Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Folyik a gyerek füle-mit kezdjek vele? fórum

Folyik a gyerek füle-mit kezdjek vele? (beszélgetős fórum)


19. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 18. - 111e183830)
2010. júl. 31. 11:45
Örülök neki, hogy jobban van!:) Szép napot Nektek!
2010. júl. 31. 07:08

Helyzetjelentés:fájni nem fáj,de még folyik a lánykám füle.Antibiotikum már 1 hete elfogyott,kb azóta szűnt meg a fájdalom.

tegnap hosszas telefonálgatás után elcsíptem a kórház fül-orr-gégészetén egy dokit.Azt mondta vigyem be az osztályra ,ha már ott vagyunk úgyse fognak elküldeni.

na ,most mondja a gyerkőc,hogy ma sokkal jobb a füle.Hurrá!

2010. júl. 30. 22:30
Jaj, Istenem! Nekem egész életemben a fülemmel volt baj. Most is, mert állandóan zúg. Iszonyú! Nem kívánom senkinek, de megijeszteni sem akarok senkit. Kövirózsa nem jó! Ha fáj a gyerek füle, akkor meleg só rá, nekem is mindig azt rakott rá Édesanya. Nagy szerencse, ha a gyereknek nem fáj a füle,mert nagy kínokat kellene kiállnia! A középfülgyulladás a legfájdalmasabb, és tényleg csak valami gyulladásgátló segít. Igen, a vízzel nagyon kell vigyázni, nehogy belemenjen a fülébe. Nekem gyerekkoromban rengeteget fájt a fülem, és szörnyű kínokat éltem át, éjszakákon keresztül nem tudtam aludni. Az viszont baj, ha a gyerek füléből még mindig folyik valami. Minél hamarabb vigye el a fülészetre!
16. sajert (válaszként erre: 1. - 111e183830)
2010. júl. 30. 21:21

Sajnálom :-((.


Nekem annó a fél éves fiamnak dőlt a trutyi a füléből. A fül-orr-gégész a Heim Pálban nem ismerte fel elsőre a középfül-gyulladást :-(( (csak hallójárat gyulladást diagnosztizált), csak mikor már átszakadt a dobhártyája, és a zöld váladék jött ki :-((.

Akkor kapott antibiotikumot, orrcseppet, fájdalomcsillapítót. Semmit nem kellett a fülébe raknom (még vattát se, mondjuk el se viselte volna). Se cseppet, se spray-jel nem kellett fújnom. Ott valamivel kiszívták a váladékot.


Azért én elvinném a megyei kórházba, azért kapják a fizetésüket, hogy megnézzék... Most úgy is kivagyok bukva a gyerekorvosokra, nem dolgoznak a környékünkön se, mivel nyár van... A 41 fokos lázas gyerekemmel gondolták hogy másfél órát várok egy vadidegen orvosnál, mert csak fél órát rendel egy nap, és tuti bejussunk :-((.

15. Panni58 (válaszként erre: 14. - Fiatal nő)
2010. júl. 30. 21:09
A kövirózsa akkor jó, ha még csak kezdődik a gyulladás, kezd fájni, attól csökken a gyulladás. De ha már gennyes, és főleg, hogy lyukas most a dobhártyája, már nem szabad belecsöpögtetni, mert bemegy a dobhártya mögé, és több kárt csinál, mint hasznot.
2010. júl. 30. 20:52
Esetleg kövirózsa..?
13. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 12. - Panni58)
2010. júl. 30. 20:49
Így van! Ha nem fáj, nem kell tenned semmit, csak tisztogasd! Ha fáj meleg só, vagy infralámpa! Ne cseppents bele semmit, szedje tovább az antibiotikumot!
2010. júl. 30. 19:58
Nem kell már semmi kezelés, hisz ürül, csak tisztogasd ki a külső részét a fülének rendszeresen, szedje az antibiotikumot, és elmúlik most már. Ha nem fáj, már nem lesz gond.
11. Krisztine2 (válaszként erre: 1. - 111e183830)
2010. júl. 30. 19:24

Olvastam hogy orvos nincs:(

Meleg só nem segít?

Vagy a fül spray,keress rá a neten van fül csepp is ezt is tisztításra használják.

10. 111e183830 (válaszként erre: 9. - Zsú1965)
2010. júl. 30. 19:12
tehát akkor?Merthogy se kórház nem vagyok,se peroxidom nincs?
9. Zsú1965 (válaszként erre: 8. - 111e183830)
2010. júl. 30. 14:19

Azt NE! És ha teszel vattát a fülébe, akkor nagyon gyakran cserélgesd, mert annak csak az a célja, hogy felitassa a váladékot. Anno a KH-ban (mint írtam korábban) 1-1 csepp hidrogénperoxidot csepegtettünk a gyerekek fülébe, ettől "kihabzott" a gennyes váladék, amit csak kitörölgettünk fültisztító pálcikával, de csak a hallójárat elejéről, nem mélyebbről.

És fürdésnél vigyázz, hogy ne nagyon menjen víz a fülébe.

2010. júl. 30. 13:27

Na itt a gáz:a városi fül-orr-gégész 1 hónapig szabin, a megyei rendelésen közölték,hogy csak akkor vigyem "ha dől az orrából a vér".

Annyira nincs orvos,hogy egyik este ettől zengett a híradó.

Az antibiotikumot felírta a gyerekorvos helyettese(mert az is szabin van),de hozzá nem nyúl.



Fültisztító sprayt javasolt egyik ismerős.Szerintetek?

2010. júl. 30. 13:14
Kifakadt, és magától kifolyik a genny! Vidd vissza a fül- orr gégére, ahol leszívják neki, és elmondják a további teendőket! Addig is vattát tegyél a fülébe, és azt cserélgesd! Jobbúlást kívánok a lányodnak!
2010. júl. 30. 10:23
Szakorvos!!!
2010. júl. 30. 08:50
Orvos, hogy kipucolja. Az egyébként csak jó, ha ürül, és nem gyűlik össze, mert akkor fel kellene szúrni. Lehet, hogy még tovább kellene az antibiotikum, amíg meg nem szűnik a gyulladás.
2010. júl. 30. 08:49

Ez miért kérdés? Orvos.

Meg hidrogénperoxiddal ki lehet pezsegtetni a trutyit.

2010. júl. 30. 08:48
Vidd vissza szakorvoshoz, fül orr gégészetre, és kérj tanácsot. Vagy telefonon beszéld meg az orvossal.
2010. júl. 30. 08:47
Orvos.
2010. júl. 30. 08:46

11 éves lányom antibiotikumot szedett mert brutális középfül gyulladása volt.Fájni nem fáj neki már 1 hete,de még mindig rengetek trugyi folyik belőle.Mit kezdjek vele?Orvos,Fül spray?

A kövirózsától csak még jobban tele lesz(bele szárad).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook