Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szorulásos gyerekek szülei! Segítsetek! fórum

Szorulásos gyerekek szülei! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
253. marlia (válaszként erre: 251. - Bellydane Girl)
2018. febr. 10. 18:01

Szia!


Nekünk is hasonló problémáink vannak, a kislányunk 22 hónapos most. Ő 14 hónapig szopott, addig minden ok volt, aztán jött a nyár és az ősz, amikor rengeteg lédús gyümölcsöt evett - szintén nem volt gond. Az elmúlt hónapokban viszont nagyon súlyossá vált a helyzet, volt, hogy 3-4 napig nem sikerült neki könnyítenie magán, bár próbálkozik, kínlódik. Mi is jártunk orvosnál, ő javasolta a Dr. Hummel gélt, illetve az Enterobull probiotikumot. Ezeket használjuk most, plusz szilvalekvárt és amit még éppen megeszik rostos gyümölcsöt, stb - mindenképp jobb lett a helyzet, ha meg nem is oldotta ezt a problémát.

Szerencsére simán beveszi a mikrorostos gélt, nincs belőle cirkusz.

Egy próbát megér, remélem nálatok is beválik!

252. 31bc25d879 (válaszként erre: 251. - Bellydane Girl)
2018. febr. 10. 13:54

Teljesen megértelek, egyrészt világéletemben székrekedős voltam, vagyok és a nagyobbik unokám is, sajnos. Képesek vagyunk 3-4 napot nem menni wc-re. Szóval én is keresem a megoldást, sok minden próbálkozáson túl vagyunk.

Próbáld meg a vitacolán szirupot, valamint savanyú káposzta, mézes macis tejeskávé, aszalt szilva beáztatva annak igya meg a levét is, finom édes, hátha megszereti.

Kakaót, csokit, banánt ne.

Sok sikert és kitartást türelmet nektek.

2018. febr. 10. 12:28

Sziasztok!


Van valakinek tapasztalata a Dr. Hummel féle Mikrorostos géllel kapcsolatban?


A kislányom 3 éves. 2.5 éves korában jelentkezett először olyan komoly székrekedés, hogy a nagy furkó kaki megállt a fenekében és ordított amíg lekaptam róla a pellus és mint a pettenást ku nem nyomtam belőle a kakit. Szegényem mintha análisan megerőszakolták volna! Már bocsánat. Durva volt. Ekkor még evett főzeléket és gyümölcspüréket. Azt mondta a gyerekorvos, hogy talán azért van mert szoptatok és a túlzott ragaszkodása miatt képtelen az "elengedésre". Hmm.... én ezt nem gondoltam így. A székrekedése valahogy rendeződött így nem fordultunk másik orvoshoz. 4 hónap múlva abbahagytam a szoptatást. Semmi gond nem volt. Viszont onnantól nem ette meg a gyümölcspüréket és a legtöbb főzeléket és zöldséget sem.


Jött az ovi. 1 hónapja járt amikor újra jelentkeztek a gondok. Szeretett járni, nem volt különösebben konfliktusa egyik gyerekkel sem és az óvónéniket is imádta. Odáig fajult, hogy ordítva, sírva kakilt. Az oviban azt mondták addig nem mehet amíg nem rendeződik. Mentünk hát orvoshoz. Megvizsgálták és belül volt megrepedve a kis végbele én ezért nem láthattam, mert persze én is nézegettem neki. Az orvos nagyon mérges volt ránk, nagyon megmondta a magáét amikor elmondtam, hogy semilyen gyümölcsöt, és a legtöbb zöldséget nem eszi meg. Van két bátyja akik viszont minden gyümölcsöt szeretnek, de a hugit nem tudták ők sem rávenni, hogy megegye. Előírta, hogy minden reggel "rendes" müzlit kell ennie, és minden este gyümölcsöt. Elkezdődött a kínlódás!!! Hetente 1x biztos kihányta a reggeli műzlit amit nagy nehezen megetettem vele és az esti gyümölcsnél is öklendezett folyton, ha épp nem hányt. A széklete rendbe jött, mehetett oviba újra és az orvos is azt mondta az 1 hónapos kontrollon, hogy látszik a kis megrepedt végbelén, hogy rohamosan gyógyul! Hiába mondtam, hogy ennek is nagyon nagy az ára és javasoljon valamit, mert reggel este sírás és hányás, öklendezés van, nem nagyon érdekellte, azt mondta majd hozzászokik és megszereti, folytassuk így tovább.


Most 3 hónappal később, már nem bírom tovább én sem és a kislányom sem. Már nem eszik meg semmit. Sem müzlit, zabkását, zabkorpát, utifűmaghéjjat, semmit!!! Sír, ordít, vergődik vagy hányik. Ugyanez este a gyümölcspüré vagy a lekvár, akárhogy, akármivel is variálom, készítem el neki. Pedig olyan okos értelmes eddig is csak azért ette meg, mert olyan szépen megbeszélgettem vele, hogy ez miért fontos. És most már megint direkt visszatartja a kakit, és ha kijön persze fáj neki. Már 3 napja nem kakilt.


Minden kakilás után szappanos vízzel fenékmosás van és neogranormonnal bekenve, kicsit be is nyomva. Az oviban is kakil, ha úgy van, neki nem probléma. Ott nincs neogranormon, de a dadusnéni gumikesztűvel feneket mos, és ha hazajön a kislányom én is megmosom és bekenem neki.


Jó kedvű, nyitott kislány. Szeret futkározni, táncolni, izegni mozogni. Könnyen barátkozik és szeret beszélgetni örömről is, bánatról is. Jó a kifejezőkészsége is, de a kakiról csak annyit mond, nem szeret kakilni. Érthető. Sokat iszik, főleg vizet és mézes tejet, de bármilyen szűrt gyümölcsital megiszik, csak a rostosat nem. Az neki fúj, darabos, valami van benne! A normaflór nekünk nem oszt nem szoroz.


MIT TEHETNÉK?! Valaki segítsen!!!


Most ez a Mikrorostos gél a reményem, mert az orvos nem engedi a Levolakot. Azt mondta azt felejtsem el.

250. jak27
2012. febr. 6. 12:20

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy valaki adott -e Laxacurt babának?


Most lesz 10 hónapos a lányom, és nagyon szorulásos. Csak két hét múlva megyünk gasztroenterológiára, addig tejmentes diétán van, mert allergiára gyanakodnak.Jelenleg Mira baby vizet kap, de a napi 2dl mellett is nehezen megy. Laevolacot is próbáltuk, de még a 30ml sem volt hatásos. Csak lazító kaját kap, rengeteget itatom, még sincs eredmény. :(

249. zsizsi123 (válaszként erre: 246. - Martin3)
2011. nov. 12. 19:58

Szia!


Mi még nem próbáltuk Guttalaxot. Nem tudok ahhoz hozzászólni.


Mennyire olvastad el régebbi hozzászólásokat? Mióta kínlódtok így? Guttalaxon kívül mivel próbálkoztatok még? (szerek, diéták, stb.)


Alma megosztja a véleményt. Valaki szerint nem ártalmas ilyen szempontból, főleg, ha héjastól eszi. (NÁLUNK AZ KIZÁRT, mégfogzunk, még csak 16 van)


Nálunk pszichés alapú ez a szorulás tuti.:(


Először mikor kezdődtek a gondok,elvettünk tőle kakaót, csokit, stb...mindent. Aztán rájöttünk, így sincs kaki, ha ezeket kapja. S visszgondolva, tavasszal meg nyáron is evett csokit, kakaót, mégis kakilt rendesen, vagyis rá kellett jönnöm, nem ez a legfőbb gond. Persze, azért folytatjuk a "diétánkat", amit korábbi írásomban láthatsz, de már kap kakaót és csokit is, és mégis kakil rendesen.


Azért a malacpersely is bevált ám!! :)) Csak úgy potyog bele a jól megérdemelt aprópénz az "esemény" után.:)

248. zsizsi123 (válaszként erre: 244. - Andika44)
2011. nov. 12. 19:51

Szia!


Erről még nem hallottam. Fel is írom a "problémamegoldó" listámra:) Köszi!! Szerencsém van, lányom beveszi Laevolacot is, de gyanítom, hogy fáj tőle hasa.:( Bár most tényleg 2 napja se szilvalekvár, se Laevolac, és tényleg kakil minden nap!!


Ti is jó sokáig szedtétek, ha 1 évet írtál!!


Jaj, csak átmeneti legyen, mert nem bírom szegénykémet szenvedni látni.:((( Mint ahogy egy anya sem.:((


A normaflort viszont hiszem, hogy segít!!

247. zsizsi123 (válaszként erre: 245. - Panka§)
2011. nov. 12. 19:48

Szia!


Igen, én is az ovi kezdésével kötöm össze. Akkor kezdődtek a bajok, bár már korábban is volt néha 1-1 ilyen időszakunk, mint már írtam is.:(


Az a baj, mi hiába futunk, mire odaérünk lemegy róla, vagy elszáll a "lelkesedése".:(


Mért néznénk hülyének? Lehet, olyan dolgok is fogják a székletet, amiről nem is gondolnánk.


Örülünk,ha bármi tapasztalatot megírtok!!! Mi nem szedünk C-vitamint, ezért az kilőve.:( Mondjuk Cebiont igen, multivitamint. De csak hébe-hóba...

246. martin3
2011. nov. 11. 14:55
guttalaxot használt már valaki közületek? azt írja a doboza, hogy este adjuk be és reggelre várható a hatás... nekünk ez egyáltalán nem jött be, így reggel adom és talán másnap reggel van hatása, ma épp délelőtt, így az oviba ment be a kaki, mert elbújt és nem ment ki a wc-re:( még szerencse, hogy az oviban nem csinált még ilyet..az én ksifiam is tartogatja kb 4-5napig is, és egyszerűen nem mer kakilni. pedig ha kakil, mondja is hogy nem fáj és mosolyog, egyszerűen nem értem akkor minek tartogatja, már csináltunk egy ilyen guttalax kúrát, ment is minden nap a kaki, csak baromi nehéz volt kiszámítani mikor kell futni a wc-re, de ahogy leálltam megint 4-5 napig tartogatja...ja lekvárt és gyümit nem hajlandó enni, max almát de az meg pont fog, nem? nálunk is rémálom ez a dolog, pedig 4 gyerkőc van(ő a 3.) de én is pont olyan tanácstalan és elkeserdett vagyok, mint akinek az első gyerkőce csinálja ezt:(
245. panka§ (válaszként erre: 243. - Zsizsi123)
2011. nov. 11. 10:09

Szia zsiszsi123! :)


A lányom 5, a fiam 4 éves. A kakis problémák a fiamnál jelentkeznek, nem folyamatosan, de hetente felmerülnek, főleg amióta elkezdődött az ovi....:(

Tegnap például hazahozta, alig értünk el Wc-ig..:))

A kamilla teát, már nekem se issza meg, így marad a Normaflor, de mivel nem akut a dolog, nekünk elég. Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de remélem nektek is csak átmeneti problémáról lesz szó.

Jaaa, én még amit észrevettem a fiamnál, -lehet hülyének nézetek-, de a C vitamin neki nagyon megfogja a hasát.(rágótablettás)

2011. nov. 11. 08:08
Sziasztok.Nekem a legkisebb gyereknek voltak ilyen gondjai, sok szenvedés volt.Tavaly a tv-ben, talán a babaszoba műsorban beszélt a gyerekdoki erről, és Ő a PRIMBIOTIC gélt ajánlotta.Akkor már megint régóta volt porondon a dolog, és vettem egy üveggel.Nekünk bevált, az íze sem rossz,egy évig adtam is neki, de mostanra úgy néz ki megoldódott a helyzet, de ha látom, hogy nehezebben megy a dolog, akkor adom neki egy ideig.Normaflort 1-et egy héten még mindig kap.
243. zsizsi123 (válaszként erre: 242. - Panka§)
2011. nov. 10. 20:26

Köszönöm a hozzászólást. Normaflort minden nap adok neki most már vagy két hete. Vasárnap óta naponta van széklete végre. Pedig tegnap meg ma kihagytuk a szilvalekvárt és a Laevolacot is.


Ami maradt NAPONTA: 3-4 dl őszilé, egy ampulla nomaflor, meg egy probiotikus ivójoghurt. Kekszből csakis a csokis zabfalatok, meg még nasinak kölesgolyó. Most 5 napja minden oké, VÉGRE!!


A kamillateát én is hallottam ,még kisebb korában meg is itta, ha ilyen gondunk volt. Én is jó cukrosan adtam, éhgyomorra. Tényleg jó volt. De most nem issza meg.:(


Ti is szorulásosak vagytok/voltatok? Vagy csak néha-néha kell ilyen trükkhöz folyamodnod?Mekkorák a gyerekeid?

242. panka§
2011. nov. 10. 20:13
Nekünk ami a legjobban és leggyorsabban bevált mind a 2 gyerköcnél, az a Normaflor pici vízben, vagy erősebb cukros kamilla tea, 1 óra múlva meghozza a hatást.
241. zsizsi123 (válaszként erre: 239. - Trinitas)
2011. nov. 10. 13:07
kiütésünk az még nincs, de asszem, hanyagoljuk mi is. Szilvalekvártól meg öklendezik.:((( Pegid apránként nyalogatja, 1 kávéskanállal.
2011. nov. 10. 13:06
Lánykám tejfehérje-allergiás... Gondoltam, ezt kaphatja. Doktornőnk is engedte...
239. Trinitas (válaszként erre: 237. - Zsizsi123)
2011. nov. 10. 12:48

Igen, a csecsemőkori hasfájásnk is pl egyik oka, a tejcukor érzékenység maradandó is lehet, pl a homeós bogyókon is felhívják a figyelmet arra, hogy abból készülnek.

ÉS hát minden nap ugye egy kanállal megviselheti a pocakot. Itt írták, hogy a gyereknek kiütései lettek tőle.

Én is ezért hagytam el néhány hét után és maradtunk csak a lekvárnál meg a mindennapi kakinál.

238. Trinitas (válaszként erre: 237. - Zsizsi123)
2011. nov. 10. 12:45
:)))
237. zsizsi123 (válaszként erre: 236. - Trinitas)
2011. nov. 10. 12:16

Köszönöm a választ!! Nem tudtam, hogy azt nehéz lebontani.:(( Pedig csak 5 ml-t adtam egy nap.


Most elveszem tőle pár napra. Kívácsi leszek, így is fájlalja-e, meg lesz-e kaki anélkül...


Ja, és ami még finom és jó: "Hejhó":)) Szilvalé!! :) Ez is segít nekünk.

236. Trinitas (válaszként erre: 235. - Zsizsi123)
2011. nov. 10. 06:41
Hát passz... Nem lehetetlen hisz tejcukor szirup és nem egyszerű lebontani :-/
2011. nov. 9. 20:33

Na, látom, csak magamban beszélgetek...


Azért ha jár erre valaki és olvassa, arra lennék kíváncsi, lehetséges-e, hogy a Laevolactól fáj a kislányom hasa?


Korábban sose volt hasfájós. Most meg sokszor mondja, és rájöttem, körülbelül mióta ezt kapja. Kaaki most vasánap óta minden nap van ,tehát nem is az a ludas.:( Ja, és még most (kaki mellett) is fájlalja.:(

2011. nov. 7. 21:41
Egy kis helyzetjelentes. Tegnap mar nagyon el voltam kenodve, me estig semmi. Hetfon meg nem akarom ugy oviba kuldeni, hogy csutortokon kakilt utoljara. Szoval mar majdnem elokerult a kup. Vegul este 8-kor magatol megerkezett a varva vart dolog. Olyan boldogsag, aki nincs benn, nem is tudja. Es szerencsere ma is magatol ment wc-re. Remelem, lassan alakulunk. Aztan az lesz majd az igazi, ha mar elhagyhatjuk a laevolacot meg a szilvalekvart, stb. Erre nincs valakinek tapasztalata, hogy el lehet-e ezeket vegleg hagyni?
2011. nov. 5. 17:57
Az a baj, o a fecskendot se hagyna, nincs is itthon. Az meg hogy benyuljak. Nem tudom. Gondolom, hogy ket nap alatt nem kemenyedik be, de ma se kakilt meg, jol sejtettem, es igy mar tul vagyunk ket napon, csutortokon volt utoljara. Nem tudom, mitevo legyek. Nem akarom, hogy allandoan ez legyen a tema itthon jo lenne kicsit megfeledkezne,de megsem varhatok a vegtelensegig. Ah, nem konnyu. Jo lenne kikeredni. En is leultetem, hogy probalja csak meg minden nap, de nem eroltetem. Nem jon, nem jon.:( ,bocs hogy ekezetek nelkul de mobilrol potyogok.
232. Trinitas (válaszként erre: 231. - Zsizsi123)
2011. nov. 5. 16:38

Van, hogy magától kakál, van, hogy viszem a wc-re este, felnyúlok picit aztán kijön a kaksi. Ő még csak kétéves amúgy.

Nézd, ha kétnaponta van akkor sem fog bekeményedni szerintem. De kétnaponta szerintem célszerű valahogy elérni nála. Másnem egy kis langyos vizes fecskendővel ha nem megy neki agától.

231. zsizsi123 (válaszként erre: 230. - Trinitas)
2011. nov. 5. 15:14

Igen, úgy bevette, és KÖSZI a tanácsot. Tegnap sajnos megint semmi.:( Ma meg mamánál van, ott tuti nem fog.:(


Azt még kihagytam, hogy én is őszilét nyomatok bele, hátha az a kis rost segít. Régebben bevált. Meg a 100%-os narancslé, de nem igazán szereti.:(


Most az olvastam valahol, hogy a tökmag is jótékony hatású. Lehet megpróbálom a sózott változatát. A sós mogyorót szereti. Hátha ezt is talán.


Ja, meg mikor öcsike pufi (kukaccal) nasizik, lányomnak kölesgolyó megy.


Szóval, nem tudom, még mit lehetne tenni.:( Esetleg még azt a Míra vízet beszerzem.


Nálatok hogy áll most a helyzet?

230. Trinitas (válaszként erre: 228. - Zsizsi123)
2011. nov. 5. 10:35
jaja te is pont írtad most látom, hogy kenyéren nem ette meg.. nálunk sem, de kanállal ahogy az orvosságot, szépen bekapta :)
229. Trinitas (válaszként erre: 228. - Zsizsi123)
2011. nov. 5. 10:34

De szuper :))


Hát igen, az a baj, hogy egy gyereket nehéz rávenni erre az étrendváltoztatásra, de ha nálunk sikerült, az sem tette helyre. Egyedül a szilva lekvár de nem kenyéren mert azt is vagy megeszi vagy nem. Kanállal zsupsz. És én is adtam neki "jutalomfalatot" ha sikerült :) Ha csak egy kis pici, akkor is :)

228. zsizsi123 (válaszként erre: 227. - Trinitas)
2011. nov. 4. 14:40

Szia!


Köszönöm, nagyon aranyos vagy, hogy így részletesen leírtad!!!!!:)


Igazából akkor kezdődtek a gondok, mikor ovis lett. (szept. 12.)

(Hozzáteszem, korábban is volt már egy-két ilyen időszakunk.:( Azt hiszem, nála pszichés alapon működik.:( Sokat voltam kórházban öcsikével is, meg engem is műtöttek. Mindig más vigyázott rá. Holott imádja a mamákat, de úgy látszik, így jön ki az "any-hiány".)


Rögtön másnaptól napközis akart lenni oviban, s én nem tiltakoztam, eredetileg is az lett volna, csak később, de örültem, hogy ő szeretne maradni, s nem is volt a beszoktatással. Illetve az, hogy ott nem ment neki a dolog. Meg szerintem stresszelt is a drágám. Ehhez jött, hogy ugye egy idő után összegyűlt a kaka. Kőkeményre "besült" a fenekébe. És hát ugye beöntésre nem akartam vinni, mert akkor egy életre elment volna a kedve. Így volt, hogy én segítettem kinyomni neki, de akkor már nagyon leizzadta magát szegénykém, totál kifáradt, és mondta, anya odanyúlhatsz.:( Aztán innentől kezdve félt a kakitól, és visszatartotta. Párszor megismétlődött ez az eset.:( És én is úgy döntöttem, változás kell!


Kakaót elvettük már rég. Vagy teát kap, vagy macis kávét (állítólag az is segít). Se csoki, se nasi. Persze, gyerekorvos is azt mondja, étrendi változás... De igen, tudom én ezt, de ha ő nem hajlandó ezeket megenni??!!


Szegénykémnek aztán eljutott a tudatáig, hogy KELL joghurtot enni, meg amiket anya mond, különben kúp. És azt nagyon nem szereti.


Szóval amit elkezdtem a héten hétfőn:

-kenyeret lecseréltem korpás kenyérre.

-"Erőltetem" a joghurtot.

-Kekszből is vettem édes, korpás kekszet, tetején vékony csokibevonat van. Na, az nagyon bejön neki. Mégis egy kis nasi, de talán mégsem olyan káros.

-Normaflort is adok neki minden nap.

-Este 5 ml Laevolac.

- S miután végigolvastam tegnap ezt a fórumot, délután adtam neki szilvalekvárt, úgy ahogy itt írtátok. Lehet pont te.:) Én eddig kenyéren akartam neki, de nem ette meg. Eszembe se jutott, hogy kiskanállal próbáljam!:) Szóval úgy tényleg zokszó nélkül megette.:)


És láss csodát!! 5 napja csináljuk ezt, és este 6-kor magától lett kaki ingere, míg öcsikéjét pelenkáztam, és jó nagy adagot sikerült produkálni!!!:))


Utána nem sokkal kerestem valamit a pénztárcámban, s kigurult egy 200-as. Na, rögtön felkapta. Én meg mondtam, dobd a perselyedbe! Megérdemled, olyan ügyesen kakiltál!


Nnna, annyire felbuzdult az ügyön: még kétszer kakilt este!! 7-kor is és 8-kor is!! Mi meg fizettünk apával mint katonatiszt!:)) Csak úgy csörögtek az aprók a perselyben.:) És közölte: Anya, én most már minden nap fogok kakilni!:) Pez-cukorra gyűjt a drágám.:)


Szóval reméljük, átléptük a küszöböt a javulás felé!!!


Tartjuk a diétát, és később is beszámolok, hogy alakul a dolog.:)


Mégegyszer köszönöm a segítséget.

227. Trinitas (válaszként erre: 226. - Zsizsi123)
2011. nov. 4. 10:49

Hát nálunk úgy rendeződött a dolog, hogy:


-Csoki, keksz..stb kiiktatva egy időre, majd később is csak ritkán..

-minden nap egy-két teáskanál szilvalekvár. Ezt így egybe, nem lacafacáztunk, mondtam gyógyszer, be kell venni. :)

-Mellé laevolac napi egy evőkanállal. (ezt csökkentettük majd elhagytuk mert a szilva hatásosabb)

-Minden nap mentünk wc-re, próbálkoztunk, szépen megbeszéltem vele, hogy muszáj, bízzon bennem..stb.. Ha nem sikerült, hagytam, majd másnap kúp.


Így kétnaponta kúpoztunk az első hetekben. Mindig ugyanakkor, este a fürdetés előtt. Ezzel a szervezetét kezdtem beállítani.

Már ő is tudta, hogy mikor kell. Mivel kétnaponta a kúpoztunk, a székletfogókat kiiktattuk és a székletlazítókat bevetettük, a kaka már nem volt kemény, visszatért a "kedve is"


Aztán elhagytuk a kúpot mert ugye mégiscsak lustíthatja a beleket meg nem akartam terhelni a szervezetét. És kezdtük azt, hogy minden nap kicsit ingereltem a végbelénél, enyhén szappanos ujjal. Ettől jön egy inger és hagyta is, kakilt.


1-2 hónap alatt rendbe jöttünk. Azóta van, hogy így segítek neki, van, hogy magától. Hajlama megvan szorulásra, szóval oda kell figyelni. De az a legfontosabb, hogy elértük: bízik bennem ezzel kapcsolatban és nincsenek pszichés gátak. A biológiai részére meg ugye oda kell figyelni, rendszeresen kakiljon, fontos, hogy mit eszik stb..

2011. nov. 3. 14:33

Sziasztok!


Próbáltam csatlakozni a klubba, de látom, a klubgazda törölte magát.:(


Jár még erre valaki, akivel egymást biztathatnánk? Lánykám 3 éves volt szeptemberben. És küzdünk a nagydologgal... :( Legutóbb HÉT napi nem kakilás után ( 1 nap alatt beadoott) 4 adag Laevolac és 2 glicerines kúp után sikerült csak.:((((( Bővebben is írok, ha lesz, aki olvassa.:) És tudunk tapasztalatot cserélni.


Szóval nálunk új időszámítás indult.. Ki akarok szállni az ördögi körből!!!!!!!!!!!!!!!


Sorstársakat várok!!!!!

2011. aug. 16. 11:42

HElyzetjelentés: elkezdtem neki normaflort adni és elkezdtük a laevolac mellé a szilvalekvárt. Teáskanállal mert kenyéren nem eszi meg így meg gyógyszernek tekinti és engedelmes. :) Mióta esszük, kétnapotna volt kaki, és csak egy alkalommal kúpoztunk, amúgy magától és végre megfelelő állagút. :)

Amúgy akkor viszem kakálnia ha este megvacsizott, kapott vagy meleg teát vagy meleg tejet, mindkettőt laevolaccal ízesítem picit. Ez nagyon beindítja. Csináltam már neki lekváról szörpöt is, tejbe is tettem már neki, szépen feloldódik. A maradékot én ittam, meg tegnap, ma reggel meg futottam a wc-re :) Szóval a szilva tényleg tuti, és ez az eddigi legtermészetesebb amit hosszútávon igy nyugodtan ehet. Vettem szilvalevet is neki.


Sajna az aloe kétszer meghajtotta aztán meg kétszer olyan szorulást csinált, hogy vérzett is.. legalábbis azt kapott akkor, szóval nem adom neki tovább.

2011. aug. 15. 22:16

Nekünk egy nagyon egyszerű módszer segített.

MATRICA.


Először megmutattam kisfiamnak, hogy milyen gyönyörű dombornyomott matricákat szereztem, majd elmagyaráztam, hogy ezek az ő matricái lesznek és hogy ezeket a WC melletti csempére ragaszthatja. Ő választhatja ki, hogy melyiket szeretné. Sokat meséltünk magukról a figurákról is, nevet adtunk nekik...

Eleinte kapott akkor is ha nem jött ki a kaki, csak próbálta. De egyszer úgyis kijön az első, amikor is boldogan már előre kiválasztotta a matricát és utána szépen felragasztotta a falra.

Kb. 14 matrica után megoldódott a gondunk.


Az óvodában nekünk is tanácsoltak sokmindent (mivel előfordult, hogy a többnapi szorulás után hirtelen történt minden)pl. olívaolaj (enni), kúpok stb. Több hónapos nehéz időszakok.


A matricák sokat segítettek, hogy eltereljék a figyelmét,de mégis segítsenek összpontosítani, hiszen eleve jutalom orientáltak vagyunk. :) Így ez a fajta gátlás, vagy visszatartás nálunk elmúlt.


Az viszont tényleg igaz, hogy oda kell figyelni, hogy sokat igyon, és sok gyümölcs-zöldséget egyen, mert ha nem vissza-vissza tér a székrekedés.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook