Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fognyaki érzékenység ellen mit lehet tenni? fórum

Fognyaki érzékenység ellen mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


16. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 11. - Channa*)
2019. dec. 20. 21:20
Elhiszem:-(
15. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 14. - Pteri)
2019. dec. 20. 21:20
Koszonom.Utana nezzek akkor ennek is.
14. pteri
2019. dec. 20. 17:53
Nekem a Sensodyne enyhítette. Mikor viszont megmostam a férjem Meridoljával, pár nap alatt elműlt. Ha visszatérek más fogkrémre , pár nap múlva kezdi megint.
13. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Valakivagyok1984)
2019. dec. 20. 08:46

Nekem betömték (minimális anyag kell hozzá)

Azóta semmi gond vele.

12. globus (válaszként erre: 9. - Channa*)
2019. dec. 19. 21:36
Nekem kettő olyan rés van, ami állandóan idegesít az eltömődésével, többi eddig még oké...
11. Channa* (válaszként erre: 10. - Valakivagyok1984)
2019. dec. 19. 21:34

Én is az esztétika miatt csináltattam meg.

Ebből a szempontból mázlista vagyok a múlt heti foghúzás miatt viszont nem érzem magam annyira szerencsésnek:S

10. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2019. dec. 19. 21:30

De jó!Akkor van remeny!Mindenkepp visszamegyek es mondom h csinalja meg.

A gyogynovenyes fogkrem nekem nagyon nem nagyon nem jon be,azert se amit te irsz meg az íze is borzalom.

A listerint en nem edesnek modnam hanem nagyon eros.

Ebbol is van tobb fele ez amit en vettem brutal meg a nyelvem hegye is eg tole de meg a torokgyulladasomat is helyre rakta es nagyon jo leheletet csinal.

Ugyh bizom azert benne hatha kicsit javul legalabb a dokiig.

Amugy olvastam,hogy nem mindenkinek lesz erzekeny a foga ettol,van aki csak esztetika miatt tömeti.

Azert te mazlista vagy e teren.

9. Channa* (válaszként erre: 8. - Globus)
2019. dec. 19. 21:27

Igen:(

Ez korral jár. Nincs rá gyógyszer és a kezelés sem túl hatásos.

Nekem is lettek rések a fogaim között. Na nem mindegyiknél, de a legtöbbnél igen:(

Az egyik fogamra emiatt tervezek koronát...

8. globus (válaszként erre: 5. - Channa*)
2019. dec. 19. 21:21
Ez az, ami miatt elkezdenek egymástól kissé távolodni a fogak? Régebben bármit ehettem, manapság viszont előszeretettel beszorul minden a rések közé. Nem csak hús, hanem akár kenyér, csoki, akármi. Régen azt sem tudtam, mi az a fogvájó... :D
7. Channa* (válaszként erre: 6. - Valakivagyok1984)
2019. dec. 19. 20:43

Ja, a listerint is ajánlotta a doki, csak én azt nem szeretem, mert nekem túl édes.


Nekem sosem érzékenyek a fogaim, de amikor az amodentről áttérek másik fogkrémre, akkor az összes fogam érzékeny lesz.

A gyógynövényesektől nem, de azokkal az a bajom, hogy az amúgy fehér fogaim el kezdenek mattulni, ezért újra jön az amodent...


egyébként, amikor megcsinálták ezt a fognyak tömést, nekem akkor sem volt érzékeny, csak olyan volt a fogam az ínyemnél, mintha lyukas lenne, pedig nem volt az, csak ott vékonyabb volt, mert már a gyökere látszott ki.

Amióta viszont megcsinálták, szuper!:D

6. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2019. dec. 19. 20:34

Nincs begyulladva nem piros csak ott erzekeny ahol a fognyak van.

Listerint hasznalok mert multkor az ínygyulladast tok jol levitte.

Hat mostmar nemtudok dokihoz menni januarban ez lesz az elso dolgom es megkerem tomje be..remelm nem keso meg addig..szabin van mostantol a dokim es en benne bizom nem akarok mashoz menni.

Remelem jo lesz.

2019. dec. 19. 20:28

Nekem is töméssel oldották meg. Szép fehérrel betömték, mintha lyukas lenne, azaz kicsit megfúrták és fényreköt tömést tettek bele. Nekem azóta nem érzékeny semmire.


A fogkrémekről a véleményem: A sensodyne semmire nem jó, és a többi sem. Szerintem az amodent a legjobb fogkrém, abból is a klasszikus.

Az ínyedet tudod ecsetelni gingisol plusz cseppekkel. 700 Ft kb. a patikában.

2 hete azt mondta egy fogorvos, hogy szájvízben a legjobb a Corsodyl. De ne patikába vedd, mert ott drága, hanem inkább tescóba, stb, mert ott 1500 Ft.

Ha nem javul, akkor mindenképp nyúzd a fogorvost, mert én most úgy jártam, hogy a hosszadalmas fogíny gyulladás megette a csontomat és el kezdett mozogni a fogam, amit ki is húztak, ráadásul a nagy csontveszteség miatt, nagy a helye is, agy varrni is kellett.


sajnos a fogíny sorvadásra még nem találtak ki semmit:(

4. viva70 (válaszként erre: 3. - Valakivagyok1984)
2019. dec. 19. 20:02
Hogy őszinte legyek nem sokat... Függ attól is mennyire hideg az idő, ér-e hozzá hideg étel, ital... Azért tegyél egy próbát mindenképp, hátha jobb lesz utána.
3. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 2. - Viva70)
2019. dec. 19. 19:34
De azert segitett?Mert a hol előjön hol elmúlik dolgot jobban elviselem mint ezt ami most van.
2. viva70 (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2019. dec. 19. 19:33
Szia! Fognyaki tömésnél a fog széléhez is tesznek tömőanyagot. Nekem is van ilyen fogam, plusz szintén volt töméscsere benne, de nem oldotta meg teljeskörűen a problémát. Hol jobb, hol érzékenyebb...
2019. dec. 19. 19:20

Sziasztok!


Akinél volt már ilyen, megírná esetleg mi segített?

Nem a fogam faj hanem az egyik fogamnal az ínyem.

Vissza is van húzódva és nagyon rossz erzés..nem kell hozzá még a hideg se,elég ha nevetek egyet és ahogy levegő éri már az kellemetlen.

Most voltam panoráma rtg-en ami rendben van és fogtöméscserén is,mert nagy volt a hezag a 2 fogam

között, de csak megmaradt ez a probléma.

Most elkezdtem kedd óta sensodyne fogkrémet használni napi 3x és napi 2x antibakterialis szajvizzel is öblögetek.

Mennyi idő amíg használ?

Ha nem használnak akkor olvastam,h van fognyaki tömés..nekem ezt a fogam tömték illetve cserélték a tömést benne.

Milyen a fognyaki tömés?


Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook