Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás súlykontroll menüvel fórum

Fogyás súlykontroll menüvel (beszélgetős fórum)


1 2 3
58. 328e1b30ab (válaszként erre: 49. - Insecure)
2016. okt. 17. 17:46

Persze. Aki szerint beteg dolog 45 kiló hájat felzabálni, az idegbeteg. Egyetlen embert mondj, aki szerint ez nem súlyos kövérség és nem egészségkárosító. Ui. ezt nem a szél hordta össze, ezt módszeresen fel kellett zabálni.


S nem, nem "nyomom idegbetegbe". A tényeket írtam le. Fáj? Neki is fájt? Ő csinálta magának, ő tette magával. Okolja magát.

57. 328e1b30ab (válaszként erre: 29. - Simisami002)
2016. okt. 17. 17:43

Hiába fogyatékosozol másokat, lepereg.


IGEN, 45X6000 kalória PLUSZT ettél magadra, ugyanis egy kilogramm zsír kalóriaértéke 6000. Neked abból sikerült legalább 45 kilót magara zabálni. Ez tény. Nem tetszik? Te okoztad magadnak.


Öntelt az, aki nem zabálja magát 115 kilóra? Ok. Akkor te maradj ilyen szerény, életed végéig. Facepalm.

56. krisztinucika (válaszként erre: 55. - Zsú1965)
2016. okt. 16. 17:30
Sokan allnak igy a fogyokurahoz, es minden ilyen hirtelen, meggondolatlan lepessel csak az onbizalmukat romboljak, egyre nehezebb lesz nekiallni.
55. Zsú1965 (válaszként erre: 54. - Krisztinucika)
2016. okt. 15. 07:10
Ne strapáld magad, nem hogy itt, a hoxán se járt azóta. Beregelt, gondolom csak ezért a fórumért, aztán lelépett...
2016. okt. 14. 21:55

Vagyok, olvasok es gondolkodom, hogy irjak- e sajat velemenyt. Ha a forum inditoja meg mindig itt van, akkor leirom neki a sajat tapasztalatomat.

Sok durva hozzaszolas van, de tulajdonkeppen lehet beloluk tanulni. Igazabol mind nehezen viseljuk a jogos kritikat, konnyebb ellentamadasba lendulni, valoszinuleg a forum inditoja is igy jart. Sajnalom, sok itt a tapasztalat, sokat lehetne tanulni.

53. Vessla
2016. okt. 14. 17:15

Nagyon kíváncsi lennék az eddigi fogyásra :D ami szerintem pozitív előjelű....hétköznapi néven hízás :D

Na? Sehol senki?

2016. okt. 10. 19:19

Hidd el, nem bantani akarnak, csak nem jol csinalod


Ajanlom a kaloriabazist, meg kell adni hany kg vagy, milyen magas, mennyi az alapmozgasid es h mennyit akarsz fogyni. Ebbol kiszamolja h mennyit ehetsz naponta. Es ha beutid mikiet ettel es mit mozogtal, akkor fifyelmeztet h ez sok.


Ha azt a napod beirnad, kiirna h sajnos ezzel hizni lehet.


Nagy sulybol raadasul ha 10 kgt fogysz, mar az is latvanyos lesz es motival.


Cukrot, lisztet kiiktatni, nezz szer szerintem Szafi oldalan is, rengeteg konnyen elkeszitheto gluten es cukormentes receptet talalsz.


Sokan kielemeztek mar az evest, a zabkasaval a tej gond lehetett az elobb irt magas cukortartalom miatt. Probalj novenyi tejet fogyasztani.


A salitol nem csoda h rosszul lettel, nagyon pici adag a szervezetednek. Ajanlom az efood dietas soraibol a nagy adagot.


Turo rudi: bar turo, sok jaloria Jo valasztas helyette a zsirszegeny turo, fahejjal, citrommal izesitve vagy egy feherje turmix (vizzel v novenyi tejhel)

2016. okt. 10. 19:01

Szia


Nem feltetlen egeszseges amit annak gondolunk.


Pl azt hinne az ember h tej... a 0,1 %os tejben 11 g cukor van ami rengeteg.


A gyumolcsjoghurtokban is.... azt hiszi az ember h huuu csak egy joghurt volt de azzal lazan lement 10-15 g cukor...

2016. okt. 10. 18:33
Szerintem csak normàlisan kellene kajálni.Cukor kivételével mindent, csak mértékkel. Az elején tök jó a séta is, aztán kocogjon. Nem agysebészet. Nem értem a sok diétázó mi a fenének bonyolítja agyon. Senki nem egy normál adag, akármilyen kajától lesz kövér.
49. insecure (válaszként erre: 14. - 328e1b30ab)
2016. okt. 10. 18:19
Idegbetegbe nyomod, kellene egy kis zsír az idegpályáidra.
48. Channa* (válaszként erre: 46. - Zsú1965)
2016. okt. 9. 09:41
Ez valóban így van, mivel a mai fiatalok már nem csinálnak semmit. Elutaznak valahová (pl. munkába, iskolába), ami közben kb. 10 perc séta van megszakításokkal, majd leülnek és nyomják a PC-t vagy a telefonjukat. Eszükbe sem jut gyalogolni fél órát, beugrani egy tornára naponta, vagy lemenni a térre futkosni, bicajozni, stb. Ha leülnek a gép mellé, vagy a TV elé, akkor a kézközelben van chips, üdítő, illetve az egyenként 5 perc séta közben is benyomnak egy hamburgert vagy pizzát.
47. Channa* (válaszként erre: 45. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 9. 09:37

Én is úgy gondolom, ahogy te.


Amiket írtam, azt azért tettem, mert a fórumindító kövér és le szeretne fogyni. Ilyen súlyfeleslegnél már nincs megengedés.

Ha csak 10-15 kg feleslege lenne, akkor azt mondanám, hogy egyen gyümölcsöt is mértékkel, tejterméket is fogyasszon és még egy kis csokit, sütit is, de a 60 kg feleslegnél ez nem működik.

Ilyen esetben nincs lehetőség megengedő diétára, keményen be kell tartani egy étrendet, ami nem 5000 kalória, 300 gr CH-val.


Abban is egyetértünk, hogy a mozgás a legfontosabb. Amikor heti 6 napot mozgok, akkor ehetek annyit, ami belém fér, ha csak 3x, akkor figyelnem kell. Ma már túl kényelmesek vagyunk ahhoz, hogy mindent megegyünk, amit megkívánunk.

46. Zsú1965 (válaszként erre: 45. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 9. 08:47
A fogyás kb. 70 %_ban étrend, 30 %_ban mozgás. Igaz, mozgás nélkül a diéta nem elegendő...
45. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 44. - Channa*)
2016. okt. 8. 10:21

Cukordiétát tartok, tudom mitől döglik a légy. Az a mennyiség, amit leírtam, egészséges embernek meg sem kottyan.

Viszont írtam a fórumindítónak, hogy a diéta előtt keresse fel az orvosát, mert a farkaséhség, akár cukorbetegség jele is lehet.


Én úgy gondolom, ízek nélkül nem lehet fogyni, hiszen ráun.

Vallom azt is, hogy igazán fogyni mozgással lehet, meg kell nézni azokat az embereket, akik mozognak sokat. hiába esznek kenyeret, kenyérrel, ha egészséges nem fog elhízni, mert elég a kalória.

Régebben a cukros kenyértől, szalonnától, zsírtól sem voltak elhízott gyerekek, felnőttek. Nem ültek a 24 órából, 14 órát a TV,sz.gép előtt.

Persze, ettől másnak lehet más a tapasztalata, hiszen mindegyikünk más.

44. Channa* (válaszként erre: 43. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 8. 07:10
Nem lesz baja 1 kg-tól sem, csak a vércukra nagyon megemelkedik, ami fogyókúránál nem jó, mert farkaséhség érzete lesz, ahogy a fehér kenyértől, cukortól, stb.
43. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 41. - Channa*)
2016. okt. 7. 23:07
Nem 1 kg. 1 db szilva. Ha egy darabtól baja lesz valakinek, hááát. Főleg, ha nem cukorbeteg, csak fogyózik.
2016. okt. 7. 21:14
A fogyókúrás kaja rendeléssel az a gondom, hogy ugyanannyit kap a 70 kilóról fogyni akaró, mint a 130-ról fogyni akaró. Örökké nem lehet rendelni, viszont nem tanulod meg, hogy mi alapján állítsd össze az étrendedet, mit hogyan készíts el, hogy finom legyen, egészséges, es ne hízlaljon.
41. Channa* (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 7. 20:35

Méz, aszalt gyümölcsök, joghurt, szilva...

Ezek mind gyors felszívódású CH-val rendelkeznek, a legjobb kerülni ezeket!

40. Channa* (válaszként erre: 16. - 328e1b30ab)
2016. okt. 7. 20:32

Nem hát:D

Egy 70 kg-os ember ha 1 órát teker közepes tempóban, akkor eléget 400-500 kalóriát kb.


Persze az is lehet, hogy a 100 kg feletti többet éget el ugyan ennyi mozgással.


Ja, 10 km-t kb. 40 perc alatt le lehet tekerni kényelmesen, ami még 400 kalória sincs

39. Channa* (válaszként erre: 7. - Simisami002)
2016. okt. 7. 20:24

Minek a stepper?

Hangos és porfogó.

Eszköz nélkül is lehet mozogni.

Súlyt és fittséget figyelembe kell venni.

Séta, szobakerékpár. Igen, unalmas, de csinálni kell. Nem tudom, hogy egy kerékpár elbírna e, ezért azt nem erőltetném, na meg az egyre rosszabb idő miatt sem. Minden nap kell mozogni minimum 40 percet.

És ha megsértődsz, ha nem, akkor is sok a kaja, amit írtál.

Egyél 5x ha akarsz, de akkor válogasd össze úgy az ételeket, hogy valamennyire jól is lakj.

Szerintem az abonett nem jó semmire. Az íze sem jó és nem is nagyon illik semmihez.

Én a helyedben első lépésként csak csökkenteném a kaja adagjaimat és megpróbálnék sokat mozogni.

A csökkentést úgy csináld, hogy minden étkezésnél az adagod 2/3-át egyed csak. Szerintem nem kell 5x enni, de ha mindenképp akarsz, akkor a két kis étkezés ne terülj-terülj asztalkám legyen!

Tízóraira elég 5 db korpovit keksz vagy 1 alma vagy 1 narancs, vagy 1 körte. Uzsonnára meg egyél 1 joghurtot vagy egy fél szelet kenyeret 1 szelet felvágottal.

Törekedj arra, hogy a szénhidrát minél kevesebb legyen!

A kenyér adagodat kezdésből felezheted és teljeskiőrlésűt egyél inkább. Ebédre nem muszáj zöldséggel enned a húst, ehetsz bármit, csak kisebb adagot.

Amit el kell felejtened: üdítők, tea és kávé cukorral vagy tejporral (ez szinte csak cukorból áll), csoki, süti, chips, hamburger, szőlő, banán (nagyon megemelik a vércukrot).

Gyümölcsöt keveset és délelőtt egyél. Ha tudod, akkor a tejterméket minimalizáld. Tejeskávéba csak egy löttyintésnyi tej, és édesítő. Sajt főleg kemény sajt, és azt is ritkán. Joghurt, kefir csak natúr, és úgy délután 2 előtt.

És még sorolhatnám.....

38. michelle.r (válaszként erre: 35. - Simisami002)
2016. okt. 7. 19:44

Nincs mit a szemére vetned, a te stílusod pontosan olyan undorító :S


Alexandra kajájától nem fogsz lefogyni, ezt szinte írásba adom. Én hónapokig ettem - nem fogyókúra miatt. 58 kiló vagyok, rendszeresen sportolok, csak egészségesen szerettem volna étkezni napközben. Nem volt olyan, hogy ne maradtam volna éhes.


Az update kajától a második hét után fájt a gyomrom. Viszont a fele megmaradt vacsorára.


A fitbalance elég finom, de sok benne a gabona, amit én nem eszem.


A Gastroyalnál nagyon nagy a választék, ott nézz szét, bár elég nyeszlettek az adagok ott is. A paleo kajáik iszonyú műízűek, elmebeteg dolog cocmasszal készíteni az uborkasalátát pl., vagy a főzelékeket.


Ajánlom a Lifetilt food-ot.


És ha mégis főznél, sasold meg a testszerviz.hu oldalt, rengetet receptet használok az oldalukról. Igazán finom, és könnyen elkészíthető dolgaik vannak.

37. michelle.r (válaszként erre: 16. - 328e1b30ab)
2016. okt. 7. 19:32
De nem ám. Nagyjából 600-at.
36. Vessla (válaszként erre: 35. - Simisami002)
2016. okt. 7. 16:34

Dehogy ítélkezem. Nem szokásom. Kívánom, hogy fogyj le. Jobb úgy, tudom én is.

Te írtad le, hogy milyen okok miatt nem tetted eddig. És ezek körülmények...és igen, kifogások is. De ha eddig nem volt gondod a súlyoddal, csak most, akkor stornó. viszont akkor ne is sorold, mert akkor a Most számít, nem a múlt.


Viszont véleményeket kértél. És meg is kaptad őket. Olyanok amilyenek. A tények felsorolása nem bunkóság. Nem hiszem, hogy jobb lenne, ha csak helyeselnének. Tudom stílus. De szerintem nem süt róla, hogy utálná a kövéreket, miért tenné? Viszont felhívta a hibákra a figyelmed. Ahogy szerintem én is. Attól, hogy úgy gondoljuk, hogy nem jól csinálod, még nem vagyunk bunkók.

Te is átmentél személyeskedésbe egy pillanat alatt. "nem lesz pasid mert majd "mijófejducicsajoklenyúljuk"...ítélkeztél a vékonyak felett, és azok felett akik sportolnak.

Vagy nem? Nos akkor ő sem.

35. Simisami002 (válaszként erre: 34. - Vessla)
2016. okt. 7. 16:28

Ismétlem: nem ismersz :D De ítélkezel... ki mondta, hogy csak a körülményekre fogom? Ezt hol olvastad?


Az igazság egy dolog, de a stílus maga az ember, és a stílusa undorító. Nem durciztam be rajta, viszont a bunkó emberek nem tudnak rám hatni, akkor sem ha igaza van.


Lehet normális stílusban is megnyilatkozni, nem egyből a másik torkának esni.



Illetve nem másokat hibáztatok az életem miatt, de én senkihez nem ekkora utálattal álltam. Róla süt, hogy utálja a kövéreket.

34. Vessla
2016. okt. 7. 16:21

Nem a másikat kell hibáztatni a saját életed miatt. Mindenkinek vannak gondjai, van cipője, és van útja. Ha nem érdekel a hozzászólása akkor ugord át. Ennyi. Az igazság az nem bunkóság.

És van egy rossz hírem, a vékony izmos csajok is lehetnek jófejek, nem csak a túlsúlyosak.

Sőt olyan is van, akinek a gondjai mellett is volt ereje-ideje-kitartása lefogyni. És nem bedurcizott egy-egy kijelentés miatt, hanem elgondolkodott rajta. És vagy törődött vele, vagy nem, az már az ő döntése.


Másik rossz hír...a körülményekre fogni mindent...kifogás. Semmi más. Kifogás kifogás hátán.

2016. okt. 7. 15:48

Enissa,


Te és mássalhangzó vagytok a kivételek, akik nem bunkók velem csak azért, mert kövér vagyok. Tudod hányszor futok ebbe bele minden nap? Kövér vagyok, és már nem is vagyok ember. Hogy nő nem vagyok, azt már megszoktam... de hogy ember sem.


Tudom, hogy miket hibáztam, nem hülye vagyok, csak az öngyilkosság széléről álltam fel pár éve, majdnem a nulláról építettem újra az életem. De ezt senki nem tudja, nem tudja mi áll a 30 kilós hízás mögött, de én és az a kevés barát igen. Ahogy a párom is.


Én viszont le akarok fogyni, mert nem jó így, és igen, most jutottam el idáig. Most nem fogom feladni, mert minden mást, ami boldoggá tesz, felépítettem az életemben.


A parizernek üzenném, hogy én nem tudok úgy fogyni, hogy bizonytalan az életem. Ezért nem ment eddig. Ja, hogy ez nekem 2 év volt? Akkor annyi. De eljutottam újra ide, és megcsinálom, mert meg akarom csinálni.



Én nem sportoltam kiskoromban egy baleset miatt, és nem volt könnyű életem sem. De javaslom vedd fel a cipőm, járd végig az utam, és utána szólalj meg újra irányomban bunkó stílusban.



Szégyelld magad, hogy ismeretlen emberrel ekkora tapló vagy.



A többieknek köszönöm!

32. massalhangzo (válaszként erre: 14. - 328e1b30ab)
2016. okt. 7. 15:40

en nem vagyok tulsulyos, de el tudom kepzelni, hogy egy tulsulyos embernek mennyivel masabb az etkezese, adagokban, milyensegben. szerintem nagyon is jo, ha valaki nem akar tulsulyos maradni, fogyni szeretne. lehet cikizni, hogy ebed utan meg ehes maradsz es eszel? pedig igy lehet, mert valoszinuleg sokkal tobbet kivan, szokott meg a szervezete


ha mostantol fele annyit vagy akar otod annyit ehetnel csak, mint amit eddig megszoktal, te is nagyon szenvednel. ezert nehez lefogyni, mert kulonben mindenkinek konnyen menne :D hizni konnyu, mert eleg, ha csak picivel tobbet eszel minden nap, mint amennyire szukseged van, az evek alatt mar nagyon jelentos tulsulykent rakodik le. es amilyen kajak vannak, tele rejtett kaloriaval, egyebekkel, eszre sem veszik, hogy sokkal tobbet ettek, mint amennyi kell


en nem cikiznek senkit, aki le akar fogyni, nem is tamadnek, annyian kenyelmesednek bele, vagy adjak fel a fogyokurat

31. massalhangzo (válaszként erre: 13. - Simisami002)
2016. okt. 7. 15:31

szerintem az is jo modszer lehet, ha megtervezed egy heti etrendedet, neten is talalhatsz hozza jo mintakat, a sajat izlesedre alakitod, es aszerint vasarolsz, rendelsz. olyan kajakat is, amiket magaddal vihetsz, hogy ha megehezel, ne vegyel rogton egy hamburgert vagy mast


ilyen tulsulynal az eltokeltseg es valtoztatas hamar eredmenyt hoz, mar par kilo leadas is siker, ami tovabb visz, hogy tartsad a tempot, eredmenyeket


csak tenyleg fontos, hogy olyan dietat valassz, talalj ki, amit tartani tudsz es nem kinszenvedes. mert hiaba mondjak valakinek, hogy egyen sokszor keveset, ha ettol folyton ehes es kizabalja a hutot este, vagy ne egyen semmi edesseget, ha el-hal erte. de ezeknel is lehetnek olyan valtoztatasok, ha peldaul valaki egyszerre sokat eszik, a kaja nagy resze legyen zoldseg, fozelek stb., gyumolcsok, muzlik vagy dietas desszertek edessegnek is jok

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - Simisami002)
2016. okt. 7. 15:25
Nőből vagyok, a 20. hozzászólásomban sajnálom, ha egy használhatót sem találtál.
2016. okt. 7. 15:21

Látom a bunkó stílus maradt az oldalon tényleg, tisztelet a kivételnek. Sok öntelt nő :D



Ki mondta hogy nem fogok sportolni? De próbálj meg 110 kilóval futni nagyokos :D Asztmásan :D Gratulálok az eszedhez. És lehet, hogy vékony vagy, de bunkó is :D Nem baj... csak aztán ne sírj, ha pasi nélkül maradsz, mikor a kövér és jófej csajok lenyúlják a csávód :D Idióta :D



És ismétlem... 1 pohár zabpelyhet megnézem, hogy osztasz szét a családod között :D És 6000x45 kalória? :D A fejedre estél, vagy születésedtől vagy ennyire fogyatékos? :D Jól van, nem vitázom... fogyókúrában még nem kaptam egy hasznos tanácsot sem nőktől.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook