Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra alatt megengedett a teljes kiörlésű vagy graham kenyér evése? fórum

Fogyókúra alatt megengedett a teljes kiörlésű vagy graham kenyér evése? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. nov. 25. 19:18

Sziasztok!Pár hete voltam dietetikusnál,és lehet enni ezeket a kenyereket-én reggel,és este is ettem,keveset.

Fogytam,a hasamból sok ment le.

Igaz,előtte faltam a szénhidrátot,naponta több ezer-5-6 ezer kalóriákat fogyasztottam:oo

39. Spiritus (válaszként erre: 38. - Filemon79)
2012. jan. 30. 14:35

igen de ez nem olyan típusú amire számítanál. Valószínűleg nem lesznek benne olyan kaják amiket eszik, mert ezek leginkább a testépítős "tiszta" tápanyagok.

Vannak a neten más típusú (bővebb) étrendtervezők is!


Szerintem egy 3500 kcalt be lehetne neki lőni. Azzal tutira nem kell szenvednie, ha jól van kitalálva!!!

38. Filemon79 (válaszként erre: 32. - Spiritus)
2012. jan. 30. 14:27

Köszi! Kiszámoltam neki érdekességképpen, de biztosan nem fogjuk számolgatni, amíg nem muszáj.

Alapra 2650 jött ki, teljesre pedig 5190. Tehát ettől kellene jóval kevesebbet bevinni a fogyáshoz, ha jól értem. Kíváncsiságból lehet, hogy egyszer megpróbálom kiszámolni, hogy ehhez képest mennyi a valóság. :) Láttam, van ezen az oldalon étrend tervező is, tök jó.

37. mkriszti81 (válaszként erre: 36. - Spiritus)
2012. jan. 30. 14:01

ja értem, akkor a 3000 nem az, amivel fogynom kellene, hanem annál jóval kevesebb, csak 1400 alá ne menjek

oké, köszi :)

2012. jan. 30. 13:35

Igen, az alapanyagcseréd az 1400 kcal.

Ez akkor van, ha ki sem kelsz az ágyból, még csak nem is tvzel vagy ilyesmi, csak létezel!

De te éled az életed, rohangálsz a gyerekek után, picit sportolsz, dolgozol...így simán érthető a 3000 kcal. Ez egyáltalán nem sok. Ha elmész mekibe, egy menü simán megvan 2000 kcal. Persze nem ez az alap, csak összehasonlíás képpen, valóban kb ennyit ehetsz egy nap ha őszintén összeszámolod (kávé, üccsi, minden beleszámít).

Az 1400 azt jelenti, hogy az alá nem szabad menned! Az már mindenképp káros.

Az értékeid nagyon hasonlóak az enyémhez. Nekem az 1700 kcalos diéta hoz lassú sikereket de sikereket! De minden ember más. Lehet neked kell az 1400, de az is lehet, hogy 1900 kcal is elég a fogyáshoz.

35. mkriszti81 (válaszként erre: 34. - Spiritus)
2012. jan. 30. 13:28

úgy emlékszem, aki kalóriaszámolgatással fogyózik, az olyan 1200-1500 kcal körül szokott étkezni, nekem meg 3000-re hozta ki a táblázat


egyébként 30 éves vagyok, 168cm, 63kg (gyerek után maradt rajtam pár kg), napi 30perc közepes mozgást (tornázom), 60 perc gyaloglást jelöltem be, a többi ülés (internet - ott dolgozom is)

34. Spiritus (válaszként erre: 33. - Mkriszti81)
2012. jan. 30. 13:18

nem értem pontosan a kérdést....

Add meg az adatokat, megnézem mire gondolhatsz!

33. mkriszti81 (válaszként erre: 32. - Spiritus)
2012. jan. 30. 13:13
eszerint nekem a sima (mozgás nélküli) élethez 1400 kcal kell, a valós érték pedig közel 3000 kcal - ez reális lenne?
32. Spiritus (válaszként erre: 10. - Filemon79)
2012. jan. 30. 12:38
31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Spiritus)
2012. jan. 30. 10:18

Szia! Egészségügyben dolgozva, nem tudtam cukorbetegként megoldani a rendszeres étkezést. Ez eü...és akkor mit várhatunk más helyektől, amikor tényleg 100-an lesik, hogy mikor léphetnek a helyünkre.

Persze igyekezni kell, saját érdekünkben betartani a rendszerességet,csak utalni szerettem volna rá, hogy bizony ez nem csupán egy-egy emberen múlik.

30. mkriszti81 (válaszként erre: 29. - 57aa4ea1e8)
2012. jan. 30. 10:11
én este is eszem :)
29. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 28. - Mkriszti81)
2012. jan. 30. 09:56
Hát update szerint kenyér is lehet reggel.
28. mkriszti81 (válaszként erre: 26. - 57aa4ea1e8)
2012. jan. 30. 09:53

én is így próbálom, az ebédet ugyan rendelem, amíg anyagilag bírom, egyelőre beválik, ezért még folytatom

de a kenyérről nem mondtam le, ahhoz az agyamat is át kéne állítani, hogy megelégedjen sonka+paprikával...

27. mkriszti81 (válaszként erre: 25. - Spiritus)
2012. jan. 30. 09:51

köszi :)


Én jelenleg graham toast kenyeret eszem reggelire és vacsira 2-2 szeletet, ennek is kevesebb a ch-tartalma, mint a sima kenyérnek.

Csak pár kilótól próbálok megszabadulni, de így is heti fél-1 kg lemegy. (ja az ebédem update-rendelt, és 2-3 naponta fél órát tornázom)

26. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 23. - Mkriszti81)
2012. jan. 30. 09:50
Hát nekem is kevés lenne, de pl amikor én fogyóztam, akkor a norbi kódjai szerint ettem. Heti kétszer fél órát tornáztam mellette, volt, hogy még éjjel is jól teleettem magam, és heti máfél kiló ment le. Én nem vagyok jó kalóriaszámolásban, és a kódos cucc azért jó, mert egyes kódúból még éjjel is lehet enni. Akkor még nem voltak kész update kaják, simán a könyből néztem mindennek a kódját, és nagyon működött.
25. Spiritus (válaszként erre: 23. - Mkriszti81)
2012. jan. 30. 09:47
egyél 4-et :)
2012. jan. 30. 09:47
Igen, ezt vezette be ő is januártól. Kis adagok, édesség semmi, és próbálja arányosan elosztani. De pl. ő eszik teljes kiőrlésű kenyeret (max. 1 szelet), erről még nem bírt lemondani. Meg igazából én sem gondolom, hogy le kell arról az 1-1 szeletről.
23. mkriszti81 (válaszként erre: 11. - 57aa4ea1e8)
2012. jan. 30. 09:44

na ez az, hogy ha 2 szelet sovány sonkát megeszek egy paprikával/paradicsommal, akkor ... éhes maradok :(

főleg ha még edzeni is járok, akkor ennél laktatóbb kaja kell(ene)

22. Spiritus (válaszként erre: 20. - Filemon79)
2012. jan. 30. 09:37
Ezt értem és a párom is ilyen helyen dolgozik. És nap közben én sem tudom betartani (hiába vagyok irodista), de annyit megteszek, hogy ha hazamegyek nem rögtön rávetem magam a sütikre (pedig rohadt éhes szoktam lenni), hanem megeszek kb 2 szelet felvágottat valami paprikával, ami elnyomja a szédülős éhséget, tornázom vagy mozgok valamit, és utána megint eszem, de nem teli eszem magam. Majd Este 8 körül megint egy kisebb adag kaja. Így van meg nekem az 5 étkezés. Este gyakrabban, nappal ritkábban. De ez van!
21. Filemon79 (válaszként erre: 19. - Spiritus)
2012. jan. 30. 09:34
Igen, azóta már rájött ő is. Ezért mondom neki, hogy egyen mindent (persze azért kerülve a zsíros, cukros dolgokat), csak mértékkel. Nem modell akar lenni, csak egészséges. Meg azt is próbálom tudatosítani benne, hogy a 10 év alatt felszedett kilók nem fognak 6 hónap alatt lemenni, örülni kell minden dekának, minden centinek.
20. Filemon79 (válaszként erre: 18. - Spiritus)
2012. jan. 30. 09:31
Erről a főnökét kellene felvilágosítani, bár őt egyáltalán nem érdekelné, hogy mi lesz a férjem testével. Van helyette 100 másik jelentkező. Nemhogy enni, de pisilni sem akkor megy, amikor akar. Ha pisilnie kell, akkor szól (az egyébként nő) felettesének, és majd az valamikor rábólint, hogy mehet. Szóval ezek a diéták meg fogyókúrák elsősorban irodista hölgyeknek vannak kitalálva. Átlagember átlagmunkahelyen nem akkor eszik, amikor akar.
19. Spiritus (válaszként erre: 17. - Filemon79)
2012. jan. 30. 09:28
Semmilyen kampányszerű dologba nem szabad belekezdeni!!!! Ha gyorsan fogysz, izmot veszítesz, aminek a vége, hogy még többet szedsz fel és kicseréltél egy csomó izmot, zsírra!!!
18. Spiritus (válaszként erre: 16. - Filemon79)
2012. jan. 30. 09:27

Nem tud? Esetleg nem akar!!!!

Fel kéne világosítani arról, hogy mit tesz a testével. Én magamtól azt szoktam kérdezni, hogy ha így és így bánok a testemmel, akkor megérdemlem e hogy egészségesnek születtem... lehet durva, de akkor is!

Ezek igazán nem nagy áldozatok az egészségünkért!

17. Filemon79 (válaszként erre: 15. - Ditta67)
2012. jan. 30. 09:26
Köszi! Érdekelne, bár túlságosan költséges étrendet biztosan nem tudunk tartani sajnos. Gastroyal-os férfi diétával egyszer rohamtempóban fogyott, csak azt sem bírtuk fizetni, és aztán törvényszerűen felugrott a leadott kilók duplája.
16. Filemon79 (válaszként erre: 14. - Spiritus)
2012. jan. 30. 09:24

Na, ez az, amit soha nem tud betartani: a 3 óránkénti étkezés. Ezért is hízott el, mert évek óta nem evett 8-10 órán át, majd aztán pótolta a lemaradást a háromszorosával.

Én egyébként azt mondom neki, hogy egyen naponta legalább 3x keveset, ne zsírosat, ne cukrosat, ne fehér kenyeret, mozogjon, igyon sokat, és nincs szükség számolgatásra. Tudom, hogy a tökéletes alakhoz igen, de ő egyelőre az egészségmegtartásért küzd. (Még nem beteg, de egyértelmű, hogy ekkora túlsúly nem maradhat büntetlenül.)

15. Ditta67 (válaszként erre: 12. - Filemon79)
2012. jan. 30. 09:18

Olvasd el Szendi Gábor Paleolit étrendjét!

Pasiknak való szerintem.

Ha kéred priviben küldök többet róla!

14. Spiritus (válaszként erre: 10. - Filemon79)
2012. jan. 30. 09:14

Erről regényt kéne írni.

7-től pl. nem kell kibírnia 12-ig. Legalább 3 óránként ennie kéne. HOgy hány kalória? Erre sok számítási módszer létezik, de ha meg is állapítanátok, azzal még nem mennétek sokra, mert nem igazán tudnátok számolni, hogy mennyi van az étlekben. Furcsa, de mindent bele kell számolni. A lopott kávékat, a citromlevet a teában, a vajat a kenyéren (ami tilos) stb...stb... Szóval (kezdőként) érdemesebb az ésszerűségre törekedni, és ha az alapelvek betartása már megy, akkor lehet komolyodni a számlálós módszer felé. Mert ugye az átlag embernek halvány lila gőze nincs, hogy melyik ételből mi 100g meg ilyenek. Meg, hogy az étel alá rakott olaj is ott van a kajában stb.

És akkor nem elég tudni, hogy szénhidrát, hanem ott van az, hogy milyen. Meg ott van a azsíroknál is, hogy telített vagy telítetlen. Sok mindenre kell odafigyelni, de alapelvként a sok zöldség, zsírszegény termékek, és minden étkezésben legyen fehérje, és legyen legalább 5 étkezés naponta, egyenletesen elosztva. + valami mozgás!

13. Binky
2012. jan. 30. 09:02

na igen, de egy tk/ rozsos kenyér nagyon laktat, még ha magasak is az értékei, legalább rostos, és telít

én reggelire nyugodtan ennék azt

12. Filemon79 (válaszként erre: 11. - 57aa4ea1e8)
2012. jan. 30. 09:02
Igen, tornázni is elkezdett, zöldséget-gyümölcsöt is többet eszik (nasi helyett), de nagyon sokat kéne leadnia. Azt meg valahogy én nem tudom elképzelni, hogy 2 szelet sonkával, meg 1 paprikával el lehet lenni reggel 7-től délig egy munkahelyen. Neki pillanatnyilag az is nagy lemondás, hogy nem 2-3, csak 1 tányérral eszik az ebédből, és estére nem eszik főtt kaját.
11. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - Filemon79)
2012. jan. 30. 08:58

A sonka nagyon fini pl paprikával, vagy paradicsommal, kenyér nélkül.

Az is jó, ha sokkal kevesebbet eszik, de nincs fogyókúra lemondás nélkül. Mondjuk, ha a sokkal kevesebb kaja mellé heti háromszor eljár tornázni, edzeni, már lehet sikeres is akár.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook