Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák és a súlykontroll fórum

Kismamák és a súlykontroll (beszélgetős fórum)


18. Yulcsy (válaszként erre: 16. - Yulcsy)
2010. dec. 31. 17:31
Már betöltöttem a 37. hetet, és elértem a 13 kg-ot,de most meg már nem érdekel,hogy esetleg még felugrik 1-2 kg.Most nem ez a legfontosabb :))
2010. dec. 31. 08:15

sziasztok, én 160 centi 52 kilóról indultam és szülésem napján 61 kilót nyomtam. mire kikerültünk a kórházból, 50 kiló lettem, máig nem értem hogyan. ugyanis végig pokoli kívánós voltam...

a rendszeres gyaloglást, úszást javasolnám mindenkinek, én imádtam. főleg az úszás a vége felé nagyon jó, mikor már a gravitáció is elviselhetetlen..

16. Yulcsy
2010. júl. 10. 07:09

Sziasztok!


Én 13 kg-ot engedélyeztem magamnak.53-ról indulok, ezt a védőnőnél mérték, az otthoni többet mutat.Szerintem eddig rám is felugrott 1 kg, de nem csinálok problémát belőle.Nekem nem lehetett tornázni, biciklizni az első 12 hétben, így a jövő héttől akarom elkezdeni fokozatosan a terhestornát.Van itthon DVD.Megnéztem,nem vészes, de valami mozgás kell, mert hiányzik.

Ja, igen evés.Én nem eszek többet,mert előtte már nagyon beállt az, hogy 4 óránként ettem.Ezt most is tudom tartani.Közben, ha éhesnek érzem magam, akkor gyümölcsöt eszek.

15. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 14. - Vick81)
2010. júl. 10. 06:38

Szia! Köszi!

ügyes leszel, és sikerül csak annyit hízni, amennyit szeretnél. Hanyadik hétben vagy? (lehet először adatlapot kellett volna néznem :S) -az első időkben is hízik valamennyit az ember (növekvő méh, szinte dupla vérmennyiség, növekvő cicik, vízvisszatartás) tehát az egy kilónak megvan a helye :D! Mondjuk persze ez is függ attól is, hogy mennyi a kezdősúly a terhesség elején, ha valaki túl sovány=többet hízik, míg ha valaki túlsúllyal indul, akkor annak még jobban kell mos figyelnie.

Tetszik a kajcsid, de figyelj a folyadékra is, tuti, ha így ennyit és ezeket eszed nem lesz gond a súllyal. Szép babavárást!

14. Vick81 (válaszként erre: 13. - E3e8ab07a5)
2010. júl. 8. 11:56

Szia!

Nem voltál hosszú, én kifejezetten szeretm ha valaki sokat ír!

Én az első babával 35kg-ot híztam most csak 8-10-et szeretnék!Nem tudom hogy fogom megoldani ha már most híztam egyet!

Ma reggelire gyümit ettem ebédre lecsót egy tk kiflivel este szerintem sajtot fogok!magában!Vissaz kéne, hogy menjen ez az egy kg.Úgy gondoltam, hogy a 20.hétig nem kéne hízni, mert akkor még nem jelentős a bab súlya, amit addig hízik az ember az a babaháj szerintem!

Kéne futni is vagy valamit mozogni, de dolgozom és amikor hazaérek olyan hulla vagyok, hogy megmozdulni nincs kedvem nem még ugrabugrálni....

2010. júl. 7. 07:12

Sziasztok lányok, én is csatlakoznék hozzátok. Második babámat várom, most vagyok a 14. hétben, kisfiammal kb. 12-14 kilót híztam, mire újra teherbe estem sikerült visszaállnom a régi súlyra, kisfiam akkor volt 17 hós, én meg 56 kiló körül, 167 centimhez, most eddig kb. másfél kilót híztam, bár nálam is előfordul, mint ahogy valakinél is olvastam (bocsi, de elfelejtettem) hogy egy nap alatt plusz 1 kiló, de ez nálam még pár nap odafigyeléssel visszament eddig. Most Norbi szerint próbálok kajálni, de bizony bűnözni is szoktam mellette, bár szerencsés vagyok, mert az édességet nem bírom, ég a gyomor piszkosul miután megettem, így leginkább kerülöm. Szoktam gyüminapot tartani, heti 1, de estére éhes vagyok, és olyankor volt, hogy ettem egy kis sajtot, és ahogy olvasom ez már majdnem testkontroll. Tetszik a dolog, utána olvasok én is.

Örülök, hogy rátok találtam, és bocs ha hosszú voltam!

Szép napot mindenkinek.

2010. júl. 6. 21:41
Akik még a testkontrollnál is szabadabban kajcsiznának: Paul McKenna "diétás" módszerének (szintén van itt fórum róla) az a lényege, hogy 4 szabályt kell betartani: 1. akkor egyél, ha éhes vagy. 2: azt, amit megkívánsz, és ne azt, amiről úgy gondolod, hogy kellene. 3: lassan egyél, minden falat után rakd le a kaját. 4: figyeld a gyomrod, amikor telítődik, hagyd abba az evést. Meg van hozzá egy félórás hanganyag is, amit minden nap meg kell hallgatni, és hihetetlennek tűnik, de tényleg fogyaszt a módszer. Kismamaként meg nem hízik ész nélkül az ember...
11. 8e163afeff (válaszként erre: 7. - Vick81)
2010. júl. 6. 21:38
Szia, mozogni sajna semmit se mozogtam, kivéve terhestornát a vége felé, de összvissz 8 kg-ot szedtem fel, amiből 6 kg lement a szüléssel, szóval szinte napokkal a szülés után ugyanolyan voltam... molnarvanda naplójában le van írva a testkontroll elmélete, érdemes megnézni, meg van róla fórum is.
10. Vick81
2010. júl. 6. 14:34

Én nem hiszem megtanultam már az első babánál, hogy nem sazbad annyira meghízni és nem kell kettő helyett enni!De lehet, hogy ez az +5-6 kg meg már a másik véglet!?

És azért is naygon nehéz mert pár napja visszakött az étvágyam és megtudnék enni egy egész disznót!

9. sutoczkine (válaszként erre: 8. - Vick81)
2010. júl. 6. 13:58
Persze, hogy normális. Sokan hiszik azt, hogy egy kismamának kettő helyett kell enni, pedig nem is. A baba elveszi azt amire szüksége van és az anya szervezete pedig ezt jelzi, hogy mikor szükség kalóriabevitelre és, hogy azt is, hogy mennyire.
2010. júl. 6. 13:16

És még valami?Rubit kisasszony is csak 5-6 kg-ot hízott, tehát elvileg zsírban nem kéne semmit hízni, akkor is fejlődik a baba.csak annyival volt több a súlya mint amenniy a baba a méhlepény magzatvíz vér stb.

Szerintetek ez normális dolog?ert most én is csak enniyt szeretnék hízni!

2010. júl. 6. 13:10

Én azt gondoltam, hogy majd milyen fitti kisamama leszek, az első 3 hónapban el is mentem futni, de most már egyszerűen úgy érzem, ha meg kell mozdulnom leszakad a hasam pedig még csak 13. hétben vagyok!

A hétvége a latt híztam egy kg-ot!Remélem nem ez lesz, hogy 3 naponta 1kg?!


Szóval azt kell csinálni, hogy gyümi délig utána szénhidrát és fehérje estére?ok!kipróbálom!

Katatica, menniyt híztál ezzel a módszerrel?

Mozogtál is melette?Szeretném megelőzni a hízást!Könnyebb most vigyázni mint a babahájat leadni.Nem?

6. s700
2010. júl. 6. 12:57

sutoczkine:

hú, gratulálok! Nem semmi 1 kg! Én sem lennék rosszul tőle.

Bár szerencsére még a 13. hetet betöltve is az eredeti súlyomnál vagyok. De nem álmodozom az 1 kg-ban.

Annak is örülök már, ha a 164 cm-emmel a 92 kg-ról "csak" 100 leszek szüléskor!


Egyébként próbálok Rékára tornázni, sajna eddig nem engedte a dokim se meg a védőnő sem. 12. hét után lehetett már csak. Most meg nagyon nehéz még.

De gyúrom rendesen a dolgot.

Meg persze amennyit csak lehet, sétálok, az is sokat segíthet.

Kajára egyenlőre nem annyira figyelek, inkább arra, hogy sok gyümölcs, zöldség, fehérje legyen, joghurtot, kakaót minden nap fogyasztok és igyekszem minél több húst és halat enni. Most is az sül, igaz nem a legjobb, panírozott rudacska, de olaj nélkül.

2010. júl. 6. 12:26
A testkontrollt lehet csinálni terhesség alatt is... délig csak gyümi, délután szétválasztva kell enni a fehérjét meg a szénhidrátot. A mennyiség egyáltalán nem számít, ezért bátran lehet terhesen is, én úgy csináltam végig a 9 hónapot, persze azért kihágásokkal, de nem is híztam, csak a pocakom nőtt:-) Pedig az első babánál (akkor nem tk-ztam) 29 kg-ot szedtem fel:-)
2010. júl. 6. 12:18
Most is ezt tervezem. Sajnos most 2 hét alatt közel 1 kilót híztam. Na de lesz ez még így se :-)
2010. júl. 6. 12:16
Szia, először is gratula! A minimum olyan 8-10 kiló lenne, és én is kíváncsi vagyok a hogyanokra, mert az első terhességem alatt 27 kilót híztam. Ugyan mé nincs tervben a 2. baba, de hát ugye ami késik, az nem múlik ... :)
2010. júl. 6. 12:16
A fiam születése utáni napon 1 kilóval voltam több, mint a terhesség előtt. Miután elmúlta a rosszullétek rengeteget gyalogoltam. Napi több órát.
2010. júl. 6. 12:08

Második babámat várom és feltett szándékom, hogy ne hízzak 35 kg-ot megin!

Ti hogy tartjátok kordában a súlyotokat, az étvágyatokat és menniyt és mit mozogtok?Mennyi a legminimálisabb súlygyarapodás ami elkeülhetetlen a várandósság alatt szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook