Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás súlykontroll menüvel fórum

Fogyás súlykontroll menüvel (beszélgetős fórum)


1 2 3
28. Vessla (válaszként erre: 27. - 328e1b30ab)
2016. okt. 7. 14:50

Ennyi :D


És ugye mozgás nélkül izomból fog fogyni. És a fogyás végére ott marad egy súlyra kevesebb, viszont - már elnézést -gusztustalan löttyedt test. Ránéz a mérlegre: hurrá!!! belenéz a tükörbe: pfújjj.


Majd elkezd enni nem fogyókúrásan, izomtömeg nélkül az alap kalória felhasználása szinte nulla, és még ha kevesebb kaját is eszik akkor is hízni fog. Igen, igen kedves nézőink, ez a jojózás :D aminek a végére egyre löttyedtebb a bőszen fogyókúrázó delikvens.

27. 328e1b30ab (válaszként erre: 26. - Vessla)
2016. okt. 7. 14:47

Kb.


Heti 4 alkalommal járok kettlebellre. Haladóként, egy alkalommal elégetek 1000-1200 kalóriát, és majd meg döglünk, szó szerint, közben.


Az még mindig nincs egy kilónyi zsír kalóriája. Ezt kellene számon tartani mindenkinek.


Kevesebbet, jobban enni mindig könnyebbe és mindig többet számít, mint a sport. Sportolni nem azért kell, hogy valaki fogyjon. Azt az életért kell. Az egészségért.


Meg azért, hogy minél nagyobb az izomtömeged, annál több kalóriát éget el nyugalmi állapotban is. De az alap a normális étkezés.

26. Vessla (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 7. 14:43

Mert beépül az alaptevékenységedben. Ezért nem fogysz.

A fogyás mindig kaja kérdése, és nem a mozgásé. Lehet mást gondolni, csak nem úgy van.


Teljesen igazad van, két szer félóra séta nem fog fogyasztani. A legjobb esetben egy kicsit, kicsikét növelni fogja az állóképességét. Az is jobb mint a semmi.

25. 328e1b30ab (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 7. 14:43

Az a baj, hogy nem szabad számon tartani sportként azt, hogy valaki bemegy a munkahelyére. Az alap, az semmi, nem számít.


Nagyon nagy baj van a fejekben, sajnos.

24. Vessla (válaszként erre: 22. - 328e1b30ab)
2016. okt. 7. 14:41

Rohadtul számolni sem kellene, mert ennyi mozgás benne van az alapból felhasznált mennyiségben. Amit mindennap elhasznál az ember. Mégis akkora amekkora. Ezen felül kellene felhasználni energiát. De inkább első lépésben a kaját kellene megreformálni. És nincs gond a lassú fogyással.

Egy hátulütője van: jajjjnemisfogyoksemmitakkorakárehetekissütikét.

És már vége is a nagy elhatározásnak.

23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - 328e1b30ab)
2016. okt. 7. 14:41

Oké, nem emlékszem pontosan, írtam is.


Én napi szinten minimum 2 órát sétálok egy fiatal kutya tempójában.Szabadság híd és csepeli gyorsforgalmi között oda-vissza. Van amikor naponta 30 km-t biciklizem, de én ettől egy dekát nem fogytam.

Ezt azért írom le, hogy a 2 x 1/2 félóra séta nem hiszem, hogy fogyasztana valakit, persze , ha előtte ennyit sem mozgott, akkor lehet, hogy igen.

22. 328e1b30ab (válaszként erre: 18. - Vessla)
2016. okt. 7. 14:37
És kétszer fél óra munkahelyre sétálás nincs 250 kalória. Míg egy "rántott húsos szendvics" legalább 300 kalória.
21. Vessla (válaszként erre: 17. - 328e1b30ab)
2016. okt. 7. 14:34
Összetétel. Ez kellene, hogy legyen az alap. Fehérje központú kaja. Nem ch alapú. zabpehely...meg abonett....
2016. okt. 7. 14:33

Ha szereted a kenyeret és nehéz tőle megválnod, vannak szénhidrát csökkentettek. Ilyet kapni a Sparban (Budapesten van, nem tudom nálatok van-e)

Az ALDI-nak is van csökkentett szénhidrát tartalmú cipója 300 g.és 90%-kal kevesebb Sz.hidrátot tartalmat. Nekem ennyi 2-3 napig elég.Vagy van a Norbi kenyere, nekem valamiért az keserű szájízt hagy.


A LIDL-nek is van szénhidrát csökkentett terméke, de azok nem tüntetik fel menyivel csökkentett, nem tudtak felvilágosítást adni még egyik üzletükben sem.


Ha nassolni szeretnél, vannak a cukormentes nagyon finom ízű cukrok.


Burgonya helyett egyél édesburgonyát.

Vannak növényi alapú édesítők is (nem a cukorrépára, vagy nádcukorra gondoltam :D ), de vannak mesterséges édesítők is.

Ha a kerékpár nem jött be, a stepper mégannyira sem fog, szerintem nem legalább is nem. Mindeközben a térded is tönkremehet, amíg ekkora a súlyod.

Én nem így kezdenék diétázni, ahogy Te, de én , én vagyok.

Vízben főzni a zabkását, ízetlen vacak.

Ízesítsd, mert, azért fogod abbahagyni a fogyózást, mert kiéhezel az ízekre.

Este egy natúr joghurtba áztass egy evőkanál zabkását, édesítsd valamivel, nem ördögtől való a méz sem, mértékkel szépen lassan szívódik fel, mint a zablása. Tehetsz ehhez, aszalt gyümölcsöt, egy dobozhoz egy db szilva, apróra vágva, vagy füge, eper, alma, amit szeretsz.


Műanyag dobozba teszed, reggelre összeérik és nagyon finom.Amíg a gyomrod nem húzódik össze, addig készíts nagyobb adagot. Ezt a munkahelyeden is eheted, ha megéhezel.

Túrót éppen így ízesítheted, attól sem fogsz hízni.

Készíts ízletes zöldségkrémeket, zöldség pörkölteket, tojást főve, vagy kevesebb zsiradékon rántottának. Süthetsz szalonnát is és magát a szalonnát, amiből kisült a zsír, teheted salátára, hogy ízesebb legyen, ízek nélkül nehéz lesz lefogynod, ha örömöt okoz az evés.

19. 328e1b30ab (válaszként erre: 13. - Simisami002)
2016. okt. 7. 14:33
Időhiányra a legjobb fogyókúrás módszer: ne edd meg azt a mennyiséget, amit eddig megettél. Edd meg a felét! Fele annyi ideig tart.
18. Vessla (válaszként erre: 16. - 328e1b30ab)
2016. okt. 7. 14:32
De nem ám. A közelében sincs. Jó ha 400 megvan, de szerintem még annyi sem.
17. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - Simisami002)
2016. okt. 7. 14:32

"a megállótól a munkahelyen fél óra séta. Ezt ugye kétszer járnám meg naponta. "


Napi kétszer fél óra, azaz egy óra sétálgatás az nem sport. Az semmi.


Mindazt, amit leírtam neked, más is le fogja írni. Buksisimizve, de ugyanezt. Olyat senki nem fog neked mondani, hogy kétszer fél óra sétálgatás sport, meg nem is vagy olyan kövér, meg 40 dkg zabpehely normális adag reggelire vagy hogy ne egyél másképp és kevesebbet örökre, mint eddig. Ha igen, az hazudik. Akkor ha le is fogysz, újra kövér leszel.


A megsértődésre fordított energiát fordítsd arra, hogy felírod, egyetlen hétig, őszintén, hogy mekkora mennyiséget eszel és iszol meg. Majd csodálkozhatsz.


Nincs varázsszer. Nincs egyszerű megoldás. Nincs kényelem. Nincs olyan, hogy majd újra ehetsz ugyanúgy, ugyanennyit és nem kell sportolnod soha. Nincs ilyen.


Ha más testet és egészséget akarsz, másképp kell élned. Összeszűkíteni a gyomrod, sokkal, sokkal, sokkal kevesebbet enned, mint eddig és más összetételben. Örökre. Ez van. Ha védekezned kell most emiatt, ha nem. Egyszerűbb elfogadni tényként. Vagy marad az operáció.

16. 328e1b30ab (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 7. 14:27
10 km tempósabb biciklizés messze nem éget el 1000 kalóriát.
15. 328e1b30ab (válaszként erre: 5. - Simisami002)
2016. okt. 7. 14:26

"2 alma hol sok? Napi 5x kell enni, nem tudtad? 2 kis almába még senki nem halt bele :D "


Nem. Nem 2 alma sok.

De nem 2 almát ettél aznap, hanem 40 deka zabkását és két almát és egy ebédet és utána egy túró rudit és még rántott húsos kenyeret/zsömlét is és még a vacsora fel sem merült. Ez rengeteg.


Köze nincs az éhezéshez. Ha a felét nem etted volna meg délutánig, az sem lenne éhezés.


Ja, tudom, mi az a súlykontroll. Sőt, azt is tudom, hogy nem kell 115 kilóra hízni: heti négyszer sportolok és nem eszem meg azt és annyit, hogy 115 kilóra hízzak. Nehéz? Ja. És? Megéri? Naná.



De hogy a súlykontroll nem "madárkaja", meg nem 40 deka zabkása reggelire, az biztos.

14. 328e1b30ab (válaszként erre: 5. - Simisami002)
2016. okt. 7. 14:21

NEM az én életem szar csillagom.

NEM én zabáltam magamra 50 kg zsírt.


40 dkg zabkását hárman szoktunk megreggelizni a mi családunkban. Nem merült fel, hogy köze lehet az 50 kiló hájadnak ahhoz, hogy mekkora mennyiségeket eszel?


IGEN. ZABÁLSZ. Ugyanis 6000X45 kalóriát ettél meg PLUSZBAN, ahhoz képest, mint kellett volna.


Ebéd után nem hibázzál, hanem megettél MÉG EGY ebédet, basszus. Amíg nem látod, hogy mit csinálsz, addig nem is fogsz tudni változtatni rajta.


Csontvázakhoz képest eszel sokat?! Nem. MINDENKIHEZ képest sokat eszel, aki nem 115 kiló nő létére. Vagy férfi létére.


45X6000 kalória=270.000 kalória. Ennyivel ettől TÖBBET, mint kellett volna, ez a rajtad lévő háj kalóriaértéke. Bárki, aki ennyivel több kalóriát megeszik, mint amennyit eléget, az 115 kiló lenne. A kövérség nem csak megtörténik. Azt te csináltad magadnak. És te tehetsz ellene.


FELTÉVE, ha hajlandó vagy ez ellen tenni.


Tanácsokra vagy kíváncsi? Írtam, nem is egyet. Igaz, abban nem volt benne, hogy majd amikor lefogsz, újra ehetsz ilyen rengeteget. Nem, soha többé nem zabálhatsz ennyit, különben újra ilyen kövér leszel. Ez van.

2016. okt. 7. 14:19

Köszönöm mássalhangzó :)


Eléggé eltökélt vagyok, igazából rendbe tettem az életem, már csak a súlyommal van bajom. De azzal hatalmas. Így nincs más hátra, mint a fogyás.


El akarok kezdeni egy Reg-enor kúrát is, kipróbálom. Több kaját nem akarok rendelni, inkább hozok magammal valami olyat, amit nem gáz, ha eszek. Mondjuk paradicsomot.



Zsú: nem azért nem főzök, mert nem szeretek. Hanem mert nincs időm rá. Ez szerintem érthető. Tudom, mindenkinek arra van, amire csinál. Csak tudod házfelújítás, rendberakás kellős közepén járok, két kutyával, akiknek pedig szükségük lenne a napi fél óra agytornára fejenként. Így is porciózom az időmet, mert néha kellene a barátokkal is dumálni, akik 200 km-re vannak tőlem. Szombaton meg suliba járok, este 7re érek haza. És a házimunka is megvár.


Szóval ezért rendelek, hogy legalább hétköznap egészségesen egyek, ne csak behajítsam a sütőbe a sült csirkét, mellé meg dobozos pürét csináljak. Illetve ha hétköznap valamiért nem tudok főzni, mert mondjuk vásárolni kell, és 8-9re érünk haza, akkor ne a munkahelyi menzán vegyek valamit 1200 Ft-ért. Akkor már inkább rendelek. Hát ezért nem főzök. De te biztos gyakorlottabb vagy, hidd el, pár én múlva már én is rutinos háztartás vezető leszek. Eddig csak egy szobát kellett menedzselnem az albiba, most jelenleg 700 nm-ről kell gondoskodnom, később ez 4000nm lesz :)

12. massalhangzo (válaszként erre: 8. - Simisami002)
2016. okt. 7. 13:53

szerintem ekkora tulsulynal ilyen dietas adagok rendelesevel csak folyamatosan ehes leszel es melleeszed azt, amit nem kellene


lehet rendelni tobbet, ha a penztarcad birja, de csak akkor van ertelme, ha nem eszel melle meg mast. a folyamatos tul sok kaja es hizlalo etelek utan nem megy egyik naprol a masikra, hogy hirtelen otodannyit eszel es egeszsegeset. vezesd be fokozatosan. a helyedben az egeszsegesre, tiszta etelekre tennem a hangsulyt, kenyer, teszta helyett krumpli, rizs, tobb zoldseg, gyumolcs, sovany husok. az elejen biztos tobbet fogsz enni ezekbol, mint kellene, de majd fokozatosan kevesebb is eleg lesz


szigorunak kell lenned magadhoz, nagyon szamit, mennyire vagy eltokelt, mennyire akarsz lefogyni

11. Zsú1965 (válaszként erre: 8. - Simisami002)
2016. okt. 7. 13:42
Miért kell(ene) majd neked főznöd magadra előbb-utóbb? Bocsi, de hosszú lenne leírnom, és nem szívesen feccölnék bele olyan dologba energiát, amire te viszont sajnálod...
10. massalhangzo (válaszként erre: 5. - Simisami002)
2016. okt. 7. 13:36

hozza kell szoknia a szervezetednek, hogy kevesebbet eszel, mint eddig, ez pedig az elejen mindenkeppen ehsegerzettel, rossz kozerzettel is jarhat


ha mar megehezel, ne turorudit es rantott husos szendvicset nyomjal, tonkrevagod a dietadat egybol. igy nem fogsz fogyni, es hamar elmegy a kedved az egesztol, kudarctol


az elejen probalj tobbet enni abbol, ami nem hizlal, peldaul a parolt zoldsegekbol, fozelekfelekbol. ha ehes vagy, vasarolj be egeszsegesebb nasikbol, es akkor nem lesz kisertes a nehezebb, edesebb kajakra


a bicajozas szerintem jo otlet ehhez a sulyhoz


ha kiiktatod egy idore a zoldsegeken, gyumolcsokon kivul a szenhidratokat, akkor mennyisegre tobbet is ehetsz, mig meg nem szokja a gyomrod, szervezeted a konnyebb etkezest


probalj kialakitani olyan etrendet, amit tartani tudsz es nem rantott husis szendvics utan nyulsz rogton, akkor menni fog :D az nagyon jo mindenkepp, hogy le akarsz fogyni es odafigyelsz!

9. Zsú1965 (válaszként erre: 7. - Simisami002)
2016. okt. 7. 13:36
A stepper viszont ezzel a súllyal kikészíti a térdet...tapasztaltam. Futópadon gyaloglás, vagy kinn a szabadban, esetleg nordic walking bottal, ezekkel érdemes kezdeni, ha a bicaj nem jött be.
8. Simisami002 (válaszként erre: 6. - Zsú1965)
2016. okt. 7. 13:36
Nem értem miért kellene magamnak főzni... kollégám rendel, és fogy is tőle. Diétás kaja, feltételezem jobb, mintha én főznék magamnak, mert mint a példa is mutatja én csak elb.szom a dolgokat. Otthon is azért nem tornázom, mert úgyis csak rosszul csinálnám. A sétát legalább nem lehet elrontani.
7. Simisami002 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 7. 13:30

Köszi, dietetikushoz el akarok jutni. Sajnos nem megoldható, legalábbis ezzel az edzettségi szinttel tuti nem. Hegyvidéken lakunk, 10 km-nyire a várostól és a munkahelyemtől. Soha nem érnék be, főleg hogy a bicajt is meg kellene csináltatni.


Előbb formába kellene jönni :) Steppert akarok venni otthonra, a szobabicaj anno nem jött be.

6. Zsú1965 (válaszként erre: 1. - Simisami002)
2016. okt. 7. 13:29

Nem akarlak elkeseríteni, de ha tényleg fogyni akarsz, akkor nem fogod megúszni, időt kell rá szánni. És előbb-utóbb neked kell magadnak főzni.


Rednelj egy ideig, ha van ledved, és van rá pénzed, de keress, kutakodj, tanulj, találd meg azt a módszert, amit hosszabb távon tudsz csinálni, mert egyébként veszett fejsze nyele....


A kétszer fél óra séta pedig ezzel a súllyal is kevés szerintem.


Ha már egyszer regisztráltál ide, van annyi fogyis napló, mint égen a csillag, tele ötlettel, tapasztalattal, "használd" őket.


Sok sikert!

5. Simisami002 (válaszként erre: 2. - 328e1b30ab)
2016. okt. 7. 13:28

Látom nem lettek jobb fejek itt az emberek az évek elteltével :D


40 dkg hol lenne családi adag? Gondolkozz már :D 1 pohár zabpehely lett megfőzve 2 pohár vízben, édesítővel. 1 leveses műanyagnyi kaja. Megnézném ebből 1 család hogy eszik :D



Írtam, hogy rohadt éhes lettem, csak hús meg zöldség... bocsi, de ez éhezés, nem életmódváltás. 2 alma hol sok? Napi 5x kell enni, nem tudtad? 2 kis almába még senki nem halt bele :D



Ebéd után meg hibáztam, igen... and? Ez zabálás? :D Fele annyit eszek, mint eddig :D De zabálok... persze, egy csontvázhoz képest.



Nem leoltásra vagyok kíváncsi, hanem tanácsokra. Attól, hogy a te életed szar, ne itt töltsd ki. Köszike.


Azt se tudod mi a súlykontroll... de írkálsz... előbb olvass utána.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Simisami002)
2016. okt. 7. 13:28

Mozoghatsz otthon is. Szobakerékpárt betudod állítani, hány kalóriát égetsz el.

Nem akarok butaságot írni, de talán 10 km tempósabb kerékpározás éget el 1000 kalóriát.

Ha unalmas lenne, akkor közben netezhetsz tableten, telefonon, vagy olvashatsz, TV-t nézhetsz, ez nem árt az ízületeknek, de égeti a kalóriát, ugyanúgy, mint az úszás is, ha van lehetőséged rá.


Esetleg nem megoldható, hogy kerékpárral járj dolgozni? Kellemest a hasznossal összeköthetnéd.


Azt tanácsolom, mielőtt nekikezdesz a diétának, menj el orvoshoz, mert ez nem normális, hogy ennyire éhes legyél. Nézesd meg nincs-e cukor problémád. Kitartást és sok sikert a fogyásodhoz!

3. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - Simisami002)
2016. okt. 7. 13:10
Ha abonettet eszel reggelire meg vacsorára, úgy számolj, hogy maximum (!!!!) négy db étkezésenként.
2. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - Simisami002)
2016. okt. 7. 13:08

Nagyon.


1, 40 dkg (!!!!) zabkása reggelire?!?!? Az családi adag, ráadásul legalább 900 kalória csak ez.


2, Utána rögtön éhes lettél, hogy 2 almát kellett tízóraizni?


3, Egy egész ebéd UTÁN még egy túró rudi, ami kalóriahorror, plusz rántott húsos szendvics ?!?!?


Ez nem fogyókúra, amit csinálsz, ez zabálás.


Nézd, 115 kilóra hízlaltad fel magad, azaz legalább, bár nem tudom milyen magas vagy, de ha hetven kilós szeretnél lenni, ahhoz is 45 kiló hájat kellene leadnod.


Egy kiló leadásához 6000 kalóriával kell kevesebbet enned, ami azt is jelenti, hogy 45X6000 kalóriával ettől többet (!) mint ami a testednek kell az életmódod mellett.


Ez abszurd.


Gyorsan fogyni? A bőröd, ha tönkremegy, az nem a gyors fogyástól fog, hanem ettől a rengeteg hájtól.


Kezdj el sétálni, tempósan, minden nap 40 percet! Ekkora súllyal mást mozogni úgysem lehet.


Ne egyél semmit, amiben cukor van.


Ne egyél rizst, krumplit és tésztát meg kenyeret. A köret zöldség.


Nincs nasika. Nincs cukros ital vagy étel.


Vedd tudomásul, hogy ahogy eddig zabáltál (bocs, de 115 kilóra az ember nem eszi fel magát, ez zabálás. A 40 dkg zabkása egyszerre megevése is az.), és tunyultál, az okozta a 115 kilódat. Ha valaha ismét ugyanígy fogsz élni, ugyanígy betegre zabálod magad.


És a legfontosabb: egyél mindenből egy harmaddal kevesebbet, mint eddig. Az egészséges úgyis a mostani adagjaid kevesebb, mint felel lenne. Össze kell szűkíteni a gyomrod.


Ja, bocs, nem púderoztam. Minek?

2016. okt. 7. 12:53

Sziasztok,


A hétvégén úgy döntöttem, hogy sem időm, sem kreativitásom nincs főzni, főleg nem diétás kajákat. A kaja problémás a fogyásomat illetően.


Ezért arra jutottam, hogy Béres Alexandra Súlykontroll étrendjét rendelem, de nem az egész naposat, hanem a 2A, 2B menüket. Közben pedig igyekszem úgy enni, ahogy ott az étrendben benne van.



Szerdától máig a 1A,1B menükből rendeltem, de a rágcsáló étrend nem az én világom. Ma sikeresen rosszul lettem a görög salátától, arról nem is beszélve, hogy nagyon éhes maradtam.


Reggelire zabkását ettem, ~40 deka volt a kész verziója, tízóraira két almát, ilyen picikét, meg az ebéd, ami 361 kcal volt. De annyira éhes voltam, és fájt a gyomrom, hogy vettem egy túró rudit és egy rántott húsos szendvicset.



Jövő héttől már rendes köretes ételt rendeltem, arra azt írták, hogy azoknak, akik lassan akarnak tartósan fogyni. Én épp ezt szeretném, csak próbáltam valamennyire követni a súlykontrollt.



110-115 kiló körül mozgok, nem akarok gyorsan fogyni, így is félek, hogy a bőröm nem tud alkalmazkodni.

Mozgásnak jövő héttől a sétát gondoltam, mivel busszal fogok bejárni melóba, és a megállótól a munkahelyen fél óra séta. Ezt ugye kétszer járnám meg naponta.



Reggelire meg vacsorára abonettet gondoltam, zöldségeket, tonhal konzerv, kefír, joghurt, zabpehely.



Szerintetek mennyire csinálom rosszul?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook