Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogzás 30 hónaposan fórum

Fogzás 30 hónaposan (beszélgetős fórum)


12. trapiti (válaszként erre: 11. - Rozika07)
2010. jan. 24. 20:06

Meginni Luca sem hajlandó, de megkóstoltam, hát nem csodálom...

Nálunk az jött be, hogy kevés túrókrémbe keverve adom, aminek elég intenzív íze van ahhoz, hogy elfedje a Smectáét.

Esetleg Bolus Adstringens, 1/2-1 tabletta porrá törve, ezt hasonlóan tudod belecsempészni az ételbe, de kisebb mennyiség mint az egy tasak smecta.

2010. jan. 24. 19:19

köszönöm a válaszokat.

Én is próbáltam a smecta port,de nem hajlandó meginni.Igy olyan ételeket adok, ami egy kicsit köti a székletet.

10. trapiti (válaszként erre: 2. - Rozika07)
2010. jan. 23. 17:05

Szia!


Nálunk ugyanezek a tünetek fogzásnál, a hasmenés ill. a pisor popsi is (volt már olyan durva is, hogy hámhiányos lett, és semmi nem használt)


Homeopátiások közül az egyetlen ami ér valamit, a Viburcol kúp, de csak arra elég, hogy ne legyen annyira izgága szegény napközben, alváshoz már nem. Nurofen szirup viszont elég jól bevált. Én sem szeretek túl sok gyógyszert adni neki, de szenvedni nem hagyom.

Hasmenésre Hipp ORS-200 (ha hajlandó meginni), Protexin por, napi 1-2 tasak - jobb mint a Normaflor, mert mire a Normaflor bacijai aktivizálódnak, már kint is vannak a gyerekből :(

Ha durva a hasmenés én adok még Smecta port is, az sűríti a székletet és megköti azokat az anyagokat, amik marját a bőrét.

Fogíny kenegetésre Dentinox-Dologel felváltva (a Dologel talán jobb, mert gyógynövényes, valeriánás, így picit nyugtatja is) de a kenegetés inkább csak a lelküknek kell, azt hiszem :)


Nálunk mindig izgalom van miatta, mert bölcsis, amúgy is 3-4x kakil naponta, ha ehhez még hasmenése is van, haza akarják adni, pedig semmi baja :(

9. dtrr
2010. jan. 22. 07:52

A homeopátiás szer neve Arnica Montana 30 CH

Reggel és este 5-5 golyó. Mondjuk a hasmenést nem szünteti meg, csak a fájdalmat enyhíti.

8. dtrr
2010. jan. 22. 07:47

Az én fiamnak is mindig hasmenése van, ha fogzik. Nekünk a védőnő a Dologélt ajánlotta. Csak gyógynövény van benne.

Emellett mi homeopátiás fájdalomcsillapítót használunk, nekünk nagyon bejött.

2010. jan. 22. 07:43
a dentinoxot prbóáltuk,mig kisebb volt, addig ok. de most nem használ :-(
2010. jan. 22. 07:39

Esetleg Normaflore kúra?

Fájdalmakra dentinox?

2010. jan. 22. 07:36
nem tudom erre mi a gyógyszer én ilyenkor piritóst szoktam adni a fiamnak meg kekszet
2010. jan. 22. 07:34

Szia!

Szerintem igen, mert mióta mondja,hogy fáj a foga, erősen rágja a kezét, amit nem szokott, azóta van hasmenése, de van ugy, hogy 1-2 napig van, azután semmi, és megint.Reggelre olyan csunyán volt, hogy fürdetni kellett :-(

De nem lázsa, virgonc mint máskor, eszik rendesen,csak a hasmenés......

2010. jan. 22. 07:32
szegénykém bíztos hogy a fogzástól van hasmenése?
2010. jan. 22. 07:30

Sziasztok!


Mit adjak a 30 hónapos lányomnak fogfájás enyhitésére? Most jön a 19, foga, és erős hasmenése is van.Rendesen eszik, de erős a hasmenés, és tiszta vörös a popsija.

Köszönöm

2010. jan. 22. 07:29
Fogzás 30 hónaposan

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook