

6. ec7efbffe4 (válaszként erre: 1. - 7e71008a3d)
2015. aug. 9. 14:25
Nekem minden nyáron így kezdődik,azután,ha már elég jó színe van a karomnak,akkor már nem jelentkeznek a kiütések,viszont ezt csak egy-két éve tapasztalom,eddig kutya bajom nem volt a naptól
2015. aug. 9. 13:45

Régebben én is sznvedtem tőle, a naptej sem segített. Aztán egyszer csak magától eltűnt....


A lányom most szenvedett tőle. Neki segített a naptej: a kezdetektől mindig vigyáztunk rá, hogy csak naptejjel mehetett napra, és próbáltunk minél tőbb időt tölteni a napon. Egy hónap alatt megszokta a bőre, ma már naptej sem kell neki. Pedig Finnországbn éltünk, szinte fény nélkül. Most pedig a horvát és a magyar kánikulát is tökéletesen elviseli.

4. anya4005 (válaszként erre: 1. - 7e71008a3d)
2015. aug. 9. 13:27

Bár nekem apró piros pöttyök formájában jelentkezett a napallergiám,tehát nem biztos,hogy ugyanaz a probléma,de :

Minden télen hetente vagy 2 hetente szoliba járok. Egyszer 6 perc. Nekem bevált. Persze,eleinte teli lettem pöttyökkel attól is,de aztán "megszokta" a bőröm.

2015. aug. 9. 13:18

Nincs mit tenni ellene.

Én nem vagyok hófehér bőrű és mégis napallergiás vagyok. A bőrgyógyász csak annyit tud mondani, hogy mindig kenjük magunkat naptejjel. Ha te bírod, akkor ez megoldás lehet.

Sajnos én allergiás vagyok a napozószerekre is, így a kiütéseket kell elviselnem. Nekem nem is múlik el ilyen hamar...

2015. aug. 9. 13:01

ez a meleg allergia.

Az érzékeny bőr így reagál. Azaz: foltok jelennek meg.

Menj el a bőrgyógyászatra.

2015. aug. 9. 12:54
Nagyon fehér bőrű vagyok, jó ideje nem is napoztam, mostanában kezdtem el. Magas faktorú napvédő termékeket használok, leégésem nem is volt, de a felkaromon folyamatosan melegkiütlés (vagy napkiütés?) miatt kisebb-nagyobb foltok jellennek meg. Rondák, de 1 éjszaka alatt elmúlnak, nem is fájnak, csak kicsit viszketnek... Szóval nem leégés. Mit lehet ez ellen tenni? Meg fogja a bőröm szokni a napot? Szeretnék kicsi színt... Nem nagyon, csak hogy egészségesebbbnek hasson a kinézetem. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook