Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Folyamatosan hízok. Kevesebbet üritek, mint amennyit eszem. Hashajtáson kívül mi a megoldás? Van más is így ezzel? fórum

Folyamatosan hízok. Kevesebbet üritek, mint amennyit eszem. Hashajtáson kívül mi a megoldás? Van más is így ezzel? (tudásbázis kérdés)

1 2
43. szilisári (válaszként erre: 29. - :)))))))
2011. jún. 18. 13:50

Szerintem, de ezt majd a naplómban kifejtem bővebben, az első és legfontosabb dolog, hogy az ember agyban tudja, hogy mit akar. Tényleg arra kell ráhangolódnia, hogy akkor én ezt most megcsinálom és nem azt kell várnia, hogy 2 hét alatt lefogyjon, hanem muszáj elfogadnia, hogy ehhez idő kell, sok idő.


Én reggelire a helyedben megpróbálnék gyümölcsöt enni. Tízóraira esetleg valami tönköly búzás péksütit / kenyeret (a sima fehérlisztesnél sokkal jobb, de egy csomó állítólag tönkölybúzás cuccba kevernek fehérlisztet is, résen kell lenni). Ebédre szerintem egy könnyű leves az teljesen jó megoldás csak utána mondjuk salátát ennék esetleg valami sovány felvágottal. Vacsorára meg gyümölccsel összekevernék valami zsírszegény joghurotot. Nassnak meg kockázz fel zöldségeket, esetleg pár szem kesudiót (sótlant) meg ilyesmiket. Próbáld meg azt betartani, hogy 6 után nem eszel, sokat segít és csak az első pár nap alatt nehéz megállni, de össze kell szorítani a fogadat és kész :-D


és én is sétálnék a helyedben eleinte, 30-40 percet, de akkor az legyen a fejedben, hogy ezt most a mozgás miatt teszed, azért, hogy jobban érezd magad. aztán esetleg jógáznék vagy pilateseznék, azok nem nagy intenzitásuak, nem hiszem, hogy megterhelnének, de ha nem is fogy rögtön tőlük az ember, akkor is egyre hajlékonyabb lesz, ami szerintem nagyon sokat számít.


Az a lényeg, hogy sose add fel, ha már eldöntöttél valamit, mert ennyivel mindenki tartozik szerintem magának, hogy megpróbálja elérni a hmmm nem tudom olyan szépen 2megfogalmazni, angolul úgy mondják, hogy "be the best version of yourself", szóval, hogy a lehető legjobb változatod legyél. (hozd ki magadból azt, ami önmagadhoz képest a legjobb).


És bocsánat, hogy ennyit szövegelek itt a hülyeségemről :-o

2009. máj. 15. 23:03
Ajánlom a turmixolós életmódot. :)
41. franciska49 (válaszként erre: 19. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 3. 17:29
szia! nekem is ugyanez a problémán 58.-ról 85 kg.-ra. 2 hete kezdtem el a norbit,még sokat kell tanulnom, mit mikor. esténként a norbi duci tréningre tornázom 20percet.lement 1,2 kg. ez erőt ad a továbbihoz.
40. :)))))) (válaszként erre: 39. - Tafonta)
2008. jún. 29. 09:44

Szia !

Jól értem ? A pajzsmirigy gyógyszertől változik a koleszterin szinted ? Nekem sajna magas a koleszterinem, gyógyszert is kellene rá szednem. Ez a folyamatos hízás kb évi 2-3 kiló pluszt jelent. (régóta :() A pajzsmirigyműködést többször nézték, rendben van. Szerintem a háziorvos is arra gyanakodott a folyamatos gyarapodásomat látván :(

39. tafonta (válaszként erre: 10. - :)))))))
2008. jún. 29. 06:39
Bocs, hogy nem olvastam végig az egészet! Nem csö kken a koleszterinszinted? És folyamatosan hízol? Lehet, hogy pajzsmirigy -alulműködésed van! Pajzsmirigy-ambulancián két értéket néznek meg mindenképpen: a koleszterint és a TSH (agyalapi mirigy hormonja). Amikor éppen nem jól van beállítva a gyógyszerem, nekem is magasabb a koleszterinem. Vizsgáltasd ki magad, ha nem ez a bajod, akkor legalább egy probléma már kilőve! :)
2008. máj. 6. 21:19
Ez a kettes számu dominó reg.-em. Lucy
37. andrea54 (válaszként erre: 36. - 2577cdcc12)
2008. máj. 6. 21:17
Semmit nem vettem be, az orvos által előirtakon kívül, amiket évek óta szedek. Ritmuszavarom van, lehet hogy attól ment föl vagy a terhelés (5 hónap után?) beinditott egy folyasmatot. Ez előfordult korábban is egyszer minden különösebb előzmény nélkül is. Első alkalommal duplájára emelték a ritmusszabályzó gyógyszert, most utóbb pedig a világon létező legjobb szivritmusszabályzó tablettára állitottak be...(1 hét "bentlakással")
36. 2577cdcc12 (válaszként erre: 35. - Lucy0016)
2008. máj. 6. 18:17
Neked 120, tudod, ez korfüggő. És mitől ment fel? Bevettél valamit?
35. lucy0016 (válaszként erre: 34. - 2577cdcc12)
2008. máj. 6. 16:47
Köszi, a konditeremben ezt el is értem és szinten is tartottam fél-1 órán keresztül. (heti 2 de többségében 3-szor).Működött is addig, amig egyszer megugrott 180-ra és onnan nem tágitott az orvosi beavatkozásig, de akkor már elhagytam a konditermet, mivel rosszul éreztem magamat.
34. 2577cdcc12 (válaszként erre: 23. - :)))))))
2008. máj. 6. 14:54
Neked a zsírégető tartomány kb a 130-as pulzus.
33. lucy0016 (válaszként erre: 31. - Supin)
2008. máj. 6. 14:29
Próbáltam, nálam nem volt eredményes. Köszi, hogy megosztottad a tapasztalatodat.
32. csehe (válaszként erre: 30. - :)))))))
2008. máj. 6. 09:38
Ez nem nőgyóygászat. Az egésztest hormonháztartásával, és a hormontermelő szervekkel foglalkozik, elég összetett területe az orvoslásnak. Neked sem ártana egy alapos kivizsgálás, szerintem. Tüneteket nem mondok, mert ezer+egy van, és igazából a szakember tudja ezt összehozni. Ha SZTK-s rendelésre mész, kell beutaló, meg pár hónap várakozásiidő, olyan sokan vannak, magánrenedelésen jobb a helyzet, se beutaló nem kell, és pár hét alatt sorrakerülsz, persze ez meg pénz....
31. supin
2008. máj. 6. 08:16
Minden nap megeszem 1 joghurtot ,azóta ritkább az ilyen problémám. Állitólag a kefir is jó.
30. :)))))) (válaszként erre: 28. - Csehe)
2008. máj. 6. 07:04
Ott nem voltam, senki sem küldött és igazából nem is tudom, hogy ott mivel foglalkoznak, vagy egyáltalán milyen panaszokkal kerül oda az ember. (a belső női szerveket eltávolították évekkel ezelőtt, de a hízás 20 éve folyamatos..(
29. :)))))) (válaszként erre: 26. - Mókica)
2008. máj. 6. 06:56
Kb. másfél liter folyadék. Reggel egy feketekávé édesitővel, tejjel. pl. 1 tojásból rántotta, 1 szelet kenyér. Főzés közben tesztelem az ebédet, ami ugyan nem jelentős mennyiség, de tény, hogy 'bemegy'. Délben 1 vagy 2 (utóbbi időben inkább csak 1) tányér leves, és 1 tányér második, ami többnyire vagy főzelék vagy tésztaféle. (többnyire húst hétvégén eszünk). Délután 5-6 óra körül egy szelet kolbászos-vajas kenyér paprikával. Sajnos még egyszer valami, 1 szelet kenyérrel.
28. csehe (válaszként erre: 20. - :)))))))
2008. máj. 5. 23:30
Voltál már endokrinológusnál? Ott nem csak a pajzsmirigyedet nézik, hanem az összes hormontermelő szervet. Én is hasonló cipőben vagyok, mint te, de nekem találtak eltérést hormonilag, ill. egy pici daganatot az agyalapimirigyben. Ez a fő gondokozó. Én az edzőteremben felszedtem 2-3 kilót.... :)
27. Mókica (válaszként erre: 25. - :)))))))
2008. máj. 5. 23:30
Próbáltad már a Foreveres aloe vera gélt?? Az segit a méregtelenitében, helyrehozza a székletüritést is!
2008. máj. 5. 23:27

Hogy eszel amúgy? Letudnád irni egy-egy napi menüdet?

Mennnyi folyadékot iszol???

25. :)))))) (válaszként erre: 24. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 5. 23:27

Azt hiszem megpróbálom ezeket a természetes rost anyagokat és a hasonlókat amiket ajánlottatok, szépen sorban.

Köszönöm a segitségetekt, és jó éjszakát mindenkinek !

24. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 23. - :)))))))
2008. máj. 5. 23:19

Nem tudom, hogy pontosan hogy kell kiszámolni, de függ az életkortólm, magasságtól és a súlytól, valamint a végzett aktivitástól.


Neked fokozottan óvatosnak kell lenned a sporttal, ezért beszélj dokivel és nem ártana egy személyi edzőtől segítséget kérni a pontos terhelés miatt. Ha nem változtatsz, ez csak rosszabb lesz később.


Ezekkel a paraméterekkel pláne vigyázz nagyon, hogy milyen diétákkal próbálkozol.

2008. máj. 5. 23:12

Fél évente nézik a pajzsmirigyemet (labor) mert a szívgyógyszerem oda is hathat, szerencsére rendben van.

Mit jelent az, hogy a pulzus zsirégető tartományban dolgozzon ?

Szerintem pont ezt nem szabad nekem. 180- as pulzussal vitt el a mentő, (pontosabban stabilizálták 140-re vénásan) csodálták, hogy eszméletemnél vagyok. Nemrég volt holter, ami 24 órán át figyelte a szivet eredmény: átlagos hétköznap átlagos körülmények között átlag 69 volt a pulzusom. Ez nagyon jó, de mégis gyogyit váltottak, mert 49 és 130 között ingadozott.

22. Martian (válaszként erre: 11. - :)))))))
2008. máj. 5. 23:08
szivi :)
21. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 20. - :)))))))
2008. máj. 5. 23:05

Akkor iszkiri az orvoshoz. Ha ennyire nem reagál a szervezeted semmire, akkor generálra van szükség :D. Pajzsmirígy???


A napi bevásárlás és ügyintézés azért nem egyenlő azzal, hogy a pulzus zsírégető tartományban dolgozzon legalább egy órát...........:p


Azt a kazit nem ismerem, de a Ducitornát igen, az unokatesómnak vettem, hátha meghozza a kedvét a mozgáshoz. De maximum annyi, hogy időnként leporolja.

20. :)))))) (válaszként erre: 16. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 5. 23:00
Nem szedek hashajtót, csak mint ötlet fordult meg a fejemben. Séta helyett napi bevásárlás, ügyintézés átlag másfél óra. Norbinak a Laci bácsis puszta....akármilyen kazettáját csináltam fogat összeszoritva fél évig, eredmény semmi. Feladtam. Tavaly konditerembe jártam heti 2-3 alkalommal 5 hónapon keresztül vért izzadva -3 kiló volt az eredmény. Sajnos a motor nem bírta a strapát, eltiltottak a terheléstől.
19. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 18. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 5. 22:57
Ja, és amikor először úgy éreztem, hogy egy bálna vagyok és ezt nem maradhat így, 58 kiló voltam.......... Onnan sikerült 80 kilóra fogyókúráznom magam :D
18. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 15. - Pick-kati)
2008. máj. 5. 22:56

Ne viccelj. Nem lehetsz annyi idős, hogy ne akarnád jobban érezni magad :)


Nem olyan nagy dolog ám a fogyás. Komolyan. Én is voltam 80 kiló. Akkor fogytam le, amikor abbahagytam az ilyen-olyan bogyókat és hülyébbnél hülyébb kúrákat.

Ez persze akkor igaz, ha az ember egészséges. Kinek gyorsabban, kinek lassabban, de az biztos, hogy a szervezet reagál a változtatásokra.


Ne add fel!!!!!

17. :)))))) (válaszként erre: 15. - Pick-kati)
2008. máj. 5. 22:55
5x minden szempontból. Fiatal nem vagyok, az egészségem, de talán még inkább a közérzetem javitására szolgálna, ha rendeződnének ezek a dolgok.
2008. máj. 5. 22:53

Ja, és a hashajtókat hagyd abba. Hosszú távon több kárt okoznak, mint hasznot. A lányok elmondták a tutit. Joghurt zabkorpával és annyi ásványvíz, amennyi csak beléd fér. Egy hét, és rendbe jön a menetrend :))


Kezd egy jó adag savanyú káposztával, aztán jöhet a joghurt. És ne fogyókúrázz, annak mindig az lesz a vége, hogy visszajön és még ajándékba legalább a harminc százaléka.


Mozgás megy?

Legalább egy fél óra séta naponta? Ha 100 kiló feletti vagy esetleg Norbi duci tréningje, az nem ugrálós, de zsírégető.

2008. máj. 5. 22:51
tudod engem már nem érdekel bele fáradtam,de te ha fiatal vagy érdemes küzdeni a kilók ellen.
14. :)))))) (válaszként erre: 12. - Pick-kati)
2008. máj. 5. 22:48
Sajnos a jojó általam is ismert...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook