Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogkőeltávolítás fórum

Fogkőeltávolítás (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 6. 21:31

Sziasztok!!

Hétfőn szedték le a fogkövemet, már elég sok volt íny alatt, kiszedte de már elötte is eléggé levált az íny a fogakról. Írt fel Corsodyolt azzal öblögetek 2 hétig most, de már 3 nap eltelt és még mindig nem tapadt vissza az íny a foghoz! Kb mennyi időnek kell eltelnie mert már azon stresszelek hogy valami megint nem jó!! Sehol nem találok erről semmit hogy mennyi idő mire visszagyógyul!

Remélem vki tud segíteni!!

24. :)))))) (válaszként erre: 23. - Kisvirág1990)
2011. okt. 1. 16:36
Nekem már többször leszedték, és azt mondom, hogy orvos függő a dolog. Amikor a fogorvosom szedi le, mindig fáj és rendesen vérzik. Akar adni fájdalomcsillapítót, de szerintem az egész alsó-felső fogsort úgysem lehet egyben érzésteleníteni. Vagy ha lehet is, nem tudom jó-e ? Egyszer csinálták az Eiffel Medical centerben, akkor nem fájt, és alig vérzett. A műszer az ugyanaz volt, csak az utóbbi helyen + homokfúvást is csináltak. Talán az arra lehet jó, hogy az íny alól jobban kiszedi.
2011. aug. 23. 08:58

én most volt az első eltávolításon, hát nekem egy kicsit fájt, de azért mert nagyon be van gyulladva az ínyem, viszont utána elég kellemetlen érzés volt az egész fogsoromba, aznap csak pudingot meg joghurtot tudtam enni...

viszont sokkal jobb érzés, hogy már nincs fogkő a számba, és szerintem csak az első alkalom a vészes, ha utána rendesen jár az ember kb 6-7 hónaponta akkor már nem is lehet érezni

2011. ápr. 28. 22:04

Nektek fáj a fogkőeltávolítás??

Kicsit érzékeny a művelet után kb 4-5 órán át, de utána semmi.

Többféle módszerrel szedik le?

Én legutóbb nagyon jó helyet fogtam ki, nagyon olcsón csinálták, és homokfóvással fehérítették + polírozták is.

Másnap mindenki nézett, hogy milyen csillogósak és fehérek lettek a fogaim.

Én is meglepődtem ezen, mert legutóbb nem volt ennyire látványos.

A polír vagy a homokfúvás lehet a fehérség oka?

2010. jún. 19. 10:59
Én is voltam már fogkőleszedésen, de utána két napig fájt a fogam és fájdalomcsillapítót kellett szedni, többet soha se mennék
2010. jún. 19. 07:41
Én még nem voltam fogkőeltávolításon, szerencsére nekem nem szokott lenni fogkövem,de ahogy itt leírtátok , nem is szívesen mennék sajnos, illetve nem tudom melyik típusú fogkőeltávolítást lenne érdemes választani, ami a legbiztonságosabb, igaz az orvostól is sok minden függ, mert ugye írta is valamelyikőtök, hogy még a fogzománcot is leszedte a fogorvos , nem csak a fogkövet, sajnos...nekem is lehet később ilyen problémám, de elgondolkodtatnak az eddig leírtak itt.
2009. okt. 30. 16:49
Most voltam ilyenen. Kaptam egy ún. "varázsgélt", ami picit elérzéstelenítette az ínyem. Kicsit vérzett is, meg néhol érzékenyebb volt. A hangja a műszernek viszont nem egy melódia volt :D
2009. jún. 21. 17:00
Kicsit kellemetlen,de nem fájdalmas.
2009. jún. 21. 16:59
Voltam fogkőeltávolítáon. Évente csinálja a dokim,pedig 2-3-zor járok hozzá. Egyéntől függ, hogy félévente, vagy évente szedik le. Meg a dokitól is függ. Volt, hogy csak azér szedte le azt a keveset, mert nem volt "rajtam" mit csinálni. :)
2009. jún. 21. 13:36
Nekem 2-szer is csinálták, elég fájdalmas volt, de megéri. Utána kicsit érzékeny íny mellett, de elmúlik hamar.
15. 5e48d37001 (válaszként erre: 13. - Ekiner)
2009. jún. 21. 06:44

Szia!

4 hónapja voltam,ilyen ultrahangos fogkőeltávolításon,Valóban nem kellemes,de milyen fogászai beavatkozás kellemes?De azt sem mondhatom,hogy fájt,vérzet.Egyedül az volt kellemetlen,hogy nyitva kellet tartani a számat egy ideig.Szerintem menj el nyugodtan,egy kicsit érzékeny lesz az ínyed utána ,de az is hamar elmúlt.

14. Dócy (válaszként erre: 13. - Ekiner)
2009. jún. 20. 20:08
Szerintem nem mindegyik használja. Amikor még nem volt az ultrahangos leszedés, akkor is lekapirgálták a fogkövet.Nekem pl. a múltkor az ultrahangossal akarta, de én meg nem szerettem volna, és akkor csak úgy lekaparta.Szerintem próbáld ki az ultrahangost, lehet neked nem is fog fájni.
13. ekiner
2009. jún. 20. 14:53

Én nemsokára szeretnék menni fogkőeltávolításra. De őszintén bevallom egy kicsit félek. Bár nekem azt mondták hogy nem fáj csak kellemetlen. Mondjuk sokan mondják hogy fáj és sokan hogy nem. Most nem tudom hogy féljek tőle vagy ne.

Ja és azt akarom még kérdezni hogy minden fogrovos használja azt az ultrahangos készüléket amivel leszedi?? És ha nem akkor mivel csinálja??

2009. máj. 13. 22:04
Az én dokim a fájdalom szikráját sem engedi meg a betegeinek, eddig nekem két fogamat húzott, mégsem éreztem semmit. Fogkövet is eltávolít, tömést cserél, és hidat készít a hiányzó fogaim helyett, most hétvégén csiszolja le a fogaimat. De egyáltalán nem félek, mert nagyon jó a hozzáállása a betegeihez. Nálam jobban meg szerintem senki nem félt a fogorvostól, úgyhogy szerintem csak jó fogorvos kérdése az egész...
11. Rika1 (válaszként erre: 9. - Rika1)
2009. máj. 13. 21:47

Jah és utána polírozták, attól szép csillogó és fehérebb lett.

Fogkrémet is javasoltak Parandontax és Lacalut aktív felesbe íny gyulladás megelőzésére. Ha pedig már gyulladt akkor Curasept gél és öblítő folyadék.

10. Dócy
2009. máj. 13. 21:44
Nekem mikor telefonon érdeklődtem, azt mondták, h nem kellemetlen, csak vízsugár, meg gyöngyöcskék, vagy buborékok, ilyesmi.Ehhez képest...
9. Rika1 (válaszként erre: 2. - Dócy)
2009. máj. 13. 21:40
Én már többször is voltam. Most legutoljára a dent art klinikán egy nagyon szuper ultrahangos berendezéssel szedték le, és bizony, hogy vérzik is, mert egészen alányúlnak az íny alá. Ugyanis a fogkő az ott lapul meg és onnan épül tovább felfelé. Akinek van fogkőve érdemes eltávolítatni, mert később mozogni kezd majd, aztán szépen ki is esik. Nem beszélve az íny gyulladásról. Nekem nem fájt annyira, bár többször megkérdezték, hogy kérek-e érzéstelenítő injekciót de tűrtem elég jól. Bár így utólag visszagondolva máskor fogok kérni, mert bizony elég kellemetlen volt.
8. Dócy (válaszként erre: 7. - Varga.nora)
2009. máj. 13. 21:38
Szerintem is nagyon rossz.Kb.mint egy fúrás.És még a zománcot is leszedte.Aztán meg azt mondta, használjak Corsodylt, az erősíti a fogzománcot.Hát nem ajánlanám senkinek.
2009. máj. 13. 21:25
Sziasztok! Én is voltam már ilyenen! Nekem is vérzett, és nekem pokolian fájt is! Szóval nem volt kellemes élmény!
2009. máj. 13. 21:13
Bocsi, ezt nem ide kellett volna írnom... :( Csak közben bénáztam...
2009. máj. 13. 21:13

Nem lehet, hogy rossz napja van? Nem kell erőlködni, ha el akarják mondnai, el fogják. :) Ha nem, akkor meg mi lányok hiába nyüsszögünk, a legrosszabb amit ilyenkor teszünk, ha kérdezgetjük, hogy "ugye szeretsz még"?! Szóval ezt soha! :) Szeirntem hagyd kicsit békén, lehet vmi nem úgy jött neki össze, ahogy szerette volna.


Mellesleg én is utálom a későket, mert tiszteletlenségnek érzem, de sajna vannak ilyen emberek.

2009. máj. 13. 21:03
Én is voltam ultrahangos fogkőleszedésen, de az nem ilyen volt, hanem mintha csiszolták volna a fogamat, úgy éreztem, és vérzett is.És nem tudom mit szedett le, mert nekem nem volt fogkövem.Hűtővíz, meg légbuborék...hát az nem volt.
2009. máj. 13. 20:55
1/2 évente -évente ajánlják.Nem fájdalmas csak kellemetlen és ídő ígényes.
2009. máj. 13. 20:55

"A fogköveket hatékonyan csak szakember közremûködésével, a rendelõben lehet eltávolítani, az erre a célra kifejlesztett professzionális nagyfrekvenciás készülékkel. Ez egy ún. ultrahangos depurátor, amelynek mûködõ vége 24-42000 Hz frekvenciával rezeg. A készülék - rezgés közben - hûtõvizet porlaszt. A berendezés által továbbított rezgések hatására képzõdõ légbuborékok összetörik a fogkövet."

Volt már valaki ilyen fogkőeltávolításon?

2009. máj. 13. 20:53
Fogkőeltávolítás

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook