Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra utáni első étel fórum

Fogyókúra utáni első étel (beszélgetős fórum)


17. fadigflo (válaszként erre: 15. - Mandella)
2009. jún. 12. 17:25

Igen, jól gondolod. Nem nehéz.

Én,nem vagyok kövér, azt hiszem :D de ha azt enném,amit nap,mint nap látok,kortársaim esznek,nem lennék ennyi.Mondjuk sosem voltam kövér, de nem is azért választom a csökkentett cukor-zsírtartalmú ételek... Az a baj, hogy az is lehet kövér, aki kívülről soványnak tűnik. A rengeteg megevett cukor, hasztalan csipsz és mesterséges aromák nem tűnnek el nyomtalanul. Nem csak a tökéletes külső a cél, az egészség is. Ami persze csak kevés embernek számít. Általában az eszik egészségesen,aki fél a hízástól vagy fogyózik. Ennek nem így kellene lennie...


Rég nem ettem csokit,nem kívánom. Pedig 5 éve még én ettem a legtöbbet a családomban.

Sütit ritkán kívánok, akkor engedek a kísértésnek. Gyakran sütök, mindig,mindenkinek. Mégsem.

Az édes ízeket se sűrűn kívánom, túrót sem édesítem már, max. gyümölccsel.

Nem vagyok híve a diétás kajáknak, azt eszem, ami jó a szervezetemnek. NE nézz bele a naplómba :D ( rejtett reklám :D), nagyon sz@rul kajálok, tudom. De tanácsot adni könnyebb, ez tény.

Néha már úgy tuszkolom magamba a kaját (nem jó! nem jó!),mert egyszerűen nem vagyok éhes, nem eszem eleget, de fáradok. Sokat edzem, úgy gondolom ez elengedhetetlen.

Persze , nem vagyok elégedett magammal,mindig lesz hibám és most ezen próbálok javítgatni.


Szóval, nem mondom, hogy példámat kellene követni és nem mondom, hogy ez így jó. Nekem jó, egyáltalán nem óhajtok káros dolgokat, át kel programozni az agyat.


Néha egy süti belefér. Mert úgy is tudjuk: nem többfogásos kajahalmaz és csokik tömkelege szárad a lelkünkön, megbocsátható bűn...:)

16. fadigflo (válaszként erre: 14. - Mandella)
2009. jún. 12. 17:16

Figyi, :)

Adott egy nap, amikor (szinte) minden megehetsz, amit szeretnél. Bűntudat nélkül. Csokit, vagy nagyi sütit. Bármit. A lényeg: ne egyél belőle többet,mint kívánod. Szóval, engedsz a kísértésnek, másnap újult erővel vágsz neki a jó kaják elpusztításának. Azzal a tudattal, hogy jövőhéten vagy jövő hónapban megint ehetsz sütit vagy pizzát.


Ha hízol, nem feltétlenül attól hízol mert "rossz" kaját ettél, hanem mert sokat!

PL. lehet, hogy "fogyi" után már csak 2 szelet pizzát tudnál megenni, hogy kellemesen tele légy.

De leküldesz 5öt,mert végre egy nap, amikor bűnözhetsz... De ha ügyi vagy, akkor megállsz ott, ahol még az élvezetről szól az egész.

Ráadásul sportolsz. Így nem lesz gond!


Én amondó vagyok, hogy nyugodtan egyél meg egy vagy két szelet pizzát, talán ha kevesebb olaj van rajta, az se baj. Vagy készíts cukormentes (édesítős) túró vagy joghurttortát, rostkekszet, van receptem "diétás" palacsintára is.Élvezni kell az életet, amíg lehet!

Nem szabad túl komolyan venni . Mert akkor már baj van.

15. mandella (válaszként erre: 10. - Fadigflo)
2009. jún. 12. 17:00

teljesen igazad van!


ez az, amit én a sok, rengeteg fogyokúra után nem tudtam megvalósítani, talán majd most


talán csak egy kis odafigyelés kell, ugye? mondjuk elhatározás és akaraterő kérdése, úgy gondolom.

14. mandella (válaszként erre: 12. - Fadigflo)
2009. jún. 12. 16:56

az olyan jó lenne!


nem lehetne egy évben kétszer? :-)

13. mandella (válaszként erre: 5. - 9778ca1817)
2009. jún. 12. 16:56
na ez az, ezt mondom én is
12. fadigflo (válaszként erre: 9. - Mandella)
2009. jún. 12. 16:56

ehetsz :) egyszer egy évben mondjuk :D

engedj és bűnözz, csak ne legyen belőle rendszer...

2009. jún. 12. 16:56

aztán pedig majd lehet, sütök csirkét és azt eszem paradicsomsalátával


aztán pedig majd barna rizst borsóval


ilyesmikre vágyok

10. fadigflo (válaszként erre: 6. - 0c97fbb607)
2009. jún. 12. 16:55

Ha sz@r,miért eszed? Az evésnek az élvezetről kellene szólnia. Senki nem mondta, hogy csak diétás kajákkal lehet lefogyni. Ne zsírban tocsogó sült oldalas és sült krumpli legyen mindennap a menü fagyival, de egyszer-egyszer belefér. A kulcsszó: életmódváltás.

Mert igaza van: az első bűnözés után (fogyókúra befejeztével) szépen lassan visszatérsz az eredeti állapotra. Azért mert kár volna.Hát nem ezért szenvedtél...

9. mandella (válaszként erre: 1. - 5a5c6c6a02)
2009. jún. 12. 16:55

nekem most már az a bajom, hogy mit sem ér egy akármilyen klassz fogyókúra is, ha a befejezése után elkezdek megint "normálisan", vagy ahogy előtte ettem, tehát MINDENT!


amit megennék: óriási nagy pizza, akármilyen feltéttel, utána jégkrém vagy palacsinta, vagy túrógombóc :)


de nem tehetem, meg kell állnom, hogy ne ezt egyem, mert akkor hiába volt ez a fogyókúrám is.


tehát amit meg fogok enni: bableves, diétásan, sok.sok zöldséggel!

2009. jún. 12. 16:44
Sütök valami fincsi u2-es sütit.
2009. márc. 7. 17:53
Még 8 kiló és utána egy nagy hambi vagy gyros
6. 0c97fbb607 (válaszként erre: 5. - 9778ca1817)
2008. márc. 3. 13:46
Akkor szerinted mi a teendő?Tán egész életében az embernek diétás sz@arokon kéne élnie?:))))
2007. szept. 13. 12:44

Ha újra visszatértek a régi szokásokhoz, akkor kár volt a fogyókúra.

Az első "bűnözést" szépen követi a többi is...

4. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 3. - Freshlinda)
2007. jún. 15. 15:42
az a desszert! :Dnem felejtettem el! don't worry!be happy! :DD
3. freshlinda (válaszként erre: 2. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 15. 15:39

Azt hittem fagyizni fogsz? :DDDDDDDDDD

Én egy jó adag csirkés quesedillát fogok enni avókádós mártással:D Úúúúú, csorog a nyálam...

2007. jún. 15. 15:32
Személyszerint el fogok menni a törzshelyemre es eszem egy jo Cigánypecsenyét krumplival es savanyúságokkal! nyami
2007. jún. 15. 15:32
Ha befejeztétek a fogyókúrát, mi lesz az első étel amit enni fogsz? Mire vágysz a legjobban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook