Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogínyvérzésre mit lehet szedni? fórum

Fogínyvérzésre mit lehet szedni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. máj. 19. 12:23
A fogínyvérzésre és a fogínysorvadásra illetve az ezzel kapcsolatos problémákra a SVÉDCSEPPET tudom ajánlani, azt kell a fogínybe dörzsölni.
2012. máj. 1. 13:50
megtaláltam! Lacalut
32. 298b15dfdd (válaszként erre: 28. - Norah21)
2012. máj. 1. 13:47
2X1 kapszula,reggel,este
2012. máj. 1. 13:47
de van valami fogkrém, ami nagyon összehúzza az ínyt, csak nem fog eszembe jutni a neve és elég drága, legfeljebb olyat vegyél
2012. máj. 1. 13:45
kamilla, szegfűszegolaj és mentol
2012. máj. 1. 13:43
nekem ritkán vérzik az ínyem, de olykor előfordul, szoktam venni a patikában gingisol fogínyecsetelőt. nagyon finom íze van és nagyon hatásos is
2012. máj. 1. 12:34

Sziasztok?


Nem tudja valamelyikőtők, hogy a Vitinne-ből egy nap hányat kell szedni és mikor?


Köszönöm előre is!:)

2012. febr. 18. 07:51
Nek kb. 20 év után most teljesen eltünt a vérzés a foreveres fogkrémtől. Eddig használtam minden mást ami a piacon volt, ez pillanatok alatt végzett vele. De nem én vagyok az egyedüli, öreg barátosnémnak is kb. egy hónap alatt hatott. A paradontax egyáltalén nem használt sem a senzodyne, de a fogkólezsedés sem, se a cserszömörcés szájvíz.
2012. febr. 17. 22:25

Gondoltam megosztom mindenkivel, hátha tudok segíteni vele.


Végigolvastam minden fórumot, és mindent megcsináltam amit találtam:

- fogkőleszedetés

- napi 3000mg C vitamin

- napi 50mg q10

- paradontax fogkrém

- paradontax szájvíz

- cserszömörcés szájvíz

- legpuhább fogkefe


Természetesen semmi nem használt. Ekkor már kezdtem feladni, de este eszembe jutott, hogy kipróbálom a bioptron lámpámat (szerencsére közepes van színterápiával). Beleraktam a zöld színű lencsét, és nyitott szájjal világítottam 10 percig. Reggel felkeltem, és azóta akármit csinálok vele, nem vérzik. Ha teheted próbáld ki! :)


Remélem tudtam segíteni!

2010. nov. 18. 21:42
Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Hát szomorú vagyok mert alul az első 4 fogamnál fogínysorvadásom van és már nem fog feljebb menni...gáz de ez van...van akinek lába karja nincsen, nekem csak ez az egy problémám van. Van aki bármikor cserélne velem erre a problémára. Ezzel nyugtatom magam. Próbálok pozítiv lenni, nayond rága ez a q10 kapszula, de megtennéd hogy írsz rám privit, hogy te hol veszed és mennyiért? Van aki azt irta hogy segiti visszaépítni az ínyt, mert ugye ott elhaltak a rostok, de mért nem tud visszaépülni? Ennyire nem fejlett ez orvos tudomány, mert a fogorvos azt mondja nem fog...biztatóS::S
24. finciko (válaszként erre: 23. - Szaszyka08)
2010. nov. 18. 05:34

Szia szaszyka08!

Szerintem a Q10 mindenképpen jó,de csak abban,hogy ne romoljon tovább a jelenlegi állapotod.Ez viszont nagyon fontos.Közel 3 éve szedem a Q10-et fogínyvérzésre,már csak napi 10 mg-ot.Abbahagyni nem tudom,mert 3-4 nap múlva ismét vérzik.Ez már beépült az életembe.Szerintem is nagyon jó a szájvíz használata megfelelő fogmosással,de sajnos nem elég,ha problémája van valakinek.Szükséges a belső támogatás a szervezetnek.Persze ahány ember,annyi szervezet.Ami az egyiknek jó,nem biztos,hogy a másik is úgy reagál rá,ezt soha nem szabad elfelejteni!Hát az egyik fogamnál kialakult fogínysorvadás(kb. 3 éve )nem lett jobb,viszont rosszabb sem és ez nagyon fontos.Ebben szerintem igaza van a fogorvosodnak.Ha gondolod,privátban értekezhetünk még.Fel a fejjel,mert a tudomány napról-napra fejlődik!

Minden jót!Üdv.

finciko

2010. okt. 27. 09:57

Sziasztok!


Nekem 5 évig fogszabályzóm volt és mikor leszedték akkor látszódott h mi is lett az ínnyemmel, és már 1 éve fogínygyuladásom és az ínyem is lejjebb ment. Anyukámnak is szülsé után volt ilyen ő a cserszömörcés öblögetésre esküszik. Hát parodotax fogínyvérzés elleni majdem 1000Ft-os fogkrém mellett használom ezt a szájvízet, de semmi...ugyanolyan és nem akar vissza épülni az innyem, és nagyon tanácstalan vagyok, mert az orvos meg azt mondja h nem is fog mert a rostok elhaltak de hát 19 éves vagyok...tényleg jó ez a Q10es megoldás? Mert már nem tudom mi lenne jó...:(:(

2010. febr. 1. 19:43

Sziasztok, nekem igazából a bionetes foggél használt. Most találtam meg a honlapját leírom Nektek, ja nem lehet honlapot írni :(

De ha beírjátok a keresőbe hogy

bionetshop, foginygyulladás

akkor ki fog jönni a honlap.


Szóval már nagyon visszahúzodott az ínyem, és ebben van Q 10 is, ami nagyon jó mert sejtépítő.

Nemcsak fogat mostam vele, hanem 5 percre pakolásként is használtam. Kb. 1 hónap után már nagyon szépen meggyógyult az ínyem. Ajánlom Nektek is.

2009. jan. 30. 07:02
Jó a grapefruit cseppes öblögetés is.
2009. jan. 29. 19:59
Elsősorban C-vitamint. Érdemes megvizsálni az étkezési szokásaid is.
19. cipa
2009. jan. 29. 18:20
Meridol szájvíz és Meridol fogkrém.
2008. nov. 10. 18:38
Én most vettem Vitinne-t. Nekem csak hébe-hóba vérezget az ínyem.
17. forzsoka (válaszként erre: 16. - Supin)
2008. nov. 10. 18:32
Ez biztos használ, nekem nem tul rég inygyulladásom és aftám is volt egyszerre, és segitett.
16. supin
2008. okt. 28. 06:59
Próbáld ki a CORSODYL öblítőt.
2008. okt. 28. 06:00
Cserszömörcés szájviz!fertötlenitő,gyulladás csökkentő
14. finciko (válaszként erre: 2. - 8565183eb5)
2008. okt. 28. 04:09

Nagyon tudom ajánlani a 30mg-os Q10 kapszulát,mert a 10 és 20mg-os nekem nem segített.

Én is átéltem ezt a borzalmat,beszéd közben is időnként éreztem a szörnyű érzést,hogy vérezni kezdett a fogínyem.Fogorvos rendben találta a fogaimat,fogkövem sem volt.Kisérleteztünk különféle fogkrémekkel,szájvízekkel,de egyik sem segített.Én az interneten olvastam szintén egy fórumban a Q10 jótékony hatását.Kb. 1 hónap után észleltem a kedvező hatást.Előtte 1 évig szenvedtem.

Nagyon tudom ajánlani,remélem használ.Szívesen válaszolok privát üzenetben,ha esetleg valami érdekel.

Minden jót!

2008. okt. 27. 23:59
C-vitamin, napi 3000 mg elosztva 3-5 részre!
2008. okt. 27. 23:52

Elöször is a fogorvost keresd fel, lehet, hogy parandontozisod van.Ajanlatos egy szajhygenia(fogorvosi kezeles)

Ha csak a foginyed gyenge vagy erzekeny,nagyon bevalt szer a Chlorhexamed. Öblits minden etkezes utan.Nagyon praktikus a gél kivitelezes, a gyulladt hely bedörzsölesere ( egy fültisztito palcikaval). Gyogyszertarban recept nelkül kaphato.

2008. okt. 24. 20:48
a Rutascorbinban C-vitamin és rutinsav van.
10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2008. okt. 24. 20:47
*jav: érfalakat
2008. okt. 24. 20:46

RUTASCORBIN-t szedj rá!

gyenge érfeleket erősíti!

nekem gyerekkoromban a gyakori orrvérzés miatt kellett szednem, de fogínyvérzésre is hatásos.

2008. okt. 24. 20:45
C vitamint, sokat!!
2008. okt. 24. 16:51
Fogorvoshoz járt egész nyáron. Húztak neki fogat is. Lassan gyógyult a seb nagyon. Részleges műfogsora van. lett neki afta is az most múlt el. Most nyálkahártya gyulladása lett. Valószinüleg vitaminhiányos lett az miatt hogy pár félét tudott enni szinta baba kaját. Mostmár jó ideje szedett multivitamint most c vitamint meg polibét szed. (hajhullása már múladozik) A száj problémái viszont sajnos jönnek egymás után.
6. Rika1 (válaszként erre: 5. - Rika1)
2008. okt. 24. 16:46
Elfelejtettemaz előbb említeni a Corsodyl vagy a Meridol szájvíz használatát.
2008. okt. 24. 16:44

Én is azt tudom javasolni, hogy fogorvost kell vele felkeresni. Ha nagyon gyulladt az ínye akkor úgy ahogy az előttem szóló írta, a fogíny dörzsölést.., de nem durva fogkefével, előtte be kell vízbe áztatni, és akkor felpuhul a sörte.

Nagyon jó erre a Paradontax fogkrém a Lacalut aktívval kombinálva. Fele fele arányban. Viszont a gyulladásra van egy gél a neve: Curasept paradontal gel...ezzel belehet dörzsölni a fogínyt. Kb.20 percet ha lehet maradjon rajta. Aztán a fogselyem használata is hasznos.

A fogíny vérzést okozhatja kő is. Ezért a fogorvos felkeresését javaslom.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook