Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogfehérítés fórum

Fogfehérítés (beszélgetős fórum)


1 2 3
60. MMea (válaszként erre: 2. - Enci2)
2010. márc. 24. 10:43
Én is ugyna ilyen fogfehérítésen voltam. vett lenyomatot a doki fentről lentről ami után elkészült a szilokon tok, amibe kellett a fehérítő zselét belenyomni és felhejezni. Ez idő alatt persze érzékenyebb lett a fogam és ekkor és még utána 1-2 hétig nem ehettem semmi olyan ételt ami fog, pl paprikásat vagy enm ihattam vörösbort. Nem volt olcsó még kedvezménnyel sem, de megérte. A fehérítő fogkrémeket nem ajánlotta, mert akkor a fog folyamatosan ki van téve a maró hatásnak mégha gyengén is és egy ilyen fogkrém rendszeres használatával, sérülhet, gyengülhet a fogzománc. Mindenképpen érdemes fogorvoshoz fordulni.
2010. márc. 24. 10:27
Valakinek van pozitív tapasztalata orvosi fogfehérítéssel kapcsolatban?...mert az otthoni praktikát már végigjátszottam és sajnos mind eredménytelen volt.
58. bögre
2010. márc. 16. 07:49
Megosztanád velünk is? :)
2010. márc. 16. 06:20
nekem van egy fogkrém ami nagyon bevált
2010. márc. 15. 22:25

Sziasztok!


Melyik a legjobb fogfehérítő módszer szerintetek?Elsősorban azok válaszát várom,akik átestek már ilyen kezelésen.

2010. márc. 2. 22:14
Sziasztok! Ma kezdtem el a dr. fresh absolute white szettet használni, de elég cirkusz kerítés a fogam így nem simult rá rendesen a sín :( Mit tegyek! Remélem gyors választ kapok és előre is köszönöm!
54. tapi81
2010. febr. 27. 20:00

Szia Strypi!

Sajna itthon nem nagyon lehet kapni Rembrantot...

A vaterán láttam 12.000 ft-ért, de ez kicsit húzós szerintem...

8 ampulla és 2 sín van benne...

Tudsz vaalamilyen infóval segíteni??,

2009. aug. 12. 12:45

Sziasztok!

5 napja használok BLANX nevű fogfehérítős fogkrémet elektromos fogkefével. Látványosan kifehéredtek a fogaim.

52. hp13
2009. aug. 12. 10:08

SZIASZTOK,


szeretnem feheriteni a fogaimat, de van egy elso potlasom (korona). Vhol hallottam, h annak a feheritesere is van mod, de nem tudok pontosat. Van vkinek esetleg kozoelebbi tapasztalata?

2009. aug. 6. 15:23

Sziasztok!

Szerintetek 35%-os karbamid- peroxidos fogfehérítőt használhatok otthon? Nem lesz erős?

2009. aug. 6. 13:33
milyen fogfehérítőt kell használni?(otthoni használat)és mennyibe kerül?
2009. júl. 21. 15:31

Szió!

Nekem is nagyon jó tapasztalataim vannak az otthoni fehérítéssel kapcsolatban!4 éve kezdtem el, semmi gondot nem okozott eddig.Tisztában vagyok vele, hogy UV fehér fogaim nem lesznek, de a mindenapi elszíneződéseket eltávolítja.Természetesség híve vagyok!!!:-)

48. Stripy (válaszként erre: 47. - Lucacska1)
2009. júl. 20. 19:58

Sia:)

Nekem Rembrandtol egyaltalan nem volt erzekeny, a crest-tol meg 1-2 napig,de azt utana mar nem is szivesen hasznaltam.Kb. 6 eve hasznalom mar (evente 2-3 alkalommal),de semmi serulest nem okozott.

47. lucacska1 (válaszként erre: 46. - Stripy)
2009. júl. 16. 14:41

Helló!

Én is babysittingeltem 1 1/2 évig az USA-ban!Megfigyeltem, hogy a kinti embereknek sokkal fehérebb a fogsoruk!Nem csak fogorvosi fehérítést vesznek igénybe, hanem házi fogfehérítő "kit"-et is előszeretettel vásárolnak.

Neked milyen tapasztalataid voltak az otthoni kezelés során?Meddig volt érzékeny illetve az ínyeden okozott-e valami sérülést?

Üdv

46. Stripy
2009. júl. 4. 06:26

Sziasztok!


En nagyon sok fele fogfeheritot kiprobaltam.Ami tokeletesen mukodik szamomra es valoban feherit is az a Rembrandt es a Crest.Bar a Crest eleg eros es erzekenyek lesznek a fogaim.A Rembrandt viszont tokeletes minden szempontbol.Kb. 6 eve hasznalom es mindenki dicseri h szep feherek a fogaim:)Sot 8 honap nem hasznalat utan is megkerdezte a fogorvosom h mit hasznalok:))Jelenleg egy amerikai csaladnal babysittelek ahol az anyuka es apuka is fogorvos:))Kerdeztem a velemenyuket meg hogy mik lehetnek a kovetkezmenyek evek mulva,de azt mondtak hogy nyugodtan hasznalhatom semmi gondom nem fog belole szarmazni,megbizhato termek.Ja es hozzateszem hogy 25 dollarert lehet itt kapni es nem 60-70 ezer Ft-ert mint egy orvosnal elvegzett fogfeherites.

2009. jún. 29. 09:53

Kedves klimpi27!


Igazad van abban, hogy egy fogorvos nagyobb és látványosabb eredményeket tud elérni egy fogorvosi rendelőben, persze ennek a szolgáltatásnak az árát meg is kell fizetni.

Aki megteheti, és fél az otthoni fogfehérítéstől, az természetesen menjen el több fogorvosi rendelőbe, mérlegelje hogy melyik miért jobb, és ez alapján válassza ki a számára legmegfelelőbbet.

Viszont ma már egyre kevesebb idejük van erre a procedúrára az embereknek, de persze azt szeretnék, hogy szépek legyenek a fogaik.

Erre nyújt segítséget a professzionális otthoni fogfehérítő, amit otthon lehet használni nyugodt szívvel, és garanciálisan.


További szép napot!

Dr. Fresh

2009. jún. 19. 14:16

Sziasztok!Fogfehérítéssel kapcsolatban én is hezitálok még!Abban biztos egyetértek, hogy árak különbözősége abból adódik, az olcsóbb módszerek a fogak legfelső rétegét fehérítik, a drágábbak pedig a mélyebb rétegeit.

Az tuti, hogy a fogorvos tud megfelelő fehérséget elérni egy elsárgult fognál!!!

Ilyen esetben mit "fizet a fog" ezért a bevatkozásért???

A Nagy Sándor hozzászólásásban említett karbamin-peroxid akkor kevésbé veszélyes, mint a peroxid?

Esetleg valaki használta ezt az anyagot?

Üdv mindenkinek!!!

2009. jún. 18. 06:32

Szia!


Ha kíméletes fogfehérítést szeretnél, akkor Softwhitening vagy otthoni áll rendelkezésedre. A Softwhiteningről többbet találsz, ha beírod a keresőbe.


Én általában olyan emberekkel találkozom, akik megpróbálták az otthonit, de tudok olyanokról is akiknek hatásos volt.


Ha választasz otthonit, akkor mérlegeld:


Hányszor kell vajon megvenned a szettet. Nagyon csábító 8e Ft-ért árulni valamit, de koránt sem korrekt, ha kiderül, hogy 6x kell megvenned a hatékonysághoz.


Azt is nézd meg, hogy milyen infókat találsz róla a fórumokon. A fórumnál azt is nézd, hogy általában szélsőségek vannak tehát vagy csalódottságukban írnak az emberek, vagy örömükben.


Milyen koncentrációval működik a fehérítő a 35%-os karbamidperoxid most a trend, ez nem annyira ártalmas, jól tud fehéríteni. Arra vigyázz, hogy minél magasabb a koncentráció, annál nagyobb gondot tud okozni, ha hozzáér az ínyedhez.


Nézd meg, hogyan kell a fogra felvinni az anyagot. Ha nem illeszkedik a tartó a fogadhoz, mert nem arra készült, vagy állt be (forróvízbe tett formázható tartó esetén), akkor előfordulhat, hogy az anyag eléri az ínyed így az csipő/bizsergő érzés lehet.


Figyelj arra is, hogy azért ne kelljen egyfolytában túl sokáig fent hagyni, mert a hosszú hatóidő érzékenységet okoz.


Az otthoni fogfehérítéseket azért szokták abbahagyni: (ezek feltételes módban értendők)


-mert nem elég hatékony;

-érzékenységet okoz;

-megmarja az ínyt;

-nem bírja kivárni a több hetes hatóidőt.


Remélem segítettem, bár terméket nem javasolnék, ezen felsorolás alapján készült összehasonlító lista viszont meg fogja mondani neked, melyiket válaszd.


Szia!


Tóth Sándor

42. lacone
2009. jún. 17. 14:19

Szisztok!Megnézettem a fogaimat tegnap a fogdokival, elvileg semmi akadálya a fehérítésnek!Mivel elég alacsony az ingerküszöböm, így kicsit eltántorodtam az egésztől!Valamint a kezlés eredménye 12-18 hónapig marad meg!Egyáltalán megéri?Valami gyengéd termékre lenne szükségem ami olcsobb és ráadásul hatásos is!

Mit kell elllenőrizni egy fogfehérítős terméken mielőtt megvásárolnám?

2009. jún. 17. 13:56

Kedves gubaa!


A szódabikarbóna gyengén lúgos, vízben jól oldódó só. A savakat semlegesíti. Alkalmazása

meglehetősen széleskörű: tisztítószerként, gyomorégés, emésztési gondok ellen,

kellemetlen lehellet és fogfehérítés céljából használják a mai napig. Nagyszüleink

generációjában szinte az egyetlen elterjedt fogfehérítő módszer volt, melyet sokan

ma is alkalmaznak. Eltávolítja a fogfelületen

a lerakódásokat és fehérítheti a fogfelületet. Hátránya, hogy a mikorszemcsék sérüléseket

okozhatnak a fogfelületen, ezért maximum heti két alkalommal való használata

javasolt.

Egyesek javasolják a szódabikarbóna tengeri sóval vagy holt-tengeri sóval való keverését,

amelyet mi nem javaslunk mivel a fogfelületet fokozottan roncsolja.

Sokan próbálkoznak szódabikarbóna és hidrogén-peroxid keverékkel, melyet mi semmiképp

nem ajánlunk, mert amennyiben az elegy nem megfelelő, komoly sérüléseket

lehet szerezni vele.


További szép napot,

Dr. Fresh

40. gubaa
2009. jún. 15. 14:49

Szia. Régi módszer de nekem gyerekkoromban bevált.

Szódabikarbóna pici vízzel keverve, s azzal mostam le a fogaim.

39. lacone
2009. jún. 15. 14:47
Fogfehérítés otthon vagy rendelőben?
2009. jún. 15. 14:37

Kedves dr. Fresh!

Köszönöm a válaszokat!Megnézetem a fogaimat a dokival valamint kikérem az ő véleményét is!

Valami olcsóbb alternatívát keresek, aminek a végeredménye észrevehető és megbízható!

Hogyan képzeljem el ezt a terméket?

2009. jún. 15. 12:40

Kedves klimpi27!


Ha érzékenyek a fogaid, akkor is használhatsz otthoni fogfehérítőt, csak nézzed meg, hogy hidrogén - vagy karbamid-peroxidot tartalmaz. Ha karbamid peroxidot tartalmaz, akkor nyugodtan használjad.

Fogkőeltávolítás javasolt, hiszen a fogakon található szennyeződések rontják a fogfehérítés eredményét. Ezért ajánlatos minden nap fogat mosni rendszeresn, fogsenymet és szájvizet használni.

A garancia minden termékre más időtartamra szól, valamelyik termék egyáltalán nem vállal garanciát, valamelyik pedig 1 évet vállal.

Azt javaslom, hogy otthon szeretnél professzionális fogfehérítést végezni, akkor térjél be egy dm-be, rossmann-ba és nézelődjél a fogfehérítők között, és jól nézzed meg, hogy milyen minőséget választasz!


Ha bármilyen kérdésetek van, állok rendelkezésetekre!


Szép napot,

Dr. Fresh

2009. jún. 12. 14:01

Helló Dr. Fresh!


Amennyiben érzékeny fogakról van szó, akkor mennyire javasolt fogorvos által végzett illetve házi fogfehérítés!

Az otthoni fehérítés esetén ugyanúgy ki kell cseréltetnem a fogtöméseket valamint fogkőeltávolítás is javasolt?Milyen mértékű garanciavállalás van otthoni fehérítés esetén?

Köszönöm a válaszokat!

2009. jún. 10. 09:00

Kedves Lucacska1!


Az otthoni fogfehérítésnél mindenféleképpen figyelembe kell venned, hogy te magad végzed, ezáltal (hacsak nem vagy fogorvos :)) jobban oda kell figyelned arra, hogy milyen terméket használsz.

A piacon lévő fogfehérítők többsége hidrogén-peroxidot tartalmaz, ami árt a fogaknak, ezért érdemes olyan terméket keresni, ami karbamid-peroxidot tartalmaz.

A másik fonos szempont az ár, minden ember megnézi, hogy mire mennyit költ, ezt érdemes végiggondolni az otthoni fogfehérítés alkalmával is. Hiszen ha nagyon drága terméket veszünk, arra nem biztos, hogy van garancia, ellenben kidobtunk egy csomó pénzt!

De mindenekelőtt érdemes lenne házi praktikákkal próbálkozni legelőször, hiszen azok is sokat segíthetnek.

Ha bármi kérdésed, kérésed van állok rendelkezésedre!


További szép napot,

Dr. Fresh

2009. jún. 9. 13:09
Sziasztok!Mi alapján döntsem el, hogy egy otthoni fogfehérítő szett működni fog-e vagy sem?Mit kell szemelőtt tartani?Milyen tapasztalatok vannak otthoni kezeléssel kapcsolatban?
33. Katthy (válaszként erre: 32. - Mazsi81)
2009. ápr. 29. 13:46
nincs mit :))
32. Mazsi81 (válaszként erre: 31. - Katthy)
2009. ápr. 29. 13:23
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
31. Katthy (válaszként erre: 29. - Mazsi81)
2009. ápr. 29. 11:57

Pont most olvastam erről, Dr. Várnagy Éva, fogorvos nyilatkozott erről:


Mi a véleménye az otthoni módszerekről, nagyanyáink szódabikarbónás és sós dörzsöléséről? Tud-e ajánlani otthon elvégezhető fogfehérítési módszert?


Azokkal a módszerekkel, amelyeknél a fogakat dörzsöljük, csínján kell bánni, mert a zománcot is vékonyítják. Az, hogy a dörzsölés mennyire koptatja a zománcot, az a csiszoláshoz használt szemcsétől is függ. A szódabikarbónás dörzsölés felérdesíti a zománcfelszínt, ami azután segíti az újabb elszíneződést. Otthon önmagában azért hiba használni, mert elmarad a polírozás, amit fehérítés után a fogorvosok mindig elvégeznek, és ami újból simává téve a felszínt megvédené a fogat attól, hogy az egészen apró mélyedésekbe ételmaradék, lepedék rakódjon be. A sós dörzsölés még durvább karcolásokat ejt a zománcon. Amitől végképp óva intenék, az a különböző savas anyagok használata, mert ezek oldják a fogak ásványi anyagát. Otthonra csak a fogorvosi ellenőrzés mellett alkalmazható, gyógyszertárban vagy drogériában nem elérhető anyagokat lehet ajánlani.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook