Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra - irreális megszorítások nélkül fórum

Fogyókúra - irreális megszorítások nélkül (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyókúra - irreális megszorítások nélkül

2012. jan. 10. 09:53

Sziasztok!


Én új vagyok itt és szeretnék csatlakozni a fórumhoz!

Szeretném megosztani veletek, hogy milyen módszerek alkalmaztam én arra, hogy lefogyjak!

Én már gyermekkoromtól kezdve túlsúlyos vagyok és kipróbáltam mindenféle fogyókúrás kezelést, diétás étrendet, gyógyszereket, de mindig sikerült visszaszednem a kilókat.

Most egy új módszert szeretnék kipróbálni, mégpedig a gyomorballon terápiát! Felvettem a kapcsolatot egy céggel és ők egyeztettek nekem konzultációs időpontot egy doktorhoz Székesfehérváron. Mindenféle vizsgálatot elvégeztek rajtam és nincs semmi akadálya annak, hogy a gyomorballont behelyezzék.

Esetleg valakinek van valami tapasztalata a ballonnal kapcsolatban?


Köszi!


Kata

8. rozsa3 (válaszként erre: 6. - Ezti)
2006. ápr. 6. 09:20

Szia Ezti!

Nem akarok kötekedni én sem, sőt nagon szeretném az alábbi reggelit, amit a cikkből másoltam ki:

a. kb 6 dkg teljeskiörlésű barna kenyér - 1-2 szelet a kenyér tömörségétől függ, minél „sűrűbb” annál jobb – megkenve egy kevés margarinnal vagy egy vékonyka szelet sajt, 1 szelet sonka (tetszés szerint) salátalevelekkel

Tudomásom szerint a kenyér még ha barna is, szénhidrát,a sajt és a sonka nem igazán.

Ebból gondoltam.

7. Kekx (válaszként erre: 6. - Ezti)
2006. ápr. 5. 07:57

Szerintem Rózsa arra gondolt, hogy a reggeliben kell lennie szénhidrátnak és fehérjének is. Ezen kívül máshol lényegében nem is szabad, vagy csak jelképesen: lásd túrórudi.


Amúgy meg ha belegondol az ember, szinte minden alapanyagunkban van fehérje és ch együtt. Ott van pl a gomba, köztudottan magas a fehérjetartalma, akkor azt nem is lehetne megenni? (jó talán ez sarkítás, de a lényege ugyan az!!)

6. Ezti (válaszként erre: 3. - Rozsa3)
2006. ápr. 3. 09:37

Szió Rózsa!

Nem akarok kötekedni, de te ebben hol olvastál olyat, hogy szénhidrátot egyél fejérjévek vagy proteinnel?


Lehet én olvastam félre vagy értelmeztem rosszul?

5. 'szti (válaszként erre: 2. - Kekx)
2006. ápr. 2. 11:37
Na igen...napi egyszer, esti kajálás és táblacsokik befalása...szerintem én így kezdtem hízni.
4. Kekx (válaszként erre: 3. - Rozsa3)
2006. ápr. 2. 09:43

Szerintem is felér a normális étkezéssel, ezért jó nekem, mert én többnyire, napi egy-kétszer eszem azt is este, de akkor sokat.

Sajnálom hogy Neked ezek nem működnek, én még nem tudom hogy menni fog e, remélem igen. Azért Te is vigyázz a hiányalapú és egyébb megvonásos/szétválasztós diétákkal. Aláírom mindenkinek a szervezete más, másra másképp reagál.

Viszont én is millió helyről hallottam hogy szénhidrátot fehérjével nem szabad, amit adott körülmények között értek is. De az azért talán a szervezetemnek annyira nem tesz jót, mindenevők vagyunk vagy mi. Én már annyi minden csináltam a gyomrommal/szervezetemmel hogy most inkább valami ilyen kell nekem.

Itt lényegében csak a reggeli az ami vegyes, a többinél az ember eldöntheti mit mivel, sőt a vacsora még egységes is! Az uzsik is lehetnek akár zöldségek/gyümölcsök is, nekem ez sokat számít, a legtöbb diéta kidobálja a napközbeni étekzésből a gyümiket, sőt van hogy teljesen elhagyja.

Amúgy szerintem ez inkább kalóriaszámlálós diéta mint szétválasztós. Ahogy nézegettem olyan 1200 kcal lehet maximum, de legalább nem kell külön számolni csak tudni hogy mit lehet.

3. rozsa3 (válaszként erre: 2. - Kekx)
2006. ápr. 2. 07:26
Nálam ennyi étkezés felér a normális napi étkezéseimme, ami mellett lassan, de biztosan hízom:( Még a testedző újságokban is arról olvastam, hogy szénhidrátot soha ne együnk fehérjével, vagy proteinnel. Attól tartok - mély fájdalmamra - hogy ez igaz. Azért biztosan sok embernek használ ez is, csak én vagyok ilyen hízékony! Sok sikert!!!
2. Kekx
2006. ápr. 1. 23:19
Én azt hiszem nekiállok! Nem történik semmi ha nem megy, de miért ne menne? Még túrórudit is ehetek, meg csoki... igaz nem egy táblával, ahogy szoktam...
1. Kekx
2006. ápr. 1. 22:00
Ez a diéta tartható, egészséges, reális! Olyan életmódváltást igényel, ami nem változtat meg lényegében, így nem is esik nehezedre.
Ez egy abszolút egészséges diéta, tapasztalatok és orvosi kijelentések alapján lett összeállítva, lényegében nem kell semmit kiiktatni az étkezésünkből, majdhogynem úgy ehetünk ahogy szoktunk. Egy próbát megér, nem?

Ugrás a teljes írásra: Fogyókúra - irreális megszorítások nélkül

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook