Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Folyton betegek a gyerekek!SEGÍTSETEK! fórum

Folyton betegek a gyerekek!SEGÍTSETEK! (beszélgetős fórum)


1 2
31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 30. - Aeb0378846)
2012. okt. 16. 07:50
Az a baj, ma már a bacik megszokták a sok herkentyűt. Ma havi 10000-ért betegek annyit, mint mi régebben herkentyűk nélkül.. Ez a gáz. Meg az, hogy ma még gázabb otthon maradni a szülőnek.
30. aeb0378846 (válaszként erre: 1. - Jollymama)
2012. okt. 12. 12:16
Multivitamin rágótabletta, az enyémek szedték éven át kiskorukban is. Jóval kevesebbet voltak betegek.Gratulálok a szép nagy családhoz:)biztos rengeteg nehézség és rengeteg öröm.
29. 4c1a787e8f (válaszként erre: 28. - Wanita77)
2012. febr. 20. 14:58

Csak ne az üveg sörével együtt add, hanem szépen elosztvaa nap többi részében..


Ha azt mondták, nyugodtan add.. Azért nem cukorbólvannak a gyerekek, minimális alkoholtól nem lesz semmi bajuk..

2012. febr. 20. 11:31
Az echinacea cseppet lehet adni 3 évesnek? Mert az van ráírva, hogy csak 12 éves kortól ajánlott, de a gyógyszertárban azt mondták, hogy napi 3*5 cseppet adhatok neki. Csak ugye alkohol van benne, ezért elbizonytalanodtam...
27. 4c1a787e8f (válaszként erre: 26. - Bundi78)
2012. febr. 20. 11:16

Igen, a Béres örök.

Még echinácea, meg állítólag a grapefruit cseppek..


A művitaminok közül nekünk azok jöttek be, amikben van "laktobacilus"..


Egyébként a kaukázusi kefír sűrű fogyasztása se rossz..


Mi ez az étkezési agyag? Még nem hallottam róla.


A vírusos hasmenéseknél viszont azt mondták nekem a kórházban, hogy SEMMIT! Arra az egyetlen mód, hogy meg kell várni, amíg kimegy, és ezt semmise akadályozza meg... Persze ha kell folyadékpótlás, infúzió, akkor kell, de a székletet ne fogja meg semmi.. Hányáscsillapítót adtak, de hasfogót nem..


Viszont ha bakteriális eredetű, akkor már más a helyzet, akkor már lehetnek jók ezek.. Akkor az aktív szén is jó.. Egyébként én szedtem már vírusra is szenet, de ami olyan betyáros vírus, annak bizony nem sokat számított..


Bár én is utálom ezeket, mind a fene, és jó lenne, ha egy csodagyógyszer fél órán belül elmulasztaná..

2012. febr. 20. 10:54

Sajnos azt hiszem mindenkinek át kell esnie egy ilyen időszakon, ahol kisgyerekek vannak.

Mi a tvaly voltunk így, bármilyen immunerősítőt adhattam a gyerekeimnek, minden betegséget elkaptak, amivel találkoztak.

Utoljára tavaly tavasszal, a lányom volt nagyon beteg, tüdőgyulladás- mellhártya gyulladással kórházba kerültünk és mivel a picinek is épp magas láza volt, ő is jött velünk a kórházba. A lányomnak a vérképe a legrosszabb volt, akkor ajánlották a Bérest c vitaminnal. Nekünk ez vált be, két hét múlva, amikor vért vettek újból, azt mondták nem is lehetne jobb a vérképe.

Azóta Bérest adok C vitaminnal, kisebb-nagyobb szünetekkel és csak néha néha kapnak el egy egy kisebb náthát a gyerekeim.

Lehet nem mindenkinek válik be, de egy próbát megér.

A hasmenésre étkezési agyagot próbálj meg adni a gyereknek, az biztos kihajtja a vírust és megfogja a székletét, nálunk bevált.

25. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9. - B-zs)
2012. febr. 20. 10:00

Mert igazából a gáz bacik akkor terjednek, amikor az évszakhoz képest jelentősen más az idő... Egész télen gáz volt, mert meleg volt, de ahogy bejött a hideg, rögtön jobb lett...


Nálunk nem is a tél, hanem a tavasz szokott roszabb lenni, de nem hagyjuk... Azért sem...


Bár néha az a megoldás, hogy meg kell magunkat adni, 4 napig feküdni, aztán újjászületni..

24. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Jollymama)
2012. febr. 20. 09:57

Írtam egy csomót, erre a gyerek kitörölte: lényege, nálunk is ez megy, nagyszülők is sokszor elkapják.. El kell fogadni, és örülni kell, hogy nem valami életveszélyes, komoly bajunk van.. Fejben kell először rendet tenni..


Mi is voltunk kórházban, koraszülötten, tüdőgyuszival, hányósan, mandula-és arcüregműtéten.. stb..


Persze, hogy veszélyeztet munkahelyet, meg mindent, de akkor is ez van..


Vitamint, gyümölcsöt, oltásokat meg tömni, még ha elvileg nem is ez a sok car lenne az üdvözítő megoldás.. Mert nagyon mi mással szeretnéd erősíteni őket?? Válassz természetes terméket, vagy mittomén, de csodák nincsenek.. Mi bizony beadatjuk egy ideje az influenza oltást is, pedig pár éve még el se tudtam volna képzelni, mert én se vagyok élből olyan... De aztán nekem is elegem lett... Ennyi.


Meg persze a sport, meg a szeretet... Meg az, hogy jól érezzék magukat ott, ahol vannak. A lányomnál ez nagyon sokat jelentett... Ovit is váltottunk emiatt, és nagyon bejött..


Én még pánikrohamot is kaptam néha, amikor ilyen sok "baci" volt, én is azt hittem, megőrülök...


Ez a XXI. század kihívása, nincs mit csinálni, csak együttérezni tudok..


De aztán meg vannak jobb évek, jobb szériák.. De ahhoz kell a rosszabb, hogy legyen mihez képest jobbnak lenni..


Mi anno egy nyáron végigcsináltunk egy hónapos sóbarlangterápiát... Az nagyon sokat számított, főleg a felsőlégúti nyavaják ellen, de úgy általában is... Nem olcsó, de természetes, tudom ajánlani...

2012. febr. 20. 09:10
Nálunk is sorozatosak a betegségek, egyik követi a másikat, nekünk ajánlották az ezüst kolloidot és az echinacea cseppet és bevált, most újra adom őket, tudni kell csak akkor vehető be a kolloid ha nincs fémallergia és legalább tudja egy pár percig öblögetni a szájába mielőtt lenyeli...2-hétig ajánlatos adni de utána szünet és legalább napi 200mg c-vitamin, nálunk ezek a fegyverek
2012. febr. 20. 08:42
Az elmúlt két hét történései!5 éves fiamnak kötőhártyagyulladása lett ezért itthon maradt egy hétig,következő hétfőn roszzul lettem ,iszonyúan görcsölt a hasam.Délután anyós elzavart az orvoshoz hogy így nem igazán kéne nekimenni az éjszakának ,ha ilyen roszzul vagyok.HOzzáteszem ezen a napon végre mindenki oviba -suliba volt.Délben nagyfiam sulijából telefonáltak hogy a gyerek nincs jól ,menjünk érte.Délután elmentem dokihoz,aztán egy gyors laborvizsgálat ami elég siralmas lett ,ezért azonnal a jános sebészetére zavartak ,mondván hogy vakbélgyulladásom van. 3 napig jegelték és kaptam infúzióban a nospát meg valamilyen gyulladáscsökkentőt,merthogy az UH is vakbélgyull.-t mutatott.Csütörtök reggel hazaengedtek ,csakhogy addigra 5 éves fiam befulladt éjszaka,apa küzdött vele,így nem mehetett megint oviba.Nagyfiam már kedden suliba ment mert már nem volt semmi baja. 10 éves nagyfiamtól telefonáltak csütörtökön hogy menjünk érte mert 39 fokos láza van,gyorsan hazahoztam. Péntek reggel doki megint ,azt mondta kicsi mehet hétfőn oviba ,szerinte a nagy is suliba ,mert ez csak egy 1 napos vírus.Hála az égnek így is lett,egy nap múlva semmi baja nem volt.Ámde a 12 éves fiam vasárnap délutánra belázasodott,valószínű ő is elkapta az egy napos vírust.Már azt hittem itt a vég megint ,de hétfőn hajnalban rá kellett ébredjek hogy még nincs vége. Ovis fiam is elkapta az egynapos vírust és most 39 fokos lázzal fekszik. Én alapból náthás vagyok,időm még nem volt hogy visszamenjek a dokihoz kontroll vizsgálatra,de már nem fája hasam az a lényeg,így állom a sarat. Pici manónk(9 hónapos) köhög ,dehát ez nekünk már alapállás.Mikor lesz ennek már vége??Nagyon elegem van!
2012. jan. 31. 17:51
Erről jut eszembe, mennyi ideig lehet szedni a Béres cseppet?
20. manó2000 (válaszként erre: 18. - 04de31da95)
2012. jan. 31. 17:50

Sziasztok!

Mi is szedtük, nekünk használt. Azóta nem volt beteg és tök jó lett az étvágya. Gondolom a kettő összefüggött. Mellette mi is a Bérest és C vitamint szedünk.

19. 04de31da95 (válaszként erre: 8. - Jollymama)
2012. jan. 31. 17:45
hát akkor: a fokhagyma az mindenre jó:) szerintem immunerősítőnek is.
18. 04de31da95 (válaszként erre: 10. - Studio64)
2012. jan. 31. 17:43
miért árt az isop....? Tegnap írta fel a dokink, most gondolkodóba este hogy kiváltsam-e....
17. mater
2012. jan. 31. 15:32
Nekem ahogy mennének már megint kezdődik előröl, múlt héten adtam nekik oscilococcinumot, de semmi.Tény, hogy a bérescsepp volt mindig a tuti, de valahogy elfelejtettem adni nekik szeptembertől. Most, hogy ezt olvasom, rájöttem, hogy elkezdjük megint. A gyógyszertárban azt mondtak, hogy a Bronco vaxum vényköteles..
2012. jan. 31. 12:52

Járvány van a mi környékünkön is!Igaz nekem pici a babám még de tudok róla!

Hányás-hasmenés,valami szájfájást a párom mondta,meg kötőhártya gyulladás,sőt még kanyaró is!Kisfiam hogy náthás volt Cebion cseppet meg,Calcimuscot kapott!

Meg vettem neki oscilococcinumot!

2012. jan. 31. 08:28
szia!nekem még kicsik a gyerekek, a nagy májusban lesz 3 de kapja a béres cseppet.itthon van ezért nem adok neki mást de ha szeptemberben kezdi Ovit előtte valamit adok neki. Nem szívesen de muszáj sajnos sok a beteg gyerek az Oviban nem akarom hogy mindent hazahozzon a kicsinek.
14. mese habbal (válaszként erre: 10. - Studio64)
2012. jan. 31. 08:11

miért árt az isoprinosine?

én azt adtam a lányomnak most ősszel... persze nem sokat ért, ő is elég sokszor beteg sajnos (2 éves, most kezdte a bölcsit novemberben)...


mondjuk én is azt hallom, hogy ez az év nagyon durva mindenkinek, mindenhol, nagyon sok a betegség, akár hányós-fosós, akár a taknyos-köhögős, meg minden fertőzés nagyon megy most...sajnos :(

2012. jan. 31. 08:03
Basszus,5 óra óta most használom a 6. pelust ,talán most el is alszik a manó ,de már tiszta piros a popsija ,akármilyen vastagon krémezem,és nincs 10 percig sem a kakiban.
2012. jan. 31. 07:59
Sajnos ezt at kell veszelni, nincs csodaszer:((((
2012. jan. 31. 07:52
Szia nekem is 3 gyerkőcöm van és volt olyan időszakunk mikor minden héten betegek voltak. Én is próbátam mindent de nem használt semi és a dr.nénik irt ki nekik rendes imunerősitöt amitöl helyre jöttek. Igaz két alkalomal irt nekik de muszály volt mert nagyon levolt gyengülve az imunrendszerük. A természetes vitaminok jók csak azokban sincs meg minden ami szükséges az imunrendszerüknek. Én most marslakócska vitamint adok nekik a téli időszakban de nem folyamatosan hanem hagyok kis szünetet, hálistenek már nem olyan betegesek.
10. Studio64 (válaszként erre: 5. - 04de31da95)
2012. jan. 31. 07:52
az isoprinosine sajnos csöppet árt is, így inkább a broncho vaxon. Aznekünk is bejött, de ebben az enyhe télbe nálunk is mindig beteg az ovisunk...
9. b-zs (válaszként erre: 1. - Jollymama)
2012. jan. 31. 07:48

hasonló cipőben jártunk mi is, hónapokon keresztül 1 hét ovi 3 hét betegség, 2 nap ovi, 2 hét betegség (a létező összes vitamint, immunerősítőt beletömtem!).. december eleje óta viszont, mintha elvágták volna, idén már 4 hetet ment oviba a lányom, igaz ma már nem, mert kicsit náthás..

nem vasalom a ruháikat, csak amit nagyon muszáj, ovis poló (korábban még a bugyiját is, szóval mindent vasaltam, vele együtt fertőtlenítettem), nem használok fertőtlenítőt, kivéve a fürdő-wc, korábban mosogatásnál és felmosásnál is használtam..

kutya van, macska van..

házi tejet isznak, én erre esküszök, szeptember óta issza a lányom, és én ennek tudom be, hogy nem beteg most már jobban bírja.. ebben megerősített a hölgy is, akitől veszem, azt mondta, hogy az ő gyerekei is és az unokái is ellenállóbbak voltak, mint a társaik..

Tudom, hogy a lányom azért volt ennyire beteg, mert mindent agyonfertőtlenítettem nála, még a széltől is óvtam:)

Kitartást! Nehéz helyzetben vagytok, kicsit kilátástalannak is tűnik, de túl lesztek Ti is rajta!!

8. jollymama (válaszként erre: 6. - 04de31da95)
2012. jan. 31. 07:35

Szia!

ne érts félre, nem azért írtam hogy csak bogyókat en ,mert én hiszek a hókuszpókuszokban,MIndeddig azt gondoltam ,hogy a gyerek immunrendszere kell hogy legyűrje a különböző betegségeket és így válik majd erőssé és később ellenállóvá.De ez a rengeteg multivitamin és egyebek is úgyérzem jó üzleti fogások ,de nem érnek semmit ,magaslati levegőn lakunk családi házban ,még azt sem mondhatom hogy legyengült lakótelepi(nem akarok senkit megbántani)steril gyerekekről beszélünk ,hanem mezítlábas nyáron egyáltalán nem beteges gyerekek.Egyszerűen nem tudom mi a megoldás.

2012. jan. 31. 07:26
Mi szedtünk ősszel Broncho Vaxom-ot, mert akkor kezdtük a bölcsit, és 2 hónapig nem is volt beteg a most 2 éves lányom. Kap Cebion Multi-t elég régen már, meg C-vitamint, de így is elég sokat beteg. :(
6. 04de31da95 (válaszként erre: 5. - 04de31da95)
2012. jan. 31. 07:22
egyik sem bogyó:) inni kell. Ha eredményt akarsz, kénytelen vagy ezek közül választani, minden hókuszpókusz csak szemfényvesztés.
2012. jan. 31. 07:21

1: Bronco vaxum

2.: isoprinosine

3.: béres csepp + cvitamin


vagy vagy

2012. jan. 31. 06:53
köszi megnézem
2012. jan. 31. 06:52

[link]


Kérlek nézz bele

2012. jan. 31. 06:50
Ez egy ilyen év, az én két lányom is sorban szedi össze a fertőzéseket, vírusokat, december eleje óta a hasmenésből alig tudott az 5 éves kijönni:((( Az enyhe télnek ez volt a büntetése, talán a kemény fagy elpusztítja a terjedő kórokozókat. Nagyon jó a Vitacolan nevű szer, narancsos szirup, én azt szoktam adni nekik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook