Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ausztriában dolgozom gyerekekkel óvóvnői tapasztalat nélkül. Segítsetek! fórum

Ausztriában dolgozom gyerekekkel óvóvnői tapasztalat nélkül. Segítsetek! (beszélgetős fórum)


19. kwon
2013. febr. 4. 16:01
Köszönöm még egyszer! Szép napot!
2013. febr. 4. 15:56
Majd még gondolkodom rajta, most mennek kell, hátha eszembe jut még valami.
17. kwon
2013. febr. 4. 15:52
De jóó! Köszönöm!
2013. febr. 4. 15:51
Lehetne gyűjteni különboződolgokat a kirándulás alatt. Nem tudom, de biztosan ki fogod találni.
2013. febr. 4. 15:51

Fú, de mérges vagyok, írtam egy csomót és minden elveszett:(

Na szóval, a vízi világ. Én ezt úgy csinálnám, hogy mondjuk a hét vége felé, mondjuk pénteken, mert addigra már benne vagytok a témában alaposan. Szal pénter reggelre szépen átrendezném a csoportszobát. A plafonról lóghatnának la különféle tengeri élőlények képei, a gyerekek fejére is lehetne csinálni valamit, hogy Ők mons mondjuk csikóhalak vagy tengeri csillagok lesznek. Elvarázsolod Őket, hogy tudjanak majd a víz alatt levegőt venni, és akkor tesztek egy kirándulást a víz alatt. Lehet benne egy kis mászás, mondjuk, hogy meglessük a polipokat és akkor mindenki halkan csendben másszon, vagy a cápa megijesztése. És akkor lehetne asztal alatt mászni, lábujjhegyen járni meg ilyenek. Lehetne egy magnó ahol a tenger hangjai szólhatna. Ilyesmire tudok gondolni. Ilyen pici helyen, komoly tornát szerintem nem érdemes, ráadásul a korosztály is nagyon változó.

14. kwon
2013. febr. 4. 15:47
Húú! Köszönöm! Tuti jó lesz,mert sok a sielős gyerek itt.:)
2013. febr. 4. 15:42
Pl. nagyon hasznos főleg a kicsiknél a talptorna.Találsz leírást a Neten és a szülők is jó néven fogják venni ezt a lúdtalp megelőző tornát, ami csak napi 10-15 perc.Nézz utána!
12. kwon
2013. febr. 4. 15:23

Egy kb 20 nm2 es szoba,csúszdával,társasokkal. Ez a z én bajom is,hogy a nagyok a körkülönbségek,de elég jól be tudom vonni az idősebbeket is.:)

Különféle témákat terveztem a hét napjaira: pl. víz alatti világ és ilyenkor ebben a témában festegetünk,barkácsolunk, csak a mozgásos feladatok nehezek. Abban kellene egítség:)

2013. febr. 4. 14:59
Nehéz olyan elfoglaltságot találni ami lekötni az 1 éveset is és a 14 éveset is. Mekkora helyen vagytok és hány gyerek?
10. kwon
2013. febr. 4. 14:55

Köszi a segítséget.Találtam oldalakat,majd megoldom onnan! És nem haragszom,de a tapasztalat azt mutatja,hogy jobban bánok,foglalkozom a gyerekekkel,mint az eddig itt dolgozó pedagógusok. És ezzel nem lenézni akarom a munkátokat,mert nagyon nehéz!

Én segítséget kértem,nem kioktatást.Ennyi !

További szép napot és sok sikert!

2013. febr. 4. 14:52
Vagy vegyetek kéz meg talplenyomatot.
2013. febr. 4. 14:52
Tervezz be egy arcfestőt napot pl.
7. Zebra25 (válaszként erre: 6. - Kwon)
2013. febr. 4. 14:50
Ne haragudj, de egy óvónő ezeket minimum 3 évig tanulja és még csak ez után jön a java, mit akarsz, hogy mit mondjunk? játsz velük, foglalkozz velük.
6. kwon (válaszként erre: 5. - Zebra25)
2013. febr. 4. 14:47

Szia Zebra 25!


16 évig versenyszerűen sportoltam és kicsikkel is foglalkoztam.Miért ne tornáztathatnám őket?

És konkrétumokat szeretnék inkább,h pontosan! miket csináljunk vagy esetleg jól használható oldalak címeit.

Arra a magamtól is rájöttem végzettség nélkül is,hogy lehet velük gyurmázni,bábozni,rajzolni stb.

2013. febr. 4. 14:42

ha nincs ilyen irányú végzettséged akkor Te ne tornáztasd Őket

amiket írtak, rajzolás, gyurmázás, mesélés, éneklés, bábozás, zenélés.

4. kwon
2013. febr. 4. 14:39

Sziasztok! Köszi a segítségeket. Igaz tényleg időszakos,de lehet a jövőben e felé orientálódnék és szeretem maximálisan végezni a dolgom. A legnagyobb problémám az,hogy különböző korúak a gyerekek. Az egészen pici 1,5 évestől a 14 évesig vannak. Kézműves dolgokat mindig kitalálok igazából az érdekelne,hogy egy nem annyira nagy szobában,mit tudsz velük kezdeni. Milyen tornát,játékokat lehet velük csinálni?

Kedves maya80! Én Obertauernben élek és nagyon örülnék,ha kapnék tőle pár ötletet,jó tanácsot!:)

3. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Kwon)
2013. febr. 4. 14:33

Ha szállodában dolgozol. akkor ez csak időszakos, tehát inkább a gyerekek "lekötése"és tartalmas időtöltése a fontosabb, és nem az, hogy valamilyen program szerint haladjatok.

Amit tudsz velük:

Kézműves foglalkozás

mesehallgatás, ennek az illusztrálása, bábozás, mozgásgyakorlatok/amennyiben van rá lehetőség/

2013. febr. 4. 14:26

Szia!

Nekem egy ismerősöm aki német nemzetiségi óvónő, most februárban fog kimenni Ausztriába dolgozni, mint óvónő. Szerintem ő tudna neked segíteni, esetleg személyesen is, ha nem lesztek túl messze egymástól.

1. kwon
2013. febr. 4. 14:21
Sziasztok! Jelenleg Ausztriában dolgozom egy szállodában,ahol gyerekekre vigyázok.Imádom őket és persze vannak ötleteim,de szívesen várom még olyan emberkék tapasztalatait,ötleteit,akiknek valóban ez a szakmájuk. Köszönöm a segítségeteket előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook